Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
7. jan 2010

andy no..posledne dni sa snazim byt kludna, i ked pocaas tehu bolo dost krusnych chvil.. a inak ani ja by som nebola prekvapena,kebyze porodis trosken skorej..

katka22r
7. jan 2010

slovakia ty este stale nic?a kolko si uz po termine?ides do novej ci do starej?myslim ze raz som sa ta uz pytala ale zabudla som 😒 my ideme 14.1 na prijem pokial do vtedy neporodim 😉

sisipetka
7. jan 2010

Ahojte kocky,
tak to je uzasne, nie som tu jeden den a tolko babatiek sa narodilo 😉
blahozelam vsetkym maminkam a prajem rychly navrat domov 😵

My uz sme troska kludnejsi a v noci pekne prespime 4 hodinky, napapame, vykakame, prebalime...ale potom sa nam nechce spinkat, tak asi hodinku vzdy pokecame 😀 ale nasli sme si uz system a tie 2 vstavania za noc si s MM delime podla potreby 😉 Cez den je to super, maly vydrzi kdekolvek a akokolvek, najdolezitejsie je aby dostal jest 😀

andykca
7. jan 2010

weronyca taaak aspon ze teraz si to vynahradzas 😉 mno a tak prekvapena by som zo skorsieho porodu nebola ani ja, ale tak ved uvidime.....aspon by som mala spolocnost v nemocke s adros 😀 😀 ked uz su tam zakazane tie navystevy koli chripke

slovakia ja som este o tom ockovani nejak nerozmyslala....vravi sa ze je lepsie ked sa da babo zaockovat neskor ale ci to je pravda netusim...

slenka
7. jan 2010

Ahojte
gratulujem vsetkym maminkam co uz maju deticky na svete a zelam vsetkym vela zdravicka a rychle zotavenie. A tie co este cakaju - prajem rychly a lahky porod.

Luci21 - ja som ako ty, len tu spehujem a sem-tam nieco napisem. Nestiham citat vsetko tak nestiham ani reagovat.
Ja som mala termin vcera, ale tiez to vraj na porod nevyzera, tak ak do nedele nic, v pondelok bude vyvolavacka. Tiez by som sla radsej tak, ze by to prislo spontanne, ale ani planovany porod neni zly. Aspon mam cas vsetko pripravit, zabezpecit strazenie k malej...

zazalienka
7. jan 2010

andy, v TT pôrodnici očkujú novorodencov vždy v pondelok.. dolu na prízemí v ambulancii.. neviem, ale myslím že to je povinné očkovanie..

zdenka73
7. jan 2010

Ahojte!
Roxy - gratulujem k malému, Veľa zdravíčka,mliečka a rýchle zotavenie.

Takže na troch kráľov, tri detičky super.

Andy - tak že by to aj tebe pomaly začínalo?

andykca
7. jan 2010

zazalienka dik za info totok som napr. netusila vobec....jaaaj ja som normalne strasne rada ze existuje konik 😉 naozaj.....

zdenka neeeeeeeeviem 🙂 uvidime hehe aj ked podbrusko ma boli pol dna, ale to mozem mat aj vdaka nakupu a behaniu dnesnemu....nestraste ma baby 😀 😀 😀 😀

zazalienka
7. jan 2010

ono je to tak že keď Ťa pustia z nemocky v nedeľu, v pondelok prídeš na očkovanie, pretože keď otvoria vakcínu, tak naočkujú všetky bábätká z celého týždňa... aj kamoška tak bola pred týždňom, v sobotu šli domov z pôrodnice a v pondelok tam boli zasa🙂 ako keby nemali maminy inej roboty s krpatým 🙂

liwka
7. jan 2010

andy, skus "pokecat" s Patrikom, nech este pocka 🙂 , pripadne mu vysvetli, ze ak naozaj chce von, tak nech rychlo, aby ste tam este stihli adros s Alex 😉
aj tak sa najviac bojim toho, ze sa nakoniec v tej nemocke ani nestretneme. kym stihne jedna prist na prijem, druha odide s babatkom domov. skoda, ze si to nevieme naplanovat 😀 😀 😀

liwka
7. jan 2010

joj, Zuzi, teraz si ma nepotesila ☹ som myslela, ze ked sa uz s malou dovalimedomov, tak okrem prvej poradne budeme prve tyzdne doma. som sa normalne tesila na to, ako tu budem zavreta medzi styrmi stenami s dorbcom a budem si ju uzivat plnymi duskami 😀 aspon kym sa nezacnu valit navstevy... ☹

andykca
7. jan 2010

zaza to je nejaka troska odveci......nejak blbo to vymysleli no co uz...niekto vymysla a niekto sa musi prisposobovat 😒 😉

liwi veru idem s nim pokecat prave zacal kopat hehe 🙂 jaaa cem vodnara inac xi...tak ci sa stretneme - este nevrav hop xi

bebel
7. jan 2010

Wero: o koľkej je to cvičenie?

Andy: aj ja mám ešte toľko aktivít, ktoré by som chcela absolvovať 😅
Ale dnes som si bola úspešne vyzdvihnúť v predstihu darček k narodeninám, mamu som vyvenčila v kine na Ctihodnom občanovi, s ocom sme vybrali darček pre 1 nášho známeho zo štátov, ktorý prišiel na 1 semester študovať do BA a naši sú za neho tak trošku zodpovední, kým je na našom uzemí. Na obed som sa s nimi napráskala segedínu v Dobrej bašte.Bohužiaľ som neporiešila 1 záležitosť v Kooperatíve, ale stihla som ešte v SC kozmetiku a dúfam, že o týždeň aj vlasy 🙂

andykca
7. jan 2010

jaaak madar....nejake troska od veci a nie nejaka 😀

bebel
7. jan 2010

Andy tak to sme 2 😀 ...potrebujem posilu, parťačku 😝 do nášho klanu.

andykca
7. jan 2010

bebel 🙂 tak ideme prekrizovat do 21.1. to je aj celkom pekny datum 😀 uvidime....
inac ten Ctihodny obcan je uz na webe - sice s titulkami ale kukla som ho tak zbezne a vyzera to dobre....pekne si dnes povybavovala darceky, totok by bavilo aj mnaaa xi 😀...

no ja najradsej chodim na rozpravky a podobne veci.....inaaac baby z TT a co chodite sem do kina neviete ci toho Avatara premietaju aj v 3D??? minule pisali na Dobu ladovu ze davaju v 3D a nic - nas osudili...

ivv
7. jan 2010

tak som tu zas 🙂

uspesne som poriadila byt 😝 . trvalo mi to sakra dlho 😠

baby neviete mi poradit s tym monitorom dychu? ci je pouzitelny aj vtedy ak budem malu na noc davat do perinky?

liwka
7. jan 2010

andy, najnovsia doba ladova je fakt pecka. vrelo odporucam. mne sa sice pacili aj predosle 2 diely, no podla Marosa, je tato trojka jednoznacne najlepsia. isla by som este raz 😉

liwka
7. jan 2010

ivv, zial poradit ti neviem, ale ak sa tu odpoved neobjavi, isto sa to chcem v nemocke opytat, bo aj ja mam v plane davat malu do perinky a mat zaroven ten monitor.

ivv
7. jan 2010

tak skusime este pockat 🙂

ja mam na zajtra naplanovane kraslenie 🙂 depilacia, pedikura, strihanie 😀

a neviem, ci to je upratovanim ale boli ma spodok, lepsie povedane taky tlak, ako keby mi dole vsetko opuchlo, normalne sa mi preto zle chodi.. 😕

andykca
7. jan 2010

liwi ja som na tom bola v kine 🙂 ziadnu novu rozpravku si nenechame ujst hehe....ale vtedy pisali, ze bude v 3D a nebola tak som bola smutna z toho....

mno co sa tyka monitora dychu tak to funguje aj ked je male v perinke...sice ja osobne to nemam odskusane, ale pouziva to kamoska a mala jej spava v perinke a funguje to....no a aby ste mali dokaz tak jej prve babo spavalo v perinke a tiez mala monitor dychu a zachranilo mu to zivot asi 3 krat ked bol malinkaty....

ivv
7. jan 2010

andykca dik! staci mi jedna pozitivna skusenost 🙂

andrejkaz
7. jan 2010

ahojte baby🙂 doteraz som moc na konika nechodila, ale kedze sa pomaly blizi moj termin (24.1.), tak sa tu obcas ukazem aby som sa uppokojila,ze nie som sama, komu to uz vsetko pomaly zacina liezt na nervy...

ivv k tym monitorom dychu.....som doktorka a pred MD som pracovala na novorodeneckom a tam sme mali vsetky deti v perinkach a vsetky mali monitory dychu, takze urcite funguju aj ked je babo v perinke, takze kludne mozes pouzivat perinku aj monitor dychu......akurat zavisi od toho ktory je aky citlivy...byva vela falosnych poplachov.....ale asi radsej falosny poplach ako keby sa malo nieco stat

andykca
7. jan 2010

ivv jasnacka 🙂 preto ma to donutilo si ten monitor aj kupit 😉 teda este je v Irsku tak dufam, ze do porodu stihne dorazit xi..... a to maly bol normalne donoseny a vidis moze sa stat hocico 😒 inac aj ja mam dneskaj taky dajaky pocit ako ty....pripisujem to dnesnemu behaniu no uvidime co to znamena xi

ivv
7. jan 2010

andrejkaz dakujem! dufala som ze to funguje aj s perinkou, lepsie sa bude mala polohovat a bude mozno aj kludnejsia ak bude zabalena 🙂

zazalienka
7. jan 2010

jeej, andrejkaz, tak to si si tých bábätiek užila požehnane.. ale aspoň Ťa nič náhle neprekvapí.. a zareaguješ v každej situácii..

ivv
7. jan 2010

no ja dufam, ze sa este nic nezacina 😅 . este mam co obiehat bud. tyzden, od ortopeda, internu az po aro. a potom v piatok mam poslednu poradnu pred termnom.. tak som zvedava, ci uz bude nejaka zmena, ked ma bude doki pozerat 😅 stale mam krcok 0 😝.

andrejkaz
7. jan 2010

no babetiek som si sice uzila az az ale kazde len tri dni a z trochu inej strany,a co je najhorsie zazila som aj kopec rizikovych porodov a komplikacii,z coho mam posledne dni nocne mory....toto je pri mojej robote asi to najhorsie,ze viem co vsetko ma moze stretnut

zazalienka
7. jan 2010

to verím, ja ani lekárka nemusím byť a mám nočné mory.. ale chvalabohu baby čo už porodili, tak nepísali katastrofické scenáre, to ma trošku upokojuje.. alebo sa nás snažili nevystrašiť🙂

andrejkaz
7. jan 2010

ono je asi lepsie sa nestresovat dopredu, treba mysliet pozitivne 😉 ,uz nam nezostava nic ine len porodit, a ak bude nejaky problem, bude sa riesit potom, netreba ich dopredu privolavat 😉 a navyse co niekto povazuje za katastrofu iny zvlada lavou zadnou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre