Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

amisa
2. máj 2011

@certica_3 no Veruska tiez tomu vela neda: mama. tata. mliechko (mliecko), mnam, kde, neni a nie, daj, halo, ,ahoj ci pa.. potom len niektore zvieratka skusa napodobnit. ALe dohodneme sa ked nieco potrebujeme. Vela rozumie takze sa nebojim. Ale susedovie o mesiac mladsi povie uz vselico , zopakuje aj slovo kamen. 😀

certica_3
2. máj 2011

no tak asi sme na tom podobne -mama tata baba dede kuko /to je Kubko brat /tam pá halo cau bratislavské neni , tojda miesto hojda . zvieratiek vie strašne veľa . rozumie skoro všetko , keď nevie odpovedať tak len kýve a robí hm . ale keď jej niečo vravím tak sa snaží opakovať , len si to nezapamätá dlho , napríklad počítame schody . mení sa to každý deň , niekedy ma prekvapí -trebárs keď rozumie kde je predsieň.

andu1
3. máj 2011

nas Teodor je ukecany hlavne pri ocovi, ale take vacsinou nezrozumitelne gunga 🙂 teraz sa mu zacal rozviazovat jazycek trosku viac. inak hlavne "mnam mnam" "mama" "baba" "papa" "gaga", tiez nejake zvieratka - napriklad rybicka je smiesny - len otvara usta a indiana s ruckou. Na otazku ci ide buvat, odpovie buva, ked chce spinkat. Mam pocit ze rozumie mnohym slovam, ale nezopakuje. Mozno na to vplyva aj chrup - ma stale len 8 zubov. Ale minule na ihrisku ma prekvapilo dievcatko o mesiac mladsie, kecala ostosest, normalne zretelne a logicky 🙂 A celkovo aj pohybovo bola sikovnejsia, sama sa hojdala na hojdacke. Teo este len pred dvoma tyzdnami zacal lozit - chodit vedel od 10.mesiaca - lozit sme ho davali od uplneho malicka - hlavicku dvihal skoro, ale lozit ani vobec, len plac, no neprestali sme a je to tu! 🙂

@amisa gratulujem ku prestaniu dojcenia 🙂

hella23
3. máj 2011

Ahojte...neviem ci sa este mozem k vam pridat...uz ste tak vsetky zabehnute v tejto teme... 🙂 zvyknem sem raz zacas pozriet a porovnavat malicku s vasimi detickami...rozoberate presne tie temy, ktore mi casto prejdu hlavou...aj my sme januarovi....dcerka sa vola Bibiana...je to take male sidlo... 😉 zacala mi chodt ako 11 mesacna a zubkou mame veeelmi malo...len 4 .... 😒 uz si zacinam mysliet, ze ich viac ani nebude... co sa tyka rozpravania....este mesiac dozadu mi mala zvykla blabotat mama, tato, dedo a podobne slova co ste tu spominali aj vy...no len posledny mesiac ako keby utalo a nechce povedat nic okrem mama a ham....na vsetko len ukazuje...neviem co sa deje...ako chodime k psychologicke, ona tvrdi, ze je to normalne, ked sa v rodinach rozprava viacerymi jazykmi...ale zacinam si mysliet, ze malicka je z toho asi riadne zblbnuta.... 😨 ale chape veci ako ked jej nieco poviem napr.ideme von a ona si vezme kabat a ciapku....alebo ked sa jej nieco spytam, tak mi odpovie prikyvnutim hlavicky ano alebo nie.... len sa jej rozpravat nechce ☹ a dnes som videla dievcatko v jej veku a ta sa s maminkou rozpravala velmi pekne...
pri takychto situaciach sa vzdy zamyslim ci nieco robim zle, alebo ci je s malou vsetko ok...ale hlavne je, ze je zdrava to ostatne dufam pride aj same 😀

danteska
3. máj 2011

@hella23 ahoj,jasne ze sa mozes pridat 😉 my mame 8 zubkov,ide to pomaly tiez..maly blaboce,krici ale len bababa,gaga,da da.. a de-to je asi kde,to sa mi par krat stalo-teda mne to tak vyznelo ked som povedala ze "nieco niekam pozome" a maly na to ze de....inak mam pocit ze ani nezacne rozpravat.. 😒 vobec sa nesnazi ma napodobnit..nic..ale rozumie snad vsetko,az som uplne prekvapena..dnes som len nahlas uvazovala ci idem zehlit alebo nie a maly uz utekal ku skrinke kde mame zehlicku 😀 ked poviem ze ideme von tak utekaaa ku dveram,donesie topanky,ciapku,vyteseny..ked poviem-fuuuj mas nalozene v plienke ide ku skrinke s plienkami a podobne,ani ma nenapada vela veci..ale rozpravat absolutne...vie mi dat krasnu pusu,aj posle pusu,poukazuje v knizke co je co,donesie vsetko co chcem od neho,hracky,veci z kuchyne atd.. ale ani sa nesnazi rozpravat.. 😠 tiez uvazujem kde som urobila resp.robim chybu..stale na neho rozpravam a niekedy ma to uz ani nebavi lebo maly sa len smeje a nesnazi sa nejak ma napodobnit..
@amisa mysis ze ked dieta vela resp.takmer vsetko rozumie tak rec sa spusti?vo vsetkom bol sikovny,chodit zacal v 10,5 mesiaci..len keby troska zacal rozpravat..aspon naznak..

amisa
3. máj 2011

@danteska neviem ale hadam ano, u nas sa to spustilo poledne dva tri dni..zrazu uplne nahodne pocujem ze opakuje skomolene po tatinovy.. ked rozumie tak je podla man mentalne OK len ako sa vravi ..nema co povedat 🙂 ..alebo skor nema dovod sa snazit. Neboj asi si to v hlavicke len pekne vsetko uklada..a potom vyhrkne nieco a ty padnes na zadok 🙂

andu1
4. máj 2011

suhlasim s amisa, myslim ze nerobime chybu baby, lubime svoje dietky, oni to vedia a budu rozpravat ked budu potrebovat a ked budu mentalne pripravene, nikdy nebudu vsetky deticky rovnake 🙂 Este ma napadlo, ze nas Teo rad cita, vcera dokonca cital co som pisala sestre do chatu, ukazal na monitor a grbre..... a takto ukazuje aj v knizkach a casopisoch, len keby ich potom netrhal 😉

hella23
4. máj 2011

😀 je pravda, ze kazde dieta ma asi to svoje tempo vyvoja...ale aj tak ich budeme lubit 🙂 ved su nase...
@danteska dakujem 🙂 mozno, ze zo dna na den zacnu blabotat.... 😀 pri tychti drobcoch clovek nikdy nevie...
@andu1 to s tymi knizkami robi aj moja...len mi je luto jej dat nejaku do ruciciek, lebo je hned znicena...tak jej davam casopisy...tie moze dotrhat na drobne kusky...a muz jej robi vzdy nove fotoalbumy s nasimi fotkami...tie nejakym zazrakom netrha...len pri nich sedi,listuje a ukazuje s tym svojim malym prstekom na kazdeho na tej foto..a vysvetluje... 🙂

amisa
4. máj 2011

@andu1 knizky not o je kapitola sama o sebe nastastie amme nakupenych kopu leporiel a kniziek s kartonu.. uz su aj pekne polepene lebo dostavaju zabrat. Ale si robime srandu ze normlane k nim pristupuje zo vsetkou vaznostou a cakame kedy napise nejaku resers s Krtka ci o troch prasiatkach. Baby inak poznate rozpravku Timmy time.. (na cechoch Beranek Timmy) nasa na tom neormalne frci. A na Karlovy Gotovy vo zvucke od vcielky Maji. Museli sme to staihnut z netu lebo v telke jedna cast denne nestaci 🙂

amisa
4. máj 2011

@hella23 smiem vediet preco chodite s malou k psichologicke uz v takom malom veku? INak Ahoj 🙂. A kolkymi jazykmi to doma rozpravate?

danteska
4. máj 2011

@hella23 aj nas trha casopisy a noviny 🙂 vstko co sa da..no snad zacne rozpravat ale podla mna naš Sebuš neskor..
@amisa nas maly fici na mobiloch 😀 ked mu pustim pesnicky tak tancujeeeee 🙂

andu1
4. máj 2011

Timmy time nepozname, nemame taky kanal 🙂 ale u nas frci Bob the builder - na cechoch Borek stavitel a takmer vsetky SK zvucky na disneyovky, teraz n.1 Kacerovo - maly ked vidi zapnuty laptop tak koneeeeec 😀 A tiez ovladace od vselicoho, mobily a najnovsie aj vypinace na svetlo

andu1
4. máj 2011

@danteska hudba to je sila, vsak? 🙂
pustate detom aj nejake speci detske pesnicky? my uz mame 3 cd a kazdy den dookola pustame, uz mi z toho sibe niekedy, huci piate cez desiate, tv, cd prehravac a do toho maly beha a vrieska na psa, ale to len obcas mame taky blazinec 😀 Najhorsie je ze odkedy som zasa tehu, tak vobec nemam energiu, stale by som spala...juj co to bude ked budu dvaja - saleny dom

danteska
4. máj 2011

@andu1 vypinace aj u nas 😀 zlate su tie deti 🙂

danteska
4. máj 2011

@andu1 nepustam mu nieco extra..ja mam zas rozpravky na CD..ale ked to pustim tak ani nepocuva,iba skusa a skuma ako by sa dostal ku kablu 😀

danteska
4. máj 2011

@andu1 inak ja mama s malym blazninec kazdy den..stale sa niekam skriabe,vylezie mi uz aj na stolicku,prelezie gauc,dociahne na taky stolik kde je ulozeny alkohol a vybera flase odtial... 😠 ..ja len cakam kedy ho neustrazim a spadne.. 😒

amisa
5. máj 2011

@andu1 napodobne. CDcka pustam ale nie tak casto , skor radio a ten spanok..juj ani nehovor. nastastie uz mi nebyva zle. Ale mam pocit ze som leniva ako vos a len by som spala. Inak dnes Veruska rozpravala zo sna 🙂 o druhej rano.. no zlatusik moj.

hella23
5. máj 2011

@amisa boli komplikacie pri porode...nemala byt v poriadku z mentalnej a ani z fyzickej stranky....musime chodit na kontroly ci sa vyvija primerane k jej veku...zatial je to v poriadku 🙂
no ja s muzom rozpravame s malou po slovensky a po anglicky...ale moji rodicia len po madarsky....takze mala ma z toho gulas...rozumie vsetkemu, len vidim, ze sa trapi s odpovedou...tak si to zjednodusila a na vsetko ukazuje alebo hmmmka 🙂
@danteska uz som zazila aj dievcatko co zacalo rozpravat v 3 rockoch...a pritom bola uplne v poriadku z lekarskeho hladiska... a tak raz nam mozno budu mat co povedat 😀

ako to je s vasimi detickami ohladne TV???...moju nic nezaujima ani len rozpravky a reklamy...ale ked jej pustim hudobnu stanicu, tak si spieva a tancuje...aj ani to nie na kazdu pesnicku... 🙂

danteska
5. máj 2011

@hella23 TV moc nepustam...totiz-mame krb tak musim zatarasit cestu k nemu a tym padom aj k TV..len ked ja sedim na pokraji gauca a pozeram napr spravy tak maly nakukne cezo mna ale je to max 3 minuty.. 😝 potom zdrha prec..takze nehrozi aby sedkal pri rozpravke aspon 15 minut.vylezie na gauc,naucila som ho opatrne zliezat a uteka ku kvetinam,k stoliku kde je alkohol a krb 😠 bojim sa lebo ked sa raz chyti rozpaleneho skla tak to bude pamiatka na cely zivot.. ☹ nastastie je uz teplejsie takze cez den nekurime,max.trocha navecer..
ja tiez dufam ze mi raz moj syn bude mat co povedat 😀 😀
inak od nedele vecera sme mali 39tky horucky,sopliky..vraj je to zo zubov..teplotu som zrazila ale sopliky ma takze spanok nic moc..2 dni spal poobede len 15 minut.. 😒

hella23
7. máj 2011

@danteska vsimla som si, ze aj moja je taka, ze leze tam kde to nema dovolene...musim jej robit prekazky,aby sa nedostala, tam kam ma v plane...my nemame krb a uz sa stihla popalit...piekla som v rure kolac a ona sa jej chytila...mala pluzgiere, ale neplakala...co mi bolo dost divne...preistotu som s nou sla k obvodnej lekarke...ona nas poslala na vysetrenia a zistili nam, ze mala ma vysoky prah bolesti...tak mam radost... 😒
my mame 4 zubky a pri vsetkych sme mali soplik...no to ti verim, ze spanok nic moc...moja ked ma soplik, tak vie spinkat len pri otvorenom okne...a zvyknem zapalit citronovu sviecku....🙂 nech sa jej lahsie dycha... davam jej na alergiu lieky, tak aj tie tlmia trosku ten soplik...dufam, ze to malickeho rychlo prejde 🙂

danteska
7. máj 2011

@hella23 uz je trocha lepsie,aspon teploty nema..no lezie vsade,vcera sa vysplhal na stolicku v kuchyni a odtial na stol..fakt neuveritelne..len ma vytaca ked ho hresim a maly sa smeje 😀 obcas maju moje nervy riadny zaberak musim sa priznat...

hella23
7. máj 2011

@danteska 😀 presne toto robi aj moja mala...zacnem ju hresit a ona ma normalne vysmeje... 🙂 no spociatku ma to vyvadzalo z mieri...ale teraz ked vidim ten usmev, tak sa len pousmejem a vezmem na ruky....vsimla som si, ze ked napr. na nu kricim, tak to zopakuje po mne...tak sa snazim obmedzit kricanie a hlavne bitku.... 🙂 dam je taku slabu po ritke, ale inak ju nebijem...este by zacala bit vsetkych naokolo...a tomu sa chcem asi najviac vyhnut ... 🙂
dnes som si malu na chvilku vonku nevsimala a ona mi vypustila naraz oboch psov...mame labradora a rotwailera....myslela som si, ze ty dvaja sa navzajom pobiju, ale namiesto toho behali okolo nej a strazili ju....no dva krat mi do smiechu nebolo... 😒 a to som boal od nej len par sekund

danteska
8. máj 2011

@hella23 aj malu obcas bijes?ja malemu len suchnem po zadku ale nie silno.ani ho nechcem bit..pred 3 dnami mi olamal listy na Orchidei tak som mu capla aj po ruke,mal to cervene,tak sme fukali bibinku.. 😖 mne by ani nevadilo keby sa zasmeje ked ho hresim,len keby nepokracoval v robeni zleho...napr.vydriape sa na radiator a taha kvety z parapetnej dosky..dam ho dole,vyhresim ho.to sa opakuje asi 6x a potom ma to prestane bavit-samozrejme maly sa smeje-a dostane po zadku..dam ho dolu a znova a znova lezie na radiator..teda pre pochopenie take trubky mame pri radiatory..no je to šidlo.... 😉 my mame 3 psov 😝 ale neboji sa..mame tiez labradorku-tu k nemu ale nepustame,je to rocne stena a je straaaasne ziva,vyskakuje..potom mame retrieverku 13 rocnu ta je super,necha sa hladkat,po chvoste jej moze maly sliapat 😀 a este mame kavalierku..

hella23
9. máj 2011

@danteska zvyknem jej dat taku vychovnu po zadku... 😀 ale po ruckach ju nebijem, lebo ich ma plne ekzemu...a ma to dost skarede, takze nemam to srdce...vidim, ze ju to svrbi a zvykne si to riadne doskrabat...az do takej miery, ze sa jej spravia chrasty... ☹ tak ja musim preferovat len zadok... 🙂
no mne take veci nerobi...by ma asi porazilo, kebyze ju vidim liezt na radiator ....skor sa driape na schody, alebo na pohovku...ona je taky drobcek...vsetko je pre nu moc vysoke, aby ju napadlo liezt na to 🙂 myslim, ze na nu to este len pride ked bude vacsia... 😀
na to som myslela ci ma malicky strach...ani ta nasa sa nicoho neboji...vsak ja ju tiez k nim bez dozoru nepustam...labrador ma 2 roky a ked je ona pri nom, tak je strasne pojaseny...beha okolo nej, oblizuje ju a potom sa nahanaju...uz to par krat skoncilo tak, ze sa mu zachytila za papulku a visela mu na nej... 😀 on si z toho nic nerobil...bala som sa ju nechavat hlavne s rotwailerom, ten ma 6 rokov...ale na pocudovanie, ten je zodpovedny a strazi ju...ked su oni dvaja spolu, tak jej ani po ritke nemozme dat, lebo ju hned brani 😀 ale nikdy neboli spolu vsetci 3...natolko tym psom neverim... 🙂

danteska
9. máj 2011

@hella23 ved to,su to nasi psy ale tiez bez dozoru ich nenechavam a spolu tiez nie..hlavne labradorku..
no ja ho ani nechcem bit ale naozaj vymysla veci ktore by ma ani vo sne nenapadlo ze na to pride,kde vsade sa da vyliezt..a bojim sa ze si ublizi..prave dnes si tak zasekol nozicku medzi radiatorovou rurkou a stenou ze som mu ju nemohla dostat von..plakal,takze ho to asi bolelo,ale viac tam nesiel..

janurka
9. máj 2011

Ahoj maminky... ak sa vám páčia háčkované vecičky, skúste nakuknúť na túto stránku možno sa vám niečo zapáči 😉 ... Prajem pekný zbytok dňa so svojimi ratolesťami 🙂 🙂 🙂

janurka
9. máj 2011

zabudla som dať stranku 😀 😀 😀 http://www.facebook.com/pages/Háčkované-vecičky...

danteska
9. máj 2011

@janurka je to pekne,mas sikovne ruky 🙂 keby mam dievcatko tak mame capicu na kazdy den 😉 ale je krasna aj ta pre chlapca so siltom 🙂

janurka
10. máj 2011

@danteska dakujem 🙂

hella23
14. máj 2011

@danteska fuuuu, tak tvoj maly je ine sidlo....takto liezt vsade...asi sa poucil na tom radiatore 🙂 hlavne je, ze sa mu nic nestalo... 😉 aj ked sme pri nich 24 hodin nonstop, niekedy sa ich neda vobec ustrazit....a to sa otocim len na par minut a uz spoza chrbta pocujem plac...
dnes sa mala naucila ist hore poschodoch...pekne sa chyti zabradlia a ide si...no nevedela som zatvorit usta...ked bola uplne hore, tak sa zacala nahlas smiat...no evidentne sa tesila 🙂 budem ju musiet este viac sledovat nez do teraz, lebo ratam s tym, ze sa zacne splhat po vsetkom co jej pride do cesty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre