Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
5. jún 2009

75D? akoze wow. 🙂) ja mam 75B: 🙂)))

blondynka400
5. jún 2009

minix, jo bohužel.... Má to svoje výhody ale i nevýhody 😀 Blbý je, že 80 už mi je pod velká a nesedí mi....
Někde jsem četla že 75B je nejlepší velikost 😉

talky
5. jún 2009

Ahoj holky, taky se hlásím do lednové partičky🙂

prdecek
5. jún 2009

talky vítej

já se do podrsenek zatím vejdu 🙂

besinka
5. jún 2009

Dobré ráno holky, tak jsem dneska udělala po dlouhé době rekord a v noci byla na wcku pouze 1x, to už se nestalo ani nepamatuju.
Co se týče ohledně zácpy, tak to naštěstí není můj problém, už cca 4 měsíce snídám ovesný vločky s Hollandya jogurtem + ovoce a musím říct, že ihned po snídani valím. Vřele doporučuju!! Jen je třeba si na to zvyknout.
Já odpočítávám každý den na kontrolu, jdu až příští týden ve čtvrtek, budou se dělat odběry a snad konečně dostanu i těhu průkazku, aspoň to budu mít černý na bílým. Hodně jezdím autem, tak s sebou alespoň vozím fotku z UTZ, kdyby se něco stalo. Snad si řeknu i o UTZ, protože mě občas napadají hrozné věci, tak ať mám jistotu, že prcek je v pořádku.
Včera jsem se dala do žehlení kopy prádla, ale všechno to nešlo. Pokaždé si řeknu, že vyžehlím hned jak prádlo uschne, to tak udělám 2x a pak zase skládám na hromadu. Ještě že jsem doma a nepotřebuju tolik věcí jako když jsem chodila do práce.
Dneska je po dlouhé době zase krásně, tak snad to vydrží celý den.

blondynka400
5. jún 2009

talky, tako koukám, že jsme na tom skoro stejně 😉

boncusik
5. jún 2009

😉 ahojte holky 😉

vítam nové tehulky 🙂

ja sm dnes absolvovala zubára 😖 2 blomby 😖 no už to mám aspon za sebou 🙂 v tehotenstve sú 2 preventívky u zubara, jedna je už za mnou 🙂

DOTAZ: akú knihu o tehotentve a dojčení a atd ..by ste mi doporučili ako prtvotehulke?

kupila som si Čekáme detatko od Grady a zdá sa mi také nudné, nepútavé

a samozrejme by som si ccela niečo kupit aj o výchove - niečo mi doporučte 😉

gucz
5. jún 2009

boncusik ja mám doma Veľkú knihu o matke a dieťati, ale staré vydanie, ale malo by byť aj novšie. Je to dobrá knižka.

talky máš rovnaký termín ako ja 🙂 , už si bola na ultrazvuku? A bolo už vidno srdiečko?

ives77
5. jún 2009

No ahoj kočky,nestrašte tu prosim vás s tými potratmi mne je dnes vcelku fajn hádam ma už tie nevolnosti prechádzajú dúfam že je to ok,lebo UTZ mám len za dva týždne dovtedy sa asi zbláznim.Ozaj akurát som došla z mesta mám dve nové podprdy hned mi je lepšie 😝

naty
5. jún 2009

prdecek: ještě sem si vzpomněla na tu zápcu, co zkusit fenyklový čaj?? ten se dává malým dětem, pokud se nemýlím hihihi... 😀 ...nebo to je na prdíky?? teď sem se dostala.... 😕

alikaa
5. jún 2009

Boncusik urcite odporucam "Davat mesiacov otazok a odpovedi", kamoska vravela, ze cele tehotenstvo hocico co ju napadlo, tam nasla, ja ju mam doma asi tyzden a je podla mna perfektna.

gucz
5. jún 2009

hmmm podprda by sa aj mne zišla nová, to zasa bude hľadanie.... 😒 , ja mám tiež veľké prsia a výhra to teda nieje vôbec, čo by som dala za také "lentilky pod kobercom", aj ma riadne boleli minulý týždeň, ale nejak to ustúpilo

boncusik
5. jún 2009

gucz

ja mám podla pasu tremín 08 ale doktor vypočítal na 11 tak uvidíme 🙂

na uZV som už bola asi 5x lebo om už 2x krvácala naposley som bola na UZV včera a srdičko bilo ako zvon, malý/á má už také mini nožičky a kopalo s nimi, manžel bol pri tom hnde povedal to bude futbalista 🙂

dalšie UZV mám 17.06 takže bambulku 2 týždne neuvidím ☹

a ty ssi bola kedy na UZV?

lucinecka.cz
5. jún 2009

to Besinka:
chce to sušičku, já te´d nežehlím nic, vše vyperu, našoupám do sušičky, za tepla poskládám a mám vyžehleno. Prosě super. Prádlo se vyžehlí, zbaví veškerého prachu a prcek je má krásně jemné a nadýchané 🙂

gucz
5. jún 2009

boncusik ja som písala že mám rovnaký termín s "talky" , teda 28.januára 🙂 , ja som ešte u lekárky nebola. Pôjdem na budúci týždeň. Chcela som ísť predvčerom, ale ordinovali len do dvanástej, tak som to nestihla, lebo som bola u zubára. No a nie som z Trnavy ako z mesta priamo, tak v stredu idem s malou k očnému, tak to hneď využijem a behnem aj k ženskej.

elefe
5. jún 2009

Ahoj dievcata, tak sa k vam pridavam mam termin 5,1,2010 tak snad to spolu nejak dobojujeme,,,, vsetkym vam drzim palce,,,,

k.a.t.k.a.
5. jún 2009

ahojte 😉
ja mam uz druhy stresový den, včera na ihrisku som asi 8mesačné dieťa zbadala ako sa vyštveralo na schody od smyklavky 😝 bolo skoro uplne hore, pak sa otočilo a padlo na hlavičku o schod nižšie ale zvyšok som zachranila, som stihla skočiť a zachraniť to dieťa pred dalšími buchancami do hlavy 😒 no a mater jeho samozrejme že popíjala kavičku na lavičke, až potom čo som ju volala tak dobehla a kukala na mna jak tela na nove vrata, miesto toho aby povedala že dakujem.

no a včera došla svokra na navštevu z USA a dnes ma mala teplotu už, hned samozrejme panika či nahodou prasačinu nedovliekla ach jo 😖 tak som zvedavá čo bude, a este k tomu aj piatok je to len na pohotovosť akurat možem isť 😒

drobec123
autor
5. jún 2009

Ahojte, ste toho popisali!🙂 takze po vcerajsej poradni je vsetko ok. Miminko bolo kludne, sem tam kyvalo nozickami-rucickami🙂 neviem po kom je, obidvaja sme az moc energicki! Poviem vam, mala som slzicky v ociach ked som to videla. Dalsia poradna a utz az o mesiac ked bude vsetko ok. Aj moje prsia su vacsie ale nebolia. V pohode spim na bruchu-ako babatko! Ani na wc v noci nechodim nastastie.

zuzlyk
5. jún 2009

ahojte, takže od stredy sa k vám už pridávame aj my 🙂 ale budem len takým tajným členom 😎 ,lebo si vás väčšinou len čítam.
srdečne zdavím pietru!! ahoj moja 😉

micicici
5. jún 2009

boncusik, ja mam doma Velka kniha o matke a dietati. Celkom sa mi paci. Je tam priebeh tehotenstva, a taktiez ako sa starat o mimi, ked sa narodi a ak ma nejake problemy. No proste je tam toho dost. Svokrovci maju knihkupectvo, takze som mam prestudovane zo vsetkych vydavatelstiev. O tehotenstve je strasne vela kniziek, ale tato sa mi paci najviac. Skus do nej nahliadnut niekde v obchode

lopezka
5. jún 2009

ahojte tehulky 😀
dnes sa vynimocne pripajam aj z prace 😠 uz ma to tu nebavi a chcela by som uz ist domov ....za cely tyzden uz stacilo 😖
tu Velku knihu mam aj ja a paci sa mi, ale chcem si kupit este nieco ...... 😅

inak niezeby som sa nejak sledovala 😀 ale take ze caste chodenie na wc ja vobec nemam ....je to normalne ? 😀 😅

pietra
5. jún 2009

teda, po dlhom case som sem nakukla a koho nevidim, zuzlyk 😵

u nas nic noveho, este stale mi byva priserne zle, mam pocity na vracanie a toci sa mi hlava. Ziadne ine priznaky nemam, prsia ma nebolia, takze mozem kludne spavat na bruchu.

ku kniham o tehotenstve - ja som si ich pri prvom tehu nakupila a vsetky mi pripadali takmer rovnake. Viac menej na ne sadal prach, pretoze vsetky potrebne info som nasla aj na internete

prdecek
5. jún 2009

holky nás už teda je 😵 budeme pak soutěžit o první miminko roku, co vy na to? 😀

lopezka
5. jún 2009

janka, citam predoslu stranu .....ze sova nasa 😀 ....tak dik 😀 😝
bola som dlho v praci a nemohla som predsa zalahnut hladna, to neslo 😅 tak som sa este musela nadlabnut a popritom som tu pisala 😉 ale v tomto case tu zase nikto nie je...... takze si pisem sama sebe 😀

naty
5. jún 2009

lopezka: já taky vůbec nelítám... 😉 ...v noci třeba nnejdu vůbec, max. jednou... 😉 😀

drobec123
autor
5. jún 2009

mne padol net na mobile, takze som nedopisala svoj prispevok. ja mam doma knizku 9mesiacov otazok a odpovedi a teda na to ze tam nie je ziadna farebna fotka sa mi zda velmi dobra a informativna. je tam strasne vela veci, pekne popisanych. ale este by som si chcela kupit tu Velku knihu .... pocula som na nu velmi dobre referencie.
dnes som mala dovolenku, tak som sa po dlhej dobe dobre vyspala a konecne dala aspon ako tak veci do poriadku. dobre mi to padlo. pokusim sa stiahnut drobceka z mobilu do PC a dam do albumu aktualny stav 🙂

drobec123
autor
5. jún 2009

tak fotecka z mobilu pridana, ale este to cez vikend nafotim aj fotakom nech to je kvalitnejsie !
a baby nic si z toho nerobte ze nechodite na WCko, ja nechodim vobec - spim ako zabita !
v podstate jediny priznak ze som tehu je ze ma napina ked zacitim pach-hocijaky. a stale mam pocit hladu, tak musim nieco mlsat ... ale nemam specialne chute.

cukruska1920
5. jún 2009

Ahojte... baby poculi ste nieco o tom ze v prvom trimestri by sa nemalo moc cestovat autom ani autobusom?? je to pravda? 😨

antoniab
5. jún 2009

😉 ahoj baby ako sa mate tehulky
ja mam dnes krasny den som bola konecne na utz som si ho vynutila 😒 ale ked sistem v uk je tak nahlavu a mam v albume foto nasho mimina videla som rucicku a bilo nam srdiecko vsetko je ok a podla utz sme 7+5 tak uvidime v tom 12tt ako to bude jaj som teraz tak kludna ked viem ze je vsetko ako ma byt 🙂
ja mam knihu 9mesiacov otazok a odpovedy niekto to tu uz spominal fakt dobra kniha a druhu mam tehotenstvo a starostlivost o dieta tiez sa mi celkom pozdava 😉

alikaa
5. jún 2009

Cukruska ja som tiez o tom pocula, ale to sa tyka dlheho cestovania, niekolkohodinoveho. Kamoska poznala dievca ktore v tretom mesiaci 20 hodin cestovalo niekam do zahranicia busom a potratila. Asi ten plod prve tri mesiace este nie je tak silne usalaseny aby take dlhe natriasanie vydrzal, ale podla mna kazdodenne cestovanie do a z prace je v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre