Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
12. jan 2011

@certica_3 malej nám te´d taky špatně spí, vylezly mu teď dva zoubky, tak jich má už 8 a ted má zase dásničky nahoře nateklý, tak uvidíme, ale vzhůru je i co 2 hodiny, někdy po hodině, ale v noci dostává prso jen 1 a pak ráno, nerada bych, aby si na to zvyknul. A před usnutím má prso.
Jinak jsme naštestí zdraví, o vánocích měla adélka kašel, strašně moc odkašlávala a babička s dědou taky hodně kašlali, ale malej nic nechytil, tak jsem ráda, teď se začíná o adélku pokoušet rýma, tak uvidíme, jak vleze do školky, hned má rýmu.

amisa
12. jan 2011

boli sme na prehliadke a ockovani.. 9350g 77.5cm a45.5cm hlavicka.. mame ekzemik na rukach a kojenie mam este podrzat lebo sa lekarke nepacilo ze malo pribrala.No musim na to jej papanie davat vetsi pozor, ked lieta po byte ako gulovy blesk musi aj viac papat. O dva mesiace na dalsie ockovanie (dame aj ovcie kiahne) a kontrolu a uvidi sa ci budeme musiet doplnat a UM. A to som si myslela ako krasne papa ..a ze uz mozem jedno kojenie odpojitno ,ale ze chuda nieje ..Dnes som dala prvy krat aj tvarohovy dezert.
@jitta tvoj je teda poriadne zubaty.. stim zlym spankom to je asi nakazlive aj u nas to je tak aj u @certica_3 to budu asi tie zuby.. ja som uz dala na noc aj paralen a pomohlo

jitta
12. jan 2011

@amisa malej měl na 10 měsících váhu 9.100g a na 12 9.430g a dr. byla spokojená, že je štíhlý,ale že pořád si udržuje svůj 45 percentil podle grafu když se dá výška a váha. přijde mi, že veronika má pěknopu váhu, Adélka na roce měla 8.100g 😉 😉

danteska
12. jan 2011

@amisa
@jitta kazde dieta je ine,ja si myslim tiez ze vaha je ok.su deti mensie a vacsie..Sebastian ma okolo 11kg,zajtra ho odvazim..
ale zubky sa zastavili .. ma 5,šiesty ako keby vykukal ale nejak uz nerastie...

amisa
13. jan 2011

baby no toto ste uz videli..bojkot pribinacika..radsej si da karfiol

danteska
13. jan 2011

@amisa coze? u nas naopak 😀 zachuti jej,neboj.

jitta
14. jan 2011

@amisa ani u nás neměl pribináček velký úspěch, malej ho měl zatím 2x, snědl ho sice, ale oklepával se po něm 😀 😀

amisa
14. jan 2011

@danteska skusim ine znacky alebo sama spravim slahacku s tvarohom

jitta
14. jan 2011

A taky hlásím, že už třetí den máme jen jeden spánek 😒 Docela mi vyhovovalo, když spal 2x, ale malýmu se už prostě nechce, takže usíná kolem 11 a spí do půl 2. Ale je to pak do večera dlouhý a je unavený. Tak chci dnes malýho uspat až tak na půl 12 a snad aspoň do 14 hodin bude spinkat. Uvidíme. Později ho dávat nemůžu, protože na půl 3 chodíme pro Adélku do školky a když se ve 2 vzbudí, než se trochu probere a nají, tak to máme tak akorát 😀 😀 😀 😀

danteska
14. jan 2011

@jitta my vstavame cca 6:30,dam mu mlieko,cca 9:30 nejaka desiata,11:50 obed,umyt ruky,do pyzamka a spinkat...spi do 14:30..jedine ze by Adelka na vas pockala 😉 do kedy mate skolku?

jitta
14. jan 2011

@danteska školku máme do půl 4, ale tak nějak je tady zvykem, že do těch tří si pro děti přijdeme, ale já jsem tak nějak zvyklá být tam už v půl 3, Adélka už mě vždycky vyhlíží, ale počkala by tam a pohrála si .Nechci aby nebyla odstrkovaná, protože občas teď stávkuje, že chce být s námi doma a ne ve školce. Teď zatím je to v pohodě, je doma babička, začne pracovat až koncem února, tak kdyby malej spal, počká mi u něj. Dnes usnul až v půl 12, ale ve 13 hodin bylo po spaní ☹ To bude dlouhé odpoledne, navíc tady pěkně prší, tak ani ven se moc nedá, někde courat v dešti se mi nechce 😒 😒

danteska
14. jan 2011

@jitta joooj...mas pravdu,musis sa venovat aj dcere..ja som mladsia a tiez som sa hnevala ked som bola bokom-mala som ten pocit,teraz viem ze je to normalne..u 2 deti je to tak..no,maly este spi a to je 15:05... 😝 neda sa to naplanovat...nejak vydrzte do vecera 😉

jitta
14. jan 2011

@danteska je to tak, ale te´d je to zatím takové nejhorší období, malej ještě nechodí, ale stojí, všude se sápe, všude se staví a protože máme skoro všude dlažbu, tak mám stále o něj strach a pořád ho odněkud sundavám a zachraňuju,
a i když už i pár krůčků okolo nábytku udělá, nemá ještě takovou jistotu a stabilitu 😀 😀 😀 Dokud jen ležel, nebo se plazil, tak jsem toho s Adélkou spoustu zvládla, te´d jsem ráda, když malej chvilku vydrží v postýlce a my zvládneme aspoň něco 😀

jitta
14. jan 2011

a jinak je maelj překvapivě v pohodě, zatím není vůbec mrzutý, půjde se te´d najíst, vykoupat a pak hnedka do hajan. A to jsem ho zkoušela odpoledne venku uspat,ale ani náhodou 😉

danteska
14. jan 2011

@jitta za chvilu bude chodit a bude to ine..neviem ci lepsie ci horsie 😀 my mame vsade zabrany vseliake aby sa nikam nedostal,hlavne ke krbu..to sa bojim..tak ste den pekne zvladli aj s jednym spanim 😉

jitta
15. jan 2011

@danteska no s tím chozením to asi teprve začne švanda 😀 😀 😀 my máme zatím jen vrátka na schodiště, aby malej nespadnul

amisa
15. jan 2011

@danteska s chodenim to je teda velka sranda hlavne ked ti dieta pol metra od teba zleti na zem ci roh zi zarubnu a ty ho nestihnes chytit..alebo sa zrazu tak zakimaca pri chodzi ze nevies na ktoru stranu ho mas chytat ale casom si na to clovek zvykne ale ma tak 3-4 krat zastavu srdca cez den.. oblepili sme rohy takymi chranicmi s ikei (ale malu to zacalo velmi zaujimat tak niektore strhla dole), vsetko slo mimo dosahu, zrusili sme obrusy..kvety na parapete.. chranice na sporak sme dali zrazu mrna dosiahne aj na pracovnu dosku v kuchyni takze noze a podbne veci musim davat daleko od okraja.. snurky na ovladanie zaluzii uz melu s posledneho..Uz za nou tolko nebehame a naucila sa ze pre kazdu malickost co sa udre nemusi plakat, mojkame len vo velmi vypetych chvilach lebo to by si nic ine nerobila len nosila na rukach a mojkala. Najnovsie sa naucila vyliezat na postel.. tak mam hrozu aby nezletela ..vie ako ma schadzat ale nie vzdy si an to spomenie
dnes bola zas burliva noc neviem co to bolo ale strasne vykriky do tmy uplne hrozne ale za chvilinku spala dalej takze som ju ani nestihla pomojkat.. ani neviem ci vobec bola pritom hore alebo to bolo v polospanku

amisa
15. jan 2011

nejak som to cierno ponala ked to tak spetne citam.. ale je to uzasne..aj ked obcas perne.

danteska
15. jan 2011

@amisa tak takto je to aj u nas...presne si to vsetko vystihla...zaluzie,snurky,kuchyna-vsade je poplach... 😝 musim tiez davat pozor na noze aby neostali niekde kde uz dociahne.aj kavu mi skoro uz raz vylial.bola na stole a fajne uskom otocena prave k malemu-v poslednej chvili som zasiahla..ale je to zaujimave..maly ostal bud rozmaznany alebo mu idu dalsie zubky lebo je umrncany,place casto a jak si napisala-stale nosit a mojkat..a to sa neda..neviem ako to obmedzit.lebo ked zacne plakat tak mi to potom uz ide aj na nervy a nevydrzim,zoberiem na ruky,dam dudku a je dobre.. 😒

amisa
16. jan 2011

@danteska ved ani ja dlho nevydrzim ale nastastie ukludni sa ja bez dudky na rukach vetsinou..ale ked je velmi hystericka inak sa neda..musim nahodit aj prso 😉 ..nastastie len vynimocne..
baby nemate problem zo spankom a zaspavanim nie ako deti ale ze vy osobne..ja uz niekolko tyzdnov..byvam do noci jedina hore..

certica_3
16. jan 2011

@amisa no ja chodím spať o takej 23 hodine najneskôr .občas vela premýšlam a tak tiež nezaspím hned a hlavne vtedy sa akurát budí malá prvý krát a než zase zaspíme . rada by som povedala že som vyspaná a oddýchnutá ale opak je pravdou . ale malá ma vždy preberie a zdvihne náladu . skôr mám problém s nízkym tlakom .
no nám sa malá rozbehala teraz takže tŕpneme tiež a ja už asi nemám také rýchle reflexi takže často padne než stačím reagovať . našťastie linku aj umyvadlá máme vyvýšené lebo sme už s malou moc nepočítali a tak sme zariaďovali pre troch vysokých dospelých

danteska
16. jan 2011

@amisa ja nemam problem so spanim nejak..ale obcas sa stalo ze sa nedalo spat..ale to väcsinou vtedy ked som premyslala ako
@certica_3 nad kadecim a potom sa tazko zaspava...

dnes sme troska oslavovali narodeninky maly sa tesil z torty 😉

jitta
17. jan 2011

@certica_3 i u mě je problém se spánkem, ,malej se taky dost budí a já mám problém usnout a třeba hodinu se převaluju, takže vyspalá taky moc nejsem, ale dá se to. Teď mám doma i Adélku je nastydlá a ztratila trošku hlas, tak trochu píská 😉 Malej je zatím ok 😉
@danteska nádherný dort, Sebastian je na těch fotkách kouzelnej 😀 😀

amisa
17. jan 2011

@danteska nadherna torta a maly je uzasny , uz taky velkacky kukuc ma .. gratulujeme 🙂

danteska
17. jan 2011

@amisa
@jitta dakujem,noo je uz taky ako "dospelacky" 😀 amisa,ty si privolala to nespanie 😀 😀 vcera som sa este 00:15 prevalovala v posteli a cumela do stropu 😝 som si hned na teba pomyslela.

certica_3
17. jan 2011

@danteska synátor je naozaj malý fešák , vedľa neho je tá moja opička ešte bábätko . blahoželám tiež a prajem lepší spánok

danteska
18. jan 2011

tuto noc som spala dobre nastastie 😉 baby,moj maly je taky "mamičkar" co mi vobec nevadi..ibaze ked sa od neho vzdialim ide za mnou a s placom..takze cez den sa tooolko naplace.. 😒 aj na WC chodime spolu..ked ho chcem utisit na rukach a dam ho potom na zem-znova priserny plac.. 😒 neviem ci ho mam nechat tak a nevsimat si ci si ho vsimnut ale v tom pripade ho mozem nosit od rana do vecera na rukach...staci ze sedim a on sa naaahodou chvilku hra,pride ku mne,chyti mi ruky-da od seba a svoje zdvihne a ze zober ma 😀 ono sa to da par krat ale nie takmer stale.aj sa snazim ho nejak zaujat ale neviem..
@certica_3 ved dievcata su drobnejsie..Sebastian ma 83cm a 11kg... na to ze moc nezje a vybera si tak celkom dost..

certica_3
18. jan 2011

@danteska s tým mamičkovaním je to u nás podobné , jediné čo zaberie keď odídem úplne .Trebárs keď stráži tatino alebo babička s dedkom a ja idem cvičiť alebo na nákupy či vybavovať . Ale akonáhle som doma a idem do sprchy , na WC je to ako u Vás .Tiež sa snažím aby si na to nezvykla , nechám ju aj plakať alebo opdútať pozornosť hrou .No uvidíme ,snáď ich to prejde .
Dievčatá chcem sa len opýtať aké UM používate , značku a aj ktorý stupeň .Ideme do plánovaného útlmu s kojením a tak musíme doplniť UM ,ďakujem za radu

danteska
18. jan 2011

@certica_3 snad to prejde...dufam..vravim nevadi mi to,len keby neplakal... 😒 ja davam Nutrilon c.3..neochuteny..

jitta
19. jan 2011

@certica_3 až zkusíš UM, dej prosím vědět, já o tom taky uvažuju, na noc dát UM, chtěla bych 2x týdně chodit na aquaaerobic a je od 19 - 20 hodin, tudíž náš čas, kojení + uspávání. jinak na d ránem a ráno bych klidně kojila dál, pokud by malý chtěl.
Jinak te´d zrovna je Adélka pořádně nastydlá a maelj má kašel, tak doufám, že to zůstane jen u toho nachlazení.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre