Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
25. aug 2009

Pekny dnicek kocky,
Mirka, Janka peknu dovolenku - oddychujte aj za nas 😉
Drzime pasticky na ultrazvukoch a gratulujeme k novym dobrym vysledkom.
Ja som dnes ostala v posteli, krize a chrbat bolia - celu noc som spala omotana v hrubom sale a este mam do toho aj nadchu. Myslim, ze ma cez vikend riadne ofuklo, tak dnes to riesim home officom a ani cvicit pre istotu nejdem.
Drobi, nemysli na nic zle. Malicke je mozno tak ulozene, ze tie kopanceky nemozes dobre citit. A ak sa hybe aspon troska a testy si mala doposial v poriadku, tak netreba mysliet na zle veci. no a zajtrajsok je predo dvermi a potom ti bude urcite lepsie na dusicke 😵

lili20
25. aug 2009

ahojte babenky,
krásne dovolenky kočky a hlavne si poooooriadne oddýchnite.
Som" happy" že sú detičky o.k.
Ja som mala morfo minulý týždeň a všetko vyzerá dobre.Hlavne pozerala chrbticu vraj sa okolo 20 t sleduje rážtep chrbtice.Ale som rada že je to dobré.
Ja som už bola na genetickom sone a tam mi povedali že to vyzerá na chlapčeka a keď som sa pítala mojej dr.či mi vie povedať čo je to tak ,že ona to ešte nezistí.
Ináč moja dr.je taká "super" že veľa mamičkám povedala úplne iné pohlavie ako sa im narodilo.
Ešte pôjdem na to genet.sono okolo 32 t tak dúfam že tam mi to potvrdia,lebo na 3D sa nechystám.

alikaa
25. aug 2009

Ahojte, je tu niektora, co sa chysta chodit od septembra na gravid jogu do Sanca Tanca v Karlovej Vsi? Planujem si zaplatit cely kurz az do decembra. Tak by ma zaujimalo, ci sa tam s niektorou z vas nestretnem.

minix
25. aug 2009

ahoj alikaa, ja som nad tym uvazovala....mas s tym studiom skusenosti? som z petrzalky, mam to troska od ruky, ale ak by to stalo za to, preco nie.

gucz, pisala si o TOXO - prekonala si ju, ci mas len podozrenie? lebo mne vysli z krvi nejake protilatky, ale ukazuje to, ze TOXO je prekonana uz davnejsie, napriek tomu to mam v tehu knizke zapisane cervenym....mate niekto podobnu skusenost?

drobec123
autor
25. aug 2009

alikaa ja urcite nie, chodime na gravid jogu do relaxxu a vyhovuje mi ze si zaplatim len vtedy ked pridem pretoze sa proste stane ze nemozem a potom by mi to bolo luto.

minix aj mne vysli nejake protilatky prvykrat, len ma na to doktorka upozornila ale ze to nie je problem kedze to je prekonane. viac sa k tomu nevratila, tak snad to je ok.

alikaa
25. aug 2009

Minix este som tam nechodila na ziaden kurz, ale kamaratka tam chodila na brusne tance (netehotenske) a velmi si pochvalovala a vlastne ona mi toto odporucila.

alikaa
25. aug 2009

Drobec, tuto je to urobene tak, ze ak nemozes prist na nejaku hodinu mozes si ju vynahradit kedykolvek inokedy, pripadne aj na inom kurze, alebo v inej ich pobocke. A hlavne pri tehotenskych kurzoch, kedze nikdy nevies ako sa bude tvoje tehotenstvo vyvijat, maju zauzivane, ze ak nemozes nejaky cas chodit, tak ti ponuknu zadarmo iny kurz v dalsich semestroch, napr. cvicenie s detickami a tak.

alikaa
25. aug 2009

ozaj a kolko vlastne stoji jedna hodina gravid jogy v relaxe?

marushka
25. aug 2009

ajojte brušká, ja len na skok 😉

babulky tiež vám všetkým dnes držím palčeky na výsledky a utz!!!!! 😉 😉 😉 dúfam, že je dnes pozitívny dník a všetko bude u každej z nás v najlepšom poriadku 😉 😉 😉

janka - dodatočne všetko najnaj k meninkám, hlavne zdravé bábenko 🙂

sisi - nech si rýchlo fitko, kríže sú nepríjemná vec ☹ mňa chytá hrdlo, fičím si po nejaké homeo do lekárne ☹

tiež mám prekonanú toxo 😒

minix
25. aug 2009

drobec, s tym relaxxom si spokojna?

meggieya
25. aug 2009

no ja ked som bola u lekara a bavili sme sa o vysledkoch testov mojej krvi, vravel, ze mam zvysenu imunitu na toxoplazmozu a ked som sa ho pytala, ze co to pre mna znamena, povedal, ze vlastne ju nemozem pocas tehotenstva dostat, co je super.....

dadulka2000
25. aug 2009

dobre rano sa praje
uzite si dovolenky babulky - za par to budem mat aj ja 🙂

zajtra ma caka 20tt scan, tak som zvedava ci je vsetko v poriadku (a aj sa tak trosku bojim - ved ako kazda z nas) 😅
drzte palce,... potom sa ozvem ako to dopadlo.....

prijemny dnik vsetkym prajem
🙂

eva3107
25. aug 2009

Ahojte tehule tak uz som po kontrole vsetko je v najlepsom poriadku co sme velmi stastny.Dr mi nevedel povedat kto u mna byva pretnze a

micicici
25. aug 2009

Ahojte baby, chcem sa spytat buducich mamiciek ktore boli v KE na 3D ze kolko platili za vysetrenie. Lebo uz som pocula aj ze 70 € 😕 Ja len aby som sa vedela pripravit, caka ma to v sobotu a moj doki mi dal aj vymenny listok. Uz som sa na to pytala, asi pred tyzdnom, len mi nikto neodpovedal ☹

Dakujem

Drzim vsetkym palce k dobrym vysledkom na vysetreniach

gucz
25. aug 2009

minix nie toxoplazmózu som nikdy nemala, ale u našej gynekologičky tie testy robia 2x, aj pri malej mi ich robili 2x pre istotu.

dadulka2000
25. aug 2009

evka - to je super, blahozelam a ozaj muzika si mala so sebou?
gucz a co to je?? 😝

gucz
25. aug 2009

toxoplazmóza je ochorenie, ktoré sa prenáša z mačiek, psov, neumytého ovocia a zeleniny. Dospelým prejde podobne ako nachladnutie, ale u tehotných žien môže vyvolať poškodenie plodu, potrat alebo predčasný pôrod.
Tie ktorým vám vyskočili protilátky budte radi, lebo už máte proti tejto chorobe imunitu a už by ste ju nemali dostať

gucz
25. aug 2009

dole je o tom písané aj o tom ako to pôsobí na dieťatko.

minix
25. aug 2009

gucz, to aj rada som, skor by som bola prekvapena, ak by som ju este nemala. S mackou zijeme na dedine uz 24 rokov, takze by ma prekvapilo, ak by som ju nedostala.

Samozrejme, nie s tou istou mackou. 🙂

grelu
25. aug 2009

Ahojte...ja idem na morfologicky uzv vo stvrtok a uz som z toho uplne na nervy....strasne sa bojim, ci krpec bude v poriadku (kedze mi blbo vysli triple testy a amnio som odmietla)...som dnes bola na hematologii kvoli anemii a lekarka na mna nechapavo pozerala, preco som nesla na amnio...ze ci s abudem starat o postihnute dieta ☹....bola som uz relativne v pohode a teraz ma zase nejaka lekarka rozhadzala

adros
25. aug 2009

ahojte,

tak dnes som si vynimocne pospala az do deviatej 😀 ale asi mi to aj tak nestacilo, lebo mi akosi klipkaju oci ☹

oli a to fakt moze byt kvoli tuku skresleny utz?tak to bude asi aj u mna tak, kedze s tym priberanim za tebou drzim krok 😀 len dufam, ze to na tom 😝 3D bude vidiet 😉

gucz, pytala si sa v pondelok na poradni na tu navstevu na porodnici v tt, ci je potrebne sa dopredu objednat?

andykca
25. aug 2009

ahojte babenky...🙂 som tu len na skok idem kukat hororik hehe...sa mi nacitava aby mi nemrzol...

babenky co mate dobre vysledky graaaaaaaaaaaatulacia 😉

grelu taka doktorka ta nemoze vyviest z miery urcite je malinke v poriadku neboj nic... 😉 ..kazda z nas je nervozna ked ide na tento utz...

toxo - nooo mam doma vonkajsie macky ale kym sa nehram s ich hovienkami a nehrabem sa v ich pelechu tak je setko oki nebojim nebojim xi... 🙂 minix a ked si ju prekonala znamena to pre teba len to ze uz ju neodstanes co je super...

ivv
25. aug 2009

ahojte dievcata

grelu, neboj! vsetko bude v poriadku uvidis 🙂 . tie "vysledky" triple testov hovoria o pravdepodobnosti a navyse do vsetkych tych parametrov davaju kadeco .. pomaly uz aj datum najblizsej velkej noci! 😀
hlavne bud v klude 🙂

adros
25. aug 2009

andy... hororik???? aby si potom nemala zle sny 😉 ale ja som tiez taka, zboznujem mysteriozne filmy a detektivky 😉

lopezka
25. aug 2009

ahojte, tak som tu opat len na skok 😖

sisipetka, susedka moja 😀 , rychlo sa vyliec a pekne oddychuj 😅

drobec, ohladom tych kopancekov zvnutra si myslim nemusis robit starosti ......ja tiez zatim stale nic .....a niektore baby, ktore maju termin neskor ako ja, uz pocituju pekny fotbal 😀 .......mna skor obcas len tak picha a v noci sa mi tazko otaca 😀 a rano vstavam ako starena 😀 😅

grelu klidek, lekari su niekedy "prijemni" podla toho, ako sa vyspia 😀 a zatim mam lepsie skusenosti s muzmi, ako zenami 😅 zena moze mat "svoje dni" a si v prdeli 😖 .....slusne povedane ......neboj, drzim palceky 😉

evka pravdepodobne spadla z netu, lebo ta jej odpoved vyzera byt nedopisana 😀 😅

minix
25. aug 2009

andy, ja som ju prekonala asi tak, ze ked sme sa hravali v pieskovisku na dvore, tak sme castokrat narazili na macacie hovienko a v tomto piesku vie ten toxo virus prezit aj rok.....sak poznas decka...neumyte ruky....skoda reci.

lopezka
25. aug 2009

co sa tyka tych zvierat, ja som nikdy nebola ten typ, ze by zvierata hladkal, bozkaval a podobne 😖 .....psika som hladkala naposledy ako male dieta 😀 .......nie som ziadny odlud .....mam zvieratka rada, ublizit by som im nedokazala, ale to mi staci 😅 ......mne sa skor hnusi, ked vidim, ako niektori majitelia sa "oblizuju" so svojim milacikom ....vtedy mi je nagrc 😒 😔

no idem sa ja napapat, tak zatim sa majte krasne 😀

minitrouble
25. aug 2009

grelu - neboj sa babo bude zdrave - my sme pri romanke tiez odmietli amniocentezu a mali sme dost zle vysledky - riziko 1:75...a tiez sme isli len na morfologicky a potom na nejaku echokardiografiu a potom na 3D ultrazvuk a romanka je zdrava a tiez sme stresli lekarov (Gyn-fiv na Zahradnickej) ktori nam povedali ze co od nich cakame...ze oni nam nezarucia ze bude zdrava...ze mame ist na Amnio...som sa vtedy skoro zrutila...ale nakoniec bolo vsetko OK...len tie mesiace cakania do porodu boli strasne dlhe
preto sme teraz pri tomto druhom tehotenstve isla na amnio lebo uz by som nemala druhykrat silu cez to vsetko prejst...raz sa to da ale druhykrat sa vynaraju spomienky aj z toho prveho tehotenstva ..takze tak
grelu - neboj sa...babo bude OK a bude to to najlepsie babo 😉 ono ti oplati to ze si neriskovala jeho zivot a ze ho tak velmi lubis 🙂 aj nasa romanka bola uzasne babatko a kazdy hovoril ze to preto ze sme ju tak velmi lubili este ked v brusku bola a neriskovali sme nic 😉 ....teraz nam to asi Simonka spocita 😅

eva3107
25. aug 2009

Neviem ktora z vas,ale mala pravdu,spadla som z netu. Chcela som napisat ze nam malinke ukazalo chrbatik. Akurat nam zakzvalo a urmialo sa😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre