Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
30. okt 2009

Roxyyy... 😅 nooo uz sef je tu ale je zatial ticho zavrekĺ sa do kanclu s riaditelom a hrkutaju si .som z toho nervozna...nemam to rada...To je ticho pred burkou 😒 😖 ..Dufam ,ze mi nepokazia dnesny den!!! ☹

sisipetka
30. okt 2009

Roxy - tak drzim palceky, nech mate dnes peknu fotku 😉 A ten monitor som len nahodou pri surfovani nasla v inzercii a zavolala som jej. Uvidim, ze ci je ok - dnes mam rande 😉
Evi, kasli na sefov....ja som tiez mala posledne dni v praci zaludok ako na mori a aj vdaka tomu som vtedy skoncila na pohotovosti 😒 ....nekaz si pekny slnecny den.

roxy_1
30. okt 2009

eva tak to probehne tak ze zdrbe vaseho sefa a ten pak vas.... nemusel by ti ten posledni den takhle pokazit

hanus177
30. okt 2009

Baby tak želám krásny posledný deň v práci .... mne sa to tiež pomaličky kráti... už len cca 10 pracovných dní..... tak sa tešíííííííííííííííííím..................... 😀

Viem, že ešte je o tom zavčasu diskutovať........ ale keď ja som touto otázkou čoraz častejšie zasypávaná šéfom....: Ako dlho budem na MD?
Nemám chuť to zatiaľ riešiť........... stále mu vysvetľujem, že najprv sa musí v poriadku narodiť a až potom budem riešiť návrat do zamestnania....... mám skvelú prácu... skvelého šéfa......... ale mimčo je pre mňa na 1. mieste 😵
Chcela by som byť pri ňom čo najdlhšie aj za cenu, že stratím prácu......... ale mám z toho zmiešané pocity... 😖

adros
30. okt 2009

ahojte babulky

tak dnes zacinam s dobrou spravickou. Tie, ktore su v tejto teme od zaciatku, tak si urcite spominaju na Barboretu s dvojickami. Straaaasne dlho sa neozvala, tak som jej pisala IP, a dnes mi odpovedala, ze su v poriadku, len nema cas na konika, tak mam z toho obrovsku radost 🙂

ja stale vylehujem v posteli, akosi mam bolesti odpodu, neboli ma brucho, ani krce nemam, ale skor taka bolest odspodlku. Ked to tak blbo poviem, mam pocit, akoby som bola po prvom sexe, alebo som mala hooodne tvrdy sex, take nieco ☹ tak radsej oddcyhujem

inac, ako tak citam, tak uz takmer vsetky mate kupene lehatko pre drobca, Ja sa neviem rozhodnut. Stale o tom premyslam, ci je to take potrebne. To tam chcete davat take male babatka, alebo az neskor, ked budu mat zopar mesiacov? Na tych lehatkach je casto v popisoch, ze su od narodenia, ale predsa len... tie lehatka nie su v uplne rovnej polohe a male babatko by malo prve mesiace lezkat na rovnom, nie? Pochopim, ze je to dobra vec, ked je vacsie, a je casto hore, ze je dobre, ze si ho prenesiem tam, kde zrovna budem a malicke bude mat lepsi pocit, ze som mu na blizku... takze si myslim, ze na lehatko je cas...

evka, urcite si dnesny den nedaj pokazit - jednych uchom dnu, druhym von

a roxy, drzim palce, aby sa podarila krasna fotecka

roxy_1
30. okt 2009

Adros na Barboretu si moc dobre vzpominam,bydli tusim v Polsku.to je dobre ze jsou vsichni v poradku,tak doufam ze se nam aspon prijde pochlubit az dvojcatka prijdou na svet 🙂
no a jestli ti neni dobre tak vyhod nozky a odpocivej 🙂
jestli nam fotecky vyjde tak samosebou ji pak prihodim do albicka 😉

ta lehatka kdyz maji vybrace,tak jsou dobra i na zarazene prdiky a na uspavani.

bebel
30. okt 2009

Adros....
Bruno nenávidel polohu úplne na ležato....
mal silný reflux a vtedy musíš po kŕmení dieťa polohovať do naklonej roviny a lehátko bolo pre neho ideálnym riešením.
Môj vtedajší kočík napolohovať nešiel...tak som ho nosila v klokanke a šatke....a až zaspal snažila som sa ho šupnúť dokočíka.
Jeho chrbát je dokonalý.... a preventívne ležanie na rovnej podložke je len ďaľším mýtom nášho regiónu ako nutnosť vyväzvania dieťaťa do poštoliek a zväzovania rúk do perinky.

bebel
30. okt 2009

Kúpa lehátka bol môj prvý výjazd z domu po príchode z pôrodnice.
Nemala som ho dovtedy nachystané....a boli sme z krpca zúfalí....našťastie v tej dobe mi poradila skúsenejkšia kamoška, čo si prešla refluxovou tortúrou so svojím prvorodeným...a potom som aplikovala opatrenia na elimináciu dôsledkov refluxu.
Aj tak bol Bruno naurevanejšie a najmenej spavé dieťa široko ďaleko...ale vedeli sme aspoň prečo.
Ustúpilo to úplne až začal fungovať celodenne vo vzpriamenej polohe.

adros
30. okt 2009

bebel, tak dakujem za skusenost 🙂 ono je predsa len lepsie popytat sa na skusenosti ostatnych. Zatial mam predbezne vybrate toto kresielko http://www.bambini.sk/sk/product/526/fisher-pri... tak uvidim, ako sa rozhodnem

roxy_1
30. okt 2009

adros pekne byl to taky muj favorit,nez jsem objevila to nase.uz jej mam od uterka doma ale nechce se mi jej vybalovat z krabice,protoze uz bych jej tam pak znovu nenaskladala 😀

adros
30. okt 2009

roxy, na tom kresle sa mi paci, ze je do 18 kg, takze sa da vyuzit aj dlhsie. Uvidim, co na to povie muz, ale myslim, ze aj ta cena je prijatelna. Ja som povodne zvazovala, ze si kupim do obyvacky prenosnu postielku-ohradku. Ked sa mala zobudi, tak si ju tam prenesiem, aby bola pri mne, ale je pravda, ze to lehatko si lahko dam aj dokuchyne a mala bude stale pod dohladom

kalianka
30. okt 2009

ahojte, pekny dnik vsetkym... 🙂

drobec123
autor
30. okt 2009

ahojte, no ja som prave objednala monitor dychu z tej tegel.sk stranky.
poviem vam pekne som sa rozculila ale. ako som zadavala udaje, bola tam kolonka ze osobny odber - ani vo sne ma nenapadlo ze v BA to nebude mozne. tak som to poslala - aj ked som cakal ze tam na konci budu moznosti ze kde je osobny odber a plus info ze zavazne objednavam ..... odrazu teda bola objednavka skoncena. ale nevadi ved aj tak to chcem.

ale ked som zistila ze odber je mozny len v KE (az ked som nastudovala podrobne stranku) tak som im tam hned volala ze chcem opravit objednavku. taka nejaka mlada pipka mi zdvihla - cele som jej to vysvetlila a jej reakcia, ze ved oni mi zavolaju.
a hovorim nech ma na niekoho prepne kto to v systeme opravi a nemusia volat ked volam ja. nasrato povedala ze moment, a podala sluchadlo nejakej kolegyni ktorej medzi tym vysvetlovala ze nejaka zenska nieco chce ale blaboce a ona mi nerozumie. jooooj ale ma to vytocilo .... pre mna za mna nech nadavaju na zakaznikov ze urobili chybu ked zlozim ale nie ked som na linke ...... tak som to tej druhej pekne povedala. bola to nejake rozumna pani, straaaaasne sa mi ospravedlnovala ale poviem vam mala som chut celu objednavku zrusit.... taky zly dojem to na mne zanechalo.

joj musela som to napisat - aj ked si stale myslim ze som reagovala uplne ako normalny zakaznik a vobed nie precitlivelo .....

marushka
30. okt 2009

ahojte kočky

tak, ja už úspešne fičím na Bioparoxe 😝 , výsledky zo sterov budú až v pondelok, tak som zvedavá, akého tam mám chrobáka ☹ ☹ ☹

dnes som zaplatila kolísku, potrebujeme ju na prvé mesiace do našej mini spaálne, nech má maličká kde spinkať, potom ju postupne presuniem ku kubkovi do izbičky...nechcem aby hajkala s nami v posteli, toto ja nemám rada kôli bezpečnosti...

okrem toho som riešila Ceptru , mám hlavu zase ako balón, dnes to hodlám prekonzultovať s MM...bude výmena názorov, som zvedavá, ako to dopadne a na čom sa uzhodneme.... 😉

jáj a polohovacie kresielko vrelo opäť odporúčam aj ja - bábo y neho vidí svet a nie iba strop...a nám sa osvedčilo ako u bebel pri masívnom refluxe...

weronyca
30. okt 2009

Ahojte kocky,

noo.. ja dnes ostavam lezat v posteli. po vcerajsich bolestiach co som mala, tak ma boleli nohy,ze ma az zimnica od bolesti chytila. podobne ako adros aj ja mam tam dole take bolesti, a navyse aj vnutorna strana stehna ma boli.akoby som prave prisla s posilky..

Citam,ze rozoberate lehatka, asi aj ja musim nad tym zacat uvazovat.

katka22r
30. okt 2009

ahojte babenky prijmete ma medzi vas?ja som v 30tt a chcela by som vediet co vsetko prezivate?ja sa mam celkom fajn malicka kope raz je v pravo,raz vlavo potom nad pupkom a niekedy pod 😀 je strasna betarka hlavne v noci ale chcem sa vas spytat ci ma niektora s vas bolesti zo spodu,ja nechapem s coho su,ale vsetky vysledky mam negativne...myslim stery tak nechapem s coho to je..krize ma zatim nebolia ale to asi preto ze chodim cvicit dakujem za vase podelenie 🙂

zazalienka
30. okt 2009

adros, ahoj.. my už máme presne to isté kresielko doma, tiež som ho kúpila v bambini.sk, aj fusak.. pôjdem tam aj pre monitor nanny.. to kresielko je úžasné, Veronika hneď zjednávala, že cez deň tam bude Miško a v noci jej bábika..

timea27
30. okt 2009

ahojte holky, vitaj katka...ja mam tiez podobnu otazku, tehu prebieha v pohode, maly je riadny betar, obcas mam pocit ze v brusku robi kotrmelce 🙂 trapi ma vsak jedna vec - vcera som zacala citit v bruchu pichanie hlavne nad pupkom, taketo pocity som este nemala, nepodobaju sa ani bolestiam pri zvacsovani maternice ani bolestiam vajecnikov ci krizov...mate niektora podobne skusenosti? poradnu mam az 23.11. tak neviem ci kontakotvat dok, to pichanie nie je zas prilis bolestive, skor neprijemne...dakujem

adros
30. okt 2009

katka, vitaj medzi nami. Tie bolesti zospodu mam aj ja, aj Weronyca, takze to nie je nic vynimocne. Tipujem, ze sa roztahuje panva

zazalienka, tak to som rada, ze aj nazivo je to kresielko fajn 🙂 V pondelok nam to verim, ze vyjde. My tam pojdeme s muzom skor, lebo tam ma "rande" s vrchnou sestrou zo sestonedelia, ale pred zaciatkom prehliadky budeme v hale. Podla fotky sa hadam spozname. A ak aj nespoznas mna,tak mojho bradateho muza urcite 😉 http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...
ozaj, co ti povedali v tom materskom centre? treba nieco priniest?

bebel
30. okt 2009

Čaute nové tváre...
neviem poradiť, ja nemám absolútne žiadne bolesti... 😕

katka22r
30. okt 2009

babenky citala som vase prispevky asi 3 strany dozadu...ten monitor dychania moja sesterka v aprili dostala upne zadarmo leb syna dala poistit do unionu...tak skusim zistit ci to este vlastne je tak a ak ano tak aj ja tam dam moju princeznu ak sa narodi..neviete nic o tom?a timea to pichanie som mala aj ja a ked som zasla ku gynek.tak vsetko bolo oki aj ma pozeral zo spodu a povedal ze malicke sa stale zvacsuje a inak dufam ze ma viaccere prijmete medzi seba alebo ako to tu funguje?dakujem

zazalienka
30. okt 2009

noo, na pondelok som pripravená.. tuším o 14.00 to je, tak prídeme tiež chvíľku skôr.. no a do materského centra treba priniesť len prezuvky.. no a ja určite aj pitie, lebo som furt smädná..

adros
30. okt 2009

zuzka, to ja tiez chodim vsade s flasou mineralky 🙂 a trafis do toho materskeho? vies kde toje?

zazalienka
30. okt 2009

myslím že hej, a keď nie, navigácia ma dovedie🙂 ale pôjdem to cez víkend okuknúť keď otvoria obchvat.. dovtedy na ten koniec ani nepáchnem..

adros
30. okt 2009

je to fakt o drzku s tou Trnavou 😠 Este stastie, ze my do TT chodime iba na nakup do Tesca alebo Kaufosu a to mame na zaciatku z pohladu cesty od Bucian 🙂

zazalienka
30. okt 2009

ja keď mám ísť z Linčianskej, to je moja smrť.. v utorok som šla na Hliny na masáž a cesta mi trvala 45 minút.. večer.. zajtra to zvrtneme na Blavu, povymetať Ikeu a po ceste cintoríny navštíviť.. a v nedeľu len tak rekreačne.. domáci relax.. ja keď idem z Cífera z roboty, radšej sa teraz otočím do Senca na potraviny, ako do TT na druhý koniec..

zucana
30. okt 2009

cafte babce ty brdo vy uz tu mate cisla ze 31tt 🙂
timea ja to sem tam mavam okolo pupka take pichntie resp.natahovanie doktor povedal ze je to ok ze sa roztahuje brucho a nic mi nedal...
inak my sme lehatko poriesili touto stolickou ktora sluzi aj ako lehatko len hracky tam musim nejak poriesit 😎
http://www.bloombaby.com/collection/feat.php?sI...

adros
30. okt 2009

zazalienka, to ti verim... jaaaaj, Ikea, tam som dlho nebola...

zucana, ta stolicka je zaujimava, ale na moj vkus moc futuristicka a do nasho bytu by sa ani nehodila

zazalienka
30. okt 2009

ja musím mať večer k telke zapálené sviečky a už sme všetky zlikvidovali.. tak ideme dokúpiť svetielka a možno nejakú kvetinku.. a určite aj niečo Miškovi zasa nájdem.. teraz už chápem maminy.. sebe nič, všetko malému🙂 úplne nejak automaticky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre