Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
15. aug 2010

@lili213 to verim🙂 ja som rada ze je taka drobna,lebo aj ona sa rada necha nosit ..nosievam ju aj v satke a uz aj tam citim ten rozdiel...

jitta
15. aug 2010

Jsem zpět, děti už spinkají 😀 😀 😀 , tak se chystám do sprchy a brzo spát, ať mám energii na další den.
My ze začátku po příkrmu taky kojili, po zelenině asi ještě 3-4 týdny a na jogurt si zvykl docela rychle, asi za 4 dny. Po příkrmech dávám malinovou šťávu od sunárku a docela se už malej i napije. N poradnu jdeme v září, ale malej má taky asi 8,5 - 9 kg a při narození měl 3580g 🙂

lili213
15. aug 2010

tak to asi chlapci su taky tazky 😀

jitta
15. aug 2010

@lili213 asi ano. Adélka ta měla na roce 8.100 g a malej to má na 1/2 🙂

zuzkat1
15. aug 2010

@jitta aj ja uz pojdem do sprchy...no to mate pekne velke deticky🙂 moja je oproti nim taky drobcek🙂 a pritom sa narodila vacsia ako vasi chlapci🙂moja to kojenie velmi vyzaduje ona sa na prsniku aj upokojuje a zaspava na nom🙂
tak prajem dobru noc🙂

jitta
15. aug 2010

@zuzkat1 adélka byla taky drobeček, teď jsou jí skoro 4 a půl a má 16 kg, ale zase na výšku má 110, v tom je napřed asi o rok a půl. takže je dlouhá a hubená.
Já taky malýho vždycky nakojím a on mi pak usne u mě v posteli, pak ho jen přendám do postýlky.
Půjdu chvíli odpočívat a pak spát, taky přeju dobrou noc

danteska
15. aug 2010

@lili213 zajtra skusim aktiviu do ovocia a som rada ze milacik sa uz moze,ved aj ja som zacala s prikrmami skoro..
moj maly vazi skoro 9,6kg 😲 zltok uz davam,raz za tyzden.som rada ze uz mliecko pijete,mozno mal len take nejake obdobie zle.. 😉

zuzkat1
16. aug 2010

@jitta no tak mojaasi vysoka nebude ale zas kto vie...este sa moze vytiahnut...zatial je taka ze ma aj suncicky ale nie vela..tak akurat ale nie je moc dlha...ja jej este v pohode obleciem 62ky (na 0 az 3 mesiace)
moja zaspava na rukach a prisata na prsniku 😀 ked vidim ze uz len dudlikuje a nesaje tak ju polozim do postielky...ked citi ze ju idem dat dole tak sa pusti prsnika a spi🙂

zuzkat1
16. aug 2010

@danteska tak aj tvoj drobec je riadny valibuk🙂

lili213
16. aug 2010

@danteska aj ja som rada, ze sa spamatal a mliecko uz pije, len ma mrzi ze sme to kojenie nejako nezvladli. Ale hlavne nech mu chuti. Sebastianko je riadny 😀 na fotkach nevyzera, ze by mal tolko 😕.
Ake velke nozicky maju vasi drobci? myslim cislo, ja som Adamovi kupovala botky a povedala mi predavacka, ze potrebuje uz 19 - 20 😕 to je dost nie !!! @zuzkat1 Hanka to je taky drobcek 🙂 my musime nosit 74 a nieco uz aj 80.

jitta
16. aug 2010

@zuzkat1 vůbec nezáleží jestli bude velká nebo malá, hlavně že je spokojená 🙂
@lili213 i my máme vel. 74 a něco už 80

zuzkat1
16. aug 2010

@jitta no to je🙂 je to maly skero🙂 stale sa smeje a usmieva... len ked je velmi unavena hlavne uz podvecera tak vtedy dost placka a mrnci..

zuzkat1
16. aug 2010

@lili213 to je ake cislovanie? 19-20? ja takto neviem... moja nosi velkost 3-6 mesiacov a le take uzavrete mame aj 6-12 ale tam jej este plava nozicka🙂

lili213
16. aug 2010

@zuzkat1 to je uz detske cislovanie obuvi, takze ma 12,5 - 13cm nozicku.

jitta
16. aug 2010

Tak nám volala paní instruktorka z plavání a začínáme 16.9. 🙂 Už se těším, s Adélkou jsem chodila přes tři roky a byla to parádička.
Taky jsme dnes zkoušeli sušenky od Sunaru a měli velký úspěch, malej hnedka 2 spapal a hned věděl jak na to. Těmi svými dvěma zoubky to tak krásně kousal, no nádhera 😀

zuzkat1
16. aug 2010

@lili213 to moja?alebo tvoj?🙂

lili213
16. aug 2010

@zuzkat1 moj 😀

danteska
16. aug 2010

@lili213 nevyzera na fotkach,ale ma riadne šunky..velkost mu kupujem na 9-12 mesiacov v Tescu..alebo 80tky a viac..č.74 uz nenavleciem na neho...topanocky ani neviem,musim pomerat nozku..mam jedny boticky ale tie kupovala svokra,takze ani neviem velkost..
@jitta tiez mame tie sušienky ale ked si odkusne tak ho tie male kusky dusia alebo co..ja neviem ako si zvykne papat chleba a tak.. 😒 ln to rozmrvi vsade a nic nespapa..

jitta
17. aug 2010

@danteska malej si to sám držel a kousal,ale dával si do pusinky dost veliký kusy,tak jsem mu to pak držela já, aby si ukousnul jen malej kousek a šlo to, ale třeba rohlík ho taky dusil a to jsem mu dávala do pusinky opravdu malinký kousky

zuzkat1
17. aug 2010

@lili213 aha🙂 takze to cislovanie je nejake divne🙂 ked ma 12,5-13cm nozicku tak nechapem preco 19-20...no nic...musim sa naucit to cislovanie lebo ved aj ja potrebujem kupovat topanocky Hanke🙂

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta ja som tiez kupila tie sunarky ale neviem ci jej mozem dat...kedze papame len obedy tak neviem ako a kedy jej dat susienku..
a baby ved vsede sa pise ze mlieko nie a vajce nie a tieto susienky...a nielen tieto ale vsetky obsahuju aj mlieko aj vajce 😝

zuzkat1
17. aug 2010

@danteska jej tak pekne velke oblecko🙂 do ticka 80ky ja navleciem Hanku uplne celu🙂 vcera som stretla znamu a ta mi vravi "jej aka zlata.kolko ma? 3mesiace?" som sa smiala ked som jej vravela ze 7🙂

zuzkat1
17. aug 2010

@danteska tricka 80ky😀....preklep🙂

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 my už dáváme ráno jogurt a v poledne zeleninku, takže sušenka úplně v pohodě, včera jsem mu je dala navečer, po příkrmu v poledne je hodně najedenej, sní někdy i 250 g a tak za 3 - 3,5 hodiny kojíme no a potom asi za hodinku jsem mu je dala a za další hodinku měl zase kojení.

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta jaj no ja kojim kedy ona chce...ma to aj miesto pitia... este nepije ani vodu ... a papa uz skoro mesiac obedy ale zje len cca 50ml🙂

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 mě malej už trochu pije šťávu malinovou od sunarku,ale taky tomu moc nedá, ale kolem těch 75 ml vypije, jinak po příkrmech už mlíčko nemá.

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta no moja ma aj po prikrme,lebo uz po takych 30ml sa hrabe na prsnik ale este do nej natlacim vzdy cca dalsich 20 takze dokopy zje 50ml plus mliecko ... asi z nej nebude velky papkac:-/

jitta
17. aug 2010

@zuzkat1 tak to asi nebude, malej si na to jídlo krásně zvyknul, pěkně se nají v lehátku a je spokojenej 🙂 jen, co má ty dva zoubky, tak mi vždycky chytá lžičku a já jí pak nemůžu vyndat z pusinky 😀

zuzkat1
17. aug 2010

🙂 moja ju nechyta do pusy ale stale chce do ruky brat🙂 a ked sa jej to podari tak nou svihne a jedlo je hned na zemi🙂

zuzkat1
17. aug 2010

@jitta to bolo tebe🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre