Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
15. okt 2009

Ahojky kocky,
gratulujem k novym kontrolam a vidim, ze Hanus neodolala a uz vie pohlavie 😉 My sa drzime a povedali sme si, ze uz tych par tyzdnov vydrzime a na zaver bude pekne prekvapenie. Zajtra mam 3.screening, tak pevne verim, ze bobik je ok.
Co sa tyka tvrdnutia bruska, ja to mam uz druhy tyzden a este k tomu problemy s travenim, resp. pomaly mi pracuju creva - tak po veceroch je to super pocit 😖 To tvrdnutie je ok, kym nie je v malych intervaloch, pretoze maternica sa postupne pripravuje na porod. Ma nam to potom neskor pomoct pri vytlacani babatka. Avsak, ak mate pocit, ze to tvrdnutie je caste (napr. kazdych 15 minut), tak treba ist do nemocky skontrolovat, ci sa neskracuje krcok a pod. Mne vacsinou ked stvrdne brucho, tak vydrzi v kamennej podobe aj zopar hodin, kym nezacnem relaxovat, potom je ok. A vraj, ked si lahnete a brusko zmeni svoju tvrdu konzistenciu na makku, tak je to ok - nesmie byt prilis tvrde pri lezani (infosky som cerpala od sestrinho priatela porodnika, kedze som bola uz tiez z toho nervozna, lebo v 30 tt sa mi teda este rodit nechce 😖 )

janka1
15. okt 2009

krpuch to neboli ani velmi ti poslickovia ale Braxton - Hicksove kontrakcie ako som to pisale na prechadzajucej stranke a hodila aj link 😉

olienka12
15. okt 2009

krpuch ja som uz parkrat citala, ze su normal od 26tt a nesygnalizuju porod ale to,ze sa maternica pripravuje na porod

olienka12
15. okt 2009

Inak okrem Janky mate niektora problem s tym,ze vas boli v podbrusku? ja to mam posledny tyzden intenzivne je to dost neprijemne..

andykca
15. okt 2009

janiiiii a kostky?

oli nie mna neboli nic esteze tak....len som asi 2 krat mala stvrdnutie bruska na par sekund

eva3107
15. okt 2009

Tak zatial bolesti priamo v podbrusku ani nie...ale bolesti celeho bruska stvrdne mi a mam pocit, ze sa nemozem ani pohnut 😒 ...difam , ze to prejde.

Vidis Petroelka az sa ti ponuky nahrnuli 🙂 , ja som vedela , ze ta baby vezmu zo sebou....takze je nas zatial 5..kuskov a neviem ci pride aj Evca, alebo nieee?? 😉

drobec123
autor
15. okt 2009

ahojte, dlhsie som tu nebola ale pracujem ako drak / samozrejme s kludom, len ma to nejako bavi 🙂
aj trosku este cestujem sluzobne - ale uzivam si to. vidim ze zacinate riesit porod, ja sa tomu zatial zubami nechtami brani a nepripustam si to - herecka som. vcera sme boli na koncerte Mullera, joooj dobre bolo, aj ked som bola unavena a prsalo a bola zimaaaaa vonku, koncert bol fajn. dufam ze tie silne zvuky babatku neuskodili.

musim povedat za posledne styri dni mam taku kyselinu za kazdym ked nieco zjem, ze nechapem co sa deje. uz pijem iba cistu vodu, lebo este aj z caju sa mi robi ... sa mi grga (pardon za vyraz) a je mi nechutne. no ale co uz pre babatko nevydrzim ze ?

inak ake su teraz este povinne vysetrenia - neviete poradit ?

olienka12
15. okt 2009

drobec,tak ten isty problem s travenim mam aj ja kyselinu, grganie... zo vsetkeho je mi zle... trosku zabrala fatra.
v 30tt by bal byt UTZ na prietoky a pokial mas RH negativ tak v 28 odbery na protilatky

janka1
15. okt 2009

ANDYKCA http://www.bio-market.sk/darceky/nahrievaci-van...
toto pouzivam pri bolestiach

olienka12
15. okt 2009

tie vankusiky existuju aj s ryzou alebo psenicou je to dobra vec

drobec123
autor
15. okt 2009

olienka, mam pocit ze sa krv berie este raz aj ked nemam RH positive (asi si myslela - nie negativ).
poradnu mam buduci tyzden tak uvidim co povie Dr. a vyzera ze ja s jankou budeme pracovat az do porodu 🙂 mne tiez tvrdia ze bude koncom decembra .... ja nechcem !!!! 🙂

janqa24
15. okt 2009

ja mam chut ist piect vianocne kolaciky, ked vidim ten sneh za oknom....ano, uz dorazil aj k nam na juhozapad ci skor zapad 🙄 🙄 esteze som si vcera kupila bundu! uz len topane a ja som ready na zimu 🙂

oli, co sa tyka bolesti v podbrusku, ja mam....uz asi druhy tyzden a mam pocit, ze to je stale horsie a horsie... boli ma to aj pri chodzi a vcera som mala pocit, ze mi brusko kleslo strasne nizko, tak neviem.....je pravda, ze velmi vela sedim, mozno to je z toho 😒

k.a.t.k.a.
15. okt 2009

caute

drobec mne dnes brali - krvny obraz + pecenove testy tusim 😉 glukozovym som sa nastastie vyhla 😀

k.a.t.k.a.
15. okt 2009

a zmestim sa do starych buuund jupii zatial 😀 som dnes bola nutena si jednu obliect ked som videla ako snezi 😖 takze ja som si zatial nic tehu este nekupila, teda okrem jednej asexualnej podprsenky za euro 😀

petronelka77
15. okt 2009

Evi, tolko ponuk 😉 ...takze 4.november to istí 😉 .
Nerozmyslate o nafoteni tehu fotiek? Minule som to spominala na stretku. Videla som krasne umelecke fotky, cierno biele aj farebne.....chcela by som to stihnut do konca novembra...

olienka12
15. okt 2009

no doma sa na tie fotky chystame a chystame.... to bude retusovania uf

minix
15. okt 2009

ahojte, tak ako dneska?

my sme s bebel uspesne rano absolvovali glukozove testy, plus ja aj protilatky, kedze som negativka. :((
vydrzali sme a tak nam to rychlo ubehlo, ze ani nevieme ako. 🙂 som zvedava na vysledky.

V robote mi doslo nejak zle, oblial ma studeny pot, zatmelo sa pred ocami, musela som vetrat, ale nastastie to polavilo. O chvilu sa prejdem po obed, tak ma ta ladovica vonku prelieci. Asi to bola kombinacia hladu, mnozstva cukru a plneho mocaku, ani jedno netolerujem v poslednej dobe dlhsie, ako je normalne.

adros
15. okt 2009

ahojte brusenka

hanus - gratulujem k dievcatku, bolo by to super, keby konecne pribudlo dievca k tolkym chlapom 🙂 Nooo, ten sneh ti teda nezavidim. Vcera volal svokor a to bolo este len 15 cm na Orave

janqa - a vy uz mate v NZ sneh? Do TT zatial nastastie nedorazil.

ale tiez som uz na ten sneh trochu pripravena. Dnes som si bola na poste pre zimnu bundu, co som kupila z bazaru - za 3 € 😀 😀 😀 Nie je to ziadny modny vystrelok, ale hlavne, ze v nej bude teplo. Len teda dufam, ze mi bude dobra aj v decembri 🙂

janka, fuha, ty teda mas akcne tehu 😀 😀 😀 a tie kostky som videla prvykrat, normalne ziiiiram. Mna ked bolia krize, tak si dam pod krize teply termofor. Sme to so srandy kupili min. rok MM na vianoce, lebo som bola prekvapena, ze sa to este vyraba, ja som si to pamatala iba z detstva. On to tusim zatial este ani nepouzil, ale zato ja aaaaano 🙂

andy, mam pre teba to slubene CD, tak mi hod do IP alebo do skypu adresu, nech ti to poslem. Alebo dame zase stretko aj my? 😉

eva3107
15. okt 2009

Ano Petronelka..4.11.v Maxe v Presove. hodinu este dohodneme.
Ano ja by som chcela tiez tehu fotky..no uvidime...Olienka mi slubila , ze ma mozno nafoti... 😉...Co ty na to Oli?

olienka12
15. okt 2009

Evi nie je problem v novembri dohodneme co a jak,to budes mat cas aj ty aj ja

janqa24
15. okt 2009

adros - neviem ako v NZ, ja som teraz este v BA 😀 .....vraj este tak dva tyzdne, drahy sa vcera vyjadril 🙄 sa to len natahuje a natahuje 😖

ja som si vcera skusila asi 20 bund a kabatov, kym som si to rozmyslela a vratila som sa do prveho obchodu po prvu bundu, ktoru som si vyskusala.....klasika 😀 dnes som chcela ist do deichamnnu, ale kaslem na to, ked vidim, co je vonku, nechce sa mi nic.....rozvoniava mi tu jahodkovy caj a krupica s kakaom, spod periny ma dnes nikto nedostane 😀

hanus177
15. okt 2009

S bundou som to vyriešila k spokojnosti..... vlani sme si s kamoškou kúpili úlne rovnaké bundy, ona o číslo väčšiu... tak včera sme si ich vymenili (ona je po pôrode - 6 kg) ja zatiaľ + 4 kg 😀 Trošičku mi je ešte volnejšia, ale mi to s bruškom doplníme..........

Ja to mám horšie s obuvou.... zohnať niečo na nízkom podpatku a to ešte na moje lyže (číslo 41) dá fakt zabrať 😖

Boli sme v nedeľu v Martine, ale nič tam nebolo čo by sa mi hodilo.......... takže som vyhrabala staré semišáky - (jesenné) dala termo ponožky a teraz ich vysúšam pri radiatore....

Čo sa týka tvrdnutia bruška už sa to stalo aj mne.......... hlavne v práci keď dlhšie sedím, preto sa snažím čo najviac sa pohybovať.... a niektorú prácu vykonávam aj postojačky.......

V ľavom rohu pod rebrami, mám hrozne citlivé bruško, nemôžem sa ho ani dotknuť... asi nožičky mimča..... no čo bude šteklivé.... keď si ho krémujem tak sa musím smiať, lebo je to také... ťažko opísatelné... ale zároveň krásne

andykca
15. okt 2009

no jani tak tie kostky som videla prvy krat aj ja 🙂 xi

adros nooo super ty si uplne ze poklad....no stretko by sme teoreticky mohli dat ale tak nech sa este niekto aj prida 🙂

janqa24
15. okt 2009

hanus + 4 kg??? oooooooch, zafidiiiiiim 😀 😀 k tomu citlivemu brusku - ja to mam na lavej strane tiez, pod prsiami a ked sa toho miesta dotknem, je to tiez take divne, akoby strpnute a velmi citlive.....podla posledneho utz tam ma moja babika ritku 🙂

a s topanami mam tiez problem - velkostny....normalne nosim 39-40, teraz 41 kvoli opuchom 😝 chcem nejake nizke pohodlne nesmyklave nasuchovacky, ja naivka 😀

andykca
15. okt 2009

baby prave sa mi dopiekli cerstveee pagaciky.....(niesom gazdinka ale vcera mi doniesol drahy uz pripravene cesto aj naporcovane - dala som len vykysnut a upiect) ... su fajnasticke hehe

janqa ked budes poriadne hladat tak take najdes hehe

adros u vas snezi??? bu tu zatial ani naznak....

eva3107
15. okt 2009

Oki Oli tak sme dohodnute... 😉
No inak baby neviem ako vy ..., ale ja sa chystam na obedik...tak zatial 🙂

Hanus +4kg? taktiez zavidim 😅...ja uz +11kg a kde je este koniec 😅 😅

janqa24
15. okt 2009

baby, mne velmi kleslo brusko ☹

adros
15. okt 2009

andy, nesnezi, pisala som, ze sneh nastastie nedorazil 😀 😀 😀 aaaaa, take pagaciky by som si teda dala, ja zatial viem piect len angel cake 😀 😀 😀

no a stretko, jaska, chce sa niekto pridat?

petronelka77
15. okt 2009

Evi, Oli, tak to sa pridam aj ja k nafoteniu bruska, teda ked mozem 😉 .

krpuch
15. okt 2009

janqa chod k doktorovi, nech sa ti na to pozrie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre