Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

amisa
20. jan 2011

@certica_3 aj u nas je to podobne s tym mamickovanim
@jitta hmm napodobne som chcela tiez pomaly utlmovat, ale dokina mi odporucila este ostat na normalnom..ale pravdupovediac niesm z toho az tak nadsena. Kupila som uz aj mleko Bebu 3 HA ale zatial len sedi v policke a caka.
Dnes sme boli vykradnut Ikeu..same vecicky pre malu.. solicek stolicky a kopa prkotiniek 🙂 ..pravdaze Aj Veruska sa zucastnila a velmi sa jej pacilo. 😀
@danteska uz som zistila ze pomaha aspon kusok na ten spanok studena sprcha na nohy..

jitta
21. jan 2011

@amisa já ještě doma UM nemám,ale rozmýšlím o tom a nějak se pořád nemůžu rozhodnout, te´d má malej kašel, tak si pořád říkám, že kojení je pro něj nejlepší.

Jinak naše noci opět stojí za to, nespíme dýl, jak 2 hodiny v kuse a většinou se budí i po hodině a to v noci nekašle, opravdu jen sem tam, tak nevím, jak ho naučit spát ☹ ☹

kalianka
21. jan 2011

ahojte, po case aj ja nieco napisem.
Nas maly je tiez iba na mne, v noci sa takmer stale budime a stale ho kojim... tiez nespi viac ako dve hodiny, maximalne tri. Ja mam ale pocit, ze mi uz moc mlieka nepije. Troska cucne pred spanim... a troska pred spanim pocas dna. Inak ho uz na prse nejako neudrzim, potom papka v noci, ale mam pocit, ze coraz menej.
Este k UM, uz som bola aj v nemocnici - sama so sebou a ziadne UM vtedy nechcel, musela som odsavat. SKusala som vsetko mozne, nechcel. Potom mi jedna baba poradila, ze kedze materske mlieko je sladke, tak treba vyskusat aj dake ochutene mlieko. Jedine, ktore mi teraz ako-tak pije je bananovy nutrilon. Ale vypije max 90 ml denne, potom len moje. Musim potroske... baby, asi to fakt skuste, ja som si tiez myslela, ze mu dam mlieko a on bude pit, ale ee... ide to pomaly.
A ak pridete na nieco s tym spanim, dajte vediet. Vyplakat ho nechat nechcem. Nie je to zdrave, vraj sa tam uvolnuju stresove hormony a narusaju imunitu. Niekde som citala clanok.

jitta
21. jan 2011

@kalianka jako by sem četla o nás 😀 já už přez den nekojím vůbec,jen večer,1x v noci a ráno. přez den u toho absolutně nevydržel, všechno ho rušilo a neměl na kojení čas, všechno okolo bylodůležitější 😉 Ale asi ještě přez zimu vydržím a na jaře zkusím koupit nějaké ochucené mléko a pomalu ho na něj zvykat, mě kojení neva,ale občas bych ráda aspoň na to cvíčo a to uspávání je o prsu a o mně.

kalianka
21. jan 2011

@jitta mne tiez to kojenie nevadi, len uz by som trosku chcela, aby aspon buval...

jitta
21. jan 2011

@kalianka přesně tak, a to nám malej spával jako miminko krásně,ale čím byl starší, tím hůř začal spát, zuby lezly a tak a i já jsem občas jak chodící mátoha, když celé noci nespím dýl jak dvě hodiny. Ty děti z toho vyrostou vím, že jo,ale těším se moc 😉

kalianka
22. jan 2011

@jitta baby, mozem sa este spytat, placu vam deticky v noci? Nas maly sa v noci zobudi a place zo spanku, ale dlho, nevie sa ulozit, prehadzuje sa aj polhodinu kym znova zaspi...

jitta
22. jan 2011

@kalianka malej když se vzbudí, tak jakoby kňourá,dám mu napít vody nebo mu dám dudlík a většinou se chvíli vrtí a spí dál, ale jakmile se vzbudí, stoupne si v postýlce a začne brečet hodně, tak vím, že zabere jedině prso, takže dám prso a malej se upokojí a spí dál. Ale je fakt, že se mi párkrát zdálo, když v noci hodně brečel, že spí, ale u prsa se zklidnil, jinak né a vydržel brečet hodně a dlouho.

kalianka
22. jan 2011

@jitta Lenze on place aj ked si ho dam k prsu, fakt sa nevie ulozit, stale sa otaca, vrti, pretaca po celej posteli, uz som z toho fakt na nervy, ze neviem, co ho trapi.

jitta
22. jan 2011

@kalianka tohle nám te´d malej dělá, když ho jdu večer uspat, dříve jsem ho nakojila, on si lehnul, sem tam se převracel,ale za chvilku spal, teď uspávám skoro hodinu malej leze po posteli, vrtí se brečí, neví jak si lehnout a pak se teda upokojí když ho dám znova k prsu nebo mu dám čaj a usne, dělá to takhle už asi pět dní. Nevím taky co ho trápí. Dvíř maximálně do 25 minut spal a te´d hodinu ☹

kalianka
22. jan 2011

ja ho kojim a spievam mu - tak zaspi. Ak je unaveny, netrva to dlho. Ak nie je unaveny a ojasuje sa, mam inu metodu. Bud ho dam MM - kde sa rozculi, lebo jemu na rukach byvat nechce, abo ho dam do postielky, ale iba na kratko - aby si uvedomil, ze sa nejdeme hrat, ale uz spat... on si tam poplace - ale ja ho necham iba tak minutku. Potom si ho dam k prsu a uz zabuva. Uz vie, ze treba ist spat. Ale toto sa nam casto nestava. Lenze maly zaspi tak na tri hodky - vcera mal rekord - styri a potom musi ist k nam do postele a tam sa potom hadze, budi, mrvi, place... to su horory. A nieco pomaha.

kalianka
22. jan 2011

@jitta ja ho kojim a spievam mu - tak zaspi. Ak je unaveny, netrva to dlho. Ak nie je unaveny a ojasuje sa, mam inu metodu. Bud ho dam MM - kde sa rozculi, lebo jemu na rukach byvat nechce, abo ho dam do postielky, ale iba na kratko - aby si uvedomil, ze sa nejdeme hrat, ale uz spat... on si tam poplace - ale ja ho necham iba tak minutku. Potom si ho dam k prsu a uz zabuva. Uz vie, ze treba ist spat. Ale toto sa nam casto nestava. Lenze maly zaspi tak na tri hodky - vcera mal rekord - styri a potom musi ist k nam do postele a tam sa potom hadze, budi, mrvi, place... to su horory. A nieco pomaha.

kalianka
22. jan 2011

teda nie nieco - NIC nepomaha 😀

jitta
22. jan 2011

@kalianka malej zase usne a do hodiny je vzhůru, už jednou jsem u něj byla, na dnešek spal stylem : usnul po půl 8 - vzbudil se v pů 9, v půl 10 dostal jen pití, dudlík, pak vydržel do půl 1 - kojení, v půl 4 kojení, v pět dudlík, v šest k nám do postele a spal do 7, to už nekojím, to už má pak normální snídani ☹ Dřív měl ten první pánek po usnutí delší,ale to spal v manželské posteli a já ho přendala když jsem šla spát, jenže te´d mám strach, aby nespadnul z naši postele, tak hned po usnutí ho dám do postýlky a na to asi ještě není úplně zvyklý, jinak nevím, proč se pořád tak často budí ☹ Jsou to malý darebáčkové, ale jednou až vyrosotu, tak na to ještě budeme vzpomínat v dobrém 🙂 🙂

danteska
22. jan 2011

@kalianka toto mame casto...presne sa zbudi a ko keby nevedel najst miesto,poplace si,sedi v kute a ani si lahnut nechce.moc sa s nim nerozpravam aby vedel ze treba spat,ale niekedy place a mrvi sa a cestuje aj 2 hodiny..obcas spi pekne ale obcas hruza..ja si myslim ci ho brusko neboli...

nella1
27. jan 2011

ahojte chcu vase drobce chodit s vami za rucicku?nasa malinka ani pocut myslite ze sa to este naucii?ani zubky ked jej chcem pomoct umyt tak utecie alebo sa hneva nechcem ju silit asi potrebuje na to vsetko dozriet......

amisa
28. jan 2011

@nella1 no nasa najprv chcela potom nie a teraz zas kedy ako.. ked ide do neznameho prostredia alebo okolo cudzich tak sa drzi ako kliest..ale ked sa osmely tak odmieta rucicku uz si dava pozor aby som ju nedrzala vzadu za bundicku dokonca..rozmyslam normalne o tych popruhoch (nie ako staly doplnok ale vynimocne). Mi uz ale behame odzaciatku 9. mesiaca, takze doslova uz behame. Zubky cistime soplu tak ze ona dostane kefku do ruky a ja si cistim tiez..ale potom jej to pravdaze ocistim osobne 🙂 nastatsie neprotestuje. Tiez si myslim, ze asi silit sa to neda, ked ju to nezaujalo.
Inak hlasim po tyzdni teplot a hanciek je von prva stolicka..takze uz mame 5 zubkov. 😀 V nedelu ma Veruska 1. narodeniny tak dnes vyrabam tortu, aspon amm cas na opravy keby daco 🙂
@danteska no obcas sa aj nam to stane..hlavne teraz ked bolely zubky mozno i to brusko..ale zas zaspala potom ..posmoklila si chvilku a zaspala

baby spominate si takto rok dozadu..este si spominate na posledne chvile s babom v brusku?

danteska
28. jan 2011

@amisa no my uz mame rok ale spominala som.....je to zvlastne ako nam to utieklo rychlo..maly mal rok 11.1.a vecer 10.1.som nostalgicky spominala 😉
@nella1 maly za ruku ani za svet,uz beha od 10,5 mesiaca-ale ako amisa pisala beha doslova 😠 a ked ideme spinkat tak lezie sam po schodoch do izby a tiez mi ruku odhadzuje,nechce aby som ho pridrziavala 😉

amisa
29. jan 2011

baby ja som tu tortu uplne pokazila.. teda jej vyzdobu do nedele to musim nejak napravit ☹ 😕 😔 😢

danteska
29. jan 2011

@amisa jooooj ☹ tak upeč rychlo novu a tuto zjedzte po tme 😀 😀

amisa
29. jan 2011

@danteska je v nej 16 vajec 4 slahacky 2 marcipany . 3 horke cokolady, brusnicovy lekvar..kaslem na to..ked uz nic ine aspon chutit im dufam bude.. kupim ale nejake tie zdobiace posypi marcipanove kvetinky urobim este a v najhorsom sa budem vsetkym od zaciatku ospravedlnovat..
Dnes drobinka rozpravala zo sna..to som sa skoro ucikala od smiechu (len potichuaby som ju nezobudila).. 😀

danteska
29. jan 2011

@amisa hlavne ze bude dobra chutovo,co tam po fazonke 😉 😉 Veronika sa bude tesit a to je hlavne.. 🙂

amisa
30. jan 2011

@danteska nejak som to ciastocne zachranila..urobila som si domaci marcipan a prehodila som to cez celu tortu..ozdobila zdobitkami z vianoc...hehehehe som zvedava cim ma to prekvapi ked ju budeme krajat dnes poobede

danteska
30. jan 2011

@amisa snad bola torta dobra 😉 Veronike prajeme vsetko najlepsie k 1.rociku 🙂

amisa
31. jan 2011

dobraaa... a bola velka sranda az na to ze veruska mi v nestrazenej sekunde chytila plamen sviecky

danteska
1. feb 2011

@amisa torticka je krasna,si sikulka 😉 aj mne maly chytil plamen,ale ani nemukol 😀

certica_3
6. feb 2011

ahoj dievčatá . tak si občas prečítam čo píšte ,ale nejako sa mi nechcelo písať . malú Alicku mám zase chorú , tečie jej z nosu ako ropovodu a už aj vykašliava .takže nič moc iba mrzutosť a prebdené noci . musela som posunúť aj termín zahájenia abstinencie od mm . nechcem aby nariekala a nemôžem jej dávať nitrilon aby sa mi nezahlieňovala . beháme všade otĺkame sa , samá modrinka a typlík , chrastička . v kočíku už ju pomaly ani neudržíme. šrotuje všetko ako má chuť , občas je to lepšie občas horšie . inak nič nové . majte sa pekne .

certica_3
7. feb 2011

ešte som si spomenula, že som sľúbila, že dám vedieť ako nám chutí um . zatiaľ sme na radu sestričky skúsili nutrilon vanilkový 3 , maximálne však vypila 60 ml a aj to občas nie . dávala som ráno a večer .skúsila som aj cez deň po prechádzke ako teplé mliečo . ale že by malá vypila plnú flašu na posedenie sa nedá povedať . ale snáď jej to zachutí viac , neodmietala to a to je pre nás hlavné .

amisa
7. feb 2011

@certica_3 ahoj ja idem zas ksusit miesat cast moje cast UM.. samotne UM ju nezaujalo.prajem skore uzdravenie.

jitta
8. feb 2011

@certica_3
@amisa
ani u nás UM nemá šanci, koupila jsem sunar vanilkový a sem tam si cucne,ale to je tak 1 lok, takže to vždycky udělám a adélka to za malýho nakonec vypije. A tak zatím pěkně kojíme, a asi u toho kojení zůstaneme, večer před spaním a 2x za noc, je to otročina,ale aspoň má ode mě nějaké prospěšné látky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre