Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
18. mar 2011

@certica_3 to mě mrzí, že máte špatné noci ☹ Já musím zaklepat, noci u nás dobrý a to i když malýmu lezou zoubky, párkrát za noc se sice maličko probere,ale stačí udělat pšššš, nebo dát maličko napít , do ruky plyšovou spinkací kočičku a malej spí dál 😉 😉 😉 Ale u nás zlepšení nastalo až po úplném odstavení

danteska
18. mar 2011

@jitta tak to by som bola rada keby moj maly spraskal vsetko.....ale u nas je to hroza s normalnym jedlom.jedine co mu naozaj chuti je zemiakova kasa a ryba osmahnuta na masle a cestoviny..ale tie najlepsie len tak,hole,bez omacky.aby ich spapal tak dnes ich jedol rukami-najedol sa ale boli vsade 😀 a ruky si utieral samozrejme o seba 😝 ryzu prezuva aj 8 minut-jednu lyzicku,ta mu vobec nechuti,chleba neje,iba rohliky,ovocie maskujem do jogurta,banan ako tak zje ked mu odlamujem kusky..no niekedy je to fakt "zabava"...

danteska
18. mar 2011

@jitta pisala som dotaz do firmy alebo kam na strankach activie a odpisali mi ze Activia je urcena detom od ukonceneho 3.roku,nie takymto malickym detom...hm..a clovek si mysli ze pre svojho drobca robi to najlepsie... 😖 my sme na UM,skoda ze Pavlicek nechce mliecko..mozno by chcel mliecne kase od Nutrilonu napriklad,tam je nejaky obsah mlieka..alebo syry..no to ja len tak do toho rypem,bo mi to neda pokoj koli tym stoliciam...

jitta
18. mar 2011

@danteska ale mě dr. activii doporučila i když jsem byla před 14 dny s adélkou na 5- let prohlídce, tak jsem se jí na to ptala, že malej nemá už žádné mlíčko, ani kaše, tak říkala,že stačí 2 jogurty (a nejlepší že jsou activie, tak se v tom tedy vyznej ) za den + nějaký sýr nebo máslo, a malej máslo má rád, sýr kiri taky. Teď spořádal krajíc chleba s máslem a marmeládou (slabě namazáno) . Taže mléčná dávka jakštakš, ale s tou activí, to je teda překvapující, no tak zkusím i nějaké jiné jogurty a uvidíme 😉

danteska
18. mar 2011

@jitta no tak sa vyznaj... 😖 protichodne nazory..

certica_3
19. mar 2011

@jitta no ja viem že v Čechách robili testy a najlepšie z tých probiotických jogurtov dopadli holandia . naša Alica papá ale všetky možné probiotické ,nehce ich vôbec čisté ,tie vyplúvala od začiatku . teraz jej veľmi chutí od Raja probia figovo slivková .

jitta
19. mar 2011

No my to asi budeme zoušet občas obměnit, uvidím 😉 😉 Ale musím pochválit noc, malej se jen 1x zachrul a stačilo dát maličko napít a hnedka spinkal dál 😀 😀 😀

nella1
19. mar 2011

@danteska to vaazne a ja davam malinkej prave tie actiivie a myslim si ako dobre...tak teda ktore jogurty probioticke pre tak male deticky su najlepsie 😒 ?

danteska
19. mar 2011

@nella1 ale ved activia mozno nerobi zle kazdemu..ja som poslala dotaz do firmy iba ci je mozne ze 14 mesacne dieta ma z nej hnacky a ci je vobec vhodna pre batola a bola som presvedcena ze ma budu presviedcat ze hnacky nie su z toho..ale odpisala mi pani z Prahy ze na detsku vyzivu-vyzivu batoliat nemaju atest,a jogurty su urcene pre deti od 3 rokov..prestala som davat activiu a maly ma tuhu stolicu,az zapchu.a to som sa mu doteraz snazila dat vsetko mozne aby ho tak neprehanalo-kazdy den banany,varena mrkva,ryzove odvary,cucoriedky...tak asi na tom nieco bude..mamina to spominala v praci a jej kolegyna vravela ze ona activiu nekupuje lebo ju aj dcery-uz dospele-prehana..ja s activiou sama problem nemam..ak to malickej nerobi zle tak ju davaj..neviem..probioticke su aj Rajo napriklad ako spominala certica_3.. ja uz probioticke jogurty nebudem davat,malemu davam takmer od narodenia Bio gaiu probiotika..tak ho uz nebudem dopovat tolkymi probiotikami...ja som bola presvedcena aj ze ked davam malemu celozrnne pecivo robim dobre,ale tu na MK v jednej teme som bola vyvedena z omylu.. 😒 takze uz davam len biele rohliky-chleba nechce..

certica_3
27. mar 2011

ahoj dievčatá , rozlúčim sa s Vami na krátky čas- ideme s Alickou na prvý výlet lietadlom k priateľke do Lipska , tak nám držte palce , za týždeň sme naspäť .inak malá prespí niekedy celú noc ,niekedy sa len raz pomrví a pomrnčí ale inak je to super , len ráno vstávame tak 5,30 alebo 6 hodín . pijeme UM Sunar Nutradefence a sme spokojný .MM sme úplne odstavili lebo inak to nešlo , ako tatino chcel , že len cez deň ale v noci nie . po týždni sme to zvládli na jedničku , už si ani nespomenie . majte sa teda pekne .

danteska
28. mar 2011

@certica_3 tak to je super ze sa v noci pekne vyspite 😉 my tiez vstavame tak skoro.. 😒

amisa
29. mar 2011

@certica_3 tisko zavidim..to odstavenie.. a dobre si uzite vylet do lipska. Mi sme uz boli zarezervovat letnu dovolenku

danteska
29. mar 2011

@amisa aj my uz mame dovolenku rezervovanu 🙂 ja sa tak tesiiiim 🙂 len aby maly zvladol cestu,lebo teraz sme boli u svagra.bavy az za Opavou a nejaky je rozhadzany..alebo mu vadi zmena casu.. 😖

amisa
30. mar 2011

@danteska ved to, hlavne zvladnut cestu. dve hodiny litadlom dve busom a este to statie na letisku...

danteska
30. mar 2011

@amisa my ideme do Chorvatska autom..to dufam ze to zvladne..inak je dobry cestovatel ale dlha cesta mu uz potom vadi ked musi chudak byt stale v sedacke,nemoze sa pohnut..

danteska
3. apr 2011

maminy,za chvilu sem pribudne tema Januar/Leden 2012 😉 uteka to..

jitta
4. apr 2011

@danteska jééééé, to máš pravdu, jak to rychle letííííííííííííííííííííí

amisa
5. apr 2011

@danteska nedaju sa zohnat nejake homeopaticke ukludnovace? normlane nad tim rozmyslam, ale asi radsej nie. a veru uteka to boooze zhruba tak njeak od april/maj to uz zacne ze? pametate sa este na zaciatky? ked to prezivam znova uz je to ine..

andu1
5. apr 2011

caute, tak ja som tu zas po dlhom case...Preletela som len poslednu stranku. Teo spraska vsetko co sa podoba na jedlo "mnam mnam!" a od kazdeho kto v jeho okoli konzumuje, okrem havka 😀 Inak sme chvilku asi tyzden nekojili a teraz zas zacal...rano ked sa zobudi, inak uz nechce.
@danteska snad tu cestu zvladne, budete mat klimu v auticku? Ved v lete uz zas bude vacsi, zoberiete hracky, pospi, urobite prestavky, len sa teste na dovolenku 🙂

Strasne rychlo to ubehlo...my sme sa prave dozvedeli cerstvu spravu, ze v decembri k nam mozno pribudne dalsi maly cloviecik 🙂 Chceme teraz zmenit byvanie, tak letna dovolenka nam asi tento rok nevyjde 😒

@amisa ano, zasa sa na vsetko rozpamatavam, prezivanie je ine, viac si uvedomujem co ma caka, aj trosku strach, ale radost prevazuje, drzim palce!

andu1
5. apr 2011

a a a a ešte ku jogurtom, nam doktorka odporucala klasicky smotanovy jogurt (Sabi), najlepsie biely, nie jahodovy, ze ma zive kultury a je zdravy, malemu chuti viac ako aktivia a z tych detskych nestle predsnidaviek - jogurtov mal koznu alergiu aj ked su urcene pre deti...kazdemu skodi nieco ine

amisa
6. apr 2011

@andu1 veru strach.. v prvom momente ked som nasla dve ciarky sok potom radost a potom par dni strach..strach ci to zvladnem ake to bude ci je vsetko v poriadku..atd. ale terraz hlavne 99% radost a 1% ci nahodou mrnovy v brusku nejak neublizim ked sa natahujem z malou a nedavam na seba taky obrovsky pozor.

andu1
6. apr 2011

@amisa ano, presne, tyzden som rozmyslala a spametavala sa, ci je to ok, ci to zvladnem, ale jasne ze hej, radsej som prestala o tom rozmyslat 🙂 Inak dnes som uplne pozitivne naladena, malemu zavse poviem, ze uz bude vacsi bracek, neviem ci rozumie, ale tusim ze hej, tak sa dolezito mraci 😉 Ja mam stastie, lebo okrem unavy mi nic nie je a kedze som doma a on zvykne cez den spat, tak aj ja si vtedy zdriemnem, toto je lepsie ako chodit do prace a byt stale unavena a vycerpana, to sa potom tazko hlada optimizmus. Ja verim, ze to bude fajn, ze aj nasi drobci budu spokojni ze budu mat kamosov 🙂

andu1
6. apr 2011

@amisa a este som zabudla ... ze moj Teo ma vyse 12 kil, tak neviem kolko ma tvoja dcerka, ale zrejme menej, no sme stale zvyknute ich nosit, takze by to nemalo nejako velmi ovplyvnit, pokial to nie je skakanie po brusku. Ked som bola tehu s Teom, tak som nosievala tazke pristroje v praci ani som nevedela ze som v tom, proste telo bolo zvyknute na tu zataz...

zuzkat1
8. apr 2011

ahojte...som tu len na dobu jednej kratuckej otazky🙂 baby dali ste alebo date ockovat MMR? ak ste dali, prebehlo to v pohode? nezmenili deti spravanie? nejake vedlajsie ucinky? nemyslim teploty a vyrazky ale zmena spravania... dakujem

olienka12
8. apr 2011

@zuzkat1 dala som a citat som zacala az potom a lutujem, pretoze od ockovania 5tyzdnov v kuse chory, dostal po 2x 6tu chorobu vysoke horucky a potom stale zvysena teplota.... no nedala by som uz nech by sa lekarka na hlavu postavila

zuzkat1
8. apr 2011

@olienka12 lebo ja presne uvazujem ze nedam... dakujem za odpoved...

aurra
8. apr 2011

@zuzkat1 co je MMR?

zuzkat1
8. apr 2011

@aurra rubeola mumps a osypky...ockuje sa v 15tom mesiaci

aurra
8. apr 2011

@zuzkat1 to je to posledne ockovanie?

zuzkat1
8. apr 2011

@aurra neviem ake posledne mas na mysli... proste dostali 3x hexu to absolvovali do roka a po roku je potom toto mmr v 15tom mesiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre