Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
12. mar 2010

minix - ja beriem tiez azaliu od ukoncenia 600 nedelia..zatial som nepribrala ako sa pise v letaku ani ziadne ine vedlajsie ucinky nevidim, ale zda sa mi, ze som dost podrazdena odkedy ich beriem. neviem, ci je to z nich, ale od porodu som bola taka kludna, ze rozmyslam, ci ta podrazdenost nie je s tabletiek.

ketkous
12. mar 2010

janka dakujem!!!!

adros
12. mar 2010

janka, hod aj mne fotky tej manducy, ak mozes 😉

oli, tak na bolest v kolenach som sa chcela spytat aj ja, lebo tiez ma dost bolia. Hlavne ked mam malu na rukach a potrebujem sa trochu zohnut do podrepu ☹ , ale bolia aj bez toho 😢

zazalienka
12. mar 2010

ahoj, ja som si dne tiež doniesla Azaliu.. krpuch, to mám brať aj keď som nemala menzes? môžem si dať dnes prvú?

roxy_1
12. mar 2010

zaza muzes ji brat hned,ja to mela taky tak a dr. mi rekla ze bych mela byt hned chranena,i kdyz ja aspon den se sexem pockala 😀 😀

holky mam takovy dotaz,poslednich par dnu mam ve stolici i cerstvou krev,myslela jsem si ze krvacim klasicky od spodu ale ne je to z konecniku,pritom me nic absolutne neboli...mate nektera podobnou zkusenost co by to mohlo byt?moc se mi k doktorovi nechce 😒

gucz
12. mar 2010

Ahojte žienky

my sme boli dnes na poradni s drobcom, má 6tt a 4550g (pri narodení mal 3620g) a narástol 7cm.

Ja sa v pondelok musím objednať k ženskej , dúfam, že nezabudnem. Čo stojí tá Azalia na mesiac?

zazalienka
12. mar 2010

Reni, ja som platila 8,55 € tuším.. ja som bola dnes ráno, asi 4 minúty aj s receptom.. asi ho vymením za iného doktora.. ani len na jazvu sa nekukol.. zobral cyto a bolo..
tak začnem sa dnes troviť, uvidíme čo to je za chémiu..
my sme dnes s mangelom a Miškom vybehli do Blavy, pokukať po Avione... doteraz som ho nemohla utíšiť, aký je vystresovaný, zľaknutý.. myslím že zatiaľ nám budú stačiť prechádzky vonku, po okolí, prípadne u našich alebo svokry.. také davy ho hrozne rozrušia.. nechcem aby bol fainový, ale vrešťal celý čas, aj cestou domov.. sme museli postáť na Čataji a upokojiť ho.. chúďatko malinké..

marushka
12. mar 2010

ahojte,

janka, vďaka za IP a info 😉

liw, super, pošlem ti ešte IP a dohodneme sa 😉

zaza - no , my sme boli v Avione včera.Nie síce prvýkrát s malou, ale tento raz to bola fakt hard 😝 tiež chúďatko mimo, vôbec mi nevedela spinkať v sedačke a to som kočíkovala o dušu, len plačkala a unavená bola až jaj ...potom mi zaspala na rukách, po ceste spala ďalej v sedačke, ale doma pokračovala v plači.nehovoriac o tej blbej klíme, z ktorej prskala jak mačiatko, asi si to tiež najbližšie odpustím ☹ ☹ ☹

zazalienka
12. mar 2010

marush, no ja som povedala, žiadne nákupné centrá.. malý híka ešte aj zo sna teraz, furt ho chodím kontrolovať.. ale kúpili sme mu kolotoč nad postieľku, tak na chvíľu zabudol aj plakať a čumel.. a potom znova.. no a inak tam dole ten prebalovací kút spojený s hajzlom pre invalidných, to je geniálne.. to už jednu samostatnú miestnosť mohli nájsť na to.. no našťastie ma to už trápiť nebude, pretože s malým tam nepáchnem..

minitrouble
12. mar 2010

zazalienka - ale v avione bol este jeden prebalovaci salonik - hore na poschodi pri alltoys - tam hned vedla WC a ten bol super - samostatny pre deticky 😉 aj so sedackou a detskym WC
inak najlepsi prebalovaci je v ikei 😎 sme minule otestovali 😝

katka 22- prepac ale nechapem co stale riesis ten biely jazyk ...ak by ste mali kvasinky tak by mal biely nielen jazyk ale aj usta cele zvnutra a vtedy OK potieraj cim chces, ale inak fakt neviem co riesis...je to uplne normalne a ako vidis maju ti vsetky kojene deti od mliecka - tak neublizuj zbytocne svojmu babatku ...tie roztoky nic moc ...nasa starsia mala v lete tie kvasinky v ustach a ked sme jej to vytierali tak plakala jak das, cize asi to prijemne nebude a to mi ver ze tie kvasinku rozoznas od obycajnej belosti jazyka ..

zucana
12. mar 2010

Roxy chod urcite k lekarovi al je cerstva krv a Nie z hemoroidov

k.a.t.k.a.
12. mar 2010

marushka dakujem 😵

zaza veru hore vytahmi pri alltoys je prebalovacia miestnost s gaucom ma kojenie a mini hajzlikom pre krpcov 😀 zrovna dnes som tam bola aj v Ikea a maly mi tak prespal 5 hodin 😅 mne spi dobre hocikde len nie doma cez den 😝 a tym ze sa stahujeme som v Ikea kazdy den, malá zboznuje ich detsky kutik

aj Maxim ma biely jazyk a teda vobec ma nenapadlo to riesit 😕 vsak pije mlieko, tak podla mna je prirodzene ze je biely ci nie? 😅 keby mal "zabu" tak to zistim, lebo by reval jak tur, vraj je to velmi bolestive pre nich 😔

vcera sme boli na klbikoch tak vse OK a to bol len raz na hodinku zabaleny na siroko 😅

ja sa neviem dotrepat na tu kontrolu po 600nedeli 😝 neviem kam dat maleho, nema ho kto strazit a tam ho tahat co ja viem 😖

roxy a nemoze byt ta krv z hemoroidov? mozno ti praskol, ked nie vonkajsi tak vnutorny. mne tiez ostal z tehu 😝 ale necitim ho , nic ma neboli aj pri malej som mala a sam zmizol ani neviem ako, tak cakam ze aj tento sa vstrebe 😝

zazalienka
12. mar 2010

mini my sme vbehli hneď tam dolu, lebo malý papal doma a keď sme parkovali už kričal od hladu 😀 ako vždy..

gucz
13. mar 2010

Dobré ránko žienky

my sme s malým ešte nikde neboli, myslím nákupné centrá. Vždy ho nakŕmim a nechám ho sestre a včera ho 1x varovala moja mama. Ja viem, mne ho má kto postrážiť a som za to veľmi vďačná. Keby som ho nemala kde nechať, tak ani do Tesca s ním nejdem, aspoň zatiaľ, kým nebude mať aspoň 4 - 5 mesiacov, ja sa bojím, že tam dačo chytí, Laura bola v Tescu 1x až ako ročná.

včera som zháňala malej v Trnave nejaké pekné tenisky, ale nikde nič nemajú, ja to nechápem 😕 🙄 , mne sa nechce ísť kvôli teniskám do Blavy 😝 alebo do Pandorfu.... ale obetovala som sa a kúpila som si ja tenisky, aby ten nákupný výlet nebol zbytočný 😀 .

minitrouble
13. mar 2010

gucz 😀 😀 ty si ale obetava zienka a matka 😀 😀
my sme s romi do nakupnych centier chodievali - dokonca asi ako 6mesacna si strcila do ust tu kovovu retiazku cim su spojene kosiky - skoro nas vtedy vystrelo a sme cakali ze co z toho to dieta bude mat a nic....a minule pred vianocami ako 1 a 3/4 rocna nam oblyzala vonku na ulici smetny kos - taky ten mensi co byva popri chodnikoch ....len sme jej chvilu nevenovali pozornost kukneme na nu a ona to olyzuje ....a zase nic z toho 😎 ..proste podla mna tomu nezabranis aby sa dieta nedostalo do styku s bakteriami ..jedine ze ho 100% sledujes a nedas mu ani dychat asi 😎 😅
a simi uz bola s nami 1x v ikei a so mnou 1x v tescu a v pohode - nic jej nebolo z toho 😉 ..inak chodime zvacsa po vonku ale obcas sa inak neda (tiez mame chvalabohu babku tu v meste a starych rodicov v BA)

gucz
13. mar 2010

mini ja viem, že tomu nezabránim, len Laura to mala zakázané, ona mala po narodení ťažké pľúcne zlyhanie (respiračná tieseň), dostávala aj špeciálne protilátky nazývané ako očkovanie RSV celú zimu, no a nejak to vo mne zostalo, že mimino nemá ísť medzi kvantá ľudí. No ale možno ma to prejde 😅

roxy_1
13. mar 2010

diky holky za rady

katka ja si taky myslim ze to mozna bude vnitrni hemeroid,v zivote jsem to nemela a hlavne to neboli,tak uvidime kdyz to neprestane tak budu muset nejak lecit.... 😉

jinak k tem nakupnim centrum,my maleho meli jen jednou a on to cele prospal,jinak mi ho doma nekdo hlida respektive babicky ty by se mohly o nej porvat,jedna bydli pod nama a druha 300m od nas takze pohoda,kdyz je to na dele odstrikam mlicko a je to.tchyne si zamluvila ctvrtky ze to jsou jeji dny s malym,pokazde ji odstrikam mlicko a je s nim od 12:00 - 18:30 takze ja si muzu dachnout,pouklizet zkratka je to muj cas 🙂 🙂

tento tyden se nam spi ohrome,vstavam tak 2x za noc a to druhe vstavani je az vetsinou kolem 5. hodiny ranni,jen nevim jak to bude az bude s nami v loznici opet tatinek a bude chrapat,jestli ho to nebude budit,ten se ma vratit zitra byl od minuleho patku ve Francii lyzovat...ale uz se na nej moc tesime 😵

adros
13. mar 2010

Dobre ranko,

baby,ktore si odstrekujete mliecko, ked vam dieta niekto varuje, ako to robite? Nakojite z jedneho prniku a hned odsajete z druheho? Alebo odsajete z toho isteho?

roxy_1
13. mar 2010

adros ja vzdycky odsaju z jednoho a z druheho nakojim.pak bych jinak mela jedno uplne prazdne a druhe nalite 🙂

krpuch
13. mar 2010

ja som odsavala z obidvoch, aby mal dost mliecka, ak som bola dlhsie prec. samozrejme zalezi od toho, kedy som naposledy kojila a ci bolo mliecko v oboch. 😉

minitrouble
13. mar 2010

adros - vzdy z oboch odsajem a zavisi kolko sa mi podari - mne to moc nejde odsavat takze som rada ked dakych 100ml odsajem z oboch a dufam ze to bude Simi stacit 😝 😀

bebel
13. mar 2010

Ahojte,
ja behám s Bibou všade - aj po nákupných centrách. Detto ako K.a.t.k.i.n Maxim , Biba chrní parádne kdekoľvek mimo domácnosť. Aj doma vie spať, ale to ukladania je o dosť náročnejšie ako keď sme niekde na cestách, takže stále kade tade kočujeme 😉
Chorňb sa nebojím....kým je plne kojená, je chránená.

olienka12
13. mar 2010

No som normalne prekvapena s tym ze deticky neberiete do nc...
nas bol v optime ako 2tyzdnovy 🙂)) nech je odolny a nie sokova terapia ked bude mat rok a chytne vsetko co pojde okolo 🙂))maly chodi vsade so mnou a veruze ja doma neobsedim min. aspon raz za 2 tyzdne na kavu 🙂)) mimo dom spi ako zarezany, ked sme v teple zobudi sa,dam mu flasu,odgrgne a spi dalej. Urcite nechcem aby bol taky ako ma kamoska malu,ze moze ist von len na hodinku lebo mala jej zacne ukrutne becat a nic nepomaha len ist domov nakojit.... a strasne rad sa vozi v aute,uz zacal aj vnimat pozerat okolo,doteraz stale spinkal v autosedacke,ale posledny tyzden pozoruje ako sa vsetko hybe 🙂)
ako priklad minule som s nim bola za otcom mojim v kolkarni,brutal hluk hadzanie koliek, rapkace hukot,tleskot a nas drobec spal ako zarezany ani oko neotvoril, bola som potom s nim na cintorine a spustil rev ako tur z toho ticha 🙂)))

zazalienka
13. mar 2010

no holt ja som si vybrala kojenie, takže radšej budem domov utekať nakojiť, alebo do auta, ako mu dávať fľašu.. aj tak mi mlieko z fľaše nechce, nepomôžem si..
chodíme tiež kade tade, malého naložím do auta takmer každý deň sme niekde.. ale neznáša davy ľudí, nepomôžem si.. neviem prečo mi vreští v autosedačke, ako naštartujem tak hneď zalomí.. no nemám také odolné dieťa, bohužiaľ..

zazalienka
13. mar 2010

a čo by sjme robili keby neboli nákupné centrá? ešte že ich postavili..

antoniab
13. mar 2010

ahojte
tak ja sa pripajam ja malu tiez taham vsade po nakupoch a ona mi vonku krasne vyspi hluk jej cezden nevadi na vecerne spanie to chce uz klud a ticho aspon mi bude imunna mame zasebou aj tesco kauflan ci velke nakupne centra co su unas max ci madaras dokocna snami bola uz aj na pizzu ona to prespala a rodinka sa napchavala 😀 😀
aj minule som ju zbalila a isla som si proste nakupit v aute je tvrda este ju len v izbe do sedacky polozim 🙂

minix
13. mar 2010

ahojte, my do centier este nechodievame, zatial chodievame len po potraviny do Carrefouru, pripadne Tesca, ci Terna, v casoch, ked je tam menej ludi, chodievame v ramci prechadzky s kocikom a to sa jej tam nejak extra moc nechce byt, zacne sa po case mrvit, tak nakupime a ideme.

A uprimne - centra mi ani nechybaju, pockam si, ked bude vacsia. Potom ich bude mat viac nez dost. Ja mam celkovo nejak alergiu na centra typu Aupark, Polus a najnesympatickejsi mi je Avion. 🙂)

Azaliu som este brat nezacala, ale pomalicky zacnem. Zaza, v pohode, ked si to zacala brat?

dadulka2000
13. mar 2010

ahojte
ako sa tu mavate? co je nove? na SR este zima vladne, co? tu v UK mame konecne jar a uz aj kvietky vsade kvitnu naokolo 😎, je to super sa vencit vonku ked je prijemne 10C a slnecno.

idem sa vam pochvalit babenky aku sikulku mam doma, ..... tak uz cely tyzden pekne v noci spinka od 21.00 - 3.00 tj 6 hod potiahne v kuse a potom sa krmime zase az o 7.00 rano. 😅. na to ze mala 11.3. - len 2 mesiace je to parada. nabiehame na rezim/ rutinu.... aj pri Ellie som to tak robila a fungovalo to.

idem kuknut co nove sa tu udialo a hajat 😉

minitrouble
13. mar 2010

baby inak k tym nakupnym centram ....
...davam do pozornosti !!!!! ...pred rokom pred vianocami som bola v auparku v HMku aj s malou s kocikom ....taska ako inde na kociku - ale ti co poznaju kocik quinny tak ta taska neni na kraji ale uplne dolu na konci rucky a na taske som mala este kabat prehodeny, v kociku dieta ...no a som si pozerala v HMku vecicky pre romi a este som ju pocula kricat a hovorim kamoske ze kebyze mi ju kradnu tak hned mi to da vediet a pridem ku kociku ze idem platit a taska nikde !!!! ..v taske - novy fotak, novy mobil, peniaze, karty atd atd ....nehovoriac o ciapke, saliku, hrackach, plienkach, vode a jedle pre malu - ostala som uplne bez vsetkeho sama s kocikom a nemat pri sebe kamosku tak neviem ako sa dostaneme domov !!!!
...takze davajte si bacha - zlodeji nespia a mamicky s taskami na kocikoch su dobry objekt - a to som mala kocik viacmenej pri sebe len som sa prehrnala vo veciach a obcas som zasla kusok dalej od kocika ale tie co poznate HM viete ze detske veci su tam pokope ....takze tolko este k tym nakupnym centram 😉

zazalienka
13. mar 2010

minix, včera som dala prvú, tak čakám na reakciu..

ono mne je zasa najnesympatickejší Aupark.. neviem prečo, ale od začiatku..
keby to fakt nebolo teraz nutné, že malý povyrastal rýchlo z vecí, tak tam ani nepáchnem.. a pre mňa nákupy neriešim už vôbec.. kým nedám dole zvyšné tehu kilá.. kým nebudem vo svojej koži..
zostanem pri svojich zvykoch, prechádzka vonku v prírode, v parku, nie pobyt v prekúrených a vydýchaných obchodoch.. ako je to teraz moderné.. a fakt, maminy sú vďačný objekt pre zlodejov..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre