Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dadulka2000
14. máj 2010

ahojte,.... a kedy pride leto? ja nemam prsiplast na kocik,....
😎
citam ze sa vase babatka budia casto,... bohuzial aj u nas to zacalo tak fungovat,.....
prve spanie Millie potiahne od 20.00 - 2.00, a potom kazde 3 hod je hore.
a uz ani v kociku lezat vonku sa jej nepaci,... najradsej by vsetko videla (ked nespi) a stala na nohach.... a o tom ako je ukecana a stale vysmiata ani nehovorim 😀 😀 je to zlate babatko.

janqa24
14. máj 2010

no gucz, ale moja Ninka mala uz zopar tyzdnov zauzivane vstavat na prve papanie okolo tretej rano a potom az o siestej, tak som z toho trosku vykolajena 😅

dadulka, neboj sa, este budeme spominat v letnych horucavach, ako nam bolo v maji dobre 😀 a o lezani v kociku, ked princezna nespi, mozem tiez len snivat, vcera sme boli vonku a ona prvykrat sedela v kociku - no spokojnejsie babatko by ste tazko nasli 😀

janqa24
14. máj 2010

a este som chcela foto pripojit 😀

dadulka2000
14. máj 2010

Janqa - aj ja rozmyslam ze ju zacnem dvihat do polosedu ked sa zobudi,.... lebo lezanie ju fakt prestalo bavit,... 😅

janqa24
14. máj 2010

no, polosed som skusala aj ja, ale nepaci sa jej to, lebo aj ked je v polosede, tak drzi hlavu cca 10 cm nad podlozkou v kociku 😀 a vcera ked sme prisli z prechadzky, este som s nou trosku posedela v altanku u nas na dvore a ona sama si mrncanim vypytala, ze chce uz lezat 🙂 sikula moja, ale strasne sa zacala dvihat, aj v postielke, a uz nielen hlavu dvihne, ale aj ramienka 😀

minix
14. máj 2010

Dobry dnik, my uz druhu noc spime od polnoci cca v 2-hod intervaloch, prvu potiahneme cca 5 hodin a potom uz len po 2, nehovoriac o tom, ze po 5.30 uz nespime.

Rano sme boli v tescu, tak zaspala a dalsia vychadzka pride poobede😉
Dufam, ze pospime aj tam. My este v kociku lezime bez problemov, zatial nam ani vyvysenie netreba.

gucz
14. máj 2010

ahojček tak my sme už domka, fúúú ale je tam riadne zima, tu u nás strašne fučí. Ja mám malinkého tiež v kočíku len po ležiačky, a dvíhať ho nemienim. Ono stačí to dieťatku raz ukázať a potom vymýšľa 🙂 . Kým nevyrastie z kočíka, tak bude ležkať, zatiaľ. No keď sa mu prihováram na posteli, tak si chce sadať, mrnčí a keď ho chytím za rúčky, tak už sa aj ťahá sedieť. Ale ja si myslím, že na sedenie je ešte moc skoro, pár minút na rukách stačí 🙂 .

gucz
14. máj 2010

janqa24 kde si zohnala tú hrkálku zatvárací špendlík? Môj brat mal voľakedy taký špendlík, moc sa mi páči, kúpila by som drobcovi 😉

janqa24
14. máj 2010

gucz, tu hrkalku mi priniesla moja mama z CR 😉

alikaa
14. máj 2010

Ahojte, chcem sa spytat ci ste uz niektora skusala svojmu babatku odobrat vzorku mocu, co vraj treba do pol roka skontrolovat. Ja som sa o to vcera rano pokusala od 5-7.30 s takym sacikom lepiacim, co predavaju v lekarni, ale aj tak sa mi to nepodarilo, lebo cez to lepiace vsetko pretieklo do plienky. Tak by ma zaujimalo ake metody ste vymysleli vy.

A tiez sa chcem spytat ci vase babatka ked su na bruchu sa same postavia na lakte, alebo ich to same nenapadne. Moj je v tomto nejaky spomaleny. Dr. nas poslala na rehabilitacie, aj preto, ze vraj by sa uz maly mal pretacat a este sa k tomu vobec nema. Teda ked mu trosku pomozem s nozickou tak sam napne chrbatik a uz sa potom prevali, ale sam od seba nic.

gucz
14. máj 2010

alikaa zober si normálne skúmavku a čakaj.... no pomáha keď pod drobca dáš mokrú plienku, ako pod zadoček a kríže a plienka je namočená v chladnej vode a vyžmýchaná. A vyciká sa Ti do pol minuty. Alebo ho skús rukou postudeniť na krížoch. Viem, znie to hnusne, ale zaberá to

alikaa
14. máj 2010

asi pol hodinu som stala nad nim so skumavkou a vobec necikal, potom uz bolo vela hodin, by mi nezobrali skumavku, tak som sa na to vybodla. Ale vidis, skusim to s tou mokrou plienkou. Moja mama mi este poradila, ze ho mam dat na nocnik, tak mozno aj to vyskusam. budem ho tam drzat, kym mi ruky neodpadnu a snad sa podari

sisipetka
14. máj 2010

Alikaa, Tvoja lekarka asi chce mat vo svojej ambulancii iba talentovanych sportovcov 😅 , pretoze kazda rehabilitacna Ti povie, ze pretacat sa deti maju idealne medzi 5.-6. mesiacom a ako pozeram, vy iba ukoncujete 4-ty. Su sikovnejsie deticky, co to vedia skor a potom tie, ktore si radsej oddychnu a polezkaju a este ani v 6-tom mesiaci sa neotacaju. Co sa tyka dvihania na laktiky, skus mu dat pod hrudnicek nejaky obly vankusik a mozno casom si tie laktiky da aj sam. Pravdepodobne este drzi vahu svojho tela na brusku a postupne by sa mala ta vaha posuvat na panvu a lahsie sa mu bude s ruckami na brusku pracovat. Urcite nestresuj....nema to vyznam.

K tym kocikom, nam Christianko zacal v hlbokom strajkovat (a to ho mame polohovatelny, takze pekne vidi von). Vcera namiesto v kociku, som ho vlacila hodinu na rukach, lebo reval ako tur. Takze na rukach 8kg dieta a pred sebou tlacila kocik 😅 Lopezka by vedela rozpravat z utorka, ked si ho troska ponosila 😀

dzobko
14. máj 2010

alikaa, nam to vyslo s tym sackom uplne v pohode. Skus mu ho dat pred papanim, on saci reflex je spojeny s vyprazdnovacim. My sa napapame, odgrgneme a rovno prebalujeme, lebo plienocka je zarucene mokra..Maleho sme mali v sede na rukach, chvilu sme pockali a hned sme sacok odobrali.
K tomu pretacaniu, nas to nerobi ani naznakom, dokonca, ani ked sa mu snazime pomoct. Mozno je to tym, ze spava na brusku. Ale hlavu a ramena dviha ako kobra uz od druheho mesiaca. Nestavia sa na lakte, ale uz na dlane. Kazde babo je individualne a potrebuje svoj cas...on zacne, neboj... 😉

janqa24
14. máj 2010

ja som spotrebovala uz tolko vrecusok na moc, ze az, a furt ide vsetko mimo a vo vrecusku su dve kvapky 😝 aj som sa pytala v labaku, kolko minimalne treba doniest, aby z toho nieco vedeli zistit, takze 2 ml, takze v pondelok budeme znovu skusat, tentokrat nad nocnikom a uvidime 🙂 prvykrat ked som Ninke dala vrecusko na noc, tak pre istotu vobec necikala celu noc a odvtedy mi ho zakazdym akurat dobre okakala 😀
co sa tyka toho lezania na brusku, Ninka to vyslovene neznasa, vydrzi dve minuty a uz reve ako diva 🙂 a pretocit na chrbatik sa jej podarilo asi tri alebo styri razy, aj to mam pocit, ze to bolo nahodou a nie umyselne....z bruska na chrbatik nehrozi este, prevali sa akurat tak na bok 🙂 zaznelo to tu uz velakrat - kazde babatko ma svoj cas, netreba to silit ani sa zbytocne stresovat - niektorym detickam ide skor pretacanie, inym dvihanie do sedu alebo sedenie samotne, dalsim zubky 🙂

krpuch
14. máj 2010

ako to je s materskou, ked je matka na rodicovskej dovolenke a narodi sa jej dalsie - takze bude aj na materskej aj na rodicovskej? myslim peniaze ako sa dostavaju? kamoska je v takej situacii a chcela by to vediet. dakujem

krpuch
14. máj 2010

priatelova mama dala dnes malemu jablcko k puse a cucal stavicku, som sa pobavila - zlate to bolo.

krpuch
14. máj 2010

inak, aj nas sa uz zacina hanbit...sa tak usmeje a prituli sa ku mne a tvaricku skryje...zlaty je 🙂
roxy, ja si myslim, ze to je u kazdej inak...jedna dostane pri azalii a druha nie...

dzobko
14. máj 2010

janqa, akurat som sa chcela opytat ako sa to s odberom mocu riesi pri dievcatkach...ten sacok sa mi zda prakticky pre chlapcov, ale pre dievcata? no, neviem ako by som ho pouzila 😨

ivv
14. máj 2010

ahojte dievcata,

takze aj nas caka cikanie do skumavky? 🙂 .. to aby sme uz trenovali odchytavanie 😀

minix - co tak citam, tak ste rovnake ranostajky ako my.. Adelka tiez uderom 6am otvori ocka a sice ziva, ale je fresh a ready do noveho dna 🙂.. zato ja by som si schrupla este aj zo dve hodiny.. hehe.. akurat dnes som hovorila mame, ze uz si ani neviem vybavit, ake to je, ked si nohy vylozim a nehnem ani prstom, nieto sa poriadne, bez prerusenia vyspat 😎 take snad hadam uz nikdy nebude .. ci? 😉

olienka12
14. máj 2010

heh u nas by s tym problem nebol,kakame asistovane len ked je rozbaleny pri tlaceni aj cika hehe tak jeden bude drzat nozicky aby kakal a druhy bude chytat cikanicu 🙂)) ale nam nic take dr.nevravela,takze asi ani nebudeme musiet.
no uvidime v utorok 😉

minix
14. máj 2010

Ivv, som rada, ze nie sme iba my ranostajky, to cloveka hned potesi😉

zazalienka
14. máj 2010

Ahojte, my sme dnes absolvovali shopping tour, malý bol úplne skvelý, nosil sa na rukách, lebo sa nám nechcelo furt vyťahovať kočík hore dole.. pokukali sme v TT kočíky, ale takmer nič nemali skladom, tak sme sa vybrali do HC..
no a kúpili sme toto:
http://shop.aladdin-kociky.sk/images/chipolino_...
skúšali sme všetko možné, Zopa Fusion je na totál vypredaný, ale Miškovi sa páčilo v tomto, vyškieral sa na všetky strany.. dobre sa skladá, nie je ťažký, tak uvidíme ako budeme spokojní..

sisipetka
14. máj 2010

Ivv, Minix....tak na nas nemate - Chrisko vstava rano o 5tej a potom ocakava, ze sa mu budeme obaja venovat na 200 % 😅 😵 Dalsie spanie hodi az o 7.30, no nastastie potiahne skoro do 11tej 😉

Olienka, mne v utorok dr. povedala, ze okolo 5teho mesiaca sa berie moc na rozbor, takze budete mat aj asistovane cikanie 😉 Nas to caka v pondelko - myslim to nahananie mocu.....

gucz
14. máj 2010

ahojte
dzobko, ivv dá sa s tým sáčikom odobrať moč aj dievčatkám, je to trošku komplikovanejšie, ale ide to 🙂. Ja som pri Laurike dostala radu, že ju mám posadiť na studený tanier, ale neskúšala som to, chytili sme vtedy moč do sáčika.

pozerám, že je tu teda viac skoro ráno vstávajúcich detičiek 🙂 , ja už vyše troch rokov neviem čo je to pospať si dlhšie, no myslím že tie deti za to stoja 🙂

liwka
14. máj 2010

cikanie do sacku sme museli absolvovat, ked mala Mia asi mesiac. nalepila som jej ho a trvalo vyse dvoch hodin, kym sa vycikala. ale nervna bola ostosest.

krpuch
14. máj 2010

doktorka mi kazala kupit malemu kalcium a stoptussin, ze mu to mam naraz davat - stoptusin do kalcia. no citala som na letaku, ze 1 sa ma uzit pred jedlom a druhe po jedle. je to chore. kalcium mi aj tak vypluva, skusala som mu to dat na lyzicku aj z tej striekacky, co je v nurofene, ale ani jedno nie je dobre. kvapky do nosa mi nechce, myka sa mi a vobec potom neviem, ci som mu kvapla alebo nie. najlepsie su pre deti spreje do nosa, to pocut, ci streklo a ci nie. ide ma proste porazit z liekov pre male babatka.

sisipetka
14. máj 2010

Krpuch, skus zo zaciatku nakvapkat kvapky do nosa na vatovu tycinku a vycistit mu tym nosne dierky.

Gucz, ten spanok potom clovek ozelie, ked vidi ako sa deticky krasne usmievaju z postielky, ze ich ideme vybrat 😉

gucz
14. máj 2010

sisi veru tak, malý hodí úsmev od ucha k uchu keď zbadá, že som už hore a malá sa došuchce každé ráno do spálne s hláškou "maminka, už si sa zobudila" (ale tým myslí seba že sa zobudila 🙂 ). Ešte je taká otlačená, za sebou vlečie látkovú plienku, no úplne krásne je to 🙂

liwka
14. máj 2010

no, vdaka tej krase dnes rano som zabudla, ze malu treba nakojit 😉
priatel ma konecne volno, Miu som po rannom kojeni dala k nam do postele, este sme si 2 hodky pospali a po zobudeni s tatom tak krasne vykecavala, prebalila som ju a asi po pol hodke som si uvedomila, ze ju pred prebalovanim zvyknem kojit. moje male, ani neplakala. skleroza moja... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre