Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

amisa
12. sep 2010

Babule hlasim Prav prespata noc.,sama zaspava a .spala 10 hodin .. slava slava slava . sama zaspava bez problem uz aj cez den. Trvalo to teda skoro tyzden ale naucila sa.
Inak zvykame si na papucky a poviem rovno velmi ju neuchvatili, tak hodinku v nich vydrzi a potom ich s trucom vyzuje. Preto som dosla k nazoru ze upne prve papucky nieje dobre kupovat drahe. Lozi po dlazbe , plavajucej podlahe i koberci a ma kolena uz aj s par modrinami. Asi jej urobim na kolena navleky. 😀 😀
@zuzkat1 no teda mala robi brusaky? gratulujem. nasa sa snazi ale do sedu to nedotiahne este.

zuzkat1
12. sep 2010

@amisa existuju chranice na kolena🙂 ale my ich nemame len ma pekne teplaciky a to staci...tak si rada vsak?🙂 ked ti teraz prespi noc..my klasika na prsniku🙂 a predcerom ma zacala kusat z hry,no tak sa to snazim rychlo stopnut a celkom sa dari...
inak dakujem baby🙂

amisa
12. sep 2010

@zuzkat1 to vies jasne :0 No hcranice asi len kupim teple teplaciky 🙂 to bolo myslene skor zo srandy 🙂
Potvorka tvoja skusa hryzkat??? potvorka mala veru stopni pokial este niesu zubky..potom to musi velmi boliet

lili213
12. sep 2010

Ahojte maly si tiez sadne sam, ked sa mu chce 🙂 inak sme chory ☹ soplik a zvysena teplota. Tuto noc sme ani nespali 😒 stale sa budil a plakal. @amisa gratulujem k prespinkanej noci 🙂 len tak dalej.

certica_3
12. sep 2010

@amisa no to ste teda šikovné . to Vám prajem a aj závidím ,neviem ako dlho mi na tento zázrak prespania celej noci budem ešte čakať .chcela som Ťa poprosiť či by si aj mne neposlala emailom tú knihu ako zpacifikovať dieťatko ku spánku ak je to možné . ja som už raz zavádzala režim a aj sa mi darilo ale potom som povolila .teraz to ľutujem ,musím priznať .

zuzkat1
13. sep 2010

@amisa my mame zubky🙂 uz 4🙂 takze to boli dost

zuzkat1
13. sep 2010

inak baby kupila som jeje topanocky nakoniec u batu, velmi pekne makkucke... zistila som ze ma nozicku 17ku ale kupila som jej 18ky,lebo zatial nechodi vonku tak nevadi ze trosku je vacsia... a ma tak este asi centimeter miesta tak nam snad vydrzia celu jesen🙂

amisa
13. sep 2010

@certica_3 zaslane 🙂 vela uspechov, mi sme na tom boli tiez rovnako..
@lili213 veru veru uz e tu chladno a hmla.. choroby sa zacnu sirit, nastatsie uz niesu take drobne tie nase deticky. Nech sa rychlo uzdravite.
@zuzkat1 neskusa si ich davat dole? 🙂 4 zubky to ste machry 🙂

lili213
13. sep 2010

ahoj 🙂 dnes to nebolo v noci o nic lepsie 😠 , neustali plac a odsavanie soplikov ☹ @zuzkat1 4 zubky!!! kedy sa jej stihli prerezat 😀 My stale cakame 🙂

zuzkat1
13. sep 2010

@amisa no nedava,lebo doma jej nedavam..ja som jej kupila na von🙂 a vonku nosi take capacky tenisky uz davno🙂

@lili213 no prvy sa ukazal cca ked mala 6 mesiacov a odvtedy sa ukazali aj ostatne🙂 teraz je ako taka mysliska🙂 2dole 2 hore🙂 medzi hornymi ma taku chutnu medzeru..🙂

zuzkat1
13. sep 2010

@lili213 jej teraz citam ze je maly chorucky☹ skore uzdravenie zelam...

nella1
13. sep 2010

@amisa ako si docielila ze ti malinka zaspava sama cez den aj v noci? 😀 urcite si musela byt statocnaa a len VYDRZAT ze? prosim blizsie info 😀 no my zatial na rucickam a potom ju prekladam do postielky....

nella1
13. sep 2010

maminky pouzivate pre drobcov na pripravu mliecka a jedla len kojenecku vodu?

zuzkat1
13. sep 2010

@nella1 ja kojim,ale na varenie pouzivam normalnu vodu z vodovodu

zuzkat1
13. sep 2010

@lili213 malo tam byt ze je ako mysicka🙂 preklep😀

lili213
13. sep 2010

@nella1 ja zatial na vsetko kojenecku. @amisa to ti zaspava uplne sama v postielke? @zuzkat1 tak to jej potom bleskovo prerezali 😀 , kuse ta velmi? Kamaratka preto presala kojit, lebo maly si nedal povedat a stale ju kusal po celych prsiach.

certica_3
13. sep 2010

@nella1 keď nepreváram kojeneckú ,na varenie obyčajnú , veď prejde varom
@amisa ďakujem , budem po večeroch čítať a potom zavádzať
@lili213 skoré uzdravenie
naša má stále iba ten jeden zúbok ale tak nariekala aj dnes celé dopoludnie len na ruky a túliť sa a mrnkať , určite sa reže spodný vedľa už nech to je za nami

amisa
13. sep 2010

@nella1 @lili213 dievcat podla jednej knizky. Ak chcete zaslem vam ju meilom. Je to taka metoda zavadzania urciteho rezimu. zaspava sama v postielke cez den aj v noci. Nieje to zas ale vhodne pre kazdeho, napriklad ak sa dieta dokaze vytocit tak, ze odpadne alebo patrite k alternativnym matkam. Musite byt pevna a vydrzat. Precitala som to za pol dna a hned vecer zaviedla po tyzdni zaspavala sama bez placu a zacala pekne papkat (myslim objem, ze uz nie len tak ham ham 50ml).

Tiez pouzivam na varenie obycajnu a na pitie a ked to nevarim (sackove kasicky) prevarenu alebo dojcensku vodu.
Kvoli tomu hryzkaniu som aj celkom rada ze ten zubok este nemame 🙂 ale uz som nane aj tak zvedava.

lili213
13. sep 2010

@zuzkat1 @certica_3 dakujeme 🙂 @amisa o.k poslem ti mail IP a uvidim ci to zvadneme 🙂 , u nas je problem len s tym zaspavanim.

dadulka2000
13. sep 2010

ahojte
@lili213 aj nasa zaspava sama v postielke. uz je spolu v izbe so starsou sestrickou,... dam ju do postele, do spacaka, dam jej handricky a idem prec. a tym pre mna padla 😀
vcera spustila strasny rev, tak sme tu starsiu vzali prec a nechali millie nech si poplace,.... asi po 15min zaspala,.... 😉
moja mala nic nechce pit, len moje mlieko a vodu z kohutika. co s nou,...

lili213
13. sep 2010

@dadulka tak to mas stastie 🙂 , budi sa ti v noci?

dadulka2000
13. sep 2010

@lili213 budi,....aj 4x od polnoci.
vcera sme skusili fintu a dali sme jej tuhu veceru - nudle s kuratom a zeleninkou, potom mlieko a prvy krat sa zobudila az o 3 rano, to som ju nakojila, supla spat do postielky a potom rano o 6.30 uz vstavala
hned to bolo lepsie
dnes chcem ist vecer cvicit, tak som zvedava ako to mm zvladne s dvoma detmi, a ulozit ich spat 😀

lili213
13. sep 2010

@dadulka2000 a nezobudi tu starsiu? U nas ked sa Adam zobudi tak o tom vie cely dom.

dadulka2000
13. sep 2010

@lili213 vcera ked zaspavala tak spustila rev,... a to sme tak vyriesili ze sme dali tu starsiu na chvilu ku nam do postele. a v noci ona tiez zareve na plne hrdlo,... ale Elka spi tvrdo a nevadi jej to. a ja ju hned vezmem a nakojim.
ja som aj tu starsiu vycvicila v spani od malinka,... ze sa precita rozpravka u nas v posteli a ide sa spat ku nej do izbicky. tam sa jej da handricka do ktorej sa ona zamuchli a ide sa von. 🙂
teraz musim povedat ze je to tak najlepsie,... lebo od tej 7.30 mame s muzom klud od deti.

zuzkat1
13. sep 2010

@lili213 uz je to lepsie... vraj deti co poznaju cumel sa od toho nevedia odnaucit... moja cumel nepozna..da sa povedat ze kusala asi jedne a pol dna tak dufam ze uz s tym prestala🙂

zuzkat1
13. sep 2010

dnes sme sa boli hojdat na ihrisku🙂

jitta
13. sep 2010

Ahojky, náš malý byl na dnešek 5x vzhůru, tak jsem jak mátoha 😒 , nějak to na mě dneska padlo. navíc adélka má šílenou rýmu, tak jí mám doma,aby se jí co nejdříve zbavila,aby mohla v pátek jet se školkou plavat, tak uvidíme.
malej spí s námi v ložnici a adélka u sebe v pokojíku a i když někdy malej spustí, tak jí to nevzbudí, má tvrdé spaní,ale malýmu stačí, když ho vezmu, nakojím a on spí hnedka dál, ale i tak bych se ráda aspoň tři hodinky v kuse vyspala 😀 😀 Jinak už docela pěkně malej sedí,ale zatím jen chvilku a pak se skácí,ale i to je pokrok, lézt se mu zatím nechce, kam potřebuje,tam si jednoduše doválí sudy 😀 😀

zuzkat1
13. sep 2010

@jitta asi nie si zvyknuta🙂 ja chodim spat cca o 10-11tej a vstavam o 6tej s malou a medzi 10tou a 6tou ona vstane cca 4-5x 🙂 ona ide spat o 8mej a prvykrat sa zobudi o 10tej 🙂
pozeram ze nejak nam tu chorlaveju deticky☹

lili213
13. sep 2010

@zuzkat1 ani kamaratkim nepoznal cumel, ale ak ta prestava kusat tak je to o.k .Hanka je krasna 🙂

certica_3
13. sep 2010

tak mi sme včera boli na opekačke u známych ,majú na záhrade trampolínu , tak sme skákali .malej sa páčilo ,ja som sa riadne zapotila .malá sa smeje aj keď druhý skáče a teraz som sa bála že dostane od smiechu svalovicu na brušku . dúfam že babie leto vydrží čo najdlhšie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre