Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
2. nov 2009

ahojte kocky, po 11.dnoch sa hlasime z nemocnice, vobec nie z domu, ako by sme si zelali. :( dufame, ze budeme coskoro doma, dnes nam nasa mala dama podla UZV vazi 117čg, co neviem, ci je vela alebo malo, vzhladom na to, ze sme 29 plus 2.

nasli nam ureaplazmu, tak tu tu teraz musime vylezat, ale ked ju vylezime a vsetko bude dobre, koncom buduceho tyzdna by sme mohli byt doma, aspon tak v to v kutiku duse dufame.

Katka, vyber Rosenberga Ti vrele schvalujem.🙂)))))

prihlasime sa este, zatial sa majte vsetky krasne. 😀

bebel
2. nov 2009

Ahojte,
Dadul: kedy máš odlet, môžme to posunúť, aby si stíhala....mne to bude tiež vyhovovať.
Mám usg o 13,00 a už potom neplánujem návrat do práce. 😝

Antonia: To je nepríjemné, prezretá placenta je dosť veľký problém v 30tt.Ak už je opotrebovaná,nie je schopná zabezpečiť dostatočný prísun živín a hlavne kyslíka. A potom jestuje s tým ďalšie riziko odlúpenia zo steny maternice. A vtedy sa musí okamžite vykonať akútna sekcia .....inak je dieťa aj matka v krajnom ohrození.
Takže oddychuj a nerob až do pôrodu vôbec , ale vôbec nič. Aj tak zrejme budeš rodiť o niečo skôr.
A na brata sa vy..., nestojí evidentne ani za zmienku..nieto, aby si ho ešte vydržiavala a riešila jeho prúsery.
Pusť ho z hlavy je nepodstatný, ty sa teraz musíš starať o vás dve.

Ja som dnes bola v poradni a som prekvapená, že za mesiac som pribrala len pol kila, čo je super.
🙂 dúfam, že dokonca tehu sa už na mňa viac ako 3 kg nenalepí .

Sisipet: ty to už tiež máš za pár...

ivv:dík za info
Liwka: ....ja tiež mlieko nepijem...nikdy. max. tak 0,5 ml do kávy 😎 v tehu, aj mimo neho.
A to klepkanie po bruchu je predsa prenatálna komunikácia teba a krpca 🙂
Pokiaľ ho nepripučíš tlakom....je to všetko v pohode a len ku prospechu 😀

roxy_1
2. nov 2009

holky tak jeste : zdenka73
meggieya
lopezka
weronikla
yoya
dana333 !
baileysa
eva3107
dadulka2000
drobec123
zuzuxx
boncusik
minix
amisa !
leuk !

mi chybi do tabulky,u minix to chapu ze ted to asi nestihne 🙂 hlavne at jsou v poradku a holky s vykricniky pokud nenapisou mazu je ze seznamu .... 🙂
predem dekuji 🙂

roxy_1
2. nov 2009

minix jsem rada ze ses nam ozvala 🙂 hlavne at jste v poradku a uz brzo jdete domu,protoze doma je nejlip 🙂 vsechny tu na vas myslime...

minix
2. nov 2009

roxy, treba obvod bruska? skusim tu nieco vymysliet.🙂)odmeriam sa snurkou z vankusa.🙂

poslem ked to bude mozne, ale podla mna sme narastli aj o dost.

olienka12
2. nov 2009

uf minix neprijemne, ale hlavne,ze to zistili a liecia to
Drzte sa a prajem skore uzdravenie

roxy_1
2. nov 2009

minix v klidu dopisu klidne i pozdeji az budes doma.... 🙂

olienka12
2. nov 2009

hmm neviem najst nejake info ake hodnoty prietokov by mali byt...

roxy_1
2. nov 2009

ja nasla na ty prutoky jen odpoved od lekare takovou

Dobrý den,
při nedostatečném růstu plodu nepomáhají žádné léky. Jde o poruchu funkci placenty, kterou žel nedokážeme nijako léčit. Doporučuje se odpočinkový režim, aby všechna Vaše energie šla pro dítě.
Důležité je sledovat stav dítěte na ultrazvuku. Kdyby se růst úplně zastavil a přidali by se i patologické hodnoty průtoků je vhodné ukončit těhotenství dříve. Dítě kojením rychle dožene ostatné děti a hezky poroste.

😒

olienka12
2. nov 2009

no hej, ale maly nezaostava pozerala som tabulky a je ukazkovy 🙂) aj p.dr. povedala,ze babo je uplne v poriadku a predpoklada normalne hodnoty o dva tyzdne na kontrole. za tie dnesne hodnoty asi moze ta svadba a dnesne okna 🙂)) nuz asi sa zacnem setrit

adros
2. nov 2009

minix, drzte sa, ja som nastastie v nemocke nepobudla dlho, ale aj tak som uz zaradene na rizikove a na poradnu uz od stredy budem chodit do nemocky, aby ma mali pod dozorom.

bebel, moje udaje si este nedopisala do tabulky? ak to budes aktualizovat, tak tam rovno prepis, ze doktor bude zazmluvneny 😉

roxy_1
2. nov 2009

ja si beztak myslim ze vyhrou je vydrzet co nejdele a jak pise dr. miminko vsechno nabere kojenim 😉

zazalienka
2. nov 2009

Ahojte, tak som úspešne absolvovala pol dňa v práci, potom exkurziu v nemocke TT ( s adros) no a doteraz žehliaci maratón..
noo, dojmy z nemocky zmiešané, ale koniec koncov som prehodnotila nadštandard a myslím že peniaze za samotku použijem na niečo dôležitejšie pre bábo.. z veľa vecí som bola v šoku, môj manžel ešte viac, ale asi to je údel žien.. odtrpieť si to od začiatku do konca.. tak tie 4-5 dní vydržíme a život ide ďalej.. proste som to prestala riešiť ako to tam prežijem.. prežijem!
takisto som oslovila na odporučenie mojich dvoch kamošiek, o chvíľu trojnásobných mamičiek Dr. Chovanovú, dúfam, že to bude správna voľba, anesteziologičku na plánovanú sekciu mám tiež zarezervovanú.. už len aby maličký vydržal až do konca.. aj ja samozrejme..

adros
2. nov 2009

Zuzka, mna to zehlenie caka zajtra 😒 , inac ja som na zaklade odporucani zvolila Dr. 😒 Stefanikovu, prip. Deckova

zazalienka
2. nov 2009

tretina z tej kopy boli malého veci, tak sa vytešujem.. som zvedavá čo dorazí zajtra poštou z mimibazáru.. ja som závislá na vôni, furt čuchám lovelu a detskú aviváž.. už som chorá asi🙂

bebel
3. nov 2009

Ahojte, ja sa nejak náhle brutálne zle cítim.
Tak angínovito, nemám žiadnu horúčku inak by som hneď panikárila s tou chrípkou.
Kašlem jak tuberák a soplím + ma bolí hlava jak šľak.
Pred hodinou som sa zobudila komplet zahlienená, že som sa nemohla nadýchnúť.
Tak po dôkladnom odhlienení som si vykloktala trochu tantum verde.
A zvažuje ešte, čo by som mohla ešte aplikovať, aby sa mi uľavilo....samozrejme browsujem na nete, ale nič špeciálne nenachádzam (homeopatiká nie sú pre mňa - ad 1 na ne neverím (placebo efekt nefunguje) a ako alergik, by som sa mala skôr vyhýbať bylinným extraktom) a váham, či ísť k praktickej dokine....určite tam bude kopec chorých 😒 , aby som neschytala ešte niečo navyše.

Adros máš ich tam.

gucz
3. nov 2009

dobré zasnežené ránko prajem, ešte spinkáte?

gucz
3. nov 2009

bebel je mi ľúto že si ochorela, na ten kašel si daj kalciový sirup, teda ak ho znesieš, tak 3x denne polievkovú lyžicu, to môžu tehotné, je to od kašľa a kalcium napomáha hojeniu. Aspoň mne ho teda doktorka predpísala a pomohol. Vypila som vtedy fľašku a pol.

gucz
3. nov 2009

zazalienka presne preto nechcem nadštandard, sú to vyhodené peniaze za samotku, to ja nemusím, radšej investujem inde, a tie 4 dni sa to tam dá vydržať (ja som to vydržala v nemocnici 3 týždne a dalo sa).

zazalienka
3. nov 2009

Ahojte, čaká nás skvelé počasie.. Adros ja som to mala dva týždne dozadu + chytené priedušky.. Pila som sirup stodal, ten v pohode a rýchlo zabral, no a hektolitre čaju s medom a citrónom.. asi 4 dni som fungovala na 20 %, ležala, smoklila, kašľala ale prešlo to.. hlavne zostať doma, som si povedala že žiadne pracovné povinnosti nie sú dôležitejšie ako moje bábo..

v najhoršom prípade panadol..

janka1
3. nov 2009

dobre ranko zienky, aspon sa idem pozdravit ked uz nemam ani kusok casu tu prist s vami pokecat 😉

vychod ja na to stretko budem urco meskat resp. pridem neskor musim zajtra 10.30 na MR s Vladkou, tak sa k vam pridam neskor 😖 dobreee

loss
3. nov 2009

dobre ranko 🙂

ivv
3. nov 2009

dobre rano dievcata.

minix, antonia, opatrujte sa dievcata, nech vam vase poklady v bruskach pekne rastu 🙂

bebel, som na tom napodobne.. vcera sa mi pustala z nosa krv, tiez som zahlienena, nadchu zatial nemam, len taky divny steklivy pocit v nose, ktory ma nuti stale smrkat .. a trochu ma stipu oci.. dufam, ze ak nieco na mna lezie, tak je to len nadcha! vcera som totiz stravila skoro hodinu v lekarni 🙄 kde sa to len tak hemzilo bacilmi.. 😒
kazdopadne som odhodlana, ze ak tu v praci ochoreju dvaja ludia odchadzam na PN, teda.. ak ja nebudem ta prva co ochorie.. 😒

kalianka
3. nov 2009

Ahojte tehule...
tie prietoky, to sa moze i neskor??? Zacinam byt v strese, lebo mne to doktor vobec nespominal....

dadulka2000
3. nov 2009

ahojte kocky
Antonia to ma mrzi ze mas problemy,.... hlavne ako baby povedali klud a mysli na seba a malu slecnu.
ja viem ze sa to lahsie hovori ako vykonava - tiez ma caka skuska "odvahy" od stredy na slovensku ☹
Minix, aj ty sa drzkaj.
😉
Bebel, Petka, ja letim o 16.00, takze cca 2 hodky pred odletom uz musim byt na letisku. Ja som inak riadny sedliak v BA - stretnutie by muselo byt na takom mieste aby som to nasla,.... najidealnejsie niekde pri Ikey (to viem kde je a nie je to daleko od letiska🙂).
Ved ak sa neuvidime,.... to nevadi, hlavne si to vy uzite, potom dajte aj foto na MK.
Gucz - co zasnezene rano??? mate zase sneh - ci len primrzlo,..... 😎
Bebel, Ivv, liecte sa (ja si davam kazdy den plno cesnaku na toastik - strasne mi chuti 😅 )

drobec123
autor
3. nov 2009

roxy prepac, pomeram sa zajtra rano a poslem do IP. teraz nejako na to zabudam ked pridem z prace domov ☹
bebel - tiez si myslim ze by si mala ostat doma a radsej sa preliecit.

minix - ty lezis na antolskej ? tak daj info aki su tam lekari a ako sa k tebe spravaju, nech vieme do coho ideme 🙂 inak robia sa tam nejake prehliadky porodnice ?

roxy_1
3. nov 2009

Dobre ranko 🙂

dneska jsem oped od 5-7 nemohla usnout,pak se mi to povedlo a v 9 jsem vstala ale nechtelo se mi...dnes jedu do prace odevzdat posledni listek na penize a list na MD 🙂

bebel mate moc krasne fotecky,jste tam happy family,jako by jste fotili katalog na podzimni obleceni,moc hezke 🙂

roxy_1
3. nov 2009

drobec jasnacka 😉

hanus177
3. nov 2009

Ahojte,
v prvom rade antonia ŠETRI SA, minix taktiež...... držím palčeky...... aj s našim drobcom....... 🙂
vlastne v tejto záverečnej fáze by sme sa už mali šetriť všetky.............

Inak aj môj bráško (ma 19) je otcom a nie je mu "rady",.............. aj keď ako sa malý narodil 9.10.2009 seká dobrotu 😠 ale nežijú s priateľkou spolu, čo je dosť veľká nevýhoda.... deti majú deti 😖

Chcela by som sa ešte opýtať či už začínate abstinovať po sexuálnej stránke......... 😎 MM je teraz 10 dní doma (po 20 dňovej služobke) a nemôžem sa ho "nabažiť" 😀 len sa bojíme aby sme malinkému nejako neublížili, ale sme opatrnejší..... ale aj tak nad tým premýšlam... k Dr. idem 11.11. dúfam, že aj nám už budú robiť prietoky, chcem vedieť ako sme na tom 😵 a či je všetko o.k. a som zvedavá aj na váhu malého, keď na podľa posledného UTZ bolo väčšie 🙂

weronyca
3. nov 2009

Hanus 😉 no my po sexualnej stranke neabstinujeme. Niekde som citala,ze sa moze stat, ze v 7mesiaci stratis chut na sex... Mna chytaju este vacsie chute ako kedykolvek predtym.. Staci,ze sa pozriem na mojho draheho a... 😀
Samozrejme,ze sme opatrnejsi,ale mne je milovanie stale velmi prijemne. I ked mam uboleny spodok od roztahovania,pri sexe na to aj zabudnem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre