Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
22. máj 2010

nella1 ked idem maleho krmit tak si ho dam do sedacky a miesto podbradnika mu dam plienku platennu,taky šal mu urobim a menej sa zaspini.. 😉

andrejkaz
22. máj 2010

aurra a zdravila si ma v meste,ci na Stranach?lebo minule ked som bola s malym na prechadzke ma zdravila nejaka mamicka s kocikom a som ju nevedela zaradit 🙂
hmmm zltacku sme mali,ale nebolo to na svietenie,bolo to tak na hranici,takze sme domov odchadzali v piatok,ale je fakt ze vtedy tam bolo straaaaasne vela deti....a ja som bola taka stastna ze idem domov,neviem keby mi povedali,ze tam mame zostat,asi by ma porazilo.....pre mna bol cely pobyt v nemocnici po porode taky zvlastny....mna tam od upratovacky az po prednostu poznal kazdy,kedze som tam istu chvilu robila a kazdu chvilu ma prisiel niekto pozret plus este navstevy rodiny.....no bolo to niekedy riadne na nervy,ledva som si lahla a zase mi niekto prisiel poblahozelat a poradit co a ako 😕 😕 ani na wc som nemohla ist bez toho ze by som niekoho nestretla.......viem ze to vsetci mysleli v dobrom ale niekedy to bolo uz strasne unavne 😨 😨

aurra
22. máj 2010

andrejka, bolo to v meste, ale ved niekedy mozme dat stretko v meste, tak byvas na stranach? ja pri kupalisku vo Vrutkach.
my sme mali ist tiez v piatok domov, no museli sme ostat, kvoli tej zltacke, bola to fakt hroza, prisla som domov, a sup obrovske horucky od nervov, kvoli tym trafenym sestrickam.

aurra
22. máj 2010

danteska presne, po mne tiez zazerali, hlavne jedna tam bola total trafena, ked som chcela nech daju malej nausnicky, sa tvarila, ze ju tym ohromne obtazujem,

antoniab
22. máj 2010

anawi tak vitaj medzi malimi aspon niesom sama 😉 no my nemame byt pokom veliky iked nas tatik je ina vahova kategoria ale to som si ho tak vychovala 😀 😀 😀
dnes mi boli odporucanene naplaste co sa daju pred ockovanim tlmia bolest horucku vraj su dobre mam sa nene popytat v lekarni unas ockovanie nebolo az nejak katastrofalne takze v pohode iba teraz pri druhom mala teploty nad 38 ale nebola ani urevana len vecer bol problem trocha zaspat inak to zvladla super no a rano mi buntosi uz o 5 tak dufam ze sa vratime do starych kolaji a budeme pekne naspat spinkat do 8.00 😉

nam dali nausnicky bez problemov sestricka bola strasne zlata a mala ani neplakala som rada ze to nemusim riesit teraz 😝

danteska
22. máj 2010

aurra ved vravim-odchod z porodnice je druhy stastny den..nikto sa neobtazoval ukazat mi ako kojit,ze musim davat pozor aby maly prehltal inak len tak cucka-no proste neochota maximalna..rodila som v Topolcanoch-ze Baby Friedly Hospital,ale niektore novorodenecke sestricky by som poslala robit na Geriatriu pri starych ludi ked si nevazia tak peknu pracu s babatkami..tiez som robila dlho v nemocnici a nespravala som sa tak neprijemne k pacientom..

danteska
22. máj 2010

antoniab nas ockovanie caka za chvilu,mam obavy z toho.prve znasal celkom dobre,akurat asi 2 tyzdne ked som prisla do kupelky alebo isla pri kupelku tak pustil hrozny plac.tak neviem ci to malo nejaky suvis s ockovanim,ci sa niecoho nalakal..

antoniab
22. máj 2010

danteska mozno moja mala ma ludi rada ale uz 2x za sebou ked prisla teta a urobila nanu timi kukuk tak sa rozplakala jakeby ju rezali 😀 😀 a inak ju aj mala celi den ked sme boli v pl a tiez ked ju dam na zahradu do kocika tak ju pestuje a takto zareagovala 😀 😀

andrejkaz
22. máj 2010

aurra kludne mozme dat stretko,snad sa uz umudri pocasie a bude krajsie....byvame na stranach,tak busom mozem kedykolvek zbehnut do mesta 🙂
nas caka ockovanie az za 2 tyzdne,prve sme zvladli uplne v pohode bez reakcie,tak dufam,ze aj toto bude take iste 😀
inak neviem co sa tomu mojmu dietatu robi,ale v poslednej dobe sa rozhodol ze nebude vecer spavat ☹ dnes sme sa okupali o siedmej,najedli,uplne odkvacol a spal cca 45minut a teraz veselo vykrikuje zo spalne 😕 😕

danteska
22. máj 2010

jeeej aj moj maly vykrikuje,uz 3 vecery ho to bavi 🙂 aj mi je to smiesne-taha si paplonik,rozprava si a vyskiera sa 🙂 doteraz som ho dala do postielky,pohladkala,pusa,cumlik a za 5 minut spal.a teraz si nejak sam meni rezim 😀
antoniab ved to ze deti tak reaguju ze staci ze sa niecoho zlakne a nejak si to vsugeruje..a toto ockovanie bude este aj ked budu mat 1rok..3x sa preockovava 😝 ...

antoniab
22. máj 2010

ano v 11mesiacoch aspon ja mam ockovaci preukaz a tam to mam popisane kedy ake ockovania povinne a dobrovolne a doktorka mi tam dopisuje uz len datum 🙂

antoniab
22. máj 2010

no moj dorbec uz spi ja mam zlate dieta sama zaspava pekne sa hra malo place a tak a ked ma potom vykyvi tak som strasne nestastna lebo nato niesom zvyknuta 😒
a dnes tomu bolo tak zobudila sa o piatej a revala revala asi hodinu a pol papat som jej davala nechcela cajik nie plienku vymenit nie narukach nosit nie rozpravat sa nie hrat nie potom zaspala na pol hodinky a potom sa to zopakovalo ale to prisla babka a vzala ju do kuchyne este plakala a ja som potom zatuhla ked som sa zobudila tak uz bola ok neviem dnes celi den malo papala asi nemala svoj den uvidime ako to bude zajtra rano 😒

racsej si idem nieco dopredu naspat 🙂

antoniab
22. máj 2010

racsej 😅 radsej samozrejme 😝

anawi
22. máj 2010

ani my nemame byt po kom veliky 🙂 ja aj tatino ked sme sa narodili nemali sme ani jeden viac ako tri kila 😀 tak som sa ani necudovala ze bola malinka 🙂 ja mam sirup proti bolesti a horucke snad nam pomoze. Ona ani nemala horucky ale straaasne plakala cele tri dni akoby ju z koze drali. Nevedela som ju ani utisit, som si poplakala s nou ☹ Chudato tak sa trapila.
So spinkanim problem nemame 🙂 po kupani jej dam flasu, vypije polovicku a uz je tvrda 😀 po polhodinke sa zobudi, dopapa a spinka dalej 🙂 A to boli casy ked nezaspala skor ako o 23.00 😀 som rada ze sa to upravilo, dufam ze jej to vydrzi 🙂

nella1
23. máj 2010

dakujem maminky to zlcove mydlo vyskusam 😉 😉 tie co uz ste zacali s prikrmami malinkej som zacala dvat na obed tu mrkvicku vcera bol stvrty den moc toho este nepapa predsa len kym si zvykne potom ju dokrmim mlieckom a vecer mala problem s bruskom mala krce no moooc plakala ☹ ako prikrmujete vase babatka? tiez potom dokrmite mlieckom ked len troska spapka tej zeleninky? neviem ci to bolo z toho alebo to bola zhoda okolnostii lebo tie 3 dni predtym boli oky a v minulosti ju trapilo to brusko..

gucz
23. máj 2010

nella ja malinkému ešte okrem mliečka nič nedávam, ale dcérke som dávala najprv kašičku (rozmixovanú mrkvičku s vodou) a dokŕmila mliečkom. Ak sa Ti zdá, že bolenie bruška je z toho, tak na pár dní prestaň prikrmovať a potom skús znovu. Najprv treba dať bábätku tak dve tri lyžičky, druhý deň trošku viac a potom zasa o trošku viac. Ja som prestala po zeleninke dávať mlieko až keď dcérka vypila menej než 50 ml. No a ešte čo je dôležité, treba bábo nechať nech si zvykne na 1 druh zeleniny, ak je po troch dňoch v pohode, tak môžeš pridať napríklad zemiačik. Zasa ho treba dávať s tou mrkvičkou tri dni a potom sa môže pridať ďalšia zeleninka. Ak bábo dobre znáša zeleninu, tak treba pridať mäsko. Ja som ho mixovala so zeleninou a malej celkom chutilo. Až po zvládnutí zeleniny a mäska sa má zaviesť ovocie. Ja som ako prvé ovocie dávala malinkej podusené jabĺčko a bolo vymixované. Samozrejme bez cukru. Keď ho začala papať, tak som jej ho dala pol na pol so surovým a potom sme prešli len na surové. No a potom sme pridali banán a zasa sme tri dni sledovali reakciu organizmu.
Zo začiatku toho bábätko fakt nezje veľa, ono sa musí oboznámiť s tým, že existuje aj iná chuť ako chuť mliečka a pre také malé bábo je ťažké aj naučiť sa posúvať si papu jazýčkom do bruška, sprvu mala viac mrkvičky dcérka na podbradníku ako v brušku. Ale naučia sa to 🙂

aurra
23. máj 2010

moja Ellinka chodi spavat medzi 19.-20.00 a vstava medzi 4.-5. potom uz kazde tri hodiny papa, uz dost dlho mame takyto rezim,

andrejkaz
23. máj 2010

aj my sme mali taky rezim,ze maly zaspal okolo 20.00 a budil sa najprv o 3.00 v noci,potom sa zacal budit az okolo 5.00 ....bolo to celkom fajn,ale posledny tyzden zacina akosi vymyslat,teraz sa vobec neda tusit kedy pojde spat a kedy bude vstavat na krmenie,neviem co sa mu porobilo....uz ked sa tesim ze mame aky- taky rezim,ze si mozem naplanovat den,tak ma vzdy niecim prekvapi....no co uz take su babatka 😉

nella1
23. máj 2010

dakujem gucz 🙂 😉

dana333
23. máj 2010

nella, ja už malej tiež dávam zeleninku od 5. mesiaca a robím to tak ako písala gutz- najskôr som dala pár lyžičiek varenej pasírovanej mrkvy, potom viac a viac a keďže nebola žiadna reakcia pridala som k nej zemiak, potom sme 3 dni skúšalo brokolicu /tú som kúpila vo fľaške od HIPP, chutila jej a nemala reakciu tak teraz ideme na karfiol, cuketu...... Tú zeleninu čo mám už vyskúšanú jej teraz budem aj miešať dokopy a neskôr pridám mäsko. Zatiaľ som jej dávala len ako pyré, čiže také hustejšie aby sa naučila posúvať to jatýčkom, a už začnem aj ako polievočku do fľašky, alebo na lyžičku to ešte neviem ako jej to bude lepšie vyhovovať. Hneď potom jej dám aj cicu, lebo toho nezje toľko aby jej to stačilo a aj si vyžaduje zapiť to, keďže je to hustejšie. Začala mať síce hustejšiu stolicu, ale zatiaľ ju nezapieklo tak aby mala problém s bruškom tak dúfam že to ani nebude problém. Po zeleninke a mäsku jej začnem dávať postupne tým istým spôsobom aj ovocie

zuzul30
23. máj 2010

Ahojte....
Môžem sa aj ja k Vám pridať? Tiež mám januárové bábätko a patrím k pravidelným čitatelkám januárových detičiek 🙂 Len som moc neprispievala z dôvodu, že baby boli už zohrané, ale napriek tomu mi ich príspevky a postrehy v mnohých chvílkach pomohli 😅

danteska
23. máj 2010

@zuzul30 jasne ze mozes 😉
ja davam zeleninku uz teraz..zacala som ako pisala Gucz-mrkva,o tri dni som pridala zemiak,petrzlen a tak..celkom to chutilo no najnovsie to Sebastianovi nechuti..papame s krikom,ani lyzickou to nejde,ani z flase.. ☹ ale snazim sa dat mu co najviac a uz nedavam mlieko..aby si nezvykol ze ked nezje polievku tak dostane mliecko 😀

anawi
23. máj 2010

vitaj medzi nami zuzul 🙂 ja pockam este mesiac a potom sa vrhneme aj my na zeleninku 🙂 to som strasne zvedava ako jej bude chutit. My totiz najnovsie papame s krikom aj mliecko 😖 Musim ju nosit na rukach aby sa napapala, dva dni takto vyvadza, neviem co sa jej stalo 😒

zuzul30
23. máj 2010

dakujem za privítanie 😵
danteska a anawi prečo ste začali tak skoro s príkrmami? Nám doktorka vravela že až od 6 mesiaca máme začat, tak teraz neviem ☹ Lebo my stále pápame len materské mliečko dokonca ani čajíky nepijme. Tiež som počula tú teoriu, že sa môže začat s príkrmami už skor, ale staršieho syna, ktorý ma teraz už 5 rokov som prvých 6 mesiacov len kojila. Preto neviem či teda sa mám držat po starom, alebo začat s príkrami už skor?

ludusik
23. máj 2010

Ahoj zuzul, aj my fičíme na pevnej strave, nakoľko podľa najnovších výskumov..je od 17.týždňa veku bábätka vhodné začať so zeleninkou ale i ovocím...mäsko od ukončeného piateho mesiaca...toto mi pred týždňom povedala naša pediatrička ..ktorá bola kedysi aj mojou pediatričkou...dokonca mi ukazovala aj nové štúdie a "manuál" ktorý "po novom" dostávali pediatri...začať s príkrmami až po šiestom mesiaci vraj nieje dobré a dokonca sa zistilo, že na lepok je potrebné zvykať už od ukončeného 4 mesiaca...jediné čo povedala aby som určite nedala je zeler a petržlen! jedálniček mi odporučila takto..ráno mliečko, desiata ovocie, obed zeleninka, olovrant kašička, večera mliečko... bola som dosť nedôverčivá..lebo som si myslela, že tak zrazu je to veľa...ale aj ďalší lekár mi povedal to isté...tak papáme a ide nám to skvele...dokonca mu ovocie šmakuje menej ako zeleninka...držím palce aj Vám🙂

danteska
23. máj 2010

@zuzul30 ked kojis to je nieco ine...tiez by som cakala min do 6 mesiacov so zeleninkou a tesila sa z kojenia..ale my sme od narodenia na UM ☹ od malicka mava hrozne koliky,niekedy som mala pocit ze aj cez den len spi a place a papa ☹ vyskusala som kadeco,rectalna rurka bola nasa najlepsia kamaratka..krstna je detska sestra,vravela nech skusim zacat pomaly mrkvicku a potom postupne ostatne..tak som skusila-ako som uz pisala-a teraz papa na obed miesto mlieka polievku-sice s placom ale snad to bude lepsie a na olovrant davam jablcko zmixovane,alebo kasicku od Nestle ryzovu alebo bananovu..a musim zaklopat-klop klop-menej place,je kludnejsi,zahra sa sam,vykecava,mam pocit ze sa to zlepsilo a to brusko uz tak neboli..

ludusik
23. máj 2010

zuzul ja stále kojím..nakoľko mu aj po obede a olovrante dávam moje mliečko... samozrejme ráno a večer kompletne..

zuzul30
23. máj 2010

Ludusik a vy sa kojíte alebo ste na UM? Neviem mne sa to zdá strašne skoro takto prikrmovat, ale asi zvolím zlatú strednú cestu a začneme po 5 mesiaci so zeleninkou a ešte raz to skusim skonzultovť s doktorkou

andrejkaz
23. máj 2010

anawi podobny problem riesime aj my....neviem co sa to robi s nasim Matejkom ale v poslednej dobe vyvadza pri krmeni jedna radost,nechapem ☹ stale sa len kojime,akurat na vecer som mu davala odstriekane mliecko z flasky,lebo som vecer mavala menej mliecka a vzdy pekne papal,no posledne dni je akysi divny,stale sa kruti,odtrhava od prsnika,place az skrieka,nechapem 😨 a navyse doteraz bolo uplne jedno kde som ho kojila,teraz mu zacinaju vadit vsetky vzruchy okolo.....a ked ideme niekde na navstevu,tak potom vecer je to hroza,len place a place ani jest poriadne nechce a o spani ani nehovorim....a to vacsinou chodim len k nasim alebo k svokre......doteraz mu to nevadilo a teraz zacina vymyslat,uz som z toho na nervy ☹

danteska
23. máj 2010

@ludusik jooooj som rada ze nie som sama 🙂 super,lebo vela mamiciek tu pisalo ze pocka s prikrmom ale presne takto mi to kazala moja krstna aj pediater.ja davam tak ako som pisala-davam 2x prikrm ze vynecham mlieko uplne a 3x mliecko.. 😉 masko po 5 mesiaci,2x sa moze nahradit uvarenym zltkom.aj ovocie sa moze davat uz,ja davam.stolica sa upravila a je fakt teraz maly zlaty..nam to pomohlo urcite.a cim neskor zacne dieta papat nieco ine ako mlieko tym tazsie si zvyka na nove chute a hrozi aj alergia..lepok treba tiez zaradit cim skor..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre