Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janqa24
13. máj 2010

no a co sa tyka toho placu pri inych....ja uz som to tu tusim pisala.....kym bola Ninka mensia a mavala koliky, na rukach ju vlacila a tisila vyhradne moja mama, z coho som ja bola na prasky uz 🙄 teraz zasa mala zaspi jedine, ked ju uspavam ja alebo jej tatino, co je fajn, ale ked chceme niekam vecer vyrazit, je to na nervy, lebo ako naschval Ninka zle zaspava 😝 no a ked vystrcim nohy z domu len ja a Ninka ostane s tatinkom, to je revu, ako keby ju dralil 😖 inak mozem odbehnut hocikam a nechat ju s tatinkom, on ju zabavi, zahra sa s nou, ale musim byt nablizku, inak vie Ninka strasne vystrajat, moj priatel je potom z toho nervozny a potom aj ja 😖 minuly tyzden som tak musela utekat od zubara s bolavym zubom domov, lebo Ninka vrieskala a nebolo mozne ju utisit a ked som prisla domov, hodila na mna taky usmev, ze som sa skoro rozplakala ja 😅

minix
13. máj 2010

Ahojte, vajcia nafukuju? To som nevedela.... Doprajem si obcas vajce na tvrdo a cibulku a cesnak uz jem pomerne stabilne-teraz chcem zacat papriku, tak uvidime reakciu. Mate skusenost s paprikou?
Inak, k prdeniu-my nemame den bez espumisanu ci pupika, inak narieka😉

janqa24
13. máj 2010

minix, skusala si vajcovu polievku s rascou? mne po nej mala prdela a kakala jedna radost 🙂

dzobko
13. máj 2010

Dievcence, mozno trochu od temy, ale potrebujem poradit....
My sme na Nutrilone, ale znama musi zacat prikrmovat a nutros je pre nich privelmi drahy (aj ten polsky)...tak zhaname infosky o alternativach...mate niektora skusenosti so Sunarom?

roxy_1
13. máj 2010

janqa tak nejak jsem si zive dovedla predstavit jak se zenes od toho zubare 😀 😀 😀
nas maly je celkem zvykly na cizi lidi,jelikoz kdyz jej ma tchyne v patek pul dne tak s nim jede vzdycky nekam na besedu a maly se tam predvadi jak muze,porad se usmiva a povida a vsichni jsou z nej pak na vetvi 😀 😀
v sobotu jsme byli oba s tatinkem venku a hlidala moje mama,no maly ji taky zle zaspaval a rval jak o dusi,ale mamka usoudila ze to jen tak nevzda a nakonec jej uspala a spinkal mi do pul treti coz je u nas posledni dobou zazrak,protoze se budivame uz kolem pulnoci 😒

janqa24
13. máj 2010

roxy, presne ako pises, utekala som odtial, ako keby ma nahanalo sto certov, bolavy zub mal smolu, musel este dalsie tri dni boliet 😝
Ninka je tiez zvyknuta na vela ludi, my sme obrovska rodina a pomerne casto sa navstevujeme a u nas stale niekto je, aj sa smeje a predvadza, ale vecer byva z toho taka vyhukana a vrieska, ze mam zakazdym sto chuti zatrhnut vsetky navstevy 😒 budem ju musiet pomaly naucit, aby si zvykla byt napr. u mojej mamy, lebo sa chystame s priatelom o mesiac na jednu akciu a asi budeme celu noc prec - 100 km od domova 😅 aj ked neviem, ako to vydrzim 😅 ja ked som bez nej dlhsie ako dve hodiny, uz som z toho nervna a len rozmyslam, ci jej je dobre a ci neplace, ci ju nieco neboli a tak 😅 moja mama je skvela, vychovala dve vlastne deti a tri krsniatka, ale aj tak len ja viem najlepsie, co je pre moju dcerku to naj 😀 ci? 😀

dzobko
13. máj 2010

Hm,janqa, mas pravdu, Ty najlepsie poznas svoje dietatko a tiez rozpoznas, co mu asi je...Moja mamina je tiez fajn, ibaze nechce pochopit, ze Alexovi najlepsie rozumiem ja a nie ona, ktora vychovala dve deti...obcas mam pocit, ze uz na vela vela veci zabudla....teraz u nej place a neda si vysvetlit, ze je to tym, ze chce mna....neustale vymysla, ze ho boli brusko ci usko....naposledy, ked sme sa vratili z nakupu, sme ho, chudacika, nasli s vatickou v uskach a brusko mu vonalo od kremiku na prdiky az na chodbu....stacilo, ze zbadal mamu a prestal...Teraz mi denne vola a je presvedcena, ze maly place aj doma, nuz.....

janqa24
13. máj 2010

fuha, dzobko, to je uz iny hardcore.....my byvame u nasich zatial, takze zo zaciatku som aj ocenila, ze mi mama pomohla s malou, ale ako som pisala, po case som sa zacala bat, ze mala u mna vobec nebude chciet byt, ze si tak zvykne na moju mamu, ze mna nebude chciet, tak som to zatrhla.....sice to mamu velmi bolelo, ale hold nebude tu vecne, aby mi ju nosila na rukach, ked mala vrieska......
co ma ale najviac hneva na tomto vsetkom, je to, aki su vsetci strasne muuuuuuuuudri, pokial ide o nie ich vlastne dieta 🙄 napr. moj priatel sa tak hra s malou, ze ju napr. sem-tam zoberie na ruky a zdvihne si ju nad hlavou a mala sa rehoce ako o dusu, ocividne sa jej to paci.....a hned vsetci hikaju, ze nerob to, davaj pozor, nechaj ju, nedvihaj ju....no proste Maros je z toho uz na prasky niekedy 😖 a este zboznujem rady ako napr. ked idem niekam autom s malou a mama mi povie: Malu si daj v autosedacke dopredu vedla seba a priputaj sa! ....ako keby som bola polodebil 🙄 ale lubim svoju mamu najviac na svete! 🙂

olienka12
13. máj 2010

fuh kocky nezavidim... my zatial taky problem nemame danko je dost samostatne babo,tak som ho ucila od zacatku,aby sa napriklad sam hraval ...
on nema problem ostat u mojem mamy,ja mam problem od neho ist prec 🙂))
v sobotu sme fotili svadbu a bol prvykrat odomna prec od 12 v sobotu do 10tej v nedelu maly v pohode,ale ja som stresovala 🙂 len v noci horsie spinkal sa budil,no nebol vo svojej postielke inak pohoda.
inak zacal sa hambit 🙂)) je taky roztomily skloni hlavku a pozera len tak zo spodu a ked je na rukach skryva sa 🙂))

dzobko
13. máj 2010

To nic, moja mati je taky maly general...nezijem s nimi uz 11 rokov, takze pohoda...najskor si mamina musela uvedomit, ze moja domacnost je moja, teraz musi pochopit, ze Alexandrovou mamou som ja a nie ona....zvykne si....ju len mrzi, ze pri nej place a to nie pre bolest, ale preto, ze uz chce byt s mamou....musi jej zapnut, ze ona osobne mu nevadi, len... a to niekedy trva

Co sa tych rad tyka, by si mala pocut mojho svokra...pan dokonaly....pampersky su celodnove plienky, to netreba tak casto prebalovat, rektalna rurka, to oni nepoznali, staci obal z pera....nechaj ho revat, bude mat vacsie pluca, nesterelizuj tie flase, nebude mat imunitu, uz som ho poslala niekam...

janqa24
13. máj 2010

ze pampersky su celodnove plienky 😀 😀 😀 to ma pobavilo....ja mam problem neprebalit Ninku, ked sa mi zda, ze do tej plienocky nacikala len raz, nie este nechat ju cely den 😀 no, hold ina skola.....
inak, rektalnu rurku som u nas doma zatrhla, mala si na to zvykala a uz sa pomaly nevedela ani sama vykakat, takze som tie rurky schovala....akoze ked vidim, ze ma bolesti a fakt jej to nejde a nezaberaju ani masaze, ani cvicenie s nozickami, tak ok, rezignujem, ale inak nie 😝

Oli, aj moja sa vie sama zahrat, tiez ju tak ucim od malicka, len teraz ma take nejake obdobie, ze len mamu chce 😅 a aj Ninka sa zacala hanbit, presne ako tvoj Danko, na zozratie je 😵 😵

liwka
13. máj 2010

joj, baby, presne pre tieto "skvele" rady som rada, ze sme 100km od nasich. sice, pomoc rodiny by sa velmi casto zisla a mrzi ma aj to, ze mala na nikoho okrem nas dvoch nie je zvyknuta, no co narobim. potom, ked prideme na par dni domov, kazdy by ju nosil, ona je z toho vyhukana, potom ju chce kazdy utisovat... a tak dokola. moja mama je tiez extrem- stale riesi dovod placu; raz ju oblieka, lebo jej je isto zima, potom vyzlieka, lebo jej je teplo. pravidelne ju babusia do deky, lebo ju vraj malo obliekam... a taaaaaaak. ved to vsetky pozname.

dzobko- s tymi vacsimi plucami, to som, zial, uz aj ja pocula 😢

oli - to hanbenie sa musi byt chutne. odfot a ukaz nam, nech sa mozeme pokochat 😉 a tak dlho prec? waw, to ja by som psychicky nezvladla.

jani- pozname, ved sme z rovnakeho kraja. niekedy mam pocit, akoby sa tam v nazoroch ludi zastavila doba... 😒

inak, koncom mesiaca, ked pojdeme domov, mame v plane navstivit aj moju starku (78) a uz teraz sa psychicky pripravujem na jej rady. a len trpnem, kedy sa pokusi vopchat malej cokoladu do ust. inak, s nou sa hadat, to je iny kaliber. vzdy odpoveda vetou: " co nemoze? ved vy ste aj kuracie hovna z dvora jedli..." nie zeby to bola pravda, no v takychto pripadoch stracam akekolvek argumenty 😕

dzobko
13. máj 2010

My rurku nepouzivame vobec, mozno raz a to boli ozaj skaly,takze kolopem...len svokor o tom pocul a uz aj to komentoval...jemu sa totiz usta nezatvoria...no a co sa plienok tyka, musela som mu vysvetlit rozdiel medzi terminom jednorazovy a jednodenny....na to mi svokra zapilila, ze vnucke davali jednu plienku do skolky a jednym dychom dodala, ze ju po prichode museli hned sprchovat, lebo ju uz stipala....ale to preto, lebo ma citlivu pokozku 😀 hovorim a sudocrem ste neskusili? Oni nerobili hokuspokus, aviril zasyp je nejlepsi..to bol svokrov komentar....pomooooooooooooooooooooooc
Manzelovi som oznamila, ze maleho so svokrovcami bez nasho dohladu nenecham, ani keby som dalsie tri roky nemala paty z domu vytiahnut 🙂

janqa24
13. máj 2010

liwka ano, presne s tym obliekanim si trafila klinec po hlavicke 😝 moja cela rodina furt riesi, ze malej Ninke je urcite zima, ze ju nalahko obliekame, a nedaju si vysvetlit, ze ona je odmalicka proste tak zvyknuta, ze vyslovene neznasa na sebe vela oblecenia a mrnci, ked je moc naobliekana.....tiez ma slak triafa, ked dam malu mame von a vrati sa z prechadzky a Ninka ma na sebe dve deky, lebo zafukal vietor 🙄
no darmo, na to asi neexistuje protiargument 😀
a kedy koncom mesiaca? budete tu dlhsie, ci iba na vikend? by sme isli kocikovat 🙂

janqa24
13. máj 2010

dzobko, cloveku obcas az rozum postoji...

dzobko
13. máj 2010

vidis, liwka, to mi pripomenulo rozpravanie mojej maminy...jej mama nakrmila mojho polrocneho brata kapustou a zemiakmi, pretoze sa jej mati postazovala, ze nechce jest...aspon viem, ze sa historia opakuje... 😀

liwka
13. máj 2010

minix- ja som papriku ako tehu vooobec nemohla citit, no teraz v pohode. sice v malych mnozstvach, no nie je problem. a tu cibulu a cesnak zavidim. ale to isto nebudem moct, lebo sice ich zboznujem, no cely zivot mi po ich konzumacii bolo zle ☹

liwka
13. máj 2010

ja som pocula o jednej babe,co svojmu polrocnemu synovi nechcela davat chlieb so sunkovou salamou, co jej modro radila svokra. a jej svokra, aby si vydobila svoje, mu tu salamu davala poza jej chrbat. to by ma teda nastvalo do nepricetnosti

ivv
13. máj 2010

ahojte dievcata,

jooj, ste ma rozosmiali tymi "dobre mienenymi radami" od pribuzenstva ci znamych.. hlavne preto, ze aj ja som sa s nimi stretla.. 😉
naposledy ma "zabila" krstna, ktora zahlasila, ze mala preto papa v dvojhodinovych intervaloch, lebo mam "riedke" mlieko.. tak som ju potom upozornila, ze mala ma sedem kilo a ani nie styri mesiace.. co v porovnani s jej rovnako starou vnuckou je skoro dvojkilovy rozdiel.. 😕 ..
a este.. mala si zuzle rucicku, tak je hladna.. a ked nie hladna tak jej idu zuby a treba jej dat do rucicky kozku zo slaniny aby sa jej lepsie zubky prerezali 😀 😀

janqa24
13. máj 2010

ivv, tvoja krstna tym "zabila" aj mna 😀 😀 😀 ze riedke mlieko a kozku zo slaniny 😀 😀 😀 😀

andrejkaz
13. máj 2010

ahojte baby....obcas vas citam kedze mam tiez januarove babatko.....a nahodili ste zujimavu temu,tak mi neda nepodelit sa s jednou "dobre mienenou radou"....ked mal maly asi 6 tyzdnov a prezivali sme mensiu laktacnu krizu,tak bola u nas jedna znama (byvala detska sestra),maly pytal papat asi kazdu hodinku a pol a viete co skonstatovala....ze by som si mala dat urobit rozbor mlieka,ci je dost vyzivne pre maleho 🙂 🙂 🙂 ...nuz uz davno som sa tak nepobavila ako vtedy,len by ma zaujimalo kde taky rozbor robia 😀 .....a kedze maly ma uz skoro 7 kilov,necele 4 mesiace a je zatial vylucne kojeny,tak snad aj bez rozboru je to moje mliecko dost vyzivne,dufam.... 🙂 🙂
paradox celej situacie je,ze pred tehu som pracovala ako lekarka na novorodeneckom,tak som chvilu rozmyslala,ze aku ma asi ta nasa znama mienku,ked mi navrhla taku kravinu 😉

olienka12
13. máj 2010

andrejkaz sorry ale kamoska mala pravdu,take nieco existuje,dokonca priamo v rodine mam ten pripad,kedy si dala urobit rozbor mlieka prave preto,ze mala jej nepriberala a mlieko bola voda...

liwka
13. máj 2010

oli, ozaj? tak to aj ja pocujem prvy raz 🙂
inak, co si spominala tu tvrdu stolicu. moj krstnysyn mal s tym problem a odporucili nam davat mu mrkvovu stavu pre deticky (predavaju bezne v obchode, neviem, ci vyraba Hami, alebo Hipp), pripadne zapit jablcko cajom. neviem, ci mu uz davas jablcka. ale smola je, ze si nepamatam, kolko mesiacov mal maly, ked sme mu to davali..., ale viem, ze pomohlo 😉
drzim palce 🙂

janqa24
14. máj 2010

dobre rano.....ja som dnes za matohu a mam naspat uz aj spacaky pod ocami, kedze moja Ninka posledne dva tyzdne dost zle spi v noci a budi sa na papanie v sialenych casoch ako napr. 12.45, 3.30, 5.00 a tak podobne ☹ asponze ona vyzera byt vyspinkana do ruzova 😀

gucz
14. máj 2010

dobré ránko
janqa môj malý sa tak budieva normálne, túto noc to bolo 12.30, 03.25, 05.50 🙂
Teraz čakám kým sa Michal zobudí, napapáme sa a pôjdeme von. Od rána lialo, no zdá sa, že už nebude, aj slniečko trošku vyliezlo, tak to treba využiť. Ja sem akosi ani nestíham chodiť, keď sa dá, tak som s deťmi pomaly celý deň vonku (teda okrem Laurinho obedného spánku, vtedy sa snažím poriadiť domácnosť).

olienka12
14. máj 2010

liwka ja som davala slivkovu stavu,ale nepomohlo mkvovu nechce, zapit jablcko nepomahalo,ale tie probiotika asi ucinkuju,lepsi sa to 😀

mia.
14. máj 2010

ahojte, kočky.... dlho som tu nebola, ale priebežne Vás čítam..
dzobko - super básnička o manželoch!!!
aj ja niečo pridám na pobavenie v tento upršanbý deň 😉

Slohová úloha žiaka ZŠ na tému : "MOJI RODIČIA"

Rodičia sa delia na dve časti : matku a otca. Matka sa ešte
rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte
skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky,
nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky ... ostatné si nepamätám,
ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné.
Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých
miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom
desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo
zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na
rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň,
mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku
skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí
mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia.
Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je namletý mak aj orechy na
varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery.
Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si
mamu potajme obzerám. Mama má naozaj len dve ruky ... a predsa, keď
príde domov z roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve
sieťovky s nákupom a v tretej ... nie, veď som už povedal, že má len
dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.

Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma,
ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď
sedí pri stole, vyskytuje sa v obyčajne v kresle, alebo na gauči a
býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy :
roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v
popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza
domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi
nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte
nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské
združenie vôbec nechodí.

Súdruh učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli
nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne
nepracuje, čiže neučí sa, dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri
ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov
ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý
vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.

mia.
14. máj 2010

prepáčte - upršaný deň

andrejkaz
14. máj 2010

ok olienka,tak beriem spat,ked existuje moznost dat si spravit rozbor mlieka,naozaj som o tom doteraz nepocula.....akurat potom nechapem,preco sa v kazdom clanku o kojeni pise ze slabe mlieko nie je 😕

olienka12
14. máj 2010

lebo uz im vsetkym sibe s tym kojenim 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre