Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
28. aug 2010

@lili213 mliecka vypije za desiatich🙂

certica_3
29. aug 2010

@zuzkat1 no veľa tatinkov má z drobčekov a ich mini krehkého telíčka strach .

amisa
29. aug 2010

@certica_3 @zuzkat1 alebo sa im nechce, Ale myslim ze strach je velky aj u mojhomuza.. ale uz je to lepsie teraz. inak hlasim Veronika sa dnes sama postavila..drzala sa opory a strasne ju to bavilo. 😀

certica_3
29. aug 2010

@amisa teda teda pekne rýchlo sa tie deťúrence teraz vyvíjajú . my sme sa prvý krát v piatok vycikali do nočníka ,samozrejme že len náhodou ale je to premiéra do kroniky . dnes malá prvý krát ochutnala polievku s rezancami , chutilo jej to čo ma potešilo . začala pekne hádzať látkovou loptičkou v rámci spoločnej hry a ťukať hračkami o seba . čakám kedy bude mať už pevný sed aby mohla ísť na zem .
inak čo sa týka oteckov , z vlastnej ale aj okolitých skúseností , keď su deti väčšie nie je nad tatinkov . mamička poväčšinou zostáva v úlohe prísneho policajta .

zuzkat1
29. aug 2010

@amisa
@certica_3 ja si myslim ze sa im nechce🙂 moj ju napr. v pohode prebali aj oblecie, ale kupat ee🙂

zuzkat1
29. aug 2010

@amisa super gratulujem🙂 tak sa teraz priprav ze ine uz ani nebude chciet robit😀

zuzkat1
29. aug 2010

@certica_3 jak do nocnika? ty ju uz ucis na nocnik? jej mne sa to zdalo skoro,ale zas kto vie.. bolo by super keby to aj moja vedela

tinika
29. aug 2010

@certica_3 aj my sme vo stvrtok prvykrat cikali do nočnika 🙂 tiez nahodou 🙂 presne na 9. mesiacov

tinika
29. aug 2010

a to ma tiez par bab zvozilo ze to prehanam ze to skoro, ze tak okolo 18. mesiaca treba davat, akoze kazdy ako uzna za vhodne, myslim ze mu to neublizi, skor ublizuju detom maminy, čo ich od pol roka na nohy davaju stavat a nutia ich chodit a poznam ich hodne

amisa
29. aug 2010

@zuzkat1 no musim na nu davat pozor lebo ju t sice bavi ale musim tlmit tie pady..lebo sa mi stalo ze z velkeho nadsenia sa opory pustila a suppp gravitacia a nestabilne nozicky 😢 ale co uz to patri k tomu, ved sama sa postavila tak sa aj sama drzat musi.
Dnes sme boli v Ba na remeselnych trhoch a kupila som jej levanduloveho konika k postielke dufam ze bude lepsie spat.. a ked nie no nevadi , konik sa k postielke hodi. Veornike sa to tam velmi lubilo hlavne ked sme ju nosili na rukach..
@tinika tiez si myslim to iste.. aj ekd si nemyslim ze z toho to dieta vela ma, ale mi rodicia sme urcite z prveho cikania strasne na vetvy 🙂

tinika
29. aug 2010

@amisa 🙂 viem ze si to este neuvedomuje to hej, ale zase nech si zvyka ze nočnik nie je nepriatel, nedavam ho tam často, občas, zatial to neprehanam

certica_3
29. aug 2010

@zuzkat1 no ešte ju neučím len som ju zoznamujem že toto je súčasť jej života . aby vedela že na tom sa sedí ,len to vždy odložím keď skončíme sedenie -dlho nevydrží - aby si to nepoplietla s hračkou .

certica_3
29. aug 2010

@tinika tiež si myslím že všetkého veľa škodí ale pomalé zoznamovanie nie je od veci . každý musí vycítiť čo to jeho dieťa prijme .moja je strašná neposedka , tak chcem aby si radšej už teraz zvykla že tuto budem hačať ako potom ju nútiť .viem že si z toho múdru hlavu zatiaľ neurobí ale určite to neškodí ,keď je tam krátko a s úsmevom

jitta
30. aug 2010

Dobré ráno, i já první dceru začala dávat na nočník na 9. měsích, ze začátku jsem jí tam vždycky posadila když se probudila,po spaní se děti vyčůrají skoro pokaždé. Pak jsme to začali zkoušet i během dne, jen tak náhodně posadit a zvykla si úplně krásně 😀 😀 Tak u malýho začnu taky asi za ten měsíc.

zuzkat1
30. aug 2010

@amisa 🙂 no presne..aj moja ine nerobi len vsade vstava.. a veru aj pada🙂 ale dari sa jej na ritku..obcas capne inak a to potom velky plac, lebo sa hrozne zlakne🙂
my sme boli s malou v ZOO ale este minuly tyzden...tiez sa jej pacilo, ale vacsinou bola tiez na rukach🙂

zuzkat1
30. aug 2010

@certica_3 ja som planovala buducu jar🙂 lebo tu uz mi moze behat po byte aj v gatkach🙂 nemusi byt taka naobliekana ako teraz ked sa tak ochladilo🙂 a zatial nech si uziva to ze moze cikat a kakat kedy chce🙂 keby som velmi chcela fakt velmi...tak kaku v pohode poriesim na nocnik, lebo vzdy kaka hned po jedle popripade pocas a to na nej vidim ze uz to ide... tak by som ju tam mohla supnut,ale zatial neriesim🙂

zuzkat1
30. aug 2010

@jitta ked vas tak citam tak asi zacnem prehodnocovat tu buducu jar🙂 ja som sa naucila vraj tiez do roka🙂 lenze ja som majove dieta a teda mama mohla na dalsiu jar zacat a do leta som vedela🙂 ja som v zime nechcela ale uvidim🙂 ja si to totizto predstavujem tak, ze nebude mat na sebe nic,len gatusky a ked nehoda tak len tie prezleciem🙂 zeby som jej uz plianky nedavala... ale uvidim🙂

jitta
30. aug 2010

@zuzkat1 adélka je narozená v březnu a nějak v listopadu jsme to začali zkoušet, nešlo mi o to ,aby byla na roce bez plíny )což nebyla a vůbc mi to nevadilo),ale aby si zvykla, že se na nočníku sedí a dělá ee. Adélka nakonec byla bez plen přes den na roce a třičtvrtě, kdy si fakt sama řekla ,což bylo zrovna v zimě,takže doma byla bez a když se někam jelo autem nebo šlo ven, plenu dostala. Na tom roce a třičtvrtě jsme pak přes den na spaní taky plenu neměli, jen na noc.

zuzkat1
30. aug 2010

@jitta no ja by som sa tesila keby aj moja tak bola...aleto asi bude🙂 budem mat na celu jar a leto🙂 buduci rok🙂 ale mozno skusim kupit uz nocnik a davat ju nan... len sa bojim ze ona to zoberie ako hracku... ona nevie ze kaka je ee🙂

lili213
30. aug 2010

Ahojte 🙂 aj ja maleho sem - tam posadim na nocnik vacsinou rano, ale este sa mu nepodarilo spravit nic. Davam ho tam aby, si trosicku zvykol, lebo kamaratkina mala ma 2 roky a na nocnik a WC uplne odmieta a ked zbada nocnik tak spusti strasni rev. 🙂

jitta
30. aug 2010

@lili213 přesně tak, jde o to, aby se děti toho nočníku nebáli a aby věděli, že se na něm prostě sedí, to ostatní časem pochopí 😀 😀 😀

lili213
30. aug 2010

@jitta tiez myslim 😀 pozerali ste aktuality v Devinskej sa strielalo 😕 pocas dna!!! Co sa tu uz deje 😠.

zuzkat1
30. aug 2010

@lili213 hej ja som videla hrozne.. fakt nemas istotu ked chces ist na ulicu☹ 😖

anawi
30. aug 2010

ahojte 😉 pozeram ze uz davate deticky na nocnik a ja nocnik nemam este ani kupeny 😀 Ja sa s tym zatial neponahlam, nehcam to na jar ked bude teplejsie ako ty zuzkat. A ta strelba v BA to je fakt nieco hrozne 😢

certica_3
30. aug 2010

no mám sestru s rodinou a aj priateľku rodinou na uliciach kde sa strielalo . našťastie sú v poriadku .ale musím povedať, že pri pozeraní správ v TV o týchto udalostiach mi naskakovala pokaždé husia koža . moja priateľka mi do telefónu plakala , jej dcéra bola s babičkou doma na osudnej ulici ale nervy aj tak zapracovali .samozrejme že tam má spústu známych a susedov o ktorých sa tiež obávala . vôbec sa jej nedivím . človek môže dávať pozor aký len chce . ja bývam v rodičovskom byte , vždy spomínam ako sme sa odmalička hrávali pred domom ,mama len vykukla z kuchynského balkónu aby ma skontrolovala . dnes tam žiadne menšie dieťa nevidieť a ani moju dcéru tam nikto neuvidí ,je to smutné . ☹

certica_3
30. aug 2010

no malé foto so šerblom pre inšpiráciu

danteska
30. aug 2010

ahojte maminy,tak vas zdravim po dlhsej dobe..boli sme s malym u babky-u muzovej mamy,net nebol tak az teraz..docitala som co ste pisali 😉 musim sa pochvalit ze Sebastian za tyzden urobil riadny pokrok-sam sedi aj sa sam posadi 🙂 prislo to z nicoho nic .. pisali ste o krupici-ja varim z UM-zarobim ako obvykle a pridam krupicu a uvarim..ale papame lyzickou-nic okrem mlieka z flase nevypije.. zacala som aj jogurt davat..cestovinky este nie,este pockam...nocnik este nemam ani kupeny,pockam este..

zuzkat1
31. aug 2010

@anawi jej super aspon v tom nie som sama🙂

zuzkat1
31. aug 2010

@certica_3 presne sice nie som originalne z BA,ale ani v mojom rodnom meste by som malu nepustila von bez dozoru.. pekne so mnou, je to skoda lebo tie deti predsa potrebuju povolit uzdu a ucit sa trosicku samostatnosti,ale je doba kedy sa to neda☹
mala je zlata na tom serbliku🙂 tvari sa akoby mala surnu robotu😀

lili213
31. aug 2010

ahojte @certica_3 Malicka je krasna na tom nocniku 😀. Dnes mame 8 mesiacov vaha 9,10 kg a 74 cm skoro mi oci vypadli ked som ho odvazila 😀
@danteska ja ze si na nas zabudla 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre