Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
24. sep 2010

@lili213 no ved ani nemusis..ja len hovorim ze nemam problem aj keby som mala chalana ako druheho,lebo vela oblecka mam take ze pre obe pohlavia🙂 jedine co ma stve ze tie jedla co teraz papa nejdu nijako vyprat☹ aj vy mate ten problem, namacam predpieram a flaky tam ostavaju☹
inak baby ako vam papaju deti? lebo moja je akoby mimochodom, vstava na tej stolicke vrti sa, taha obsus, "rozprava" najlepsie s plnou pusou ... no zabava...

lili213
24. sep 2010

@zuzkat1 pouzivam ariel na skvrny a periem v persile. Adam nema sancu postavit sa v stolicke, ma pred sebov hraci pult tak ho netrapi nic a pekne papa, ked uz nechce tak sa zacne vrtiet, a je dopapane 🙂

zuzkat1
24. sep 2010

@lili213 ved aj ona ma pred sebou hraci pult..lenze ten je prisunuty tak ako sa len da a ona sa tam aj tak vie postavit... ju to papanie nebavi... ja som skusila vanish ale podla mna je nanic a periem v lovele pre deti... ten ariel na skvrny je dobry?dava sa tiez k prasku ako vanish?

zuzkat1
24. sep 2010

inak baby idu nam dalsie 2 zubky🙂 jeden vidim pod dasienkom a druhy je uz trosku vonku🙂 obidve horne 2ky🙂 a klop klop vsetko ako pri ostatnych ani sme si nevslimli ze sa v puse nieco deje🙂

lili213
24. sep 2010

zuzkat1 mne s nim skvrny vysli, neviem ako sa dava vanish 😀 este som ho nemala. Ale ariel nalejes na skvnu a hodis do pracky a peries ako vzdy 🙂

zuzkat1
24. sep 2010

baby dnes som ju posadila prvykrat na nocnik tak ze bola vyzlecena ze co ak si cvrkne..nechcite pocut ten plac... chuda tak plakala... vydesene.. no takze asi bude trochu problem a mozno ten nocnik pekne este odlozim a vratime sa k nemu ked bude vacsia...☹

zuzkat1
24. sep 2010

@lili213 dakujem tak skusim,lebo ten vanish nic moc...

amisa
24. sep 2010

gadam najhorsie mi ide jablko, tiez pouzivame ariel ci persil .. manyel kupil lovelu ale neviem co sa da vyprat s nou.
mala uz spi. baby chodte do beponu, maju tam niektore pancusky pre det za 3E teraz v akcii, ja som si tam pokupila tiez nieco, maju take kose kde su veci za 3 ci 5 E, teda aspon tu v BB kde sme na dovolenke.

danteska
24. sep 2010

@zuzkat1 ved prave...platit hypoteky a tiez by som chcela dalsie dieta..aj mne bude tych 66eur chybat..
@lili213 aj my tak papame 😀 ked otvara usta tak to rychlo vyuzijem a rychlo krmim a ked nechce tak ma mrkvu aj za ušami 😀 😀

zuzkat1
25. sep 2010

@amisa presne jablko☹ a jasne ze aj mrkva.. ma az prekvapuje ako to tam drzi...clovek si to neuvedomi ked perie svoje pradlo ktore nie je kazdy den zagebrene od nejakeho jedla🙂

amisa
25. sep 2010

@danteska presne presne ach tie peniaze

amisa
25. sep 2010

@zuzkat1 no veru a kolienka na pancuskach a teplacikz aj ked mame cisto vyzera ako keby po roli behala
baby kedy chpdi rodicovsky prispevok v ktory den? ja som si ho vybavovla neskor tak terz by som mala dostat prvy krat a nejak nechodi.

zuzkat1
25. sep 2010

@amisa to zavisi od toho kedy si si vybavila..je mozne ze dostanes az buduci mesiac aj spatne..podla toho ci to stihli este zaevidovat..inak chodi okolo 15ho🙂
presne..aj ja vysavam 3x do tyzdna koberce a podlahy vytieram kazdy den (ak nestiham tak kazdy druhy) a tiez aj ponozticky a kolienka ma take ..dnes som zas umyvala dlazky a koberce aj gauc tepovala,tak snad uz budu ponozticky cistejsie... ja neviem ci to vysavanie nestaci, ze nejde tak do hlbky,ale zas nestiham kazdy tyzden tepovat...doteraz som tak raz za pol roka alebo 3x do roka pri velkom upratovani a clovek si mysli ze ma cisto a potom pride babo a hned mam pocit ze mozem mrkvu sadit...

danteska
25. sep 2010

@zuzkat1 to aj u nas je tak..umyvam ale kolienka su hnedeeee 😝
@amisa mne chodi prispevok 14teho,a tiez som si vybavovala neskor a zaplatili spätne..

zuzkat1
25. sep 2010

@danteska je to zaujimavy ukaz vsak? potom mas pocit ze to upratovanie je uplne zbytocne..respektive sa zamyslis ako by to vyzeralo keby si neupratala... asi po kolena spina... fakt to nechapem.. je to taky kolotoc furt len vysavac a metla dokolecka dokola..a my este aj psa mame..sice do bytu nevojde ked dojde z prechadzky..caka pred dverami a ide sa rovno do vane..ale asi aj tak prach zo srsti alebo ja neviem..kupeme ju raz za mesiac..inak len nohy a brucho umyvame a ritku🙂

danteska
25. sep 2010

@zuzkat1 nooo zaujimave.. 😉 my mame 3 psov-1 kavaliera a 2 labradorov,ale su len vonku.je zaujimave ze do vsetkeho skaču,snoria ale ked som s malym na dvore do neho si nedovolia 😲 ako keby vedeli..

zajtra idem k svokre na Moravu tak tu nebudem,prajem este peknu nedelu a pekny aj ked asi studeny a uprsany tyzden... 😉

zuzkat1
25. sep 2010

@danteska aj ta nasa sa malej vyhyba,ale uz nam to aj vadi,lebo sa bojime aby jej nieco neurobila..aj ked je to mierumilovny pes mam pocit ze sa hanky boji 😒
uzi si to..aj ked svokra🙂 ale ved nie kazda svokra je divna🙂 aj tebe pekny tyzden🙂 a malemu duplom 😉

danteska
25. sep 2010

@zuzkat1 no ale moja je divnaaaa 😀 😀 😀 ale ved aj ja raz budem svokra...treba to tak brat...

certica_3
26. sep 2010

no tak nedeľa je tu a aj zlé počasie . nám včera večer vypli elektrinu ,malá sa zľakla lebo práve zaspávala ale svieti jeje pri tom malé svetielko .tak potom ani zanič nechcela do postieľky a nakoniec som musela porušiť pravidlá a uspať ju na didke v našej manželskej posteli. ☹
iank musím nás pochváliť , malinká má už veľmi malú spotrebu plienok , chodí na nočník veľmi úspešne a dúfam že jej to zostane . je veľmi zlatá keď si tam sadne a počúva či to cvrliká do nočníka a paotm sa šťastne usmieva lebo vie že ju pochválim aká je moja šikulka . samozrejme že si cvrkne a občas aj kane do plienky ale dnes om ju načapala ako tlačila aby zo seba aspoň trošku vytlačila a niečo nám tam nadelila . 😀
teraz jej varím obed , začínam mať problémy s fantáziou čo jej pripraviť , dnes je to zemiačik kel na cibulke podusený s kmínom a k tomu pôjde žĺtko .
prajem peknú nedeľu . inak ak ste z Bratislavy , typ na dobrý detský obchod , Ružinov obchodný dom Budúcnosť prvé poschodie , ja som zakúpila 2 super čapice za slušné ceny ale majú neúrekom tovaru.

zuzkat1
26. sep 2010

@danteska 🙂 aj moja je divna🙂 no aj ja budem svokr a preto som rada ze mam dceru... myslim ze zata budem lepsie znasat ako by som znasala nevestu🙂 pri neveste by som bola asi taka svokra o ktorej su vtipy 😉

zuzkat1
26. sep 2010

@certica_3 ty uz davas cibulu? nejak skoro nie? inak prosim ta...ja som dala moju na nocnik a este tam poriadne ani nebola uz plakala ako by som ju z koze drala☹ fakt neviem co robit..ked tam sedi oblecena (asi 2x sme skusili) tak pohoda

amisa
26. sep 2010

@certica_3 Ruzinov je aleko skoda.. Inak ako si u zacala ucit na nocnik? sikulku mate doma. Uz chodi?
nasa princezna sa naucila viskat a tak sme obaja skoro hluchi a teraz sa naucila aj zo stoja brat veci zo zeme bez toho aby supla na ritku.

jitta
26. sep 2010

Ahojky, i u nás od včerejška leje jako z konve ☹ ☹ Tak jsme doma, ale půjdeme aspoň pod pergolu,aby se malej prospal na čerstvém vzduchu. Ráno jsme byli po nákupech, jo v tom dešti, hrůza.
V poledne se nám vrátil taťka, byl od pátku na moravě, měli pánskou jízdu, tak teď dospává 😉 😉Navečer mají přijet jeho první dvě dcery z prvního manželstí, tak aby byl svěží 😀 😀 😀 😀
@certica_3 malá je teda velká šikulka, my nočník taky trénujeme,ale spíš sezení, aby si zvyknul,ale je to těžké, malej sebou pořád hrozně šije a máme malej pokrok, malej se pěkně plazí 😀 😀 😀 a taky si už z polosedu sám sedne 😀
@amisa to teda koukám, jak je veronika šikovná 🙂

certica_3
26. sep 2010

@zuzkat1 ja som ju tam dávala keď sa zobudila , bola kľudnejšia a hrala som sa s ňou , teraz už keď je zvyknutá tak častejšie . samozrejme že občas neobsedí ale na 99 % sedí a tak na 90% tam niečo urobí .
iank tej cibulky tam dám iba kúsičok , na podusenie aby to malo chuť keď nie je nič slané .povolila mi to doktorka ,dokoncy mi to navrhla . používam už aj bazalku , petržlenovú vňať a dnes prvý krát aj rascu , úspešne .
@amisa no našu som začala dávať ako píšem hore , vždy som ju strašne chválila a objímala a aj som jej ukázala čo urobila . zväčša to aj s chválou ideme zlikvidovať aby si všetko uvedomovala . postupne pridávam sedenia , keď sme doma tak cca každú hodinku , vtedy ju snažím zamestnať nejakou hračkou .
inak nechodí , len sa stavia ale začína loziť , zistila že môže zapojiť aj ruky nie len nohy , len jej to ešte občas nejde naraz. aj keď stojí tak nožky prekladá . len jej to trošku teraz sťažujú nové papučky .ale sú pevné tak ich dávam . to tá tvoja je naozaj šikula , moja sebou šupne aj v sede nie to ešte v stoji . ale musím zhodnotiť že neviem ako Vaše deti ale tá naša má taký stisk v ruke keď niečo chmatne nemôžem jej to vybrať .
@jitta emysli aj malá je hrozný neposedko , ako by povedal môj tata - ako by mala nasolenú riťku .ale treba bať trpezlivý . už ma upozornili že tento pokrok môže zmiznúť až začne chodiť a nebude k udržaniu , preto využívam hlavne čas po spaní . nevadí že nič tam neurobí , pochválim že pekne sedela -hihi pár sekúnd- a ukážem ale že nič tam nie je

amisa
26. sep 2010

@certica_3 a kedy ste zacali skusat? toto nase sidlo asi tak lahko neudrzim ba bicnicku hracky ju uz velmi nebavia, cely den msim vymyslat nove veci coby ju zaujali a niekedy uz fakt neviem co..dnes manzel robil nieco s tesnenim vo vani a sup nasiel malu ako si mu za chrbtom strka ruky do vnutra WC misy.. miestnosti su rozdelene na povolene a nepovolene ale ona uz dokaze vsade neico vyparatit, len sa bojim aby si velmi neublizila. Vstane uz uplne pri vsetkom a lozi ako chrobacik po byte a mam pocit ze sa casto uz aj nudi.

certica_3
26. sep 2010

@amisa no my už skúšame asi 3-4 týždne

zuzkat1
26. sep 2010

@certica_3 vnat uz aj ja a rascu som este nedala ale to je asi v pohode kedze to aj cajiky su take na prdkanie🙂

zuzkat1
26. sep 2010

@certica_3 no skusim ten nocnik zas ale tak som mala pocit ze na to este asi nie je pripravena... neviem no dost som sa prekvapila z jej reakcie☹

lili213
26. sep 2010

ahote 🙂 @zuzkat1 @danteska mam podobne pocity so svojej svokry 😠 , myslim, ze ja urcite nebudem ako ona! zuzkat1 vyskusaj neskor ten nocnik, kamaratkina mala sa ho boji doteraz a to ma 2 roky 😒

zuzkat1
27. sep 2010

@lili213 no u mojej to asi nebude strach 😒 skor to ze ona na to vtedy nemala naladu..chcela robit nieco ine... ona je hrozne tvrdohlava a jesitna a zatata... no proste ked nieco nechce tak place akoby ju drali z koze... ale davam teraz par dni pauzu.. a skusim tak o tyzden dva...
stalo sa vam baby ze po sirupe proti kaslu sa vam deti totalne prekakali?ja som ju musela normalne okupat... mala kaku aj pod pazuchou (neprehanam) pisu tam ze moze mat laxativne ucinky a ja teraz neviem ci mam vysadit alebo co..ten kasel nie je az taky hrozny... je to mucosolvan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre