Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zucana
23. dec 2009

wery ja nechcem sa robit mudrou lebo tiez nerozumiem presn co je kompozitny vek...ale vaha dietata sa urcuje na zaklade vypoctu BPD (biparietálny diameter je priečny rozmer hlavičky, vzdialenosť medzi oboma spánkovými kosťamia) a hodnotou CA (objem zaludka) napr. na tejto stranke ked vlozis tie hodnoty v mm tak ti vypocita pribliznu hmotnost a tak to pocita aj utz.
http://www.ginecolink.net/percorso_non_medici/C...
ja mam napr. vzdy z utz fotku kde mi to meria...a pri tych hodnotach mam potom naznacene tyzdne ku kazdej hodnote...BPD napr. som mala 34+1tt a CA 33+2tt co podla mna bude prave ten kompozicny vek ktory uz vsak nie je presny .... a moze sa lisit napr.dosledkom nepresneho merania ale aj kazde dieta rastie inak...
takze ja by som brala termin podla utz v 12tt kotry je najpresnejsi (od 9tt-12tt) a hmotnosti ...
dufam,ze aspon trochu som ti nacrtla co si o tom myslim ...

zuzuxx
23. dec 2009

lopezka, ja som vysla z ambulancie, ked si ty isla na krv. Isla si posledna, ze? A sedela som hned pri okne, kratke kucerave vlasy. Uz vies? 😉
Nepytala si sa nahodou, ktory doki tam bude buduci tyzden? akosi som na to od toho hnevu zabudla...

weronyca
23. dec 2009

Zuzka tak vies mi pls poradit- mam utz z 10+6 podla PM a biometricky zodp. 11+1. A utz podla PM 14+6 biometricky zodp.15+3. medzi tym nemam ziadny utz. To mam brat ze sa mi posunie termin porodu?? Mne to nikto z lekarov nevysvetluje.

zucana
23. dec 2009

wery ja by som to brala podla PM...nemas tam velke odchylky...a ak si mala pravidelny cyklus tak by to malo byt tak....a opytajs a lekara na termin...ved ti musel dat termin porodu na matersku nie?

weronyca
23. dec 2009

Ten mam urceny podla PM. Mna len vylakal ten posledny utz kde som mala rozdiel tyzden nieco. Tak ale nebudem to riesit i tak sa citim ze budem aspon par dni po termine rodit. 😀

liwka
23. dec 2009

werony, u mna to vyzera,ze budem rodit podla velkosti malej o mesiac skor, ako mam termin. od zaciatku mam ten pocit, potvrdili mi to aj dalsi 2 lekari, len ten moj sa tvari, ako ze on je najmudrejsi na svete 😀
ja to beriem tak, ze porod si nasi drobci aj tak "odreziruju" sami. je to cisto na nich, ked budu pripraveni, vylezu 😀
nam zostava len cakat
inak, vsetkym tehulkam aj babatkam prajem krasny predvianocny den. neviem, ako vy, ale ja sa nedokazem dnes prebrat. este stale beham po byte v pyzame a nic som nespravila ☹

zucana
23. dec 2009

wery takze ked ti nemenil termin tak plati ten podla PM to ze je tam teraz tyzden rozdiel neznamena,ze sa musi narodit neskor...ten termin je dolezity aby si dlho neprenasala...lebo to ze babo vazi menej alebo je mensie neznamena ze placenta poskytuje vyzivu donekonecna 😉 niektore deticky su proste mensie...nemoze sa cakat 4 tyzdne po termine aby dorastli 🙂 nakoniec ako vravi liwka maly sa rozhodne sam...

tyta
23. dec 2009

Liwka - vitaj v klube s tym pyzamom 🙂
Lopezka - asi ano, aj ja som si tipla, aj ked podla tych pidi fotiek tazko odhadnut tvar.
Werony - ja si myslim, ze ak by sa lekarom nieco nezdalo, urcite Ti povedia, dieta rastie rozne, chvilu do dlzky, potom zas len pribera, tie merania podla kurzoru na monitore nemozes brat na 100%, keby si postavila 2 lekarov vedla seba, kazdy Ti zmeria babo inak a dokonca aj softver na odhad dlzky a hmotnosti ma kazdy ultrazvuk iny. Podla mna sa len zbytocne stresujes.

liwka
23. dec 2009

tyta, odlahlo mi, ze nie som sama 😀
ale uz som sa prezliekla, lebo som mala vycitky, ze pol dna za mnou a ja som ani prstom nepohla. idem postavit na kapustnicu a aspon trochu spratat byt 😀

antoniab
23. dec 2009

ahojte 😉

wero tak to bola dobra odpoved teraz som s toho aj ja nejak mimo podla pm mam termin 13.1 podla utz v 12tt mam termin 5.1 ale momentalne sme podla utz len 34tt takze by sa termin posuval az na koniec januara takze riadni gulas no nech mam malu prisebe a vsetko mi uz bude jedno hlavne nech sme ok 😉

andykca
23. dec 2009

Ahojte baby....tak sa hlasim z domuuuuu 🙂 aj ked vysledky boli vlastne take iste ako naposledy - nieje to na nemocnicu xi...sa strasne tesim 😉 od radosti som nakupila este nejake darcoky hehe

inac ja neviem neviem ci mam stastie na Dr. v TT porodnici ale zas tam bol fajny zhovorcivy Dr....xi...maleho mi odmeral 2x lebo som nechcela ani uverit ze v 36tt ma 3300 g (takze mam pocit ze sa budeme riadit terminom zo sona a podla mna rodit budem tak okolo 15.1. a nie 24.1.)...ale jak meral tak meral krpaty je taky velky....ma dotrha ked pojde von ooooch joj....
inac dnes nas tam podelili do 2 ambulancii, lebo Dr. nemali co na praci...ale aj napriek tomu som bola vybavena az o desiatej....
takze sa normalne zacinam aj tesit ze ma nakoniec supli do TT porodnice...ziadna zla skusenost...zaaatial... 😉

tak som zvedava ako dopadne oli...drzim paste aby si bola na sviatky domka 🙂

serafinka1
23. dec 2009

ahojte kočky, no čo Vás čítam tak som normálne zhrozená z toho, aký dr. sú v BA. Mňa na poradni Dr. vždy skontroluje od spodu, vždy urobí sono a kontroluje mi maternicu, či nehrozí ruptúra.

Ja sem k Vám nestíham prispievať, lebo Vy tu toľko stíhate vždy popísať, že nemám prehľad po 2-3 dňoch, zaplníte aj zo 6 strán a potom mám z Vás chaos. 🙂

No napriek tomu Vám chcem všetkým zaželať krásne vianoce a krásny zvyšok tehuľkovania, nech máte svojich drobčekov čo najskôr pri sebe a hlavne aby boli detičky zdravé.

Andyka no Ty budeš mať riadneho macka, mne robili minulý týždeň sono a môj malinký mal 2050g, takže ja budem mať takého škriatka doma ako bola moja dcérka (2550g). 🙂

andykca
23. dec 2009

serafinka no mi nieco hovor....sa zacinam strachovat z tolkej vahy hehe... 🙂dufam, ze uz moc nenarastie... 🤐 🤐 🤐 😵 aj tebe krasne Viaanoce prajem

bebel
23. dec 2009

Ahojte,
K.a.t.k.a dík za odpoveď za mňa 😀 presne tak, Bruno má 3 a pol roka. 😉

Ráno som bola na otočku na prietokoch a usg u môjho pôrodníka v TN...všeeeeeeeeeetko je ukážkové, tabuľkové a bezproblémové.
Krpatá má 3 kilá.

Zaželali sme si krásne sviatky, a aspoň trochu snehu na Silvestra 😠
Nechal na mojom rozhodnutí, či pôjdem ešte v januári k môjmu dokimu v BA alebo dobehnem k nemu na kontrolu a až keď budem mať kontrakcie presuniem sa do TN.
Musím povedať, že je ešte väčší fešák a sympaťák ako keď som rodila Bruna....tak sa normálne teším, že ho budem mať pri pôrode. Len nesmiem prenášať, lebo od 23.1. bude mať konečne dovču...inak maká stále ako fretka. 😎

Ja som ešte vybavila nákup potravín....ľudia sa dnes totálne zbláznili.
Všade také davy....total brutal full parkoviská. 😅 V zelenine sa nedalo ani pohnúť.
Kamoš , čo je šéfom hypernovy v Avione dostal odo mňa úlohu, priniesť mi večer chladeného lososa na zajtra...a volal mi, že bude s tým problém....našťastie som sa tu v SC poistila chladeným nílskym ostriežom.
Dnes podvečer mám rande s NAJ kamoškami vo wellnesse hotela Nivy, tak sa teším.

Wero kašli na kompozitný vek a podobné kraviny. Nepovedal ti diagnózu hypotrofia plodu...tak je všetko v norme. Teraz bývajú menšie a väčšie bábätká. Ja osobne by som brala rodiť skôr 3 kilové alebo tesne pod ...ako skoro 4 kilá živej váhy. Hold ale nerozhodujeme o tom my, ale naše deti, kedy sa vyberú konečne von
😉

liwka
23. dec 2009

andy, veeeelmi sa s tebou tesiiiiiiiiiim 😀 , myslela som na teba uz od rana. je super, ze budes na sviatky domka. takze kolaciky, rozpravky..., juchu, uz len ten biely sneh chyba, ale co uz s nim.
inak, neviete nieco o janqe24? tej vsetci predpovedali, ze na stedry den to bude, hadam si bude moct pozriet tu Popolusku 😉

genialna
23. dec 2009

andykca aj nasa bambulka mala dnes podla sono uz nieco cez 3300g, takze som zvedava aky "macko" sa nam narodi.. 🙂

olienka12
23. dec 2009

Ahojte,tak ja sa hlasim z domuuuuuuuuuuuuuuuu huraaaaa vianoce doma. CTG bolo ok, prietoky hranicne, vody hranicne,placenta hranicna, kupila som si ciste magnezium mam ho brat spolu s magne B6 a v pondelok rano o 9 na prijem. Tak za tesim na kapustnicu a budem sa setrit. 😉 😉 Kraaasne sviatky prajem

liwka
23. dec 2009

oli, blahozelam a krasna fotecka s tym macikom 😀 uz len Danielko k nemu chyba 😉

katka22r
23. dec 2009

oli super sa tesim s tebou...tak v pondelok ides na cisarsky ci ako???ja idem v pondelok rano na 7 na ctg a na poradnu mozno sa tam uvidime...

katka22r
23. dec 2009

UZ SA BLIZIA VIANOCE,TEN CAS RYCHLO LETI.NA STROMCEKU SVIECKY SVIETIA,STASTIM ZIARIA DOSPELI AJ DETI.STARY ROK UZ ODCHADZA A NOVY IDE ZA NIM,NECH VAM RADOST PRINASA-TO JE MOJIM PRIANIM...VESELE VIANOCE !!! 🙂

adros
23. dec 2009

ahojte babulky

andy, oli, som velmi rada, ze sa drzite a sviatky teda stravite domka 🙂

oli, ta fotecka s macom je fakt super, take milene. A dnes by som mala mat CD fragile, tak sa vytesujem 🙂

andy, no hej, ono aj ked prides rano na pol 8, tak v poradni stvrdnes do 10.hodky... ale je fajn, ked vypomahaju aj ini doktori na prijme, aby to slo rychlejsie. Aj si bola na pasoch?

babenky, teraz riesime porody, ale cochvila sa to to vsetko rozbehne a budeme riesit ine veci. Ako si upravite stravu pri kojeni? Ja viem, ze je milion nazorov, co sa smie a co nie... ale co by ste tak dali na vrchol nevhodnych potravin? Ja uvazujem, ze vylucim akurat citrusy, strukoviny, cokoladu a cibulu a cesnak v surovom stave...

katka22r
23. dec 2009

adros a niektore koreniny,ja uz ani teraz velmi nekorenim este zajtra taky prehresok pri veceri ale snad to bude oki...a ono to podla mna uvidime ked sa narodia maly a cisa bude kojit alebo nie...moja segra vobec nemohla kapustu a take podobne veci

olienka12
23. dec 2009

katka nie zatial len na prijem,chce mi dat nejake infuzky vybrat a porobit vysetrenia kvoli opuchom a vysokemu tlaku. chcel aby som tam uz dnes ostala,ale tak sme sa na pondelok dohodli 🙂

gucz
23. dec 2009

ahojte žienky

tak ste sa všetky z kontrol povracali domenko, to som rada 🙂

Ja som ráno vybehla k tej obvoďáčke, dala mi potvrdenie, a poslala ma na to ekg, ale tam majú momentálne dovolenku a k zastupujúcemu som ísť nechcela, tak pôjdem až po sviatkoch. Inak sa dnes cítim ako mechom uderená, od rána v kuse prší, no nič moc. A aby mi nebolo ľúto, tak sa mi na perách vyrazil herpes, aj na vrchnej, aj na spodnej. Celá pusa ma z toho bolí, sme sa smiali, že budem zajtra vyzerať ako kapor s tou pusou 😀 .

Už nech je večer, tak sa mi chce spať......

lopezka
23. dec 2009

zuzuxx, mala si taky paskovany pleteny rolak na sebe? ak ano, tak viem ktora si to bola ty 😀

tyta, no bola som tam jedina blond, teda aspon myslim ......takze bola som to ja 😀

no uz sme sa vratili z poslednych nakupov pred sviatkami ......kupili sme si s mm v nay taku minivezicku .....dostala som v praci aupark poukazky, takze doplatit bolo treba len trosku .....a mozeme pocuvat 😉
drahy sa o chvilku chysta na masaz ......som mala taku poukazku, ktora plati len do konca roka, tak som ho vyhnala, necj ide on ......ja si masaz momentalne moc uzivat nemozem, ked sa neda lezat na brusku .....tak nech si uzije aspon on 😀 ..... poumyvam dlazku a idem asi este 1 kolac upiect ....minule som ho jedla u svokrovcov, piekla ho jeho babka .....jaky mokry jablckovy, na sposob perniku 😉 ...celkom jednoduchy, tak to snad zvladnem 😀 .....je to sranda, ale normalne ma bavi vypekat ......volakedy ked som este aj den pred Stedrym dnom bola v praci aj do sedmej osmej, tak sa mi nic nechcelo, teraz je to ine 😀 ... krpata mi nejak dodava energiu 😀 😀 😀

katka22r
23. dec 2009

oli tak to tam aj par dni polezis hej?ci az do porodu?noo tak ale aj tak sa mozno stretneme...no salatik urobeny a uz je na balkone,mamka bola dokupit ovocie,este vecer idu na malinovky ale to zaroven aj na 50tku ktora bude v sobotu tak sa tesim ze sa konecne opapkam ale keby nieco nospa to isti 😉

zuzuxx
23. dec 2009

lopezka, ano, to som bola ja 😀

minix
23. dec 2009

bebel, to je super, ze si tak dobre dopadla. 🙂

Ako tak pozeram, skoro vsetky babatka su vacsie ako to nase, my mame len 2500g, bude to oproti vam taky malicky chuducky chrustik. Asi sa nebudeme porovnavat s vacsimi 🙂)))

hypotrofia plodu bolo to, co nam hrozilo vcera, ale nepotvrdilo sa, inak, nic prijemna diagnoza.

Prajem kazdej krasne Vianoce a babatka v brusku.

wero, k tym terminom - bavila som sa o tom vcera s porodnikom a povedal, ze aj tak je najlepsie urceny povacsine termin podla PM, tie dalsie su len orientacne, ako to asi moze byt, ale na 80% by to malo byt idealne podla PM.

ives77
23. dec 2009

ahojte babenky mna fest bolí v hrudi iste mi to leze na priedušky do čerta,asi pojdem po sviatkoch ku dr.
Ja som akurát dozametela celý byt a ešte ma čaká chodba nakolko mám službu a mm robí do polnoci takže to musím urobiť ja aj ked dnes nejak moc nevládzem cítim sa na prd ani som nič nevarila...

andykca
23. dec 2009

ahojte...super ze zatial sme setci doma na sviatky..sa tesim 😉 babenky dakujem 🙂

genialna no tak tesim sa na nasich "macikov" xi....esteze niesom sama hehe
minix tak to mas krasnucku malu babulku...trosken aj zavidim xi 😉

my sme boli na nakupoch - takze konecne mame setko a moze sa zacat vyvarat 🙂 mame to podelene....drahy vari a ja pomaly upratujem, takze super podelena praca xi

adros bola som na 3 poschodi v ambulancii a na rizikovom som bola aj na pasoch-tam maju fajne pasy nemusis stlacat jak blba ked sa maly pohne ono si to setko robi samo xi....

PEKNE VIANOCE MAMINKY 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre