Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

petronelka77
15. okt 2009

Janqa, ako velmi kleslo? Mas aj nejake bolesti? Zavolala by som pre istotu lekarovi.

roxy_1
15. okt 2009

holky ja si pri dnesnim foceni vsimla ze uz se mi pomalicku rysuje ta carka pod pupikem 🙂 jde to videt v zrcadle tak jsem to zkusila i vyfotit ale neni to ono.hodila jsem par novych fotecek do albicka 🙂

liwka
15. okt 2009

Ahoj, baby, rada by som sa k vam pridala aj ja. podlapohybov mam sice termin 6.2., no mam silny pocit, ze to uz budeme stastlivo z porodnice doma. okrem toho buduci tato ma 25.1. narodeniny,tak sa to pokusime zosuladit🙂
chcem sa vas opytat, kde budete rodit a ake mate info, pripadne skusenosti s porodnicami. pochadzam z okresu NZ, momentalne zijeme v SC, tak zvazujem niekde v okoli. ale podla toho, co som citala v ostatnych diskusiach, tak rodit asi nechcem vobec- jedine tak, ako vcera ta babenka v modrom z neba :D

andykca
15. okt 2009

jaaaaj adros som snevsimla ze si pisala o tom snehu.....🙂 tak dojdi este mam zopar pagacov...a dalsie v mrazaaaku xi

roxy troooolinka ked sa na to sustredin tak ta ciarka tam vidno (na fotke) je 🙂

janqa nooo veru skus sa opytat Dr....a daj vediet...

janka1
15. okt 2009

tak ja mam navstevu 🙂 😉
sedi u mna v praci nedockava a keckame 😵

andykca
15. okt 2009

liwka tak t a vitam u nas 🙂 hmmm si myslim ze taky porod jak mala ta baba by chcel kazdy 🙂 xi uvidime ako to dopadne hehe..asi ked byvas v SC tak budes rodit v ba no s tym ti ja osobne neporadim ale odtial je vela bab tak ti daju info 🙂

olienka12
15. okt 2009

juuj zavidim

eva3107
15. okt 2009

Ako vam fajneee... 🙂 ...Janka a Zuzka...

Co sa tyka ciarky pod pupkom Roxy je ju vidno, ale slabsie, Ak sa bude dat tak odfotim aj ja mne je tu ciaru vidno uz poriadne 😅

Ahoooj Liwka..vitaj

andykca
15. okt 2009

janka taaakato pracovna moralka tehuliek 😀

liwka
15. okt 2009

dakujem za privitanie, ste mile, som prvorodicka a riadny stresmen, tak neviem. rozhodovala som sa medzi antolskou a kramarmi, potom som citala na fore diskusie o tychto porodniciach a asi som si to rozmyslela. no, kedze na sukromnu porodnicu prostriedky nemame, asi nebudem mat velmi na vyber.

andykca
15. okt 2009

liwka ja mam tiez problemos vybrat nemocnicu - bud Trnava alebo Piestany....🙂 takze v pohode este mame trocha cas porozmyslat...a nebooooj kazda niekedy stresujeme...

bebel
15. okt 2009

Ahojte,
Minix: aj mne bolo všelijako po tom teste 😅 ....
a pre zmenu dnes cez obed som si poriešila bundu/kabát v 1, ktorý budem nosiť aj po tehu.
Hneď zajtra ho otestujem, keďže dnes ma ten fujak v kombinácii so snehom úplne dostal - cez obed som si dosť pochodila peši na vzduchu a zhodnotila som situáciu, že mrznúť kvôli bruchu nebudem. 😀

Liwka vitaj...tak sme 2 zo SC.
Ja sa napr. chystám rodiť do TN..... 😎

minix
15. okt 2009

liwka, citat diskusie o porodniciach je na dve veci, lebo potom mozes rovno rodit doma. Ono, tieto pocity su subjektivne a to, co vyhovuje tebe, nemusi druhej kocke a podobne, takze na diskusie by som sa nespoliehala, ale chod sa tam pozriet osobne, na antolskej sa to da a urob si vlastny obraz.

Roxy, ja mam tu ciaru aj pod pupkom, aj nad pupkom, skusim to odfotit, aby ste videli. 🙂))) asi mam vela pigmentu. 🙂

hanus177
15. okt 2009

Mne sa ta ciara tiež objavila a inak mi aj trošku vystúpili chlpky na brušku........ kamoška tiež, ale cca 2mesiace po pôrode to už bolo normál

bebel
15. okt 2009

Ja lineu negru ešte nemám, ale pri Brunovi som mala...
zato sa mi spravili na dovči pigment. fľaky nad perou "akoby viac opálené fúzy" 😀 pevne verím, že to zíde diole, inak ma laser neminie... 😎

minix
15. okt 2009

a bebel, že som si tie fúzy nevšimla. 🙂)))

ja mám jasné, idem na laser po tehotenstve, ale skorej na ochlpenie 🙂 planovala som uz ist teraz, ale nevyslo. 🙂

liwka
15. okt 2009

bebel: som rada, ze je tu niekto zo Senca🙂, ta obhliadka sa da iba na antolskej? dufala som, ze vsade....
a preco budes rodit az v TN? nie je to daleko?

antoniab
15. okt 2009

ahoj 😉
ako sa mame ?
ak bude stretko 4.11 v presove tak to by som mohla dojst aj ja ale este dam vediet podla pocasia a hlavne ak to nebude skoro rano a niekto mi musi vysvetlit kam mam ist presov nepoznam 😝 😅

olienka12
15. okt 2009

jeeej super antoniab velmi by sme sa tesili 🙂) a neboj odnavigovali by sme ta 😉

eva3107
15. okt 2009

Antonia nebooj to uz je najmenej ta navigovat a boli by sme radiy kedy si sa medzi nas pridala...Ty si odkial vlastne? Z vychdu? 🙂

janka1
15. okt 2009

tak my sme po obede 😉
boli sme so zuzkou na obed dali sme si fajnu kacku, lokse a cervenu kapustu 😝 mnamky 😉

sisipetka
15. okt 2009

liwka vitaj, a presne ako pise minix - cim viac budes citat, tym viac to bude na prd a budes este viac vystresovana.
Mne uz tiez zacina tmavnut ciara na brusku a verim, ze do konca tehu bude i pupok ako z dalekej afriky 😀 ....Minix a na laser sa chystam potom aj ja - teda moje chlpy tam chcem postavit do pozoru 😅
Bebel vitaj z dovolenky, este som nestihla reagovat. A bundu som aj ja dnes poriadila - esteze mam dobre kamosky, co mi pozicali z ich tehu a nemusim zbytocne investovat 😉
Janka, kam ten obedik do vas ide 🙂 - ja uz po ranajkach mam problem nieco do seba dotlacit - moje malicke mi velmi rado masiruje creva 😖

liwka
15. okt 2009

dakujem za rady, asi fakt prestanem citat skusenosti inych mamiciek, ved dobre aj zle to moze dopadnut, nech rodim kdekolvek, nie?
nedavno ste rozoberali tvrdnutie brucha a bolesti ako pri menstruacii, je to normalne aj u mna, tj. v 23.t.t.? ja to mam uz davno, povedala by som od zaciatku, beriem magne B6, no moj lekar je dost skupy na slovo ☹. tie bolesti su dost neprijemne, mali ste to niektora uz okolo 20t.t.?

nedockava4
15. okt 2009

uz som tu...prisla som z vyletu 🙂
Janka, obed bol vynikajuci...DAKUJEM 🙂
...pozerala som si tie videa....su lepsie ako fotky....budem si musiet foto urobit z tych videi....

nedockava4
15. okt 2009

petronelka...ja mam fotenie cez vikend....potom hodim foto, ako to dopadlo...len som sa chcela fotit vonku, no v tej zime, neviem-neviem 🙂

antoniab
15. okt 2009

evi ja som tak s dedinky ktora je v strede od popradu spiskej ci levoce do presova to mam pekne po dialnici do kosic by som este musela dalej ale ak bude zli cas tak to nepridem lebo neznasam jazdyt ked snezi dlhsie trasy ale este to upresnim 2heho mam poradnu a podla situacie doma ale bola by som rada keby to klaplo aspon bude sranda 🙂 a dufam ze nas tam bude viac 😉
ale jak tak pozeram foto tak tam budem s najmansim bruskom 😀 😀

k.a.t.k.a.
15. okt 2009

bebel kamoske tie pigmentove flaky z tvare nezmizli po porode 😖 tak sme chodili na chemicky peeling do Interklinik ja len tak a jej to trochu pomohlo 😉 ale ze ani laser nepomoze 😒 inak asi by som si zopakovala ten peeling, potom mas plet jak mimino, robia to ovocnymi AHA kys. len musim zistit ci v tehu nevadi

janqa24
15. okt 2009

tak mam naordinovany klud na lozku a nijaku namahu.....vcera som to prehnala s prechadzanim - bola som za maminkou v nemocnici a potom som skoro dve hodiny chodila po meste a potom este vecer som mala trochu akcnejsi ako obycajne ....bolesti nemam, takze zatial nerobime paniku, ked sa to nezlepsi, mam prist k doktorovi

liw - tie bolesti mozu byt z toho, ako sa ti roztahuje maternica a svalstvo, ja ich mavam tiez....pokial ti spolu s tym tvrdne aj brusko, ukazala by som sa u lekara na tvojom mieste, pre istotu

liwka
15. okt 2009

janqa- skusala som, lekar povedal, ze je to normalne a sestricka vehementne radila obmedzit sexualnu aktivitu (tu sme obmedzili na raz tyzdenne), tak neviem

janqa24
15. okt 2009

liwka - chodis do prace? treba hlavne vela oddychovat, vykladat si nohy, vyhybat sa stresu....ak tie bolesti neprejdu, zajdi opat k doktorovi, nech ti skontroluje placentu, moze byt, ze ju mas posunutu dole, a nech sa ti pozrie aj na krcok maternice - ci nemakkne a neskracuje sa....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre