Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

mia.
15. dec 2009

caute maminy a bruskaaa! po strasne dslhom case sa ozyvam aj ja. Medovnicky mam uz aj ja napecene, okna umyte, cez vikend budem asi piest vianocne pecivo so svokrou.. ozaj aj vase deticky mavaju casto stikutku, moj maly aj niekolkokrat denne. no a ja mam nenormalne chute na orechy a tekvicov jadierka... 🙂

mia.
15. dec 2009

hrôza, ake preklepy.. inak, som si vsimla , ze s bebel sa mozno v porodnici stretneme 😉

liwka
15. dec 2009

ahoj, bruska, dufam, ze sa mate vsetky fajn. ja som mala trosku pernu noc. vcera som sla spat s tym, ze mala zahajila boxersky turnaj (som to tu pisala) a drzalo ju to straaasne dlho. je uz dolu hlavickou a sice ma do rebier nekope, ale rucickami som myslela, ze sa vytrepe vonka. uz som aj bola zmierena, ze ak ju to neprestane bavit, nakoniec skoncime na pohotovosti, nestihala som jajkat od bolesti. dnes ju to tiez chvilu drzalo, ale uz nastastie asi zaspala. som skonstatovala, ze stastie, ze modriny na organoch nie je vidno, lebo ja by som bola statocne poflakovana. najma, chudacik moj mechur, ktory to vzdy schyta... ☹

gucz
15. dec 2009

dadulka linecké s naparovacou žehličkou 😀 😀 😀 , skôr by som ich dala do plechovej krabice a dala k nim štvrťku jabĺčka, ale tak aby sa ich nedotýkalo a zavrela. Oni potom nasajú vlhkosť z jablka. Len treba dávať pozor, aby nezostali vlhké až moc.

gucz
15. dec 2009

liwka však jej dohovor, nech poslúcha 😉 môj nejak ani nekope posledné dni, on sa len tak pomrví, aby som vedela, že tam je a sem tam sa tam ponaťahuje (to ma fest bolí), ale inak nič. Dúfam, že bude taký kludnučký aj keď už vylezie von 😉

ja som akurát dopapala ten šošovičný prívarok, len tak s chlebíkom, mňam, som ani nevedela, že mi to bude tak moc chutiť. Dúfam, že mi nezostane zle.
A inak genialna nie si jediná s takými chuťami, aj ja si dám sem tam radšej ovocie k hlavnému jedlu, aj na mňa pozerajú sem tam že čo to za chute mám, ale u mňa sú to skôr zavárané broskyne (svokra robí božské). Akurát teraz to nemôžem kvôli tej diete jesť, ale už sa teším po pôrode.

no zamiesila som si aj cesto na medovníky, také ľahulinké a malá ako to zbadala tak začala tancovať po kuchyni že budem piečť, budem piečť, budem piečť, taká bola zlatá 🙂 🙂 🙂 . A to som ho robila to cesto tak narýchlo, aby to nevidela, že upečiem večer keď zaspí.... no nič tak budeme mať tvorivú chvíľku spoločne

liwka
15. dec 2009

joj, ti az zavidim, gucz. to je taky zazitok, ked drobce pomahaju v kuchyni. ja som raz takto babysittingovala svoje krstnata a robila som iba "obycajny" pernik. tam sa velmi pomahat neda, tak som musela nieco vymysliet, aby aj ony prilozili ruku k dielu. dala som im do misky piskoty a cokoladu s tym, ze to musia rozlamat a naukladat navrch a nesmu z toho zjest. tak odusevnene ukladali a ani prsteky si neolizali. a potom ta pycha, ze pomahali s kolacom... jooj, stalo to za to 😀

gucz
15. dec 2009

no však to, potom je taká pyšná, tak sa tvári až no. Hodím foto, ako minule vykrajovala hviezdičku

gucz
15. dec 2009

už je to tam, no nič ideme sa do toho pustiť, zatiaľ papa

liwka
15. dec 2009

neviem, aky mate na pomahaniev kuchyni vy, ale ja velmi rada zapajam krstnata aj Marosovho synovca. sice da zabrat, kym najdem robotu, kde si take male decko neublizi, ale vzdy stoji za to ta ich radost. ale co sa tyka rodiny, tak sa to nestretava s velkym pochopenim. lebo vraj narobia iba neporiadok a robotu zdrzuju. podla mna je to dobre, ked mam decko na ociach a este si moze dvihnut sebavedomie vysledkom svojej prace 😉

liwka
15. dec 2009

joj, pisem ako analfabet. malo tam byt, aky mate nazor na pomahanie v kuchyni.
gucz, krasna hviezdicka 😀 a to bola len tato jedna?

adros
15. dec 2009

ked pisete o pomahani krpcov v kuchyni, tak som si spomenule na moje krsnatko. Ked mala asi 4 roky, tak tiez chcela pomahat mamine pri praci. Sestra robila smotanovu tortu. Tak je dala za ulohy, aby piskoty namacala do stavy z kompotu a ukladala na plech. Tak aj bolo. Len akosi sa stava minula, tak si mala poradila. Vsetky ostatne piskoty poolizovala, aby neboli suche 😀 😀 😀 😀

liwka
15. dec 2009

😀 , tomu sa hovori kreativne dieta. z nej isto nieco bude 😉
ozaj, janqa sa pytala na strieborne nausnicky- ja som tiez zvazovala kupit nieco ine ako zlato. chcela som chirurgicku ocel, ale sestre (buducej krstnej mame) povedali, ze sa nevyrabaju detske nausnice z chir. ocele a mne sa tiez zda byt chir. ocel prilis masivna. hoci, fakt, ze vela vydrzi a nie je to alergen, ma stale drzi ako pozitivum

liwka
15. dec 2009

😀 , tomu sa hovori kreativne dieta. z nej isto nieco bude 😉
ozaj, janqa sa pytala na strieborne nausnicky- ja som tiez zvazovala kupit nieco ine ako zlato. chcela som chirurgicku ocel, ale sestre (buducej krstnej mame) povedali, ze sa nevyrabaju detske nausnice z chir. ocele a mne sa tiez zda byt chir. ocel prilis masivna. hoci, fakt, ze vela vydrzi a nie je to alergen, ma stale drzi ako pozitivum
este sa chcem opytat bab, co budete mat dievcatko: date prepichnut uska uz v porodnici?

liwka
15. dec 2009

jeej, ja som to poslala 2x, dnes sa mi teda dari. 😀

adros
15. dec 2009

liwka, priznam sa, ja som o tom este vobec neuvazovala, ani ma to nenapadlo zatial

olienka12
15. dec 2009

http://www.luxus-shop.sk/detske-zlate-nausnice-...
http://www.luxus-shop.sk/detske-zlate-nausnice-...

ja som mala vybrate tieto keby nas Danko bol Ema 🙂)))) biele zlato

adros
15. dec 2009

leni, su krasnucke. My budeme asi volit zlte zlato. Ja som vzdy nosila zlte zlato. Obrucky sme si dali kombi zlteho a bieleho a na lavej ruke sa mi robil ekzem z toho. A tiez sa mi zvnutra obrucka zacervenava. Takze asi biele zlato moc neznesiem. Tak nebudem riskovat pri malej 🙂

gucz
15. dec 2009

liwka nie nie, keď sme piekli vtedy, tak všetko vykrajovala malá, ja som to dávala len na plech. Mne sa páči keď mi pomáha, ale teda samozrejme jej vždy nájdem robotu primeranú jej veku. No ona sa teší aj keďmôže odniesť smeti do koša 🙂 . Dnes sme vykrajovali spolu, tak to šlo rýchlo, už máme aj napečené a malá už pozerá rozprávku a ja mám už aj upratané. MM nás fotil, tak to stiahnem a hodím ešte nejaké foto. Idem Vás dočítať

liwka
15. dec 2009

gucz, vy ste ale rychle 😀 dobre zohrana dvojka 😉

gucz
15. dec 2009

liwka veď nemusíš kupovať náušničky z žltého zlata, veď je predsa aj biele zlato 🙂. My sme Laure kúpili náušničky z bieleho zlata a sú krásne. No už ich nenosí, sú jej malé
striebro by som malému dieťatku nedávala. No a prepichovať sme my dali keď mala 4 mesiace, no ak by som mala druhú dcérku, tak by som isto dala skôr

liwka
15. dec 2009

a nevies nahodou, ci to robia priamo v porodnici? volakedy to tak bolo

janqa24
15. dec 2009

liwka, ja som to striebro nakoniec zavrhla, drahy ma alergiu na zlato a ja nosim vyhradne striebro a ocel, takze sme sa rozhodli pre ocelove......prave som kupila tieto:
http://www.isperky.sk/ocelove-nausnice-p-5238.html 🙂

a napr. u nas v porodnici v NZ prepichuju uska....na nejaky druhy alebo treti den po porode, ak je vsetko s babatkom ok, pride sestricka a spyta sa 🙂

gucz
15. dec 2009

liwka podľa toho na akú natrafíš sestričku. Niektoré prepichnú, niektoré nechcú. Mňa to v pôrodnici ani nenapadlo, sme mali kopu iných starostí a keďže som tam bola s malou, tak som ich ani nemala kúpené. No a chcela som jej ich vybrať ja. Napríklad Lauriná destská doktorka ich prepichovať nechce, tak sme boli u ušného.

gucz
15. dec 2009

No a ešte k tým náušniciam, keď ich chceš dať v pôrodnici, tak ich musíš kúpiť popredu, lebo ony musia byť predtým namočené minimálne 24 hodín v liehu kým sa dajú do uška

gucz
15. dec 2009

janga24 krásne si vybrala 🙂 , no pozerala si aj veľkosť? ono dospelácke asi nebudú dobré

liwka
15. dec 2009

tak sa musim opyta, snad na to nezabudnem 😀
jani, tie nausnicky su nadherne. musim prekonzultovat so sestrou 😀

janqa24
15. dec 2009

gucz, ano pozerala som aj velkost, tie co som vybrala su priblizne rovnako velke, ako dala moja teta svojej malej teraz v lete, ked sa narodila 🙂

janqa24
15. dec 2009

a keby nahodou neboli dobre tie nausnicky, tak sa obetujem a budem ich nosit ja a malej kupime nejake ine 😎 (moznost, ze by som tie nausnicky vobec nepotrebovala, pretoze z malej by sa vyklul maly, si vobec nepripustam, aj ked ma takmer vsetci v rodine strasia, ze to nikdy nie je iste 😀 )

gucz
15. dec 2009

hmmm ja som teraz pozerala tie čo mala moja malá a tie majú asi 1,5 cm x 0,6 cm. Hodím foto do albumu

liwka
15. dec 2009

no, ja som prave neuspela s tymi nausnickami. sestra je rozhodnuta, ze kupia zlate. moja mamka je sialene konzervativna a zial sestra to ma po nej.
ale bude to od nich prvy darcek pre malu, tak ich necham, nech sa tesia, ze mozu vyberat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre