Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dadulka2000
19. máj 2010

to ti nezavidim,.... hlavne nech je cim skor ok,... max 48 hod to moze trvat ☹
mne mala na druhu varku ockovania nemala reakciu,....a tu tretiu absolvujeme az v septembri ked sa vratime spat. lebo tu mate ińy ockovaci kalendar ☹

olienka12
19. máj 2010

no my mame tretiu az na 11mesiacov
keby aspon ten nurofen,alebo paralen zaberal,ale teplota neklesa pod 38 :(

dzobko
19. máj 2010

prsi, prsi, z neba leje,
slniecko sa neusmeje,
/:na Kysuciach pohroma
musim sediet furt doma:/

Slak ma trafi, nervy chytam,
do mesta sa aspon chystam,
/:hlavicku si vyvetram
chlapov doma dnes necham:/

lalalalalalalalalalalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

dana333
19. máj 2010

olienka aj my sme na druhé očkovanie mali teploty a nezaberal panadol, no nurofen čipky jej potom až večer zabrali a do rána bola ok, tiež jej neklesali teploty pod 38.
dzobko máš nejakú dobrú náladu a básnické črevo na to ako je vonku. U nás tiež vkuse prší, má to ale jedno pozitívum, malá sa naučila spať za tie 3 dni krásne v postielke aj 2 hod. len ju položím keď vidím, že je unavená a do 5 min. je tvrdá.
To vám niektorým závidím tie kilá dole čo už máte ja sa ich neviem zbaviť, už 3 mes. stojím na jednej váhe a to mám ešte 8kg naviac a ešte aj tak by som chcela mať dolu viac ako 8kg. Čudujem sa že to nejde dole keďže narobím km s malou na rukách a ona zo mňa litre vysaje 😉 😉 😉 a nezdá sa mi že by som jedla viac ako predtým, možno občas večer keď som ešte veľmi hladná si musím niečo dať a to som predtým nerobila. A brucho mám jak vankúš mäkké, aspoň manžel by si to mohol pochvaľovať, lebo má živý vankúš, ale nevyjadril sa v tomto smere 😢 😢 😒 😠

dzobko
19. máj 2010

Dani, ja taketo blbiny vymyslam v stave pociatocneho zufalstva...to je jasny priznak
dalsie stadium je, ked prehadzujem nielen slovosled ale aj slabiky v slovach a pod...potom hadzem perlicky typu: pockaj, len narybickujem krmicky...

ivv
19. máj 2010

caute baby,
jooj tu zas bolo veselo 🙂
obdivujem vas, ze ste tak dlho na nete.. ja som, odkedy sa mala narodila, vzdy zalahla s nou, ci to bolo o siestej, pol siedmej alebo pol osmej 😅 . tak ako danka aj my napochodujeme kilaky, tak som vecer totalne rozbita a som rada, ze zalahnem. tuto noc sme vstavali o jednej, tretej a o piatej si uz nas kvietok pohmkoval, tak som sa k nej natocila, dala cicik a este sme si schrupli od siestej do pol siedmej 😉

som na nervy.. u nasich je taky hluk, ze by zobudil aj mrtveho.. my sme s malou zvyknute na seba same, pripadne ocina, ale ten je tiez kludny, ale tu to reve 😠 z kazdej strany.. od radia, tv a nasich lebo su nahluchli 😝 . a najlepsie je ze ked sa mala rozplace tak ju chce kazdy utisit tak ze sa ju snazia prekricat, to uz revem pomaly aj ja! neda sa im vysvetlit, ze dieta treba utisit kludnym hlasom a nie decibelmi.. 😠 😠

co sa tyka kil.. hm.. ja som sa uz pred tehu snazila dat dole dve-tri kilecka. cez tehu som nabrala 17, dole slo 16, cize som plus-minus-autobus na tom istom. inak neskutocne, neskutocne zeriem. co nema nohy, nech sa predo mnou trasie, lebo uz to tlacim do hlavy.. piate-cez-deviate.. a najviac sladke 😀 😀 bebe dobre rano cokoladove je moje.. hanbim sa priznat, ze za dva dni zlikvidujem jedno to mega balenie 😝
ja sa ani tak nebojim o kila ako o zuby, lebo nestiham po kazdom "zobnuti" ist umyt zuby.. tak som zvedava ako najblizsie dopadnem u zubara.. 😝

dzobko ty si ine cislo 😉

antoniab
19. máj 2010

ahojte

oli ta co ta ste ma teraz dostali dnes mame druhe ockovanie tak to zeby som sa obavala ☹

aj unas leje leje a uz my hrabe 3dni doma este ze dnes taka nutena vychadzka 😝

inak dani myslim na teba nejake foto je na FB len mm to vsetko pobalil a nevie ktore su uz ake velikosti tak buduci tyzden ked balik dojde dam ti echo ktore presne ked to potriedim 😉

ja mam iny porblem schudla som este viac nez pred tehu vsetko velke mi je potrebujem 3kg nazad 😅

ivv
19. máj 2010

nas cakaju rotavirusy bud. tyzden a na ten dalsi zas pneumokoky. pneumokoky boli horsie ako hexa vakcina.. sice bez horucky, ale mala bola nekludna a v spanku sa strhavala.. chudatenko moje.. takze kedze aj my sme boli bez horucky, tak tiez bojim-bojim toho druheho.. ☹

kocky hodte mi sem pls ten link na vlozky do kocika.. objednala by som aj ja, ak su univerzalne. na nas kocik som nasla len jednu aj to za 30€ co sa mi zda vela, ak to ma byt stale ufulane ..

olienka12
19. máj 2010

ivv ja som kupila v maderne emitex univerzalnu za 12,50 na stranke ju maju za 10cosi vola sa moby
http://www.maderna.sk/katalog/product/7772/

zazalienka
19. máj 2010

Ahojte, olienka, držím Dankovi palčeky, nech to rýchlo prejde..

ja má tú univerzálnu emitex tiež, v žltom, v obchode v Hlohovci stála 10,90, malému sa na nej veľmi dobre leží, je úplne super.. a do šporťáku pasuje perfektne.. a určite sa na tom leží lepšie ako na tej kočíkovej tvrdej látke🙂

krpuch
19. máj 2010

my sme vcera 1 krat boli v pavuku. odrazal sa nozkami dozadu a tie hracky vpredu porozoberal, na zem pohadzal. zlaty bol. baby,co mate 2 deti...pytala som sa uz minule ako to je,ked je zena na rodicovskej aj na materskej?dostava peniazky 2 krat?

ivv
19. máj 2010

oli dakujem! tu su tie farby nejake peknejsie ako na emitex stranke.. 😉

zazalienka v hlohovci v obchode vedla lidlu? lebo ten shop poznam, maju tam krasne veci, v ba sa mozu schovat!

zazalienka
19. máj 2010

to je babymania, my sme to kupovali v Alladin, sú presťahovaní za poštou - vo väčších priestoroch.. a slušný výber všetkého tam majú tiež.. predtým boli v takej krpatej malej kutici.. a dosť vecí majú tiež na predajni ako tam vedľa Lidlu..

zazalienka
19. máj 2010

olienka, myslím že nie.. buď sa zruší rodičák a vyrátajú znova materskú, alebo sa pokračuje v rodičovskom.. čiže či máš jedno alebo dve deti, dostávaš rovnaké prachy.. teda pokiaľ sa to nezmenilo, ale myslím že Tomanová nie je taká štedrá 😎

krpuch
19. máj 2010

posielam fotky z pavuka

dana333
19. máj 2010

mati, držím palce po očkovaní, nech nemáte reakciu, mrknem na FB na nové foto.

dadulka2000
19. máj 2010

krpuch,... maly je zlaty a preco ma rukavicky? ako sa ma hrat a chytat vsetko?? 🙂

ivv
19. máj 2010

zazi aladina nepoznam, len z netu, ale dakujem za pripomenutie nazvu obchodu vedla lidla 😉

olienka12
19. máj 2010

krpuch troska skoro na pavuka podla mna aby sa mu neposkodil chrbatik 😉

olienka12
19. máj 2010

zaza to nebolo mne 🙂

ivv
19. máj 2010

podlozka do kocika objednana! 🙂 snad kym dojde sa vycasi, a budeme v sportiaku 🙂

ivv
19. máj 2010

inak vraj pavuk nie je dobry ani na klbiky.. 😕 tak neviem.. ale ak to predavaju.. 😕

gucz
19. máj 2010

ahojček

behák (pavúk) sa neodporúča používať, ale ak je tam dieťatko sem tam chvíľku, a nie celý deň, tak neuškodí si myslím. No ale ešte je na to fakt skoro. Naša malá bola prvý krát v beháku ako 8 mesačná, to už bola pevná a nevisela tam. A používali sme ho len na chvíľku, keď som šla na wcko, alebo do sprchy a ona chcela byť pri mne, tak som ju tam šupla a ona na mňa pozerala. Mám ho odložený aj pre Miška, ale to ešte potrvá kým ho vytiahneme.

Krpuch ak sú deti dve po sebe, tak Ti rodičovský zrušia, dostaneš zasa materskú (ak si zamestnaná) a potom rodičovský príspevok. Na dve deti peniaze ako za jedno 😠

gucz
19. máj 2010

Tu je krpatá keď v ňom bola 1x,tešila sa veľmi, jej sa tam páčil ten pultík, doteraz sa s ním hráva.

S tými podložkami ste mi nasadili chrobáka do hlavy, tiež nad takou podložkou uvažujem, len teraz neviem akú farbu. Káru i kočík máme čierno-červený s bielou čiarkou, tak neviem či mám objednať šedú, červenú alebo bledo zelenú.... no neviem čo by tam pasovalo. Deku mám oranžovú, smotanovú a zelenú.... 😕

alikaa
19. máj 2010

Vy ste toolko toho popisali za 2 dni, ze nestiham citat. Chcem sa spytat bab ktore iba kojite, nedavate ani vodu ani cajik z flasky, ci nema vase babatko problem potom pit z flasky odstriekane mlieko. Vcera som bola na par hodin mimo domu, manzel strazil maleho a ked vyskusal vsetky mozne sposoby, aj lyzickou aj takym sosakom malemu dat moje mlieko, tak maly sa absolutne nechytal a nechcel papat, len vrestal o 106, tak som musela dobehnut taxikom domov, nech mi malicky neumrie od hladu. Pritom pred mesiacom ho manzel tiez par hodin strazil a flasu vtedy vedel pocucat. Obavam sa hlavne v horucavach v lete, kedy malemu chcem davat prevarenu vodu, ze vlastne ani neviem ako mu ju potom budem davat.

gucz
19. máj 2010

alikaa neviem poradiť, ja nedávam malému ani vodu, ani čajík zatiaľ, fľašu nechce 😒

tu je tá naša kára, asi šedú tú podložku, že?

katka22r
19. máj 2010

alikaa ani nasa nechce flasu a uz vobec nie vodu a s cajik mi raz odpila ale s lyzicky,niekde som citala ze dieta ktore sa len koji vie potom pit uz rovno s pohara

evca35
19. máj 2010

alikaa - ja dojčím, aj dávam na obed a na večer moje odstriekané mliečko z fľašky. Robím tak od 4 týždňov malého, keď sal iba z prsníka ale nepriberal. Malý s tým nemá problém, po fľaške ešte prejde na prsník, v noci a cez deň medzi kŕmením z fľašky je tiež na prsníkoch a žiaden problém.

ako si dopadla v práci?

dadulka2000
19. máj 2010

alikaa, zase moja sa pekne koji, ale ked potrebujem a na noc jej davam odstriekane mlieko z flase a nema s tym problem,... mozno je to len vec zvyku a treba skusat. 😉

ivv
19. máj 2010

alikaa ja tiez iba kojim. mala nechce ziadne cumliky, odstriekane mlieko z flasky.. a vodicku som jej davala len raz, ked sme cestovali a bolo horuco a davala som jej ju lyzickou.. takto jej vlastne davam aj vigantol. odstriekam na lyzicku mlieko, kvapnem kvapky a dam jej do pusiny, cize na lyzicku je zvyknuta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre