Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lili213
1. okt 2010

@zuzkat1 kazda s nas je ina a robime vsetko co nase deti potrebuju a co nam vyhovuje. Ja som mala tiez problem s kojenim, skor maly mal s nim problem , ale aj ked nekojim tak nie som urcite zla matka. Moja dr. je tiez za kojenie, ale sama mi prikazala maleho dokrmovat 4 1/2 mesacneho lebo nepriberal a materke mlieko mu nestacilo. Ak ti mam pravdu povedat, ja by som nemala naladu kojit kazdu hodinu.
Ja malemu varim zvlast nemam s tym nejaky problem, davam aj jogurt a kase a vsetko co ma napadne, len mu nesolim, nekorenim a nedavam cokoladove. @amisa ja mam tiez autosedacku od 9 - 36kg a som spokojna 🙂 malemu som tiez kupila taky vozicek cez MK. 🙂

lili213
1. okt 2010

@jitta aj my si zvykame, len este sa nevycikal, my ho mame zatial len na kakanie 😀

jitta
1. okt 2010

@lili213 i to je úspěch a malej čůrá většinou po spaní, hnedka jakmile se vzbudí, hned ho tam posadím a většinou se zadaří, adélku jsem taky tak dávala a po spaní byl úspěch skoro pokaždé 😀 😀

lili213
1. okt 2010

@jitta aj ja ho davam po spani

jitta
1. okt 2010

@lili213 aha, tak to se mu prostě asi nechtělo 🙂 🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@jitta no ved to je zas o tom ze dr... kazdy dr ma iny nazor🙂 ja uz som rozmyslala nad jogurtom,,ale mne moja hrozne malo je celkovo tak mi to pride zbytocne...
jaj nocnik...moja na nom stale len place☹

zuzkat1
1. okt 2010

@lili213 ale ved ja som nepovedala ze kto nekoji tak ten je zly rodic!! to si kde videla prosim ta... to mi nikdy ani nenapadlo... lili si to vytrhla skontextu ... to co som amisi reagovala bolo na prispevok v inej teme.. a vobec sa to netykalo toho ze by som odsudzovala niekoho kto nekoji... mam kopec kamosiek co nekoja a nepovazujem ich za zle matky ( a teda aj take su medzi nimi take ktore mohli a nechceli)
tam v tej inej teme jedna baba radila miesto kojenia (v noci) cajik a flase a dudle a neviem co davat detom...som jej reagovala ze to nie je dobre ak chce niekto kojit... reagovala som jej najma preto lebo do inej temy (este inej - tretej🙂) chodi kopa bab ktore potrebuju radu ako nabehnut zas na kojenie lebo pouzili flasu dudel a ine veci...aj jedna moja kamoska doteraz narieka lebo pouzila flasu a maly jej potom odmietol prsnik... mlieka mala dost a maly mal len 5 mesiacov... ak som sa tu vyjadrila nejak tak ze si pochopila z toho ze odsudzujem maminy co nekoja tak sa ospravedlnujem...

lili213
1. okt 2010

@zuzkat1 nemusis sa ospravedlnovat, ja som to tiez nemyslela na teba ale vseobecne, ze kazdy robime co si myslime ze je vhodne pre nas a pre nase dieta. 🙂 A riadime sa podla rad nasich lekarov 😀

valria321
1. okt 2010

baby ani ja malej nekorenim nesolim ale tak občas sa fakt stane že spapa čo mame na obed ona je strašny jedak na všetko otvori usta :o)ale presne ako tu niektora písala každe dieťa ine a všetky robime tak ako ktoremu dieťatku robí dobre ja som tiež nekojila možno 2 mesiace a nemala som už nato nervy malo mlieka a tak sme na UM a moja emmka užastna ešte sme ani chore neboli klop klop a prespinka celu noc je to možno hnusne ale všetci mame pohodlie žiadne budenie nič ale určite keby sa dalo tak ešte kojim....

anawi
1. okt 2010

@valria321 urcite som to myslela v dobrom 😉 Kazda sme ina, kazda mame ine dieta a chceme pre ne len to najlepsie a to ze som sa zacudovala ze malej davas paprikas, to neznamena ze ti nieco vycitam. Ved robis ako chces, je to tvoja vec 😉
baby ja nemam nocnik este ani kupeny 😅 Ale uz sa na to chystam, ona totiz najnovsie cika vzdy ked jej dam dole plienku 😀

amisa
1. okt 2010

@jitta mis me kupili nocnicek dnes..zajtra skusime co na to mala povie 🙂

zuzkat1
2. okt 2010

@lili213 jaj som rada... mala som pocit ze som sa ta nejako dotkla... je mozne ze som sa tam zle vyjadrila 😒
inak dnesna noc baby.... zobudila sa len 2x.... ale.... druhykrat bola hodinu hore a chcela sa hrat... o pol 4tej...

zuzkat1
2. okt 2010

@valria321 a co je na tom hnusne ze si rada ze ti prespi noc🙂 podla mna nic🙂 kazda by sa tesila🙂 moja neprespi je velakrat hore...ale neriesim, cakam kym aj ona prespi noc🙂 aj moja inak na vsetko otvori pusu...ale len 5-6x😀

jitta
2. okt 2010

@amisa super, tak uvidíte, malýmu se tam moc líbí, dneska se tam taky už 1x vyčůral 😀 😀
I já bych byla ráda, kdyby mi malej přespal, noc, ale nekonná se, 2x kojíme a jinak je vzhůru i 5x, ale lezou mu hormní zoubky, třeba se to pak zlepší 😉

zuzkat1
2. okt 2010

@jitta @amisa ja asi ten nocnik budem asi musiet fakt posunut o par mesiacov... mojej sa tam nepaci... hlavne tam neobsedi.. ☹ proste prace sa stale prec... ona nevie sediet...nikde☹ ani pri jedle... stale vstava na tej stolicke a snazi sa odtrhnut operadlo... stale s tym trasie... proste to vyzera u nas tak ze lyzicka do pusy.. posadit hanku, dalsia lyzicka do pusy, posadit hanku.. a tak dookola... tych par lyziciek co zje ma stoja roky zivota... a trva nam to aj pol hodinu.... 😖 ja by som viac ako nocny spanok privitala sedenie pocas jedla 🙄

lili213
2. okt 2010

@zuzkat1 no niektore deticky su take 😒 skus ju niecim zaujat, knizkou ale hrackou co ma rada, inak neviem. Adamko je na stolicku zvyknuty, lebo je v nej dost casto, ked varim alebo sa zdrziavam v kuchyni... no nieco podobne som mala ja s kojenim

zuzkat1
2. okt 2010

@lili213 ja to mam aj s kojenim a s ohradkou a so vsetkym... ona je hrozne hyperaktivna... ja som ju tiez davala do stolicky kym som varila,ale uz nemozem lebo zistila ze sa tam da stat... tak varim, upratujem a zehlim periem len ked spi... ked je hore tak mam mozno 10 minut co je ochotna byt niekde (ohradka alebo tak) inak nieze place... to by som mozno este zniesla ked viem ze je to len hysak...ale ona jaci... ja neviem ako to opisat proste to aj na prizemi pocut (a to sme na 7mom poschodi) ziape z celych pluc... a to od mala je taka nervna a cim je starsia tym viac... a u nas naozaj nepomahalo ani to ze nechat ju nech si poplace...cim dlsie plakala tym viac ju to tahalo na to jacanie a je schopna jacat kolkokolvek az kym niekto nepride... ale uz som sa naucila vsetko porobit na etapy.. a varim zasadne jedla ktore su za hodinu hotove... na prechadzky nechodim daleko,lebo kocik neznasa a neprekaza jej jacat ani na ulici....takze tak🙂 preto mam obavy aj z nocnika kedze sa jej nepaci 😖

jitta
2. okt 2010

@zuzkat1 tak to ti nezávidím, oproti vám je náš malý úplný poklad 😀 😀 😀 tím nechci říct, že Hanka není, jen je prostě živá 😉 😉 Já si v klidu poklidím, uvařím, vyperu, vyžehlím a malej si mezitím hraje, občas hlavně večer je taky takovej umrnčanej,ale to už bývá většinou unavený, jinak si hraje v pokojíčku na zemi, nejlépe, když je tam s ním Adélka, ( má na koho koukat a není tam sám), nebo v ohrádce,ale tam bývá čím dál tím méně a nebo je chvilku v lehátku a tam i jí. Jídelní stoličku máme,ale tu má adélka rozebranou na židličku a stoleček a u toho si kreslí a modeluje a tak a má ji v obýváku, takže malej zatím židličku nemá,ale po plavání chodíme do takové herny,aby se tam děti najedly a aby nešly ven rovnou z bazénu a nenastydly a tam jsem ho dala do takové obyčejné jídelní stoličky a strašně moc se mu tam líbilo. V kočárku je taky rád, stačí mu , že sedí a kouká ven a to je spokojenej a vydrží třeba i 2 hodiny. Dneska odpoledne máme na hřišti tu drakyádu, tak se vyspí v kočárku a pak ho posadím a bude koukat 😀 😀 😀 Počasí zatím přeje, svítí sluníčko, ale zatím moc nefouká, uvidíme odpoledne 😉

certica_3
2. okt 2010

@jitta to máš vzorné dieťa , musela si veľmi poslúchať .aj môj prvý syn bol taký .Alicka je väčšie šidlo .Ja sa priznám že keď neviem čo s ńou keď má papať , tak jej pustím TV stanicu bebe . Najprv som na to frflala že nikdy ale zistila som že na tých 10 minút jej to uškodiť nemôže ,ja jej do toho rozprávam čo tam vidíme -lebo občas naozaj je ťažké uhádnúť aké to je zviera , mali by zobrať lepších výtvarníkov . Takto sa nám podarí zjesť väčšinu jedla . Sedí už vo vysokej stoličke , lehátko už dávno nebolo pre ňu ležať nechce .Máme tiež problém v kočíku , chce loziť a nie sa voziť , tak ju beriem na ihrisko -tam ju pohúpem ,pozerá na deti , na prechádzke na psov .Ale dlho nevydrží .Chodila aj do piesku ,ale teraz je už chladno tak je koniec . Tak sa príliš neteším na chladnú jeseň a studenú zimu ,lebo netuším čo s ňou budeme vonku robiť . Plaziť sa nemôže , chodiť ešte nevie len stáť a s našou podporou skákať ako opica na gumičke.Až bude sneh asi ju postavím do hlbšieho ako snehuliaka 😀
Tu je zamračené a vyzerá pršať , nejakých 12 stupňov ,takže Vám prajem peknú drakyádu, nech Vá to pod slniečkom pekne lieta.

jitta
2. okt 2010

@certica_3 děkujeme, i tady je ale chladno, musíme se pořádně ustrojit. jo, je opravdu moc hodný, ale za to s adélkou jsem si užila, ona byla strašně uplakané miminko, kolik nocí nám probrečela, to ani nejde spočítat a dlouho jí to drželo, takže te´dka si to vyloženě vychutnávám 😀 😀 😀
Malej v lehátku u jídla vydrží, má to ale už nastavený, že v tom úplně sedí, taky by se mu nelíbilo, kdyby ležel a nejlíp se nají, když dávají v televizi reklamy 😀 😀 😀 hlavně večer toho dost využívám, když už je unavený

zuzkat1
2. okt 2010

@jitta pani tak taketo deti poznam len z rozpravania🙂 hej nasa je fakt extremne ziva... a velmi tvrdohlava a jesitna... 🙂 snad sa mi to podari nejako obrusit u nej nech to s nou v skolke a skole vydrzia🙂

zuzkat1
2. okt 2010

@certica_3 🙂 to s tou telkou pznam🙂 presne ani ja som nechcela telku pri malej..aj sme v spalni zrusili ze nech na nu nevyzaruje... ale ked je tak obcas ked je to fakt uz krute tak pustim telku... ale taka "pokojna" stanica ako bebe u nas nema sancu... ona potrebuje take normalne stanice kde idu reklamy a tak... viem ze to nie je prave nejlepsie..ale tiez si hovorim ze ta chvila raz za cas jej neublizi... kamoska ma rocneho syna a dava ho denne aj na hodinu rano a na pol hodku vecer pred telku uz od pol roka...to uz sa mi vidi dost ....tak si myslim ze tych par minut co ja dam obcas je v pohode🙂

zuzkat1
2. okt 2010

🙂

zuzkat1
2. okt 2010

baby tu ruzovu bundicku nosi od narodenia🙂 je to velkost 62🙂

lili213
2. okt 2010

@zuzkat1 maly je tiez dost aktivny a uz ho pomaly tiez neustrazim, stale niekde vylieza a vsetko na seba taha, ale chvalabohu nevrieska a nema hysaky, v pohode je v kociku nema problem sediet a pozerat sa okolo seba.

anawi
2. okt 2010

@zuzkat1 to presne akoby si o mojej malej pisala 😀 Ja uz niekedy neviem co s nou mam robit, je strasne aktivna. A to jacanie, no to mi hovor o tom, to sa neda fakt pocuvat 😀 Presne, keby plakala tak to ju necham, ale takto ked zacne jacat az ma hlava boli. Aj som ju chcela nechat vyplakat, bolo este horsie 😖 Niekedy ma chvilku ze sa zahra sama na zemi na deke, ale to max 5 minut. Neobsedi ani za svet, este aj na rukach mi skace ako mala opicka 😀 Stolicka sa u nas pouziva casto, pekne sa v nej vedela zahrat, ale uz aj ona zistila ze sa v nej da postavit. Tak a v nej vrti, ze sa bojim aby z nej nevypadla. Skusala som ju v nej aj priputat, no to bolo revu, proste ona potrebuje byt neustale v pohybe.

anawi
2. okt 2010

a baby, vsimla som si ze mala ma vzadu na dasienku malu bielu bodku. Neviem co to moze byt, pozerala som ci to neni zub, ale neviem. Zeby jej prva vysla stolicka? 😕 Alebo to je nieco ine? Nestretli ste sa s tym niektora? 🙂

zuzkat1
2. okt 2010

@anawi kojis? moze to byt soor... opytaj sa v teme dakujeme annag... ak kojis🙂
moja soor nemala este..ale baby v tej teme vedia co s tym...
inak ja tu chodim do temy narocne deti.. tam nas je takych viac co im deticky jacia a vseliako trucuju a vyvadzaju🙂 moju malu vola mama maly terorista.. ked sme u nich tak s nou sama ani nechce byt lebo mala ju znici za 5 minut... 😀 presne ked ma taky den ze furt jaci tak je to hroza... vecer zalahnem s migrenou...

zuzkat1
2. okt 2010

@anawi http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...
toto si precitaj je tam aj ako postupovat ak ma babo soor v puse ...
neviem nechcem klamat ale mozno moze byt soor aj u nekojenych deti... je to infekcia tak asi je to mozne... skus precitat tu cast o tom (je to trochu nizsie po tej pasazi o bradavkach🙂) a uvidis..ale ak to nejde zotriet ten biely fliacik tak to asi bude soor... nic to nie je,lehko sa to osetruje🙂

anawi
2. okt 2010

@zuzkat1 nie nekojim a je to bodka asi 1mm a nejde to zotriet, neviem asi pojdem s tym k dr. a dakujem 😉 No moja mala takto znici svokru za 5 minut 😀 Vtedy mi nevadi ze je taka aktivna 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre