Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
14. okt 2010

@zabatinko ja mojej cistim zuby takou kefou vzdy pred kupanim vecer...ma to rada...co sa mm tyka ani som neochutnala...

lili213
14. okt 2010

@zabatinko no mne to MM nechutilo, tak viem o co som prisla , mrzi ma to len koli Adamovi. No mate krasnu vahu 🙂 , mam aj ja take kefky.

certica_3
14. okt 2010

@zabatinko no to ste naozaj šikovný a veľký , práve som si pozrela Vaše fotky , malinká vyzerá ako keby mala už rôčik fešanda 😉 . inak my máme takú sadu kefiek z DM , malá gumenné používa ako kúsatko a kefkou jej beháme po zuboch aj viac krát za deň a snažíme jej ukazovať že aj my si umývame zuby aby opakovala . ja som mm nechutnala , iba pri prvom synovi a nič moc takže teraz sa mi už nechce 😝

certica_3
14. okt 2010

dievčatá , blížia sa Vianoce a hneď za tým majú naši drobci narodky . aké darčeky plánujete , mňa sa už pýta celá rodina . dajte typy , prosím .

andrejkaz
14. okt 2010

@certica_3 podobny problem mam aj ja co sa tyka darcekov a my mame este aj meniny hned vo februari 🙂 tak musim povymyslat kopec darcekov....ale na Vianoce to bude asi trojkolka a kocky a myslim ze aj nejake oblecenie 🙂

zuzkat1
15. okt 2010

@certica_3 no ja by som jej chcela nejake drevene jednoduche skladacky (2-3 diely) a na narodky uz mozno aj babiku... alebo este to penove puzzle na zem co sa dava a ma to aj ako priestor na hranie ...ja oblecko moc nie,lebo to ona nevnima ako darcek🙂 to jej kupujem ked potrebuje🙂

certica_3
15. okt 2010

no my sme už niečo vybrali - takého psíka čo rozpráva a spieva plyšový , úspechy slávi aj u detí kamošiek , nejaké leporelá , rozmýšlala som nad odrážadlom alebo malinkým kočíkom buginou čo by tlačila pred sebou keď už bude chodiť , možno väčšiu loptu , no nejako to podelím medzi babičky a dedkov a tetušky .

jitta
15. okt 2010

Ahojky, nad dárkama už taky pomaličku rozmýšlíme, malej dostane od manželových rodičů tatru a Adélka takového plyšového pejska na vodítku co chodí a štěká, od našich v Praze dostanou oba z Ikeii plastový stůl a židličku a nějaké drobnosti, od nás Adélka dostane nové kolo a přilbu a malýmu ještě nevím co koupíme,ale manžel něco s radostí vybere, bude to hračka pro oba dva 😀 😀 😀

zuzkat1
15. okt 2010

@certica_3 ja som bola u neurologa,chodi tam na kontrolu od mala .. a ta mi povedala ze ziadne odrazadlo nech jej nekupim len take nieco co pred sebou bude tlacit🙂 inak aj ortoped to iste vravel, ze to velmi kazi nozicky... tak ja len tak... 🙂 my asi ale nic take kupovat nebudeme lebo byvame v 2izb. byte takze naco... ale vidis knizky jej asi kupim...u kamosky som videla taku super... mala maly klavirik ku knizke pripojeny a ta knizka obsahovala ludove piesne ,klavirik ich zahral bud sam,alebo ich aj ty mozes hrat...klavesy su ocislovane ako aj noty pri pesnickach takze je to lahucke ... a malej sa to u kamosky hrozne pacilo tak asi to jej kupim na narodky🙂

zuzkat1
15. okt 2010

@certica_3 teraz citam po sebe aj po tebe😀 a sa smejem...som si pomylila odrazadlo s chodulkou🙂 prepac🙂

lili213
15. okt 2010

no aj ja mam problem co kupit a Adam ma vsetko v decembri, Vianoce, meniny, narodeniny. Asi tiez nejaku skladacku a reporela, od nasich asi plastove pieskovisko a smyklavku, no musime este porozmyslat.

andrejkaz
15. okt 2010

@certica_3 toho psika zvazujeme aj my....vraj je to perfektna hracka,tak som zvedava 🙂 ale rozmyslam,ze zbytocne to riesim,lebo aj ked kazdemu poviem co ma kupit,tak mu nakupia este kopec kadejakych inych hraciek 🙂 tak sme si povedali s mm,ze uvidime co dostane na Vianoce a nad narodeninovymi darcekami budeme rozmyslat az potom🙂

aurra
15. okt 2010

@zuzkat1 ja som uz malej kupila odrazadlo je to take 4v1 hojdacka, odrazadlo, ona si to moze tlacit pred sebou, a ma to aj vytahovaciu tycku, ze ju mozem aj ja tlacit, tak dufam, ze toto je ok, trochu som sa zlakla, co si napisala, snad si myslela tu chodulku, tu teda ani ja nechcem.

@certica_3 toho psika tiez mala dostane, strasne sa mi to paci a isto aj jej

zuzkat1
15. okt 2010

@aurra hej chodulku ja som sa potom opravila hned v dalsom odkaze🙂 to co pises je OK...ja som sa pomylila 😅

zabatinko
15. okt 2010

Ahojte,aj ja rozmyslam o tom psikovi,to odrazadlo 4v 1 dostala na pol roka.Este sanky kupime na Vianoce a na narodeninky nejaku babiku co uz rozprava..

danteska
15. okt 2010

@zuzkat1 to penove puzzle sa da kupit normalne v hrackarstve?to sa aj mne paci..tiez neviem co malemu kupit...Vianoce,narodeniny a hned 20.1.ma meniny... len jeho hracky absolutne nezaujimaju...keby sa mu chcem zavdacit tak staci ked dostane kopu kablov,papiera ktory moze trhat...mam nejake "ine" dieťa 😀 😀 😀

zuzkat1
15. okt 2010

@danteska moje je take iste🙂...hracky len hryzie a najradsej ma papier🙂 hej v hrackarstve🙂 aj v tescu som uz videla

amisa
15. okt 2010

baby veru.. davajte napady lebo potrebujem aj ja inspiraciu

danteska
15. okt 2010

@zuzkat1 no ved ja aj preto rozmyslam ci hracky kupit...autosedacku dostal od jednej babky -to som ocenila 😀 😀 ale inak hracky asi ani moc kupovat nebudeme..jemu je to naozaj zbytocne.ale to puzzle by sa myslim hodilo,je to na koberec,alebo miesto koberca,na sedenie,mozno to by ho zaujalo..

nella1
15. okt 2010

@danteska pozor na penove puzzle co obsahuju v nutri pismenka alebo zvieratka a daju sa z toho vybrat hrozii riziko udusenia my sme to puzzle mali ako kobercek tam sa hrala ale ako zacala byt viac aktivna zacala tie casti vyberat a papkat a boli tam naozaj aj male casti museli sme to zrusit....

danteska
15. okt 2010

@nella1 fuha...tak to musim este popozerat..

andrejkaz
15. okt 2010

@nella1 no my take puzzle mame a veru ma nikdy nenapadlo ze by mohlo byt nebezpecne az teraz ked som si precitala tvoj prispevok som si uvedomila,ze maly zacal tie zvieratka odtial vyberat a "rozoberat" ale my mame take celkom velke kusky,tak snad to nebude az take hrozne,keby to zacal davat do pusy 🙂

nella1
16. okt 2010

@andrejkaz vies co mna to predtym tiez nenapadlo ale kdesi pisali o nebezpecnych vyrobkoch pre deti z rizika udusenia a bolo tam toto penove puzzle s castami co sa daju vyberat potom som si to uvedomila ze to naozaj neni bezpecne lebo do vsetkeho hryzka a kludne moze z toho odryznut....dam jej to az ked bude vacsia a bude vediet rozoznat co moze a co nie a nebude uz vsetko davat do pusy...

jitta
16. okt 2010

Ahojky, my máme taky doma tohle pěnové puzzle, ještě po Adélce, ta ho dostala,ale jako už starší, tam nehrozilo že by to okusovala. Malej na tom býval v obýváku,aby neležel na dlažbě, ale teď je to uložené ve skříni, aby se na to nedostal 😉 😉 Máme číslice a pak dopravní prostředky, kola,lodě,auta a tak a tam jsou opravdu malé kousky a malej to hnedka začal rozebírat a strkat do pusinky 😀 jako všechno.
Teď malej spí, v noci mi přišlo, že je nějakej teplej a má teplotu ☹ ☹ ,tak uvidíme,jak na tom bude zítra a v pondělí kdyžtak sjedeme k doktorce ☹

tigarah
16. okt 2010

moj syncek tiez nechce absolutne nic papat. je kojeny,spapa akurat banan alebo jogurt, brumika a tak.... ale polievocku alebo masovy prikrm vobec... musim ho vseliako zabavit aby som do neho vtrepala aspon par lyziciek ale potom uz iba odvracia tvaricku. na ranajky mu dam kusok chlebika s maslom a potom uz nechce.... z flasky nepije, myslim ze to je len dobre, celkom pekne sa naucil pit z hrnceka.
vahu ma dobru ma skoro 10 kil, zacal sa stavat na nozky uz pred viac ako mesiacom a pomaly bude chodit aj sam, cize prosperuje, tak nasilu ho nutit jest nebudem, myslim ze to pride casom a bude mu chutit aj ine. co myslite vy?

hrusticka84
16. okt 2010

@tigarah 🙂)))))))))) no to mi připomíná mého prvního syna........maso do roka neochutnal...zeleninu s bídou.Dnes mu je 15 a mlsný je dál 😀 maso téměř nejí....ale podobnou zkušenost jsem vyslechla i od jiné maminky .Ten by se fakt hodil do reklami VYROSTLI JSME NA SUNARU 🙂 .....nevím jestli běží i na slovensku.
Jinak asi nenutit,nemá to cenu....spíš mu to jen zkoušet občas nabídnout 🙂

certica_3
16. okt 2010

no ja som si už vyhliadla knižku šteniatka hľadajú zvieratká .máme už takú malú rozkladaciua učím ju zvieratká a aké zvuky vydávajú , tak do zbierky veľkú . vyberala som už aj tie odrážadlá zatiaľ dvaja favority , uvidím ako rozhodne tato .dám asi kúpiť dopredu aj nejaké veci do piesku . zistila som že na internete je inšpirácie dosť ale pýtam sa vždy kámošiek čo má úspech .
inak malej budem musieť kúpiť čižmičky , má po svojom tatinkovi vždy ľadové ruky a aj nožky . už teraz chodí z prechádzok s cencúľmi medzi prstíkmi . takže sa poobzeráme , zatiaľ som v kamennom obchode nič pekné a také malé nevidela a cez internet to nechcem , chcem skúsiť , Alicka má dosť vysoký nart.

danteska
16. okt 2010

@tigarah
@hrusticka84 u nas rovnaky problem... 😒 papame troska zeleniny ale so zarobenou kašou sladkou.. inak nie.. v piatok som pocula tiez jednu pani ktora ma vnuka a ten nic nechce,ma 4 roky a zje len suchy rozok,mäso vobec,šišku bez džemu,polievku len 3 lyzicky..ja som si tiez myslela ze sa to napravi ale uz nie som si taka ista 😀

hrusticka84
17. okt 2010

@danteska jsou to s dětičkama radosti 😀 budete se muset obrnit trpělivostí 😉 já krájela maso v omáčce a vůbec tak do 10 let....stejně mi ho nechtěl,ted´už na to vážně rezignuji 😀
Na fotečkách,ale váš hošíček nevypadá,že by mu něco scházelo 😉 prostě papá jen to co mu chutná 🙂
Ted´mě napadlo,mojí Josefínce moc chutná polívečka s krupicí,víc mrkve a pak třeba už jen kořenová petržel....dnes děláme svíčkovou s hovězím to si muchlánek dá 😀

certica_3
17. okt 2010

no ja mám tiež priateľku a jej dcéra nejadla nič okrem mm kým nešla v 2 rokoch do súkromne škôlky . tam tiež skúsila štrajkovať ale nakoniec sa po týždni pridala k ostatným deťom . neskúšali ste možno aby videli že papkajú aj iné detičky . mne moja tiež hneď lepšie otvára ústa keď vidí toho jej brata jesť . len taký nápad , nechcem byť múdra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre