Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
13. júl 2010

Dobré poledne maminky, u nás začalo pofukovat a teploty jsou o trochu nižší, hurrááááá 😀 jen kdyby to aspoň chvilku vydrželo a ochladilo se i doma,ale to zatím asi nehrozí.
Malej na dnešek pěkně spinkal, jen usnout mu moc nešlo,bylo mu chudáčkovi teplo. Za chvilku se chystáme na zeleninku,jsem zvědavá,jak mu to dneska bude chutnat 😉

nella1
13. júl 2010

maminky uz podavate nejaku stravu babatkam co obsahuje lepok?

jitta
13. júl 2010

Já se chystám začít s lepekm na 7. měsíci, dr. mi říkala,že to stačí.

mamina2010
13. júl 2010

ahojte maminky, ako zvladate tieto horucavy so svojimi ratolestami? ...my klimu doma nemame, tak robim aspon trosku prievan, nech sa v tom nasom panelakovom bytiku trosku vzduch toci. Mala mi nastastie pekne spinka, s tym papanim je to trosku teraz horsie ...viac nam ide teraz cajik, moje mliecko si len tak po troske stiahne a dost :(.

certica_3
13. júl 2010

ja som dnes s malou na dedine u mojej maminy . no býva pod rovnou strechou , je tu úplný horor teplo a to tu zostávama spať na noc . malá po polhodine plaču už zaspala ale viem že sa bude budiť.spí úplne odokrytá iba v body bez rukávikov . s príkrmom máme tiež dosť problémy , ale nenútim ,nech pije mliečko a vodu . priznám sa občas jej nechávam cucať ovocie , teraz fičí na červenom melóne ,to je tekutín veľa . tak Vám prajem všetkým aby ste nejako prežili tú horúcu noc , zajtra nás čaká znova horúci deň ako aj zbytok týždňa , čo už leto . najlepšie je v tieni na kúpalisku alebo pokrk vo vode

kalianka
13. júl 2010

ahojte, mne tiez malinky ledva zabuva. A najnovsie si vymyslel, ze bude buvat iba ked budem lezat pri nom. Takze co ho mam denne nonstop na rukach, lebo je mrchavy zo zubov, tak este aj ked zaspi lezim pri nom, inak sa mi po desiatich minutach zobudi. So mnou dokaze prespat aj dve hodiny cez den. Nie, ze by mi spanok nebodol, ale doma mi ide bordel uz usami. V noci spi katastrofalne, stale sa budí ☹
A s papanim, stale davame zeleninku a po troske kuracie masko - mal asi dvakrat. Inak ovocie. Teraz ako je horko papa malo, ale vzdy sa snazim aby aspon co to zjedol - i ked iba par lyziciek, aby poznal nove chute. certica_3 - melon mozem davat? Baby, poradte co este vsetko papate - uz som to tu raz spominala - ja mam akurat hlavu ako melon z tych prikrmov. :-/

danteska
13. júl 2010

@kalianka u nas papanie tiez nic moc momentalne..davam kasicky-ale nedopapa ich,na olovrant ovocie,obed zeleninka..vecerne zaspavanie hroza-mame dom s rovnou strechou takze v izbe je ako v pekle,maly sa stale mrvi,otaca-on je stale na brusku,uz ma to az hneva,vecer zaspava aj pol hodiny a to ho neustale pretacam na chrbat a on zas naspät a takto zaspavameked ma dudu tak si ju vyberie,zisti ze ju nema tak zacne plakat..na chrbatiku lezi jedine v kociari.... ☹ nie ze by som nebola rada ze je taky "mobilny" ale je to az moc,je nejaky hyperaktivny 😀 ked zaspi tak som unavena len z vecerneho zaspavania 🙂 cez den celkom dobre,len je stale spoteny chudacik,spanie ako vzdy-po 30 minut iba aj 3-4x za den..

certica_3
13. júl 2010

@kalianka no ja som čítala myslím že melón smú od 7 mesiaca .ale je to rovnaká skupina plodu ako dyňa , cuketa takže si myslím že je to v poriadku .jediné čo je proti je že je to sladké a nemusí im potom chutiť zelenina .
aj ja skúšam každý deň dať malej aspoň pár lyžičiek zeleninovo masových príkrmov / zemiak , ryža,cuketa ,mrkva ,kura , telacie maso a aj hotovky od Hipp a iných /. večer dávam kašu ryžovú bez mliečka , dostreknem tam trochu MM a zvyšok vody . zarábam tak tri kopcovité lyžičky prášku a to občas zhltne aj všetko , hlavne keď je redšie. okrem melóna som skúšala dař cucackať malej jablko , žltý melón,hrušku ,marhulu a zajtra príde na rad broskyňa . ale ovocné príkrmy nedávam . inak doma tiež veľa nestíham, ale to teraz predsa nie je prvoradé nie ?
@danteska no mne malá zaspáva skoro stále na boku , na hcrbte tiež len v kočíku . v noci spí pri mne / som asi leňoch / no a obracia sa z jednej strany na druhú cez celú šírku čo jej dám k dispozícii.občas keď na mňa narazí tak sa ešte aj mrnčaním sťažuje , cez deň spíme maximálne 3 krát , občas iba 2x , podľa toho kedy ráno vstaneme a tie časy sú různe od 30 minút až po 1,5 hodiny . odchádzame našťastie na budúci týždeň na 10 dní na dovolenku na Šumavu a tam je ako na horách v noci chladno a cez deň znesiteľne , Huráááá

jitta
14. júl 2010

Dobré ráno, i u nás doma je nesnesitelně, malej včera usnul krásně při kojení už po 20 hodině, ale ve 21 hodin se vzbudil a do 22 hodin usínal, bylo mu horko, pořád se převaloval a nemohl zabrat. pak byl vzhůru ještě ve 23.30 a ve 2.45. pak spal až do 7.20, od půl 7 byl v posteli se mnou 😀 Přes den spí dobře, vždycky v kočárku,je už tak naučenej, takže s usínáním přes den žádné problémy, a dokonce se mu už i líbí procházky,když je vzhůru, chodíme jen po ránu nakoupit, tak to vždycky leží v kočárku a hraje si. Někdy ho i posadím,ale nemáme v hlubokém kočáru pásy a to se mi sesouvá dolů,ještě mu sezení nejde.

certica_3
14. júl 2010

No noc sme nejako prežili aj keď sme boli asi 10 krát hore , teraz znova po 2 hodinách spíme .Tiež chodíme dopoludnia von a potom až na večer , len škoda že je toľko komárov . Mne už malá dávno nie je v hlbokom kočári ,bola tam už v máji nespokojná že nič nevidí , takže máme športový pár mesiacov a užívame si to . Malá už skoro sama sedí , opierku má našikmo asi 60 stupňov a je pripútaná . Ale keď mám namontovanú prednú zábranu sedí úplne a pridžiava sa jej . Mne sa zdá že sa až moc ponáhľa , ešte ju bude bolieť chrbát aj riťka v živote dosť, ale čo už presvedčovať som ju skúšala , to bol rev .Prajem pekný deň , svieži vánok a aspoň malé ochladenie .

anawi
14. júl 2010

ahojte, mala sa mi tiez v noci stale budi, stale jej je teplo. Tu klimu zapinam minimalne aby neprechladla 🙂 Ale som to vyriesila a vcera sme odcestovali k nasim na Oravu. Tiez je tu poriadne teplo ale aspon o 6 stupnov menej ako doma. A vecer a v noci je tu uplne super. Malinka mi krasne v noci spinkala, budila sa len na papanie 😉 Keby sme mohli ostaneme tu aj cele leto 😀

andrejkaz
14. júl 2010

ahojte..my nastastie nemame doma az take teplo,byvame pod horou,takze je tu celkom prijemne 🙂 ....ked ale zbehnem s malym dole do mesta,tak hroza,kupeme sa vo vlastnej stave.Dnes sle mame teplotu od vecera 38st.,a maly je aj dost mrzuty,vcera sme boli v poradni a vsetko bolo ok,ani zubky nam zatial nejdu,tak neviem z coho ta teplota.....dufam,ze je to len z prehriatia a zajtra uz bude dobre 🙂

danteska
14. júl 2010

ahojte maminky,mne maly nastastie v noci prespi...cez den rovnako...dnes som ho ale nechcala spat vnutri,je tu asi o 5 stup.menej ako vonku 😀 mam este stale hlboky kociar,maly je nauceny tam spat...rada by som ho vymenila za sportovy len neviem ci sa tam vyspi ked sa neda dat uplne na lezanie...chrbatik a hlavicka ano,ale ritka nie...tak neviem,ale je mi jasne ze donekonecna tam nemoze byt 😀 ..uz teraz je ho plny kociar,uplne na fest je tam vpratany.....

genialna
15. júl 2010

Ahojte maminky.. my naaaastastie problem so spinkanim nemame. Mala sa prednedavnom naucila zaspinkavat sama v postielke a od osmej, do rana do siedmej spinkame s jednym zobudenim na papanie. Cez den je to tiez este relativne vyborne. Spinka mi povacsine po kazdom papani cca hodinku, obcas aj dve. Ako tak citam, tak asi mam doma spachtoska.. 😉 S papanim sme na tom este o troska pozadu oproti vam, kedze sme kvoli salmonele neskor zacali. Takze my sme stale len na zeleninke a este taky tyzden aj budeme. Ovocie radsej neskusam, lebo som si viac ako ista, ze to jej chutit bude.. sladke ma strasne rada.. Kasu vypije na jeden nadych..
V sportiaku sme tiez uz dobre dva mesiace. Mala mi uz vo vanicke plakavala kedze nic nevidela. Sportovu verziu viem dat uplne na lezato, takze sa jej tam aj dobre spinka. Dnes mame poradnu, tak som zvedava co nam pani doktorka povie.. 🙂

jitta
15. júl 2010

Ahojte,tak se u nás zatáhlo a i se ochladilo, doma je zatím pořád vedro,ale venku je nádherně 🙂 , malej zrovna spí na balkoně 🙂 Do hlubokého kočáru se nám ještě vejde krásně, máme kočár ještě po Adélce,je dost velkej a když se odendá část, kde jsou nožičky a přidělá se madlo,tak je z něj sporťák, tady po vesnici nám to naprosto vyhovuje,hlavně se dá dát úplně do lehu a malej se krásně vyspí a na rychlé přesuny máme ještě golfky.

@genialna jak jste dopadly na poradně? My s příkrmama taky nespěcháme, zatím má malej jenom zeleninku v poledne,ale sní tak třetinu a pak ho ještě dokojím. S ovocem taky nespěchám, zkoušela jsem mu dát šťávu z melounu a moc mu chutnala,tak nechci,aby si hned zvyknul na sladké.

dadulka2000
15. júl 2010

ahojte
ja som len zacala s prikmamy,....
raz sme skusili trosicku mrkvicky (az taky uspech to nemalo) a 2x jej velmi chutila baby rice,... taka ryzova kasicka s materskym mliekom mixovana
musim ist vecer na nakupy zeleniny,.... nic nemame v chladnicke, ale to vonku risknem az ked sa trosku ochladi
velmi dobre su sladke zemiaky na rozpucenie,... a deti to maju radi, lebo je to sladke 🙂)

danteska
15. júl 2010

dalsi horuci den za nami..mam rada leto a teplo ale toto je uz aj na mna dost 😀 Sebastian v noci nespal dobre,nasi maju dom s rovnou strechou takze v izbe mame rovnych 30stupnov 😝 ..stale sa budi a je chudacik spoteny..ale neviem mu pomoct..
@jitta zlata fotecka v profile 😉

jitta
16. júl 2010

@danteska děkujem 🙂)
I my máme doma 30 stupňů, v noci se u nás přehnala velká bouřka, pršelo a bylo nádherně,hřmělo se tak silně,že nás to s manželem vzbudilo, i malýho. Jen Adélka spala tvrdě. Malý je taky pořád spocený, už má i potničky. A i když včera v noci bylo venku chladno, vůbec to barák neochladilo.

andrejkaz
16. júl 2010

joj keby u nas chcelo aspon trochu zaprsat....ved to sa uz neda ani dychat poriadne,a to byvame po horou,takze mame "trochu lepsi" vzduch ako dole v meste 🙂 ale toto je uz naozaj hrozne teplo....a navyse Matejko vytrvalo odmieta cajik aj vodicku,aj moje mliecko mam pocit ze si len trochu pocucka akoby bol smadny a nepapa....a potom to tak dopadne,ze sme sa 2 dni trapili s teplotami z prehriatia,ani von sme neboli....teraz som ho dala na chvilku do kocika do tiena,tak dufam,ze sa neupecie 😉 a to sme sa zajtra chystali na jednu super celodennu akciu,kam chodime kazdy rok,ale tentokrat sme to kvoli teplu zrusili,pojdeme sa aspon na chvilku pozret poobede

kalianka
16. júl 2010

baby, ako mam naucit maleho spat v postielke... uz som zufala. stale sa v noci budi a to spi medzi mnou a mm. a nevie normalne zaspat v postielke, place, neda sa tam ulozit. tuto noc sme zas vobec nespali a horkom to nebolo. v spalni sme mali tak max. 25 stupnov.

danteska
16. júl 2010

joj neviem moc poradit..ja som maleho nikdy neucila aby spal s nami..aj ked to lakalo 😉 mozno skus ho okupat,napapat,ulozit do postielky,pohladkat,pusu,dudlik a - vydrzat chvilu plac..urcite si nezvkne zo dna na den,ale skusit to mozes..

certica_3
16. júl 2010

no my spíme v postielke iba prvú časť noci , keď zaspí v manželskej prenesiem ju do jej a kým sa prvý krát nezobudí je tam . cez den tiež spí v manželskej . tiež sme tot rénovali aby zaspala sama v svojej porstielke ale plač nám trhal srdce tak to je teraz takto . no a dnes dlho zaspávala , pocuckávala toľko mlieka že keď som ju po preložení išla po 1 hodine skntrolovať , malá všetko vyzvrackala , ešte v tom ležala , ale zobudila sa .plač , sprcha uspávanie . no už nech tie teploty klesnú , paneláku nepomohla ani včerajšia búrka , máme tu teraz pred polnocou 30 stupňov . cez deň som s malou spala unavená po včerajšej noci a teraz som musela dobiehať zameškané -varenie , pranie ... prajem všetkým pekný víkend a nejaký ten stupeň menej / aj keď predpoveď vraví niečo iné /

nella1
18. júl 2010

maminky ako podavate detickom ovocie? podavate ho surove rozmixovane alebo prevarene ako presnedavku dakujem... 😉

certica_3
18. júl 2010

@nella1 ja dávam zatiaľ ovocie iba cucať , takže surové .malá ide na zeleninku a mäsko pomaly , tak nechcem to úplne zastaviť podávaním sladkého ovocia .ae určite začnem surovým ,tak sú tam vitamíny

aurra
19. júl 2010

dnes sme zacali papat prikrmy, mrkvicka mala v ramci moznosti uspech, tak snad nam to vydrzi aj s dalsimi surovinami 🙂

danteska
19. júl 2010

ahojte maminy..tak sme sa pokazili v nočnom spani.. ☹ u nas v izbe je plus 31 stupnov,maly sa prehadzuje,nemoze spat..vcera som do 2:30 k nemu vstavala a nie a nie spat..je cely vyhadzany,zajtra idem s nim k MUDr ci to ma potnicky alebo nejaku alergiu.dufam ze su to potnicky..dobru noc vsetkym..

andrejkaz
20. júl 2010

aj nase nocne spanie je akesi horsie ☹ doteraz sme prespali aj 5 hodin v kuse,napapali sa a spali dalej a teraz katastrofa,kazdu chvilu sme hore,nie a nie zaspat....dufam,ze to nebude dlho trvat a zase sa vratime do starych kolaji 😉
inak dnes sa nam konecne podarilo prevratit z chrbta na brusko 😀 😀 😀 tak sa vytesujem.....
baby a davate uz vase babatka sediet?nas maly len co mu podam ruky tak sa taha do sedu a ked som ho skusala posadit tak,ze som ho oprela v kresle, bol cely rad ale vydrzal len chvilku.....vsetci naokolo mi vravia,ze ho uz mam posadzovat,tak ze ho oblozim vankusmi,nech si zvyka,ale mne sa to moc nepaci,lebo ma taky zohnuty chrbatik 😖

jana776
20. júl 2010

ahojte, babetka sa nemaju davat sediet kym sa same neposadia, hrozia skoliozy a podobne deformacie chrbtice ktorymi potom mozu trpiet cely zivot. Babetko sa moze dat sediet az ked sa samo posadi cez tzv sikmy sed, to jest ked zacne stvornozkovat a z toho si sadne cez bok. Takze vyckajte s tym sedenim, aby mali zdrave chrbatiky ked vyrastu...
inak aj my uz prikrmujeme, zatial zeleninka, sem tam zje viac, niekedy menej. Ale dost ju naduva z brokolice a podobnych, tak sme ostali na cukete, mrkvicke a zemiaciku 🙂 a cakame na siedmy mesiac s petrzlenom a dalsimi zeleninkami...

andrejkaz
20. júl 2010

@jana776 ved prave ja viem,ze babo by malo sediet,az ked sa same posadi,ale nasi,svokra aj moje babky vsetci su mudri-ze ved aj my sme sedeli uz v 6tich mesiacoch,ze nas podopierali a pod. a ze mam aj maleho davat kazdy den na chvilku,lebo z inak sa to nenauci....to je hrozne,ked si kazdy naokolo mysli,ze prave on vie najlepsie co, ako a kedy by malo babo robit 😨

jana776
20. júl 2010

@andrejkaz ahoj, ja to tiez poznam, nastastie byvame sami s manzelom a rodicia aj svokrovci su daleko 😀 . Aspon v niecom to ma vyhodu, ustrazim kym su na navsteve aby mi malu neposadzovali a zvysne dni si robim co chcem ja. Skus im to len vysvetlit, ze lekari za tych 30 rokov uz vedia omnoho viac ako vedeli a teraz zakazuju davat sediet. Mozno pochopia. A ak nie, tak sa len obrn a jednym uchom dnu a druhym von, je to predsa tvoje dieta a neznicis mu chrbatik kvoli babkam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre