Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
26. nov 2009

ahojte bruska,

tak ja som dnes spala do 10.30 a odvtedy sa tak nejak motkam. Nic sa mi dokopy nechce. Ani varit nemusis, drahy mi nosi z roboty papat 🙂 ja som len robila cesnakovu polievocku 🙂 A leniva nie som sama. Alex sa tiez nejak nechce v poslednej dobe. Inokedy byvala taka aktivna a teraz do nej musim stuchat, aby reagovala 😀 tiez su vase babatku uz teraz take menej aktivne?

liwka, dobre citam? priatel bol na koberci zato, ze volal cez PRESTAVKU???? to je fakt sila. A nebud az taka smutna z toho vysetrenia,hlavne ze si pocula drobca, ako bije srdiecko. Ale ten dokino mohol byt tiez presnejsi a lepsie ti vysvetlit tie rozmery...

andy, neprides na gumove cukriky? 😀 😀 😀 ale som protivna, ze? Chudatko moje, viem si predstavit, ako ti muselo byt v noci, ja to poznam velmi dobre, ked sa niecoho prezeriem.

inac, trosku mi ten kaslisko polavil, ale aj tak mavam zachvaty, az sa dusim, ked spustim. A ten moj "sexi" hlas, hotova Tina Turner 😀 😀 😀

liwka
26. nov 2009

v takej firme, kde si nemozu cupnut, ked nemaju robotu, nemozu mat pri sebe telefon, nemozu sa opriet o pas, rozpravat sa a teraz po novom ani telefonovat pocas prestavky. a to sa ma len pytal, ako som dopadla na poradni. a to vraj telefonovali viaceri, ale odchytiili si len jeho.
uz davnejsie chcel odtial odist, bo to, ako ich vyslovene "buzeruju" nema obdoby, ale dnes to fakt prehnali. keby sme na tom financne neboli tak zufalo, tak som aj rada, ze odtial odide, ale kde teraz najst robotu? najma, ked ja sa uz zamestnat nemozem? joj, je to tak na slucku. a on, chudacik. by zobral cokolvek... ☹

andykca
26. nov 2009

adroooos ty potvora 🙂 ale vies ake boli suprovskeeee? hehe....a ja som ich este zapila ladovym cajom takze setka kyselina mi liezla hore krkom...som v zivote taka citlivka nebola hehe
inac ako sa mas suprovo...co by som dala za to ze by som nemusela varit? aaaaach jaj 🙂
a chvalabohu ze ti aspon ten kasel polavuje.....hmmm aj ked by si to mohla vyuzit a nahrat CD a zbohatnut ako Tina xi

liwka tak to v dobrej pakarni robi....clovek si asik niekedy nenavybera ☹ ak ma soferak na kamion tak by som vedela o nejakej robote v Senci ale inac teraz prehlad nemam...a neviem ani poradit ☹

jaaaaaj a inac uz mam konecne vybaveny papier ze maly ked sa narodi tak sa bude volat po tatinovi....ale poviem vam zistit na ktoru matriku clovek patri da zabrat .-) je to o 2 dediny dalej a ako sme tam boli sme sa spoznali s ich ukecanym starostom a teta matrikarka uz aj navrhla ze svadbu nam urobi...ta jaky mily ludia 🙂 🙂 😀

adros
26. nov 2009

liwka, ja viem, ze je to tazke a teraz o to viac, ze budeme financne zavisle na prijme od polovicky, hlavne ked budeme brat RP. Ale hlavu hore, nejak bolo, nejak bude, hlavne si to tak nepripustat, lebo babatko to vsetko vnima. Mne je tiez luto, ked chodi MM vystresovany z roboty, ale ako pises, s robotou je to teraz tazke. Tak nech sa zatial skusi zatat a popritom hladat nieco nove.

gucz
26. nov 2009

liwka tak to máš dnes fakt nanič deň ☹ , taký že rýchlo ľahnúť a zobudiť sa až zajtra...

adros Tina Turner??? 😀 , no ale som rada, že je Ti už lepšie

zucana ja som nemyslela že vymrznú vírusy alebo bacily, ale keď je stabilné počasie (napríklad že dlho mrzne) tak viem ako mám obliecť seba aj dcérku. Keď je takto premenlivo, tak je to na nervy, raz je zima, potom zasa teplo, človek sa ľahšie prehreje, spotí, potom prechladne a ochorie. Naposledy ako sme boli na nákupe, som ani bundu nemala, len mikinu na tričku a bolo mi fajn, no ale obleč tak dieťa, normálne som nevedela, čo mám Laure obliecť.... 😝

zucana
26. nov 2009

ja som sa dnes vonku tak spotila a vnutri potom mi bolo zima... 😉

gucz
26. nov 2009

aj tu u nás bolo celkom teplo. Som mala pootvárané okná na byte dokorán ako na jar. 🙂

antoniab
26. nov 2009

ahojte

tak ja dnes celi den v posteli nejak v noci to namna dolahlo a mam nadchu ci chripku tecie mi z nosa a mam teplotu 😠 mozem si dat paralen alebo poradte recept aby som bola rychlo fit neznasam upchati nos 😝 ☹

uz mam konecne dvere otec sa dnes cinil mamina zacala upratovat izbu tak buduci tyzden mozem prat a vsetko nachystat za 2tt pride manzel tak chcem mat uz vsetko pripravene

adros moja mala je aktivna stale len teraz je to natahovanie zapieranie do praveho rebra tak je to viac neprijemne predtym to bol taky votrelec teraz obcas skusa moju trpezlivost spavat mozem len na chrbte a lavo napravo nehrozi 😝 to sa tlaci tak pod rebro ze hrozna bolest

adros
26. nov 2009

andy, a kamze to teda mame prist na tu svadbu? 😎 😀

k tej kyseline, dnes o tom rozpraval Bukovsky na magazine. Vraj ako prva pomoc sa ma dat vlazna voda a potom si spravit ten zazvorovy caj, vraj to pomaha. A hlavne nelezat!!!!

zeby som teda nahrala nejaka CD???? no nejaky cas som spievala v zbore, ibaze v inej hlasovej kategorii, no co, tak sa preradim k altu 😀 😀 😀 😀 potom si mozte prist pre podpisy 😀 😀

gucz, viem presne o com hovoris, to pocasie je odveci, a hlavne pre tehule. Tiez neviem, co si v takom pocasi obliect, lebo hned mi je horko,tak chodim rozopnuta, lebo sa spotim, potom ma ofukne a tak.. a o to horsie to musi byt pri malom dietati

inac, mohli by sme sa predbezne dohodnut na tom stretko na trhoch. Co tak v tom tyzdni 7.-13.12.? Len neviem, ci vam je lepsie cez tyzden alebo cez vikend... mne je to v podstate jedno. Takze prosim TT a okolie o vyjadrenie 😉

katka22r
26. nov 2009

kocky chcela by som sa vas opytat ako to je u vas s pohybmy moja mala sa uz manej pohybuje ale cely den ju citim akokeby v strede s nozkou alebo neviem cim to je moze byt ze je dlhsie na jednom mieste

gucz
26. nov 2009

antoniab ahojček, tak aj Ty si nám ochorela??? 😒
ja som si na nádchu dávala kvapky do nosa nasivin, ale tie čo sú pre kojencov čiže slabunké od narodenia do roka čo sú. No ale dávala som si ich keď som už fakt nevedela vydržať a pred spaním. No Ty keď berieš lieky na prietoky, tak neviem či by si ich mohla, skôr nie ako áno. Skús spať vo vyvýšenej polohe, a často vetraj, studený vlhký vzduch je dobrý na dýchanie. Teda aspoň mne, keď mám nádchu, tak vonku sa mi vždy dýcha lepšie ako vnútri. No a ešte pi veľa tekutín, ale to určite vieš aj sama, že 🙂

liwka
26. nov 2009

gucz, najradsej by som ta posluchla a pokusila sa rychlo zaspat, no kedze viem, ze zajtra to bude rovnako zle ako dnes, tak nemam chut. a to si viem zivo predstavit, s cim pride zajtra priatel z prace. bo zajtra to budu dalej riesit (akoby slo o celoglobalny problem). strhnu mu preventivne 20% z platu ( v tej firme uplne bezny postup) a velkodusne mu povedia, ze ho nevyhodia. az na to, ze prist o patinu platu, to sa tam neoplati cely mesiac chodit 😒
joj, baby v akom svete to zijeme????
inak andy, s tou svadbou este pockajte, vraj prezident podpisal navrat novomanzelskych poziciek, bude to platit od aprila. aspon nieco...
ozaj, ked som zabrdla do politiky- neviete, ci schvalili to zvysenie rodicovskeho prispevku? nejako som to nesledovala a nie som v obraze. nech sa mam na co tesit...

adros
26. nov 2009

antonia, skus naparovanie na Vincentkou, mne doktorka povedala, ze si kvapky nemam davat. Zelam skore uzdravenie, lebo fakt to nie je prijemne, mna z toho kaslania a kychania boli asi vsetko 😠

katka, ja som zrovna pisala, ze moja mala uz nie je taka aktivna ako byvala 😉

gucz
26. nov 2009

Adros ja ešte neviem ako bude robiť MM, ale predbežne by sa mi dalo prísť 7. a 8.12, a potom až 16. a 17.decembra. No nieje to na 100%, lebo MM ešte nemá oficiálny rozpis smien v práci.

liwka
26. nov 2009

adros + okolie TT- ten tyzden mi vyhovuje, priatel bude mat ranky (ak tam este bude robit)- a 7meho ideme na tu exkurziu do porodnice. ale v podstate mi je jedno, ci tyzden, alebo vikend. ak by do toho nieco prislo, dam vediet. a neviem, ako ste na tom vy s pizzou, ale ked sme v TT nemozeme vynechat navstevu pizza kitty (predtym pizza cica), ten moj je zblazneny do ich pizze. 😀

gucz
26. nov 2009

inak ani môj krpec sa nejak moc nehýbe, sem tam cítim ako sa mi zaprie hlavičkou pod rebrá, ale nejaké kopance necítim, ozaj len sem tam.

andykca
26. nov 2009

antonia paralen mozes si dat 🙂 a na upchaty nos som mala kvapky do nosa

adros - Horne Zelenice 😉 obecny urad hehe....
no tak s tou kyselinou - mne sa nechcelo ani hnut z postele ale nejak som lezala automaticky na vyvysenom lebo pri lezani mi bolo fest zle....
a prvy podpis steeeeeeeeem ja 🙂 xi dik

inac s tym obliekanim je to fakt uplne ze zle ked je taketo pocasie...ja som bola vcera na prechadzke s kamoskou a jej malou a prisla som doma spotena jak hovado...a to som bundu zimnu nechala v garazi lebo to by som s bundou nezvladla...

katka neviem ti ja osobne nic k tomu povedat moj sa mece a mece stale 🙂...ale hadam sa ti aj pohne ci necitis vobec nic??

adros
26. nov 2009

takze zatial to mozme nechat na 7.12. alebo 8.12., co poviete? Nechcem to moc odkladat na neskorsi termin, ktovie ako na tom budeme s rodenim 😀 Zazalienka, Andy, vyhovuje ten datum aj vam? pripadne, ak sa chce este niekto pridat 😉

antoniab
26. nov 2009

no prave ze ma od toho smrkania a kaslania a kichania boli aj brusko 😠 dala som si paralen dufam ze mi to zbije teplotu a vypotim sa a malej to neublizi 😖

gucz no vela pit to hej len ja stim mam problem aj ked som ok ale dupujem sa cajom s citronom a medom
do nosa si nedavam nic len ho potieram kremom lebo ho mam cerveni jak klaun 😝

vsetkym skore uzdravenie este ze finisujeme zacinam byt uz unavena rada by som svoje telo a drobca racsej u seba nez v brusku 😉

adros
26. nov 2009

antonia, ten paralen je fakt v pohode, aj ja som ho brala pri teplote alebo pri pichani v chrbte, a skus to naparovanie 😉 a spraaaavne, treba vela pit. Ja s tym mam tiez problem. Ale ked si navarim cajik do konvicky a potom ulievam, tak sa to da 🙂

gucz, presne tak aj aj ja citim malu, skor citim, ze tlaci ako kope. Ale jasnacka, aj si zakope, ale nie na moj povel 😀 😀 😀

andykca
26. nov 2009

liwi ja sa nikam so svadbou neponahlam...ale myslim ze by to bolo zaujimave vam dnes napisat, ze som uz pani a nie slecna 😀 😀 😀

ja som s datumom stretka oki len dajte hodinu a den (7meho ci 8meho) a ja dojdem...len si budem musiet nejak pozriet bus ak to bude skor ako po 17tej hodke 🙂

gucz
26. nov 2009

mne by to vyhovovalo nejak okolo štvrtej, lebo po siedmej mi chodí malá spať. Ale ak sa bude dať, tak sa prispôsobím.

zucana
26. nov 2009

antonia ak mozem poradit...naparovanie so slanou vodou alebo su aj kvapky so slanou vodou...a vyplachovat hrdlo slanou vodou teplou....
a kolko mas teplotu?
ak nad 38 treba ist k lekarovi....

adros
26. nov 2009

tak to navrhujem na 7.12. o 15.30 - 16.00h, podla toho, ako komu pojdu spoje (mne, Andy). Co poviete? Liwka si vybavi exkurziu o druhej a prida sa k nam... Dali by sme stretko na namesti pri trojicke. Dame si medovinku alebo cajik, mozme sadnut do radnicnej na zakusok...

gucz
26. nov 2009

adros predbežne súhlasím (až na ten zákusok 😀 ), ešte dám vedieť presne na druhý týždeň, keď budem vedieť ako robí MM

antoniab
26. nov 2009

mam len zvisenu 37,5 aj sa divim ze ju mam sak som neteplotovala tak 2 roky najhorsie je ze mi nechuti jest ale som sa nanutila aspon polievocku 😝

katka22r
26. nov 2009

andykca ano citim pohyby ale zvacsa nieco citim len ako keby na jednom mieste ale ono pohybuje sa hore dole ja uz nechapem co sa tam dole deje v tom brusku..keby sme mali moznost nazriet dnu nie? 🙂

zazalienka
26. nov 2009

ahojte kočky.. konečne som sa zbavila kopy prádla neožehleného, ešte doskladať ponožky..
katka ja mam tak dokopane rebra že už ani neviem kde ten môj malý vlastne je, na ktorej strane.. ale mám pocit že má asi kolená za ušami.. furt sa trepe, od rána do večera.. a keď sa negúľa, tak aspoň dobre trafí.. po rebro.. dnes som ho trošku vystresovala.. teda sama seba, ale ovládla som sa.. už som bola vyhodená z roboty, že zajtra nemusím prísť, v niečom sme sa nezhodli, a o hodinu poprosená aby som potiahla do 15-teho aby som dorobila výplaty a nenechala to všetko pred sviatkami na kolegyňu.. tak som si povedala, že šak dobre, ale čerpám pomedzi to dovču.. aj pondelok a utorok budem doma, vyvaľovať šunky.. a 16-teho keď budem prvý deň na MD, tak vstanem o 12.00 , otvorím si detské šumivé a opijem sa na šrot.. od radosti..
toho 7.12. môže byť, aj 8.12., 8-eho mám dovču, idem na poslednú poradňu k lekárovi.. potom už do nemocky..

andykca
26. nov 2009

noo baby tak mne pride bus presne o 15:30 do TT na Kollarovu tam je uz kustocek na pesiu zonu....adros tebe tam tiez stoji bus???
po mna potom dojde moj drahy ked pojde z prace takze adros mozes ratat s tym ze ta vezmeme domov 😀

liwka
26. nov 2009

mne termin tiez vyhovuje, a ak vam nebude prekazat, bude tam aj ten moj (uz mu nedovolm doviezt si kolegov ako naposledy 😉 ). na tu exkurziu sa chystame obaja, nech vidi, kde budem tych 5 dni "byvat" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre