Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
31. dec 2009

dobre ranko babulky 😀

weron, ty opat buntosis ? 😀 😠

no ja som hore uz od piatej, ale nechcelo sa mi vstavat z postele ....tak som len lezala a rozmyslala uz nad porodom a tak 😠 ....vcera sme po prednaske o epi boli este s tytou a alikou obzriet porodnu salu a vsetko tam 😅 .... tak mi to tak nejak utkvelo v pamati, ze nad tym musim stale rozmyslat ..... ach boze 😠 😎

weronyca
31. dec 2009

Lopez a co to tam bolo take zle?? Ale aspon si si mohla pozriet lde budes rodit, na kramaroch ta miznost nieje. Neviem ci dobre ci zle.

Keby som vam povedala po kolky krat som sla na wc... Asi cely den prespim. 😅 vcerrajsia noc bez jedineho wc tak asi sa to snazim dobehnut

lopezka
31. dec 2009

Weron nie ze zle, prave celkom naopak ......ja len ze som taka "plna dojmov", ze som nad tym musela rozmyslat 😠 .....sestricka bola velmi mila, vsetko nam poukazovala, pytala sa, ci nemame otazky a tak 😅

weronyca
31. dec 2009

Tak snad sa ti tam bude dobre rodit. Ja som zvedava co caka mna. Zatial som sa dostala len po vstupnu vysetrovnu. Aj to je uspech 😉

krpuch
31. dec 2009

roxy - neviem, ci to bude viroza, ale asi to nebolo ani predporodne cistenie organizmu 😉

roxy_1
31. dec 2009

dobre ranko,

krpuch tak spon jsi se po tom svatecnim prejidani trosku vycistila,i kdyz to zvraceni zadna prijemna vec... 😉 a uz je ti lip??

wero ja mela noc taky napul probdenou,manzel jel s nasi bandou na chatu,jezdivali jsme tam kazdy rok na silvestra...chybel mi v posteli,tak jsem se neustale budila....uz je na ceste domu,pred chvilkou jsem s nim mluvila....vraci se mi domu zviratko 😀 😀
neva pujde si schrupnout a ja pojedu asi tak ve 12 na kontrolu a jak se vratim jdeme na stavbu pokracovat,jak uz jsem psala vcera.... 😅 😅

to jsem zvedava jak vecer vydrzim 😅 jeste musim neco malo pokoupit ale smapus s jahudkama si teda dam.... 😵

andykca
31. dec 2009

Dobre ranecko....ja sa pridavam k nespavkam....pri pc som bola sice len okolo pol 4 rano ale pisnut sa mi necelo xi...inac som sa prevalovala jak mrož hehe....rano mi Peto hovori ze ocakaval vyjazd do porodky hehe

Peti snazim sa davat pozor hlavne na maleho....vsak Patrik je v pohode to len jaaa mam furt nieco hehe.... 😅

roxy vidim ze mas dnes velke plany 🙂 len aby to nedopomohlo k tomu ze o pol noci bude Tobias na svete 😵 😀

krpuch inac vyzera to na to ze mas stres (aj zo stresu je hnacka a zvracanie) pred porodom bliziacim...to len taka moznost ma napadla

pekny SILVESTER...ja idem upratovat 😉

krpuch
31. dec 2009

roxy...uz je mi fajn...ale o sviatocnom prejedani u mna nemozno hovorit..drobec tlaci na zaludok 😉

krpuch
31. dec 2009

andykca...aj to je mozne, lebo vcera som na porod dost myslela ani sa mi zaspat poobede nedalo a hned nato prisli tie zdravotne problemy 😒

roxy_1
31. dec 2009

krpuch tak to je dobre ze uz je ti lip,aspon muzes oslavit silvestra 😉

andy verim ze malemu jen tak nic nepomuze ven,uz jsem to tolikrat prehnala ze jsem myslela ze vazne pojedeme a ono nic,takze se nebojim ze to bude tak brzo 😀

jinak vsem hezkeho silvestra preji a hlavne at nas ceka ten nejkrasnejsi,pro nektere znas uplne jiny a novy rok 🙂 🙂

jeste sem vecer nahlidnu jak bude cas 😉 😉

katka22r
31. dec 2009

ahojte kocky vsetky co sa chystate rodit dnes o polnoci vam drzim prsty 😀 j som vstala taka akasi nesvoja neviem vobec som nespala ked som zavrela oci hned som videla malicku no ja neviem mozno sa aj tak zacina priprava na porod 😀 ...uz keby to bolo zamnou

minix
31. dec 2009

lopezka, ja som ten krok s pozeranim porodnej saly vynechala. 🙂) bude mi to stacit asi hadam aj ten jeden raz. 🙂))

inak, som na tom presne ako k.a.t.k.a., ani ja nechcem vodnarku, a som zvedava, ci sa babula trafi do mojho narodeninoveho datumu - 11.1.2010 🙂))))

k.a.t.k.a.
31. dec 2009

ahojte 🙂
tak konecne uspesne po poradni 🙂 Na buduci tyzden ma cakaju predoperacne vysetrenia a uz len dohodnut termin porodu 🙂

antoniab
31. dec 2009

ahojte 😉

Nech sa starosť všetka zruší
a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo nech sa zhojí,
čo tešilo nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku
iba slzy šťastia v oku.

maminky a bruska drzte sa a uzute si este pohodovy vecer doma ale rada uvidim niekoho aj v TV 😀 😀

liwka
31. dec 2009

ahoj, bruska, vsetkym vam zavidim tie vlny energie, ja som posledne dni ako bez duse. ulozit sa neviem vobec a ak sa mi to nahodou aj podari a zaspim, bud sa zobudim na riadne bolesti ako pri silnych kramoch, alebo, tak ako dnes v noci na to, ze sa mi mala snazi prerazit si cestu von. neviem, ci dieta dokaze vytlacit hlienovu zatku, ale ak sa to da, tak ta moja mala krcica to isto spravi.
ziaden syndrom hniezdenia u mna nehrozi, ale uz pri kazdom jej pohybe citim cele porodne cesty- asi skuma unikovy vychod 😀 . ked si tak vezmem, ze velkostou je v 37-38.t.t., tak je na to asi aj ten spravny cas.

dadulka2000
31. dec 2009

dobre ranko

pridavam sa do skupiny rannych buntosov,.... o 4.00 som sa prebrala a do 6.00 cumela na telku (este ze mame sky - a tam je stale co pozerat), zato teraz som ako mechom prastena 😀
na obed si pojdem schrupnut spolu s Ellie - nech vladzem v noci potom zurovat 😀

muz, siel pozriet to nove auto, tak som svedava ako pochodi a ci ho sebou aj privezie spat 🙂

krasny silvester vam vsetkym prajem, stastny a uspesny NR 2010. 🙂

adros
31. dec 2009

ahojte bruska

mam pocit, ze tieto posledne dni a pre niekoho este tyzdne budu len o stazovani 😀 😀 😀

ja som mala tiez tazku noc. Ked som si sla lahnut, tak mi prislo strasne zle. Mala mi musela zatazit zaludok a do toho kopala a mne bolo nanic. Nabehol mi cemer, ale ani masirovanie nepomahalo. Zacalo sa mi grgat, ale nie tak poriadne a tazilo ma to. Potom tlak na konecnik, no hroza. Nevedela som, ci mam grcat alebo alebo.... Ja som skucalaaaaa. Posedela som si na wc, trosku sa ulavilo, ale aj tak mi bolo naprd. Tak som dala trosku koly a tisko trpela, kym som nezaspala. Ale taketo noci mavam v poslednej dobe akosi casto. A pritom nemam pocit, ze sa naladujem neskoro alebo privela. Ale asi to budem musiet aj tak este obmedzit a po piatej hodine nejest vobec.

Ako budete dnes silvestrovat? U nas si susedia zmysleli, ze sa bude varit spolocna kapustnica, tak som zvedava, ako to dopadne. Ja by som najradsej tento ten prezila ako uplne normalny den.

baileysa
31. dec 2009

ahojky, bruska 🙂

ives, gratulujem k tomaskovi, prajem, nech si na seba rychlo zvyknete, a najdete system 😉

prajem vam vsetkym krasneho silvestra a paradny vstup do "nasho" januara 😀

ja sa posledne dni dako bojim, ze to uz vypukne, vecer ma bolieva tak menzesovsky brucho, to su asi tie poslicky, pri prvom tehu som to nemala... dr. ma tiez postrasil, ze uz je babo hodne nizko aj krcok skrateny, tak som zvedava, veci do porodnice uz mam kupene, len este nemam pre babatko poprate, tak do sa idem pustit od noveho roka...

my silvestrujeme doma, dojde segra s muzom, tak pokecame, jezisko nam doniesol spolocensku hru dix it, tak sa zahrame 🙂

slovakia80
31. dec 2009

ahojte bruska,pozdravujem vas a zaroven vsetko dobre malinkym prirastkom,nech su zdravucki a pekne priberaju 😵

citam,ze vela z vas nemoze poriadne spavat,tiez to mavam,ale vzdy sa nejako premozem neponocovat.na moju svagrinu to prislo a potom nebola vobec vyspata,no a dost mala narocny potom porod,uplne vycerpana 😝
zvladli to samozrejme 🙂 ale snazim sa tomu predist ako sa len da,ani nejako extremne neupratujem,ani nic.

termin mame 4.1.,ten 28.12.,ktorý nam vypocitali podla poslednych dvoch ultrazvukov sa nejak nekonal,co som aj rada
malinka je vacsia,trosku mam obavy,ale kto ich nema,vsak?nejak von musia prist 😀

katka22r
31. dec 2009

my travime silvestra doma v posteli... 😉

krpuch
31. dec 2009

ja by som rada ostala doma s priatelom, ale on bude asi chciet niekam von medzi ludi. neviem, ci nakoniec neostanem sama doma s mamou. 😒 bojim sa uz teraz nejak von chodit...ak by mi odtiekla voda. som dost vystresovana.

slovakia80
31. dec 2009

dnesneho silvestra budeme v podstate doma,na pripitok zajdeme k svokrovcom,kedze byvaju blizko.
mozeme ist na chatu s partiou,ale nechce sa mi tam velmi ostavat na noc,keby to nahodou na mna prislo,je blizsie s.lubovna ako presov 😒

andykca
31. dec 2009

tak my mame poriadene...Petulo mi pomohol takze som rada....uz aj obed a veceru navaril..no sikovny to je chlap hehe

adros no to mi je luto ze ti bolo tak zle ☹ ja by som teda od piatej nejest teda asik nevydrzala 😨 chudatko

roxy no tak ked malemu taketo veci nepomahaju von tak aby nakoniec nevyvolavali u teba porod xi

no my silvestrujeme doma pri telkoske a mame kupene racheeetle tak o pol noci sa vyburime hehe...ale celkom sa tesim na silvestrovsky program na markize som zvedava ci ma nesklamu 😉

inac bolo by pekne kebyze niekto porodi 1.1. tak sa posnazte baby xi 😀 😀 😀 😀

alikaa
31. dec 2009

Ahojte, aj ja zelam pekneho silvestra a vsetko NAJ do noveho roka, nech nam tie porody prebehnu rychlo, hladko a bez komplikacii 😉

Lopezka mne sa celu noc snivalo o tych priestoroch v nemocnici a porodnych salach a pod. 😀 Mne nejako stale nedochadza, ze ochvilu mam rodit, mi to pride take sci-fi. Ked to na mna pride, tak budem mat malu sokovu terapiu. Ako si dnes dopadla? Kto vysetroval?

Minix aj ja chcem kozorzca 🙂 tiez by som este chcela stihnut moju 30tkovu oslavu, narodky mam 14.1. 🙂 potom mi moj drahy slubil, ze mi pomoze k malemu kozoroztikovi 😀

janqa24
31. dec 2009

serafinka, mam dohodnuteho doktora Georeogha.....ty mas niekoho dohodnuteho alebo?

dadulka2000
31. dec 2009

baileysa, pekne ze sa aj ukazes 🙂
my ideme silvestrovat ku znamym - deti neskor ulozime spat a budeme pokracovat v hyreni,..... haha 😀
mne sa celkom paci mat porod na 10.1.2010, taky desiatkovy datum 😀
alikaa, mohla by si to aj spojit, co? 2 in 1 a mat narodky spolu s drobcekom 😉

gucz
31. dec 2009

ahojte maminky

pridávam sa k tým, čo mali, či majú tráviace problémy... ☹ . Mňa dnes tak prehnalo strašne, že MM sa ma po skúsenostiach s narodením Laury pýtal, či teda budeme tráviť Silvestra v pôrodnici. No nebolo mi všetko jedno, ale zdá sa, že sa mi už vnútornosti ukludnili, akurát ma už tretí deň bolia kríže, asi sa mi rozskočia + teda také predmrchovské bolesti, ale to je myslím normálne, telo sa pripravuje.

liwka ty sa drž, ja s tebou v pôrodnici počítam 🙂, snáď sa tam stretneme

my ostávame na Silvestra doma, papučová kultúra, jednak kvôli malej, a aj preto, že mne sa už nikam nechce, aj keď sme boli pozvaní k svokrovcom a tam by sme to mali all inclusive. Tak si pozrieme telku, prípadne ak nás to nebude baviť, si pustíme nejaké dvd-čko a bude. Aj tak si myslím, že nevydržím do 12tej hore, keďže malá ráno vstáva o šiestej.

alikaa
31. dec 2009

Dadulka, tak to by bol teda fakt riadny darcek na okruhliny 🙂 ale ja by som si este fakt chcela uzit nejaku poslednu samostatnu oslavu s tortou a kamosmi a tak. 15ho v piatok chcem urobit doma party a na dalsi den kludne mozem rodit. Poviem kamosom nech mi donesu nejake cili papricky, alebo korenia, trosku si pobeham po schodoch hore dole, pomojkam s manzelickom a mozno to zaberie 😀

My dnes Silvestra stravime u kamosa na byte, mozno to bude moja posledna zurka 2 v 1, ak sa uz nahodou nevydari ta moja narodeninova oslava.

botis
31. dec 2009

Ahojte, tak a sme vonku, Adrian 3450g a 52 cm 🙂

plivit
31. dec 2009

Ahojte dievčatá prajem pekny deň , krásneho Silvestra a Šťastný Nový rok 😅 a hlavne zdravé bábetká

botis blahoželám k Adrianovi a želám vela vela šťastíčka 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre