Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dana333
1. apr 2010

dzobko, skús sa na ten vigantol opýtať mne to bolo divné, že či by to mohlo byť z neho tá nervozita, ale povedala som si že za pýtanie nič nedám, tak som sa dr. opýtala a ona mi povedala, že už mala viacero detí, ktoré na neho reagovali nervozitou, aby som ho skúsila vysadiť a uvidím, či sa to zlepší, ja som ho vysadila a do týždňa s a malá skľudnila, neviem či kôli tomu, alebo by sa skľudnila aj bez toho, ale na druhej strane aspoň nemusím každý deň myslieť na to či som ho dala, alebo nie.

lopezka
1. apr 2010

dobre ranko 😉
no vcera sa u nas zaspavalo veeelmi tazko ☹ ....cez den toho Timi moc nepospala, kedze bola taka umrncana.....tak potom vecer nemohla zaspat .....ale zase v noci si to vynahradila ......zaspala sice az okolo pol jedenastej, ale papala vecer o osmej a potom az rano o pol piatej 😅 😀
rano uz chudatko zase chrchlala.....tak sa u nas o 6,15 vysavalo 😀 😀 ....teraz sa jej uz dycha lepsie a zase spinka 😅

ohladom tej gramatiky, mne to tiez obcas vystiera nozik vo vrecku 😀 ale kazdy sme nejaki 😎 .....ja si svoje prispevky, ak mam cas, radsej po sebe precitam ....ale obcas sa zadari a preklepnem, no co uz ? 😀

dnes tu v Blave vyzera byt celkom pekne ....nie ako vcera 😠 ....takze okolo obeda sup von 😀

sisipetka
1. apr 2010

Lopezka, aj my pojdeme....napiseme sms a Timi sa aspon v kociku riadne vyspi 😉

dzobko
1. apr 2010

Lopezka, aj u nas sa vcera velmi tazko zaspavalo. Cely den bol drobec placlivy, budil sa po 10 min. spani a vecer hotova katastrofa. Nervozita, zurivost a neutichajuci plac. Potom zaspal a ako by utalo. Spal az do pol siestej rana. Napapal sa a znova buva, absolutne spokojny. Ako by sa nechumelilo.

katka22r
1. apr 2010

Želám Vám veľa smiechu,
na veľkú noc pre potechu,
v pondelok veľký zhon,
a kúpačov plný dom,
veľa vody z potoka,
budete svieže do roka. 🙂

andykca
1. apr 2010

Ahojte 🙂 neviem ci niekto kupujete casopis MAMINA ale ja ano a citam ho velmi rada....je tam vela popisane o kojeni-nekojeni (na co zas vedci prisli), o ockovani, o supinkach vo vlaskoch a pod. .... proste teraz trafili temy co tu rozoberame 😀 😀 😀 tak odporucam...

inac aj mne uz prisli foto z happy fota 🙂 su super 😉

dzobko
1. apr 2010

Damy, prave som prezila svoj prvy infarkt. Spustil sa alarm na monitore dychu. Netusila som, ze viem az tak rychlo utekat......

andykca
1. apr 2010

dzobko a aj sa nieco stalo? ci plany poplach?......nam sa spustil 2 krat v noci ked mal Patko este 1 mesiac tiez sme infarktovali ☹

dzobko
1. apr 2010

Schytila, zodvihla, zatriasla. Zaplakal, zakopal, zabuval. Maly spokojne haja (neobtazoval sa zobudit sa), mama neciti celu lavu stranu.
Verim, ze to bol plany poplach. Nas maly totiz uz "cestuje" po celej postielke, toci sa a vrti....Asi bol z dosahu monitora. Radsej milion falosnych poplachov, ako jeden jediny a nestihnuty.

dzobko
1. apr 2010

Andykca, v tej mamine je ten clanok o (ne)dojceni, v ktorom sa hovori, ze MM nie je az take zdrave ako sa tvrdi?

dadulka2000
1. apr 2010

ahojte,... to presne to co som minule pisala (na co prisli americky vedci,...co??) aky vplyv ma MM a UM na deti (to mi ten kamos pediater vravel - ja ze sranduje) 😀 😀

babara
1. apr 2010

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nektera (nejlepe z Prahy) neprodavate epi-no. Kdyztak mi napiste do IP, diky.

zucana
1. apr 2010

ti americki vedci toho naskumaju ked chcu urobit osvetu na predaj UM zejo??? 😉 nieco podobne ako prasacia chripka a vakciny .... tod moj nazor ale nechcem tu robit opat rozbroje 😀 😝

dadulka2000
1. apr 2010

zuzi, to si robime srandu vzdy - ze americky vedci prisli na hento a tamto,... 😀 😀

dadulka2000
1. apr 2010

idem vecer na Zumbu,... tak sa bojim ci to zvladnem,... tie co to uz mate za sebou - ake to je? ta moja bude isto parodia 😅 , ja som aerobikova deva 🙂

olifcek
1. apr 2010

zuci, plne s Tebou suhlasim 😉

alikaa
1. apr 2010

Aj ja som si akurat vyzdvihla fotky z happyfoto, to je super, ze su taki rychli. Teraz sa tu mojim drahym na nich kochame 🙂

Dzobko, nam prvy mesiac asi 3x zapipal monitor a malicky nebol mimo dosahu, lebo bol vtedy este v perinke, cize stale na jednom mieste. Tiez som prezivala infarkty. Ked som dobehla k malemu a stuchla ho, tak dychal a hlboko spal. Doteraz neviem ci sa monitor nejako posahal, alebo malicky v tom hlbokom spanku prestal dychat a ked to zacalo pipat, tak ho to prelaklo a znova zacal dychat. Ale uz skoro 2 mesiace monitor nezapipal, tak som stastna. Teraz je uz malicky bez perinky a cestuje po celej postielke 🙂 A tiez zastavam nazor, ze radsej nech mame plany poplach ako tragediu.

andykca
1. apr 2010

🙂 nie hehe...
...ten clanok je viacmenej o tom preco niektore mamicky niesu schopne dojcit (ovplyvnuje to muzsky hormon testosteron - preto je tu vlastne aj poznamka, ze "kto menej dojci" - napr: mamicka co porodi chlapceka (to je ten testosteron, ktory sa uvolnuje pocas tehu z plodu), u predcastne porodenych detoch, u mladsich źien, zien s preklapsiou, deti s nizsou porodnou hmotnostou)...
...clanok obsahuje aj to ze dojcene neznamena zdrave - ale z hladiska toho, ze zdravie babatka v buducnosti je ovplyvnene tym ako si nazivalo uz v brusku... 😀 😀 😀 😀 pravdaze setko je ukoncene tym, ze kojenie je najlepsie - doslova: Vase mliecko je najlepsie 😉

olienka12
1. apr 2010

nam sa tiez 2xzapol alarm myslela som, ze zinfarktujem... ujo kt.bol montovat monitor vravel,ze je velmi citlivy,ze mozu byt aj 4 matrace a stale zachyti, a nemame mat kolotoc na postielke,lebo kazdy zachvev chyti aj to ked stojite pri postielke a dotykate sa jej. takze neverim,ze to bol plany poplach maly dychal strasne plytko.
andy ja mam chlapca mala som nabeh na preklampsiu a maly bol hypotroficky tak si vyber preco nekojim 🙂)))) to samozrejme myslim ako odlahcenie :(

dzobko
1. apr 2010

Oooo, nemyslim si, ze vyjadrenim svojho nazoru vyvolas rozbroje, mozno burlivejsiu a horlivejsiu debatu, ale inak sme tu vsetci fajn, no nie? 😉
Ja mam na to trosku odlisny pohlad, prasacia chripka bola kruta realita, hoci nafuknuta, ale tvrda. A nevymysleli ju amici, odstartovala v Mexiku (alebo sa mylim, je to mozne). Pravda je, ze to bolo cele zneuzite, no opät nie americanmi. Posluzila predstavitelom Ukrajiny na prezentaciu moci a schopnosti zachranit krajinu pred katastrofou. Vakcinu produkovala predovsetkym EU, takze ani tu nemaju prvenstvo.
Na margo UM: materske mlieko je materske mlieko a je to to najlepsie a najcennejsie (v ramci potravy) co moze dieta dostat. Ale tvrdit, ze je nenahraditelne, resp., ze nemozeme dietatu ponuknut adekvatnu nahradu - by bolo v dnesnej dobe odvazne. Niekedy je to ta jedina a spravna volba (alergie, infekty,.....)
Avsak, musim pripustit, ze ma Zucana pravdu v tom, ze marketing je drsna zalezitost a ide aj " cez mrtvoly". Len aby sa predalo.

miroslava89
1. apr 2010

ahojte ja len na chvilku kuk preletela som vase albumiky a pozeram ako drobcekovia krasne rastu🙂 len tak dalej drzim vam palce aby rastli do zdravia a do krasY🙂 snad sa vam dobre dari vsetkym🙂

olienka12
1. apr 2010

ahoj mirka ako sa nam mas ty? som rada,ze si nakukla. 😉

dzobko
1. apr 2010

Nam dnes monitor jacal 4krat kratko po sebe, tak neviem. Tie posledne dva razy som uz nepanikarila a najskor kukla ci maly dycha a dychal. Preventivne som do neho este stuchla, spajedil sa a spinkal dalej. Manzel je taky vylakany, ze obratom objednal este jednu podlozku a uz riesi, co s kociarom, ved co ak by....

miroslava89
1. apr 2010

olienka ahoj 🙂.. ja sa mam celkom dobre.. sice teraz trosku ustrachane kedze 7ho ma caka laparoskopia ale snad sa najde nejaka chyba,..

olienka12
1. apr 2010

drzim prsty informuj nas potom ako sa ti dari. Si silna klobuk dolu 😉

zazalienka
1. apr 2010

baby malý má zasa problém s kakaním, som mu musela pomôcť trubičkou dnes.. tlačil, tlačil, celý červený a nič.. no a potom sa začal krútiť, vystieral ručičky a napínal bruško.. tak sme cvičili, masírovali bruško a nakoniec aj tak musela ísť rúrka.. švagrová ma včera nastrašila že to nemám používať, lenže on sa niekedy nevykaká vôbec.. a potom má kŕče v brušku.. to ani nie je kolika, skôr to že nemôže kakať.. alebo ja už neviem.. neviem mu pomôcť, plakala som s ním, vrieskal ako o život.. v utorok pôjdem na poradňu, uvidím čo doktor..

dzobko
1. apr 2010

Zazalienka, neboj sa pouzit rektalnu trubicku, ked je to nutne. Je to mensie zlo ako teplomer. Ak to maly nezvlada sam, tak mu pomoz. Neboj sa, v momente ako sa mu upravi stolica sa vykaka sam. My mame podobny problem, tlaci a nic. Uz sa "morduje" od rana, ale neplace - tak cakam. Samozrejme, netvrdim, ze mozeme babätkam pchat rurky do zadockov zakazdym, ked sa nam zda, ze uz dlho nekakali.

gucz
1. apr 2010

zaza presne to isté si myslím ako dzobko, ja som pri malej používala rúrku do 6 mesiacov a v pohode, vykaká sa aj sama odkedy nieje len na mlieku. Malému tiež sem tam musím pomôcť, však ho nenechám sa trápiť, nie?

zazalienka
1. apr 2010

dzobko, ten plač neprajem nikomu.. niekedy to z neho len tak vyletí ale niekedy je to hrozne ťažké pozerať sa na neho.. a nevedieť pomôcť.. nemôžem sa pozerať ako moje dieťa trpí, teda všeobecne keď dieťa trpí..
teraz tu spokojne odfukuje vedľa mňa.. dnes mal ťažký deň, boli sme na výlete, ale zvládol to super.. len zaspal až doma keď sme prišli.. chrápal takým spôsobom že sa sám toho zľakol, otvoril oči a keď zistil že všade kľud tak pokračoval ešte dve hodiny v spánku🙂

zazalienka
1. apr 2010

Reni, niekedy ju musím použiť takmer každý deň, keď mu to nejde a vidím ako sa snaží.. neviem či neskúsim tú bio gaiu.. mám sa predtým poradiť s doktorom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre