Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

amisa
18. aug 2010

@zuzkat1 citam ty mas velmi sikovne dievcatko. AKo dlho jej trvalo kym od lozenia presla k vstavaniu v postielke. Lebo mi sme s lozenim na spadnutie..uz preklada nohydopredu pod bruskom ale rucicky nam casto zavadzaju ale skusa to aj snimi len este to nema ten efekt lozenia. Dviha ritku do nebies..ale sadla si sama len raz. Ajked ked ju posadim sedi rovno ako vojak. To teda asi uz bude treba dat postielku na tu hlboku uroven..aby nevyletela s postielky.
BAby ktore kojite uz mate menzes? manzel nejak nechce o svojej antikoncepcii ani pocut a ja sa bojim aby sa naaahodou nepritrafilo.. aj ked menzes este nieje. Rozmyslali ste kedy pride cas na druhe babetko?

danteska
18. aug 2010

@jitta tak dnes mali piskotky uspech 🙂 som mu drzala piskotu a pekne si odhryzoval.bol mrzuty som nevedela co s nim tak sme sa takto zabavali..
@lili213 aj moj Sebastian je sice aktivny az moc ale lozenie mu nejde...ked ho posadim tak sedi ale musim byt pri nom lebo ho prekacuje do stran,,tiez mu asi vsetko troska potrva..ale na brusku sa otoci aj 3x za minutu okolo svojej osi 😀

danteska
18. aug 2010

@amisa ja dostala menzes hned po 600nedeli..ale nekojila som..druhe dieta ak by bolo tak asi za 4-5rokov..mozno skor,ale Sebastian je hyperaktivny,mrzuty a neviem si predstavit byt zas tehotna...a na druhej strane-chcem si ho co najviac uzit a potom sa venovat babatku druhemu..ale mozno moje biologicke hodiny budu tikat a dam sa aj na druhe do 2 rokov 😀

jitta
19. aug 2010

Dobré ráno,
@amisa já ještě menzes neměla, zatím pořád kojím, jen po šestinedělí jsem maličko špinila, nechala jsem si zavést tělisko, protože my už dvě děti máme 😀 a další neplánujeme. A od té doby jsem bez 😀 😀 Adélce byli necelé 4 roky, když se malej narodil a mě to vyhovovalo, jako malá byla dost ubrečená a neumím si představit, mítje třeba po 2 letech. Ale takhle je to fajn, Adélka se sama nají, sama si dojde na záchod, sejde sama schody, když někalm jdeme a je to taky pomocnice, podá, podrží, zabaví a tak 😀 😀
@danteska tak to je fajn, že malýmu piškotek chutnal.
Jinak náš malý sám sedí jen v kočárku, kde cítí oporu a může se opřít, zatím ani náznak lezení. Ale když je na zemi a potřebuje ke mně, tak válí sudy, nebo se točí na bříšku dokola, je to takovej malej lenoch, ale nemám strach, že by to nedohnal 🙂 Zatím si užívám, že ho nemusím nikde honit, navíc po bytě máme skoro všude dlažbu a když se smekla Adélce ručička při lezení a spadla - tak to jsem vždycky trpěla s ní ☹

jitta
19. aug 2010

Jo ajinak dnešní noc byla jako obvykle, malej byl vzhůru jen 2x 😀 Při koupání jsem si všimla, že má malej opruzenou ručičku v podpaží a tak jsem mu to namazala, tak si myslím, že ho to mohlo tu noc předtím bolet a budil se.

zuzkat1
19. aug 2010

@amisa to akoby som o svojej hanke citala🙂 presne tak "lozila" ked s tym zacinala..kolena pod bruskom a ruky zavadzali🙂 to robila asi 2 tyzdne a potom tyzden lozila uz normalne a potom sa postavila... moja kym sa nevedela sama posadit tak nesedela rovno ani ked som ju ja dala do sedu...
vsetky pokroky akoby urobila zo dna na den za posledny mesiac🙂 asi si povedala ze ked uz ma pol roka tak dost bolo vylihovania😀
inak menzes este nemam...ale ja som si dala predpisat antikoncepciu ktoru mozes aj ked kojis,ale strasne som z nej zacala krvacat,takze ju neberiem, len si davame pozor...inak mimi chcem v dohladnej dobe...asi ked bude mala mat rok tak vtedy uz mi nevadi ak otehotniem🙂

lili213
19. aug 2010

@amisa ja som menzes dostala normalne po 600 nedeli a to som kojila maleho neustale. Pre istotu som si dala predpisat antikoncepciu ktora sa moze aj pocas kojenia, lebo som mala maleho sekciou a mali by sme trochu pockat. Ja planujem asi za 2 roky, ale MM teda este neplanuje, ma zaujimave teorie 😀 preco nechce. @danteska mali sedi pekne sam, ale to lozenie je horsie je len na 4 a nevie co dalej. A sam sa teda nezdviha, asi je pohodlni, ze mu pomozem 🙂

amisa
19. aug 2010

@zuzkat1 no som zvedava:0 )ci sa aj nasa tak rozbehne naraz: :0) aj mi planujeme skorej babo, tak ekd bude mat mala rok ci rok a pol skusime to na dalsie.. Ale zas ktovie kedy sa naozaj podari. Inak mne antikoncepciu neche gyn dat lebo mam zrazu problemy so zvysenou zrazanlivostou krvy . Odporuca vnutromaternicove ,avsak to najprv menzes dostat musim, ale zas to nema zmysel na taku kratku dobu .
Inak nam asi idu zuby uz tri noci nespime a ma dasienka ma trosku cervene a ten plac v noci a tie slzy...gel nezabera upokojujece cipky tiez nie.. skusim dat tuto noc paralen detsky aspon proi bolesti . teplotu nema ale ja uz jej neviem nijak pomoct..najlepsie spala ked spala somnou a mohla sa vzdy prisat ..
@lili213 heheh lenivcek

zuzkat1
19. aug 2010

@amisa a uz ju nedavas k sebe spat? mojej ide treti zub ale ona to nevnima ako problem chvalabohu.-) aj tie prve dva vyli ani neviem ako🙂 no to vnutromaternicove je na pol roka asi fakt zbytocne navyse mozno dovtedy ani nedostanes menzes..aspon ja mam pocit ze uz nikdy nic... no uz by mi ani nevadilo keby som dostala,lebo ja som mala aj predtym nepravidelny tak kym sa to nejak stabilizuje aby potom slo druhe mimi lahko🙂 chcela by som stihnut v ramci jednej materskej🙂

zuzkat1
19. aug 2010

@amisa inak som pocula ze sa moze od bolesti ten paralen tak skus ako pises..inak fakt ti nezavidim, chuda male... som naozaj rada ze moja to tak preziva akoby sa nic nedialo...

danteska
19. aug 2010

@lili213 som sa pousmiala-ako keby o nas citam,aj moj MM ma zvlastnu teoriu na druhe dieta..ja druhe planujem,on velmi nie..ze nam staci jedno.ale ja nechcem aby ostal jedinacik..akurat chcem pockat troska...mozno bude Sebastian mooooc dobry a vhupnem do toho za 2 roky a mozno este nie..neviem..

lili213
19. aug 2010

@danteska ved ani ja nechcem, aby bol Adamko sam, ale MM dostal co chcel a je spokojny 😀 , ale stale je tu nadej ,, pytala som sa ho co s vecami po malom, ci ich predam a on ze ne ,, ved este jedno bude ,, asi mal dobry den vtedy 😀 . Ja si myslim, ze keby to vedel zariadit, ze to bude dievca tak by urcite chcel 😀 . Ja by som tiez chcela, ked bude mat 2 roky, ak bude samozrejma Adam zvladnutelny 🙂

anawi
19. aug 2010

ahojte baby, dlho som tu nebola 😉 fuuu vobec nic nestiham, rekonstrujeme domcek, tak som rada ked sa raz za cas dostanem na net 😒 @zuzkat1 vitaj medzi nami 😉 Pozeram ze vam vsetkym uz idu zubky, dufam ze uz vyjdu aj nam. Pred tyzdnom sme si zasa presli teplotamy, uz som dufala ze to fakt budu zubky a nic 😒 Ale je strasne zla, nechce mi papat a dnes som si vsimla ze ma dolu dasienka trosku navrete, tak snad sa uz dockame 😀
My lozit asi ani nebudeme, vobec nechce byt na brusku tak sa k tomu lozeniu ani nema ako dopracovat, ale uz stoji takze som zvedava kedy sa rozbehne 😀 Ja som vraj chodila ked som mala 10 mesiacov a tiez som nelozila, takze asi bude v tomto po mne 😀
Baby a mate pre svoje deticky tie choditka? Som citala na nete ze je to nebezpecne, ale zasa si myslim ze ked neni v tom cely den, len chvilu tak je to v poriadku nie?

lili213
19. aug 2010

@anavi ja mam choditko a ako pises, na chvilku ho tam dam ked potrebujem nieco spravit, inak sedi vacsinou na deke a hra sa.

zuzkat1
19. aug 2010

@anawi ahoj🙂 ja nemam ani neplanujem kupit,lebo podla mna je to zbytocne a ako pises aj ja som citala ze je to nebezpecne...

amisa
19. aug 2010

@zuzkat1 no stym manezesom sme na tom rovnako aj ja dufam ze sa da dokopy a bude lepsie ako pred porodom a tiez by som to chcela zvladnut vramci jednej materskej. Dnes skusim paralen a budem spolu mi dve buvat na gauci velkom roztahovacom, z tade sa mi aspon v noci neskotula. Akurat zaspala coromoro sa zane okolo desiatej.
@lili213 ja si tiez myslim ze na chvilku neuskodi ani choditko. My nemame, tiez som si povedala,ze skoda penazi. Mam rozlozenu cestovnu postielku a do nej ju strcim ked potrebujem. Tu vyuzivame teda aj ako ohradku, ale len zriedka, ked bude lozit tak asi castejsie.
@danteska @lili213 Tych \vasicho muzov asi treba prekvapit len tehotenskym testom 🙂

danteska
19. aug 2010

@lili213 nooo tiez sa vyjadrujem pred MM ze veci odkladam pre druhe babo a potom pre brata co mam take peknejsie..tak uvidime 😀 niekedy ked sa bavime tak hovori o nasich detoch a niekedy len o malom..ale nema vyznam to stale riesit teraz,ked budem citit ze by som druhe chcela tak sa o tom porozpravame..a zalezi aj od financnej situacie...on to berie tak aby sme mali jedno a dali mu co najviac.ze takto sa bude delit o detsku izbu a tak..no necham to tak zatial...
@amisa aj tak sa da,ale ked beries ATK tak ich jedine vysadit a sup sup.to by bolo prekvapko 😀

zuzkat1
20. aug 2010

@amisa ahoj🙂 tak aka bola noc? my sme zas boli 5x hore a rano o 4tej sa mala hrala🙂 asi do 5tej takze som uplne oddychnuta 😝

zuzkat1
20. aug 2010

@danteska presme aj moj mm ze takto bude mat mala vsetko a sama izbu atd...ale ja som ho ukecala,lebo ja som jedinacik a coraz viac mi dochadza ze ak sa nasim nieco stane ostanem sama a to je blby pocit..on ze ved mam jeho a hanku..co je sice pravda ale je to pravda teraz..mozeme sa este aj pokojne rozist o par rokov alebo ktovie co sa stane.. a hanka bude mat raz svoju rodinu🙂 a nechcela som aby aj hanka bola takto sama na svete... no presvedcila som ho🙂 a mne sa zda ze aj ta delba o izbu a veci je fajn aspon sa nauci ze nie je na svete sama a ze treba podelit a navyse bude mat kamosku/kamosa priamo doma.. ja mam v okoli same priklady super suredeneckych vztahov tak dufam ze raz aj my tak budeme🙂

lili213
20. aug 2010

@danteska ja tiez myslim, ze to netreba zatial riesit, ked pride cas tak potom 😀 . A to by som mu asi nespravila, ze by som vysadila ATK bez toho, aby to vedel, ale ked ma nahneva 😀 tak ano. My sme uz tretiu noc prespali celu 🙂 tesime sa. @zuzkat1 tiez mam taky nazor ako ty, na surodenca 🙂

amisa
20. aug 2010

@zuzkat1 konencne zabralo, v noci uz neplakala a tie4-5 hodin co to plne ucinkovala spala v kuse. Ale potom sme uz boli casto hore davala som cucnut mliecko ale aspon neplakala. Inak aj mi sme od 4 boli hore a kreila sa na mna ako slniecko na hnoji ked som si ju zobrala k sebe.. hrala by sa ale potom po piatej zaspala ako drevo do siedmej..
Dnes nechce vobec jest len mliecko, co je u nej divne lebo je velky papkac.
Uplne stebou suhlasim ze byt jedinacik asi nieje najlepsie, a peniaze niesu vsetko.

ketkous
20. aug 2010

Ahojte baby,ja len,ze mam 3 surodencov a je to super!!!mam sa vzdy s kym stretnut,komu zavolat,byvali sme v bytovke a mali sme vsetci spolocnu izbu...niekedy som nato nadavala 🙂 ale teraz som rada,ze ich mam.Obdivujem rodicov,ze dokazali vychovat 4 deti,ked ja mam niekedy problem s mojou malou 😀 aj ked si to neviem tiez teraz predstavit,ale chcela by som mat asi 3 deticky.Ale to az ked budeme byvat v domceku a budu mat aspon 2 detske izby 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
20. aug 2010

@amisa ako dieta som bola rada jedinacik🙂 len teraz mi to dochadza uz v inych suvislostiach...

ja som jej dnes dala jablcko s jednym takym keksikom od sunaru.. tvarila sa divne ale spapala🙂 mala to o tretej ako olovrant

@lili213 🙂

@ketkous my byvame v byte..takom vacsom 2 izbovom,da sa prerobit na trojizbovy,ale zatial neprerabame..mozno ked sa podari to druhe dieta a budu uz vacsie.... ale izbu budu mat spolocnu minimalne do puberty🙂 a podla mna aj potom🙂

nella1
20. aug 2010

maminky ako to mate s nosenim babatiek na rukach? ja uz mam niekedy pocit ze nevladzem ta nasa to je take mojkadlo stale na maminke...... a uz je tazka a mat to kazdy den od rana do vecera...uff obcas sa mi vyhraa vydrzi vsak maxim. 15 min a uz placka opat chce na ruky dnes z nasej prechadzky nebolo nic lebo drobec sa rozhodol ze v kociiku nie ale opat na rucickach.... uff no snad z toho coskoro vyrastie... inac je uzasnaa a co nespravii mamina pre svoje babatko len sa obetuje ale uz niekedy mam pocit ze uz viac nevladzem....

amisa
20. aug 2010

@nella1 az raz ta sekne v krizoch a nebudes moct malu zdvihnut niekolko dni.. moje osobne skusenosti s krizami. My nosime llen kolko vladzem inak vozim v kociku bohuzial to tiez obcas vyzera ze nesiem zurivu obludku ci dive zvieratko..aleco uz a uz si na to zvykla ze nemoze byt stale na rukach, ved ma skoro 8.5kg
Inak dnes sa berie do sedu prvy krat ..ale vetsinou sa jej podari vyzdvihnut sa tak do polosedu..

zuzkat1
20. aug 2010

@nella1 ja moju tiez navlacujem.. ale vonku uz ani nie... odkedy ma golfky tak sa da, len ked uz fakt zuriva tak na 5 minut na upokojenie a sup zas do kocika.. ale doma je to o inom... ona je uz podvecer uplne hotova a to uz len na rukach chce byt.. takze vtedy sa navlacim dost🙂 skus vonku satku alebo daky nosic

zuzkat1
20. aug 2010

@amisa moja bola dnes nejaka uplakana,ale neviem ci zubok..asi ani nie,lebo ked jej mal kto robit opicky tak sa smiala🙂 no neviem ...mozno len blby den mala

nella1
20. aug 2010

@zuzkat1 zuzi tak to sme asi 2dve 😀 co mali nasi drobci bllby den..... dnes to bolo crazy 😀 asi nam pojdu zubky aspon tak si to odovodnujem aj ked som jej presla prstom po dasienku neviem mne sa nezdalo ze by tam nieco bolo ale teraz pri zaspavaniii bola hrooozne mrzuta byva ,uplakana aj ked ma ist spinkat v podstate kazdy vecer kym zaspinka........... ale dnes to bolo akesi ine uplny ulet extreeem aa opat musela zaspinkat maminke na rucickach inac by to bol asi des.....ked ja ju nevladzem nosit uz ani v nosici predsa uz ma cez 8kg a ja som nizsej postavy tak pre mna je to uz dost aj ako na kona 😅 a vecer ako uspavate drobcov? mam ju nechat vyplakat? ked jaaa vzdy povoliiim a nakoniec na tie ruky ju vezmem a ucicikam kym nezaspii na rukaach 😒 booze snad sa aj ja toho dozijem ze sa bude menej pytat na ruky....

andrejkaz
20. aug 2010

ahojte baby...tak my sme dnes dorazili domov po tyzdni v alpach 🙂 bolo super,som si oddychla a maly bol taky zlatucky,vobec mu nevadila zmena prostredia,spinkal v noci ako doma,aj cestu sme zvladli uplne super,vacsinu prespal aj napriek tomu,ze sme cestovali cez den....aj vsetky vylety sme zvladli v pohod-v kociku alebo v manduce,sa mu pacilo normalne som nechapala,taky bol zlatucky 🙂 tak dufam,ze mu to vydrzi.....
co sa tyka zubkov tak zatial ziaden naznak,ale raz snad vyjdu 😉
inak je stale taky pohodak,lezi na chrbte a hra sa,obcas sa pretoci a to je vsetko,o sedeni zatial nechyrujeme,aj ked ho posadim,tak vydrzi len chvilku,vacsinou sa vala do stran.....
ale zacali sme pekne papat,normalne spapa cely avent poharik zeleninky a potom sa este nakojime.....obcas ju sice pluje okolo seba,ale celkom sa da.....aj ked sme boli v alpach niekde na vylete,tak sme sa v pohode napapali v kociku 🙂
no musim ho len pochvalit,taky bol uzasny cely tyzden 🙂

andrejkaz
20. aug 2010

@amisa a ozaj co sa tyka toho menzesu,ja som tiez este nedostala a zatial mi ani nechyba 😉 dalsie dieta planujeme v dohladnej dobe,no nehavame to na nahodu,kedze mam PCO syndrom a moc sanci na spontanne otehotnenie nam nedavali a vlastne aj Matejko je podla lekarov taky mensi zazrak....takze zatial si davame pozor,ale dohodli sme sa s mm ze niekedy na jesen to uz nehame tak,nech to priroda zariadi 🙂
inak ja by som tiez najradsej 3deticky,tak uvidim ako sa to bude dat zlucit s mojou robotou a hlavne ci aj cesta k tym dalsim bude taka jednoducha ako to bolo pri Matejkovi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre