Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ivv
12. máj 2010

dobre rano dievcata,

tak tato noc by bola fasa, keby som sa nebudila a necakala na malu, ze sa mi zobudi ako obvykle.. 😅 , princezna sa totiz zobudila uplne nestandardne o jedenastej vecer a potom az rano o siestej 🙂 od vtedy sme hore a uz sme si stihli aj schrupnut na pol hodku 😀

dadulka nam doktorka doporucila kupit sampon Babe na mliecnu krustu, tak ten davam ob-kupanie a pekne jej to zmizlo. ale Adelka mala len taky naznak, tak jej tie male chrasticky zmizli a teraz to davam len ako prevenciu.

zazalienka
12. máj 2010

Pekný deň želáme... no ja som včera ledva dožila koniec ordinácie.. tak som hneď odpadla do postele s tým že malý bude za chvíľu buntošiť.. zlatý chlapec, prvý krát sa zobudil o štvrtej a potom o pol siedmej.. ale keďže videl že maminka by si ešte chvíľu potiahla tak sa napapal a do ôsmej poctivo zarezával so mnou🙂)) zato chúďatko tatino je už od pol piatej na cestách do Trebišova a príde až zajtra☹

zazalienka
12. máj 2010

takže kočky z Trebišova, keď pôjdete do DM na nákup, alebo v Humennom, tak tie dvere samootváracie robil náš tatinko🙂) aj v Bystrici, Košiciach, Žiline........ 😀 😀 😀

dana333
12. máj 2010

dobré ránko, my sme dnes mali celkom fajn noc, aj keď to na začiatku vyzeralo, že taká nebude, lebo Ninka sa začala budiť o 22:00 s plačom- asi ju boleli nožičky po očkovaní. No potom ešte zaspala. Dnes sa mi ale zdá že bude mať reakciu na očkovanie, lebo je od rána mrzutá unavená, rozhorúčená, no teplotu zatiaľ nemá. Takže asi bude ťažký deň, ešte aj počasie je strašné, že by sme to išli odspať vonku.

adros
12. máj 2010

dobre ranko,

aj my sme dobre spinkali. Po vecernom kupani sice zaspavala na rukach a to este nebola najedena, ale ked som ju polozila, tak sa rozrevala... ale potom som jej dala napakat o 20.hod. Do takej 20.15 sme sa este prechadzali na rukach, potom som ju ulozila, pomojkala a pekne zabubkala. A spinkala az do 03.30, napapkali sme sa, potom na mna kukala akoby bolo 10 hod dopoludnia a ona bola vyspata, ale ked som ju po odgrgnuti prelozila naspat do postielky, tak pekne sa znova ulozila. A spali sme do 6.30, kedy sme sa zobudili hladne. Ked sme sa napali, tak si este v nasej posteli chvilocku tichucko polezala, ja som medzitym ranajkovala a ked som si k nej prisla zase lahnut, tak zavrela ocka a spala az do 9.. zlaticko moje

Dnes sa ideme kontrolne po tyzdni prevazit, tak som zvedava, ci pribrala, ale mam pocit, ze hej, tak dufam, ze to bude vsetko ok.

roxy_1
12. máj 2010

tak my jsme meli dobrou noc,maly usnul kolem pul osme vecer,parkrat se vzbudil placem ale zase hned usnul no a spinkal do 1:30 kdy se vzbudil na papani,uplne cely horel,poprve jsme meli na ockovani reakci,tak jsem mu dala Panadol baby sirup a horecka do rana presla,no a po tomlhe vstavani spal az do 6:45,vzala jsem si jej jeste do postele nakojila a spali jsme jeste do 8:00...takze uzasna prospana noc 🙂
dneska nas ceka vylet do mesta,jdeme vyrizovat rodicovsky prispevek 🙂 bylo venku pod mrakem ale uz se to tam vyjasnuje,tak snad to vydrzi 😉

dana333
12. máj 2010

no práve som prišla na to, že mám chybný teplomer čelový- stále mi ukazuje 36,6 a malá bola rozhorúčená tak som jej odmerala aj s normálnym v konečníku a mala 38,6. Takže nás tentokrát teplota po očkovaní neobišla- dúfam, že je to u očkovania.

slovakia80
12. máj 2010

ahojte,
my sme mali vcera 4 m,ale koli ockovaniu mame poradnu az o dva tyzdne,tiez by som rada vedela ako je na tom nasa s vahou,zda sa mi,ze sa vytiahla a dufam,ze aj pribrala a nie schudla.mam ju na ociach kazdy den tak je mi tazko odhadnut.. skoda,ze vahu nemame,ale mozno aj dobre lebo to by som ju asi stale vazila 😲 tak som zvedava..

antoniab
12. máj 2010

ahojte

slovakia aj ja som zvedava kolko sme pribrali tiez nemam odhad sudim len podla oblecenia ze rastieme poradnu mame 19.maja tak sa uvidi 🙂

baby citala som ten link od annag a ona tam pise ze je dobre davat aj masko ale odkedy asi nie od zaciatku 😕 no som zvedava co nam povie lekarka ci uz zacat

dani ta co dufam ze vam to rychlo prejde

olienka12
12. máj 2010

antoniab danko sa nam tiez natiahol nejako 😀
nam dr. povedala, ze prv davat zeleninku roznu a ked uz bude mat zauzivane,ze papa zeleninu pridat ovocie, ja to kombinujem uz teraz no a ked vsetko bude zvladat a bude navyknuty,tak pridat masko a zltok

slovakia80
12. máj 2010

a este som chcela nieco k sedeniu..
nasa mala asi tak posledny tyzden strasne vymysla,ale straaasne 😕
velmi rada bola na brusku,teraz ked objavila,ze to sa da aj sediet ,na brusku ani za nic nebude,len by sedkala a to uz aj sama, 😲 tak sa dopredu ohne a daco si zudre,no je podarena,ale nechcem ju davat velmi casto(uvidim co na to povie dr.)len sem tam ked cvicime a tak,ale ten krik keby ste ju poculi,ked ju dam lazkat na chrbatik alebo brusko (velmi dobre vie co chce 😀 )

aaaale mam na nu fintu,najprv brusko potom trosku sedime a potom sa hrajeme pod hrazdickou 😎

antoniab
12. máj 2010

jej slovakia ta je zlata a sedi paradne 🙂

aj nasa vymysla poslednu dobu chce len sediet a len sama nie na rukach ale osa neudrzi ako vasa treba ju pridrziavat
joj a zas musim chvalit vlasky super aj ja chceeeeeeeeeeem 😀

oli ja este neprikrmujem cakam co povie lekarka 😉 a inak ako vam to ide chuti mu 😕

babush
12. máj 2010

slovakia..tak to mas malu gymnastku 🙂 a ake ma krasne vlasky. Ja sa uz neviem dockat, kedy nasej vypadnu tie povodne a narastu uz tie ozajske 🙂 nech mozme robit copiky a sponkovat sa 😀 😀

olienka12
12. máj 2010

ciii jaka je super, krasne sedi 🙂

olienka12
12. máj 2010

antoniab no jablko s bananom chuti hrozne, zelenina ho moc nebavi, tak mu ju mixujem na flasu s mliekom to vypije bez problemov. problem zeleniny je,ze ju davame po dlhom dennom spanku a to je uz hladny a chce rychlo rychlo jest a s lyzickou mu to tak rychlo neide 🙂 kupila som mu probiotika na tvrdu stolicu,tak uvidime, ale posledne dni aspon kaka sam aj ked tvrde 🙂

liwka
12. máj 2010

ahojte,
slovakia, mala je nadhernaaaa a krasne sedka. sa jej ani nedivim, ze nechce lezat. 😉
joj, baby, potrebujem poradit. sialene ma boli chrbat medzi lopatkami. priatel sa snazil rozmasirovat, no nepomaha. par dni dozadu ma v noci len pichalo, najma pri nadychu, no odvcera boli ako das. neviete, co na to?

zazalienka
12. máj 2010

baby ja som pri upratovani teraz našla odložené tehu testy, asi 6 ks čo som si robila pred rokom (lebo som nemohla uveriť že sú tam tie dve paličky) .. kokooooos to ani nie je pravda..

zazalienka
12. máj 2010

liwka, skús si v lekárni kúpiť flector náplaste, sú také horúce, mne to pomáhalo.. len neviem či sa to môže pri kojení..
ja sa doma natieram hrejivou konskou masťou, tá mi pomáha..

antoniab
12. máj 2010

oli tak to mate zaujimave som zvedava aky papkac bude nasa pomne by mala zeleninu milovat po ocovi bude na masko 😀 😀
my kakakme ako hodinky kazde rano medzi siedmou pol osmov a cez den potom uz ako kedy 😉

liwka
12. máj 2010

no, konsku mast mam doma, ale chladivu. asi dokupim aj tu teplu
a ten flector mam doma, ale vo forme prasku, som ho isty cas brala proti bolestiam hlavy. joj, iny humus. ale pomaha 😉

dana333
12. máj 2010

malej sa podarilo zaspať tak dúfam, že ju teplota počas spánku prejde. Mňa zase začala bolieť hlava ako koňa, asi z počasia. Aj nám už kázala doktorka prikrmovať, ale zatiaľ len zeleninku a kaše- ryžovú. Včera som jej spravila večer takú redšiu a nešlo jej to veľmi, lebo jej cez dierku veľmi rýchlo tieklo, tak sa jej to nepáčilo, ale nakoniec stiahla asi 120ml.
slovakia malá je super vlasatá aj naša by už taká mohla byť, už jej začínajú rasť na vrchu hlavičky tak možno zachvíľu budeme tiež robiť copiky 😀 😀. Tiež by už len sedela, je jej jedno či na rukách, alebo inde

zazalienka
12. máj 2010

ideme my do sveta, hádam nezmokneme.. zatiaľ to vyzerá slnečno.. idem pre babku na polikliniku a potom ideme varovať k nám.. konečne umyjem okno v kuchyni, lebo si nevidím do hrncov🙂

olienka12
12. máj 2010

zazalienka v spinavosti okien by som urcite ja viedla boli umyte naposledy v oktobri a sme viac menej este na stavbe,kedze sa tu stava dalsia bytovka je tu otras prach...tak sa mi do nich ani nechce lebo o tyzden budu take iste 🙂))

ketkous
12. máj 2010

jeeej okrem adrous v januar\leden 2011 je aj baba s menom bubush 😀 😀 😀 ako u nas babush 😀 😀 som tam omylom klikla,ze to je nasa tema 🙂 🙂

luci21
12. máj 2010

Ahojte baby, dlho som vás nečítala ale učím sa na štátnice tak nemám moc času, leb sa vás chcem opýtať ako ste na tom s kojením.
Ja som prvú dcérku kojila 14 mesiacov úplne bez problémov ale teraz je to hrozné. Pred mesiacom sme mali toto isté a teraz zase ide o to že sa mi prsia akoby vobec nenalievajú Tamarka ide papať, saje minutku a potom sa jeduje na ňom, skúša ťahať a stále sa len jeduje, na druhej starne toto isté. Trvá to už tretí den, včera manžel povedla že dosť trápenia a kúpil nám Nutrilon ale ja sa tomu nejako bránim, nikdy by som si nemyslela ved prvú som tolko kojila 😔 Dnes mi mamina aj nejaké homeopatiká kúpi večer na podporu tvorby ale neviem, vela pijem litre čaju, mlieka.... S tále ju prikladám za hodinu aj 2 krát. 😢 Vy ste na tom ako?

liwka
12. máj 2010

ahoj, Luci,
neskusala si caj na podporu mlieka od Weledy? ja som to pila este v porodnici, potom sem- tam doma. ale nemozem ho pit casto, lebo sa mi po nom strasne nalievaju prsia. dostat ho kupit v DM. snad ti pomoze. drzim palce 😉

luci21
12. máj 2010

liwka: Tých čajov mám doma 3 druhy, ale dnes mi nuž kúpi nejaké Milk more plus kapsuly tak ešte tomu dávam nádej. 😔

ketkous
12. máj 2010

Luci,ja pijem aj 3 litre tekutin denne...skus aj cajik od Teekane,ten je tiez fajn.
Nie je to aj tym,ze si v strese zo statnic?... 😒 ze toho mliecka je troska menej.

luci21
12. máj 2010

ketkous: Ja som v strese od porodu 😅 som na 2 deti sama lebo muž je v rakúsku cez týžden, jk tomu škola a domácnosť takže s tým stresom som sa už nejako naučila žiť 😅

adros
12. máj 2010

ahojte, tak sa hlasime po vazeni...

Alex nam za tyzden pribrala 200 g, takze som spokojna, uz terdad v 18t vazime 5950 g 🙂

ketkous, co si ty teda nevsimnes 🙂 Inak aj mne sa parkrat stalo, ze som omylom klikla na ten r. 2011 😀

Zuzka, k oknam sa nevyjdarujem, bo by som sa musela riadne hanbit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre