Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
2. dec 2009

andy, oki, dakujem, ved aj drahy tam pride tak akurat na tu piatu

andykca
2. dec 2009

😉 v pohodke......ti zatrubime, ked budeme u teba....zatial oddychuj aj ja idem bo vstavanie o piatej ma dorazilo xi...

zazalienka
2. dec 2009

ahojte.. ja som sa vykotúľala akurát z postele.. veď lekár kázal kľudový režim , tak som si potiahla.. tak kočky moje o týždeň sa tam dúfam konečne stretneme a budú nás učiť ako nakŕmiť tie naše bábence..

vierapp
2. dec 2009

ahojte, už dlhší čas som sa k písaniu nedostala k voli praci, ale teraz mám času a času.....mám príkaz ležať, hrozí mi predčasný pôrod, už 5 týždňov ležím.
Je to ťažké, len ležať a čakať kedy to príde, a sny tie sú najhoršie.
Ale prre bábo čo nespravíme.

olienka12
2. dec 2009

vierapp v ktorom tyzdni si?

vierapp
2. dec 2009

32 týž. 4 dni

olienka12
2. dec 2009

nootak to aspon este 3 tyzdne treba vydrzat. kde chces rodit v Kezmarku ci PP?

liwka
2. dec 2009

ahoj, bruska, ja hlasim ,ze moje hrdinstvo ohladom zubara skoncilo este predvcerom, ked ma tak zacal boliet zub, ze som ani nevedela identifikovat, ktory to je. cela polka tvare ma bolela- ale iba v noci. 2 noci som sla spat s paralenom a dnes som sa odhodlala k zubarovi. joj, taky skvely dedusko, sice bolelo, ale odchadzala som odtial s usmevom, co sa mi teda este nestalo.
najhorsie potom bolo vydrzat bez jedla 2 hodiny, ale uz je aj brusko syte 😀

matesma
2. dec 2009

ahojte

zazalienka
2. dec 2009

tak som si zasa raz niečo prečítala a asi budem rodiť niekde na poli🙂

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1913/re...

kuk aj na fotky na konci článku

zazalienka
2. dec 2009

liwka, no vidíš, prežila si.. aspoň nebudú bolieť potvory zubaté..

liwka
2. dec 2009

ach, Zuzi, nemali by sme citat taketo clanky, bo sa vsetky stretneme na tom poli 😒

weronyca
2. dec 2009

Ahojte, kocky..tak ja mam dnes super naladu.sice som doma konecne az teraz od 8rana..ale aspon fajn naladicka..
Boli sme dnes na poradni, na Kramaroch ..malicky sa koooonecne otocil.. a vazime 2040g 😉 😉

Pekny den

vierapp
2. dec 2009

prepáč že až teraz ale stránka bola nefunkčná. No aj doktor hovoril, že po 34 týžd. bude pôrod bezpečnejší ako teraz. A čo sa týka pôrodnice neviem sa rozhodnúť, asi kde dôjdem najskôr, som z Lendaku, ale rodičov mám v poprade, tak kde budem tak tam pôjdem. V Kk, už aj poznám dktorov a sestričky, majú super prístup, tak to sa mi zdalo fajn a o PP len sompočula, niekto chváli a niekto nie. Tak neviem.

zazalienka
2. dec 2009

no liwka, ja som myslela to prostredie.. ono to tak vyzerá asi všade naokolo.. proste všetky ostatné oddelenia sú celkom OK, len pôrodnice na zaplakanie.. a to furt každý vykrikuje, že treba zvyšovať populáciu.. no ja neviem, ale mne to pripadá, že šak nech si to ženy odtrpia.. nemajú inú možnosť ako skončiť tam.. nebudeme predsa rodiť na poli..

liwka
2. dec 2009

Zuzi, mna najviac zaraza to, ze prave oddelenie, ktore by malo byt kvoli tym drobcekom x-nasobne sterilnejsie ako vsetky ostatne, vyzera takto ☹
ale, co sa tyka tych porodov, pustim to asi druhym uchom von. je to sice realita a vobec to nebude prechadzka ruzovou zahradou, no radsej sa budem naivne tvarit, ze neviem, do coho idem...

zazalienka
2. dec 2009

pôrod neriešim.. každú to čaká.. mňa fakt desí to prostredie a prístup.. z toho mám najväčšie obavy..

weronyca
2. dec 2009

zaza...to je aky link, fuuuj to naozaj aby si sa pri niecom takom akoze porod, kde ma byt vsetko sterilne, bala,ze chytis nejaku plesen 😠 😠 ..bleee radsej som to ani vidiet nemala!

liwka
2. dec 2009

no, pristup, o tom by sa tiez dalo piiisat ☹ . ja budem velmi dufat, ze bude vsetko oka a cim skor nas pustia domov. samozrejme aj kazdu z vas...

zazalienka
2. dec 2009

no ja si zoberiem určite gumenné šľapky do sprchy, antibakteriálny sprej a všetku možnú dezinfekciu..

vierapp
2. dec 2009

vždy som si myslela, že pri pôrode sa treba báť len bolestí ale toho je oveľa viac ...... ☹

janurka
2. dec 2009

ahojte baby. No tak ten članok je fakt hruza, no bohužial čista pravda. Ja ešte nie som rozhodnuta či pojdem do kk alebo do pp no každopadne som si chcela priplatiť nadštandard. No bohužial momentalne sme v takej finančnej situacii že budem rada ked si zapllatim epiduralku a manžela k porodu /čo je riadna absurdita platit mm k pôrodu, ved to by mala byť samozrejmosť/. takže neviem.
No a dnes som bola opäť u lekara lebo som bola na nakup a u sestry a ked som došla zistila som že som začala špiniť. Tak som sa rychlo osprchovala šupla do čisteho a čapala k dokimu. No pozrel nas a povedal že sme v poriadku, že to nie je krvacanie z maternice. že možno len nejaka infekcia uvidime ked pridu vysledky z kultivacie. Tak uvidime. ale som rada že to nie je nič važnejšie.

liwka
2. dec 2009

jej, som si prave vsimla, ze dnes je Bibiany, bebel, vsetko naj malinkej, nech sa este drzi v brusku a potom stastny prichod na svet 🙂

adros
2. dec 2009

baby, no ja som lezela na rizikovom, nie na sestonedeli, ale musim povedat, ze v TT to vyzeralo omnoho lepsie. Jaska, aj tu boli stare tie sprchy, ale bolo to tam cistejsie 🙂 Ale zabky do sprchy si budem brat aj ja 🙂

liwka
2. dec 2009

ozaj, adros, v novom Mama a ja je pisane o vianocnych medovnickoch, co nam spominala Janka na kurze. a vraj, sice skorica a pernikove korenie mozu sposobit predcasne kontrakcie, no take mnozstvo nemame sancu zjest. museli by sme ich zbuchat okolo 100 ks v priebehu dna. takze, mnam, medovnicky budu aj tento rok 😀

zazalienka
2. dec 2009

noo aj ja sa chyszám piesť medovníčky.. a karamelové košíčky.. a slané pečivko.. pri varení sa bude realizovať môj manžel, a ja si to budem užívať..

bebel
2. dec 2009

Hmmm..........Zaza veľmi dobrý článok. A tie, čo idete rodiť 1.x a nebude Vám treba akútnu sekciu, novorodeneckú JISku, nechápem ako niekto môže chcieť rodiť na takom bitúnku 😎
Presne takéto referencie mám od kamošiek, čo rodili v BA. (Kramáre, Ružinov.....na Antolskej odstrašujú ich posledné medializované pôrodné prešľapy a je tam detto prístup pri priplatených lekároch)
Naopak skvelé referencie mám na Topoľčany, Banskú Štiavnicu, Brno, Košice Šaca a Trenčín, kde som si to sama zažila a viem, prečo tam idem znova.
Ako vidíte aj tá baba, čo písala článok porodila až 36 hodín po tom, čo ju prijali.
Za 36 hodín stihnete let cez po zemegule, alebo dôjsť busom do UK.....BA pôrodnice sú príšerné.

nedockava4
2. dec 2009

ahojte...
zaza..hod recept na karamelove kosicky...super to znie a musi to tak aj chutit 🙂

adros
2. dec 2009

liwka, tiez mam velmi rada vonu skorice a strasne mam rada cajik Teekanee Magic moments, ten krasne vonia skoricovo. MM ho kupil a som povedala, ze ho budem pit az cez vianoce, keby nahodou nieco sposobil, tak v tom case je to pre mna uz v pohode 😉

zazalienka
2. dec 2009

nedockava, za chvíľočku, mám tu stolára.. potrebuješ mať také kovové mištičky - formičky, bez toho sa to nedá upiecť.. ja robím rovno z dvoch dávok, menej nemá u nás zmysel..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre