Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
29. máj 2010

janqa spln tak moze posobit na babatka,u nas to je to iste danko sa posledne noci budi s hroznym placom kazdu hodinu dve...

olifcek
29. máj 2010

prosim vas, co vlastne sleduju v moci babatiek? a co je normalne, ked sa tam najde?

jitta
29. máj 2010

Ahojík, no u nás včera bylo těžké zaspávání, malej před 8 usnul jako vždycky a o půl 9 byl vzhůru a zaspal znova až ve 22 hodin.

danteska
29. máj 2010

@olifcek sleduju ci v moci nie su nejake bakterie ktore by mohli spodsobovat zapal.su bakterie ktore sa bezne vyskytuju v moci a bakterie ktore tam nemozu byt.moc sa odovzdava bud na Biochemiu kde sa vysetruje v moci cukor,ketolatky,krv v moci atd,dalej sa robi mocovy sediment kde zistia tiez pritomnost erytrocytov,leukocytov a moc sa odovzdava na Mikrobiologii kde sa kultivuje na zivnych podach do druheho dna v termostate a podla toho ci tam "vyrastu" bakterie a ake mnozstvo sa robi test citlivosti na antibiotika aby lekar vedel dat ucinnu liecbu,lebo niektore bakterie su na urcite antibiotika rezistentne,odolne...

jitta
30. máj 2010

Ahoj, přeju pěkné nedělní i když u nás upršené dopoledne. Včera bylo krásně svítilo sluníčko a dneska je už zase pod mrakem. Tak jsem malýho uspala na balkóně.

danteska
30. máj 2010

aj u nas prsi 😠 fajnova burka je..boli sme na terase nech mame splnene ze sme kazdy den vonku 😉

andrejkaz
30. máj 2010

ahojte....vsade prsi a vraj este aj buduci tyzden bude ☹ a kdesi som pocula ze cele leto ma byt uprsane 😢 ......my sme tiez spinkali vonku na balkone ale aj tak je maly posledene dni akysi uplakany,malinko spava,jedine vcera potiahol 3hodky cez obed vonku....ale dnes tak max.30minut doobeda a 30minut poobede......neviem ci mu uz idu zuby alebo co,rucicky mu nemozem z ust vytiahnut,stale si ich cmula.....a navyse akosi zacal grckat

jitta
30. máj 2010

Cucání ručiček je i naše hlavní náplň dne, malej je má v pusince neustále a nejraději je, když se mu podaří vtáhnout do pusinky bodýčko, to má pak pod bradičkou celé mokré 🙂 Navíc ho pořád pozoruju, Adélka má streptokoka,od pátku bere antibiotika, je to nakažlivé, ale snad zafunguje kojení, měl by být chráněný mýma protilátkama a nechytit to ,uvidíme.....

aurra
30. máj 2010

aj nasa ma rucicky stale v pusine a slinta a slinta, tiez neviem, ci to uz mozu ist zubky, najnovsie sa zacala pretacat na brusko a uz sa snazi aj stvornozkovat, len akosi nevie zatial co s rucickami tak sa na to hneva.

andrejkaz
30. máj 2010

my sa este stale nepretacame,ani len naznak pretacania 😢 nas Matejko je taky lenivec,najradsej lezi na chrbatiku,alebo by sedel,keby som mu dovolila 😉 ,ale pretacat na brusko sa mu veru nechce......ked ho ale dam na brusko tiez sa snazi ist dopredu za hrackami,ale nevie ako

anawi
30. máj 2010

ahojte 🙂 rucicky mame aj my v puse cely den a tiez poriadne slinta, ale asi to este nebudu zubky. A na bok sa pretacame jedna radost, raz na jeden, raz na druhy, cely den sa nezastavi 😀 Na brusko jej musim este trosku pomoct, trosku do nej stuchnem a uz je na brusku cela stastna ze sa jej to podarilo 😀 Aj sa snazi stvornozkovat, zdvihne ritku a dalej jej to nejde tak sa hneva 😀
To pocasie je strasne, taka burka tu dnes bola 😒 Som zvedava dokedy to takto bude.
V piatok sme boli u dr. s tou reakciou po ockovani na ramienku. Povedala ze to neni az take hrozne, mam jej to natierat framykoinom a ak sa to zhorsi mame ist na plucne. Povedala ze nam to mozno praskne samo a nemusime to ist cistit. Vcera jej to poriadne nahnisalo a dnes prasklo a hnis vytiekol von. Tak ja teraz neviem, snad je to v poriadku 😒

danteska
31. máj 2010

kde ste vsetky ..????

andrejkaz
31. máj 2010

tak my sme dnes dospali asi posledny tyzden 🙂 konecne sa drobec poriadne vyspinkal.....dokopy cez den potiahol 5 a pol hodiny 😀 😀 tak dufam,ze aj v noci bude spinkat.....neviem preco ale v poslednej dobe je taky uskriekany,ked sa mu nieco nepaci hned spusti taky vreskot a ked hned neodstranim pricinu,tak vrieska ako o dusu 😕

jitta
1. jún 2010

Dobré ráno, my jsme si dneska přispali a vstávali až o půl 8, což je u nás dost neobvyklé, tak jsem si zase jednou pěkně poležela 😀

anawi
1. jún 2010

Ahojte, aj my sme dnes spali do pol deviatej a boli hore v noci len raz o stvrtej, takze to bola super noc aj som sa dobre vyspala 🙂 @andrejkaz aj my stale skriekame ked sa nam nieco nepaci 😀 Dnes je poriadna zima, fuka a prsi asi nepojdeme dnes ani na terasu 😒 Dokedy ma byt taketo pocasie 😠

anawi
1. jún 2010

a dnes maju nase dedicky sviatok 😵 tak nech su zdravucke a posluchaju svoje maminky 😉

jitta
1. jún 2010

Takovéhle počasí má být snad celý červen, hrozná představa..... My na balkon půjdeme, máme ho zastřešený a když je malý schovaný v kočárku, je mu tam dobře 😉

weronyca
1. jún 2010

Ahojte, strasne dlho som tu nebola.Tak vas idem aspon troska KUk.. Ja uz druhy den na prd.. Po roku ma zas chytila mrcha,ale tak ako nikdy v zivote. Vcera som mala pocit, ze asi druhy krat porodim..Maly asi citi ze som neni sto pro OK,umrnkani je,nervozny..

danteska
1. jún 2010

tak sa pridavam k uskriekanosti..vcera bol maly velmi zly,mrzuty,nepomahalo byt ani v sedacke,ani v postielke,ani na gauci,len na rukach.. ☹ neviem co sa deje-ze by to bolo pocasim? nestraste ze ma byt takto este dlho,ved cely maj je takyto..uz je toho naozaj dost..

kackaaaa
1. jún 2010

Ahojte. jsem v této diskuzi nová, a chci se zeptat, jak jste na tom s kočárkováním. Moje malá prďolka nechce v kočárku za žádnou cenu být. Spustí hysterák. Nemáte některá z vás stejný problém? Dík.

weronyca
1. jún 2010

dantes.. ja som pocula,ze v lete ma byt sice teplo ale dost casto ma prsat.. ved chuda deticky.. ako na nas posobi to hnusne pocasie a co potom deticky

weronyca
1. jún 2010

jeee dantes..a nasi maly sa narodili v rovnaky den🙂

jitta
1. jún 2010

kackaaaa vitej 🙂 My zatím chodíme do kočárku, když vím,že bude malý spát a usne bez problémů většinou okamžitě. Jinak když se vzbudí,tak je to horší. Někdy vydrží třeba půl hodinky, někdy ne. Ale většinou jdeme hnedka po probuzení domů, protože malej jí po 2 hodinách a většinou se probudí a má hlad. Ale už se těším,až bude malýmu půl roku a bude moc do sporťáku, to si myslím, že vydrží i když bude vzhůru.Bude moc chvilku sedět a koukat do světa. Taky jsme už zkoušeli golfky a tam byl nejspokojenější,ale byl tam jen asi půl hodiny, jen na zkoušku. Ty chci nechat jen na takové rychlé přesuny autem a až pak bude starší, jinak přes léto budu používat hluboký kočár, odstrojený na sporťák.

anawi
1. jún 2010

kackaaaa vitaj 🙂 moja chce byt v kociariku len tam nechce spinkat, ale mala uz aj take dni ze tam nechcela byt vobec. Uvidis to ju prejde.
weronyca ja cakam tento tyzden druhu mrchu som zvedava aka bude 😒 Prva bola uplne super ani som nevedela ze ju mam a to som pred porodom mavala take bolestive ze sa to nedalo vydrzat.

alikaa
1. jún 2010

Ahojte baby, co treba vybavit v socialnej poistovni ked prechadzam z materskej na rodicovsku, ked chcem aby vsetky odvody odvadzali dalej, aj do 2. piliera? Som z toho nejaka zmagorena.

alikaa
1. jún 2010

@ketkous toto mam vytlacene doma, ale tu pisu, ze na rodicovskej nebudem poistena v nezamestnanosti, nebudem mat dochodkove a nemocenske poistenie. A mna zaujima co treba urobit, aby som bola poistena v tychto vsetkych veciach ako aj v 2. pilieri. Viem, ze sa da o to poziadat, alebo si to musim platit sama? Lebo ak by mi po rodicovskej dovolenke v praci ponukli odstupne a nie moje miesto, co sa moze realne stat, tak mi urad prace neda ziadnu podporu.

ketkous
1. jún 2010

ja si to uz velmi nepamatam,ale vidi sa mi,ze je potrebne ist do socialnej poistovne a vypisat cast B z takeho formulara...je to to,ze stat bude za teba platit odvody.Sama si to nebudes.Najlepsie,ked pojdes do socialnej poistovne tam si to este prezistis.
Viem,ze ja som to vyplnala uz po porode,preto si to nepamatam... 😒

ketkous
1. jún 2010

chcela som tym povedat,ze sama si tie odvody urcite platit nebudes,ale stat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre