Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
6. feb 2010

Dík Marush....treba sa aj objednať alebo len prídeme? 😅 Už si to nepamätám.

Ja som na návštevy uvalila embargo. Aj keď som aj ja mala narodeniny, neoslavujeme 😝 .
Najbližšie prídu moje 2 kamošky budúci víkend. Ostatní nás môžu vidieť a stretnúť len na prechádzke vonku
😉 a nikoho nepotrebujem s asistenciou s malou....jedine nášho veľkáča škôlkára potrebujem zamestnnať a vybujačiť, lebo sa nevie vmestnať do svojej kože. Takže tu sa teraz tatino, svokra aj naši sa môžu realizovať. 😎

krpuch
6. feb 2010

baby, mohla som po 3 tyzdnoch stratit mliecko?

zazalienka
6. feb 2010

krpuch, vždy je možnosť že stratíš mlieko.. to je proste príroda.. ono odsávaním to podľa mňa nebude, ja keď som mala v nemocke zápal prsníka, tak mi povedali že čím viac budem odsávať, tým viac sa bude tvoriť.. že aby som čo najviac malého prikladala.. máš nejaké čaje na tovrbu mlieka?
ja mám zasa problém že malý vytiahne úplne všetko, len to zadné mlieko nevládze, vždy zaspí, a už druhý večer plače.. od hladu.. aj je na prsníku, aj ťahá, ale nejde mu to.. keď sa mi dotvorí trocha mliečka, tak si cucne a potom zaspí..

minitrouble
6. feb 2010

krpuch - skus pit extremne vela tekutin pripadne si daj tmave pifko - ale najma vela vody - aspon 3 litre denne a uvidis budes mat mlieka dost 😉 ...ale mozes mat tzv laktacnu krizu - obdobie kedy sa tvori menej mliecka ako inokedy - treba prekonat a ono sa vrati
zazalienka - skus zavolat dakej laktacnej poradkyni aby sa ti nestalo to co nam pri Romanke ze si tahala vzdy len predne mlieko a potom prestala priberat 😒 😝
inak Simi uz ma skoro 4.7 kila 😵 za chvilu dobehne aj Romi 😅

Bebel - pana basketbalistu poznam aj ja - hehe ale tento rok sa ho pokusim obist lebo on dievcatkam kaze zvacsa prist este na kontrolu a viazat dlhsie na siroko a mne sa ku nemu nechce chodit jak na klavir 😎 neviem sice podla coho sa rozhoduje ale viem ze niektore kamosky nemuseli chodit viackrat a nam aj napriek tomu ze romi mala vtedy vsetko OK hned po mesiaci tak nam kazal prist znova po 3och mesiacoch - neviem ze jake podmienky zohladnuje pri vybere toho koho pozve este raz a koho ne ale rada by som to vedela 😀 😀

bebel
7. feb 2010

Krpuch a o ti netečie žiadne mlieko, keď si stlačíš bradavku alebo keď máš malého na 1 prsníku, netečie ti nič zároveň z toho 2.????
😕 😕 😕
Zazalienka.. ak ti malý vytiahne len polovicu 1 prsníka a hneď zalomí, tak to je tvoja chyba, že mu to dovolíš. Musíš ho zobudiť a donútiť vysať prsník, až kým nebude úplne mäkký. Dostaneš sa do začarovaného kruhu.

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=588428
Dojčené deti s kolikou často rýchlo priberajú a preto aj pijú častejšie. Mnohé z nich majú koliku nie preto, že by boli často dojčené, ale preto, lebo neprijímajú mlieko tak intenzívne, ako by mali. Je totiž typické, že dieťa prvé minúty pije intenzívne, potom obhrýza bradavku alebo zaspí. Keď mu ponúknete druhý prsník, opäť bude chvíľu piť a potom obhrýzať alebo spať. Dieťa sa nasýti len predným mliekom, nezasýti sa dostatočne (predné mlieko je skôr od na uhasenie smädu) a preto často pýta piť. Prijímanie veľkého množstva predného mlieka môže vyústiť do plynatosti a plačlivosti dieťaťa. Matka môže tento problém vyriešiť tým, že pri jednom dojčení dieťa bude piť len z jedného prsníka, takže vypije nielen predné mlieko, ale aj zadné, ktoré ho zasýti a je výdytnejšie. Satie dieťaťa podporí tým, že vo chvíli, keď dieťa prestáva piť, stlačí prsník, čím podporí tok mliečka.

Minitrouble: A kam by sme ešte inam mohli ísť na sono? Neviem o nijakej alternatíve vzhľadom na spádovú oblasť- daj tip pls .😉

kolienko
7. feb 2010

ahojte....idem sa pochvalit svojím najdrahsím pokladíkom.

dna 1.2.2010 sa nam narodil cisarskym rezom Filipko s mierami 3450 g a 50 cm.uz sme od piatku doma a pomaly si zvykame. najhorsie bolo spustenie mliecka....mala niektorá z vás s tým problémy??

bebel
7. feb 2010

http://www.nspnz.sk/neonatal/dojcenie/materskem...
Zazalienka. zadné mlieko sa uvoľňuje po 3 až 5 minútach kojenia...malý vydrží sať aspoň 10 min?

minitrouble
7. feb 2010

bebel mas IP 😉

bebel
7. feb 2010

krásny prehľad mýtov o MM a dojčení http://mamina.pluska.sk/mamina/zivotosprava/doj...

minitrouble
7. feb 2010

ozaj bebel sice este dost v predstihu ale kamoska mi minule hovorila ze najnovsie existuje nejaka nova teoria ze deti ktore maju predispoziciu na nejake potravinove alergie by mali aj ked su dojcene zacat s prikrmamy okolo 5teho mesiaca ze to je lepsie - nepocula si nieco take?

zazalienka
7. feb 2010

Ahojte, no malý vydrží cuckať 15 min. v pohode, zo začiatku úplne pahltne sa napapá, počujem ako mu to ide až do bruška, lenže potom odpadne a zaspí.. tak ho hladkám, škrabkám, za uškom.. on mi zaspí aj na pleci keď ho dám grgnúť.. ale on keď po napapaní zaspí, tak potiahne spánok 3-4 hodiny.. aj v noci.. myslím že keď by bol hladný tak by tak dlho nespinkal..

olienka12
7. feb 2010

Ahojte uvazujem nad tymto,kedze maly blinka Vas nazor? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7454141

bebel
7. feb 2010

Oli, fajn vecička ešte tak na mesiac max. 2, potom sa deti budú pretáčať a cestovať po postieľke. My máme celý komplet matrac vypodložený do uhla .

Zazalienka. potom je všetko v poriadku a vôbec sa nezamýšľaj nad tým, žeby zadné mlieko nevedel vytiahnúť.

Minitrouble: neviem o tom, no čo som odpozorovala okolie...tak moje kamošky všeobecne pri druhých deťoch neboli už tak striktné ako pri tých prvých 😅 A k príkrmom sa stavali mierne laxnejšie a skúšali dať papať rôzne potraviny skôr ako mali pôvodne v pláne alebo napísané v nejakej tabuľke 😎 .
Ďakujem za IP. 😉

minix
7. feb 2010

oli, ked ti mam pravdupovedat, ja povazujem tieto kadejake kravinky za vyhadzovanie penazi, ale ak by to pomohlo, preco nie?

my take kresielko doma ani nemame, ani sa nechystame 🙂

olienka12
7. feb 2010

bebel ono teorie su fajn,ale ked mi maly pije a podotykam pije aktivne aj 20 minut a syty nie je... tak si tie teorie mozem strcit vies kam, a to ze pije je fakt,pretoze,z druheho vyteka,citim maternicu,prsnik stekli,maly prehlta,prsnik makkne, ked stlacim bradavku mlieko ide.. niekedy si nepomozes nech robis co robis,ale aj tak je to u nas uz lepsie ako bolo...

bebel
7. feb 2010

Oli:Tie infošky nie sú nejaké pravdepodobné teórie, ale fyziologické zákonitosti. Len ich musíš racionálne spracovať, ak máš na to kognitívnu kapacitu a aplikovať do praxe.
Najlepším zdrojom praktických informácii o dieťati a všetkého s ním spojeným je Penelope Leach "Dieťa a ja"....tuším si spomínala, že ju doma máš. Mne kedysi veľmi pomohla a pomohla mi aj kamoška z iného fóra, ktorá si prešla identickou situáciou ako ja s Brunom pri jej prvorodenom synovi .
Mať a starať sa o dieťa nie je vždy jednoduché a veselé. Chce to občas vynaložiť fakt veľké úsilie a vysokú mieru prispôsobivosti, aby bolo uspokojené a hlavne zdravé.
😅

marushka
7. feb 2010

ajojte kočky

bebel - na tú ortopédiu sa neobjednáva, len prídeš, uchmatneš číslo a čakáš...ale ide to tam bleskurýchlo 😉

mini- aj nás objednal o 6 týždňov, ale nemusíme baliť 😉

botis - asi som ťa tam v piatok videla 😉

oli - ako vieš, že nie je malý sýty? nečítam vždy dozadu tak sry, neviem, či si to už písala...

olienka12
7. feb 2010

marushka place hlada nezaaspi neosalim cajom...proste nestaci mu moje mlieko aj ked odstriekam a dam flasu tak nezasyti ho ked dam rovnake mnozstvo beby je spokojny a spinka ako anjelik 😉

k.a.t.k.a.
7. feb 2010

ahojte 🙂
no my tiez teraz prechadzame nejakou krizou 😝 vkuse by cecal, prsia uz mam v jednom ohni, snazim sa prikladat ajkazdu hodinu, len obcas je to uz unavne, este ze noc prespi 😝

Mozem sa spolahnut na to, ze ked sa vykadi a je to zlte ze vypil zadne mliecko? je to na 100% ? pretoze kaka tak 3-4 x do dna zlte, a aj tak by uz 3ti den jedol kazdu hodinku .. teda dufam ze jedol, ja fakt neviem ci je hladny (ale strka si ruky do ust a hlada didu) alebo ci ho boli brusko (kaka a obcas aj prdne) a preto je nekludny. Ako zistim ci ho boli brusko? alebo ze je syty? obcas v tom uz mam hokej, a dufam ze je to len docasne 😝

tehulienka77
7. feb 2010

Ahojte, chcem sa spytat kociek, ktore rodili prirodzene, co maju pocit, ze vsetko tam dole 🙂, maju na svojom poriadku?
Rodila som v decembri, uz som dostala aj menzes a zda sa mi, akoby som ju mala uzsiu a nieco padnute nizsie, smerom ku vchodu.
A stale mam pocit stipkania, doki mi dal aj tabletky do posvy.
dakujem.

marushka
7. feb 2010

hm, oli...toto som robila aj ja pri kubkovi - fatálna chyba, naozaj!!! jedného dňa som sa potom naštvala a ideme sa len kojiť a kojili sme 10 mesiacov!!!
nechcem sa robiť múdra, ale on nie je hladný, ak máte diagnostikovaný reflux, daniel hľadá aj po nakojení, plač, poprípade si strká ručičky do pusinky preto, lebo ho páli záha!!! bez ohľadu na to, či niečo vyvráti, alebo ho má len v skrytej forme. on potrebuje stále sať pretože má pocit, že si tam musí niečo potlačiť, uhasiť... osobne si myslím, že toto je dôvod 😉 😉 😉

andykca
7. feb 2010

jj marushka ma pravdu....treba si oli precitat clanky o refluxe....maly papa stale, pretoze ked dieta papa nepali ho zaha....ale zas musim marushke v jednom oponovat (ja netusim ci to je pravda ja som fakt len z teorie)....vraj tymto detom treba davat tolko papat kolko si pytaju.......ale ci to je pravda netusim vazne......

moj maly ma skryty reflux a papa po zobudeni co je cca 2-3 hodky a potom pred spanim co je tiez niekedy hodka a pol - az dve hodky....no niekedy bez cecka nezaspi a vydudla ma tak ze to az boli - tak musim niekedy chudatko nechat vyrevat ☹

k.a.t.k.a. .....a ano zlte a prazenicove znamena ze papa zadne mliecko....

andykca
7. feb 2010

tehulienka ja som po porode 3tt a citim sa skvelo....nic neboli, nic nestipe...a tvoj Dr ti nepovedal z coho tomoze byt?

minix
7. feb 2010

Ahojte, ta kriza je asi celoslovenska😉 my uz druhy den v kuse reveme, asi nas boli brusko, no neviem, prdiet prdi, kakat kaka, uz ma chytil aj amok, ze snad nemammlieko, ale zatial mam.

Z nicoho nic zacne revat, ocervenie az ofialovie a tlaci ako o dusu spasenu, prdky vyjdu, tak bude asi zapecena, najhorsie je, ze ju ulozim spat a o 20 min je hore aj s tym prisernym revom a fialovymksichtikom a vobec sa nevyspi, ja takisto.

Kupila som jej aj espumisan, ale ten je tusim iba na prdy.
Dajte nejaku overenu babsku radu;-$

minix
7. feb 2010

Ja som po porode 12 dni a skutocne mam pocit, ze som rodila pred sto rokmi, sice stehy este mam, ale nic ma neboli, vsetko je krasne skoro zhojene.

Podla tvojho gyn si v poriadku?

katka22r
7. feb 2010

ahoj kocky troska som si vas precitala...my sme vonku este neboli ale vetrame a malu som dala aj troska na balkon...zajtra sa ideme vazit tak som zvedava ci nieco pribrala...ja som po sekcii mliecko nemala ani na 5 den a az ked som prisla domou v pondelok s porodnice sa pomaly spustalo...bolo mi poradene aby som davala lauru k prsniku aj kazdu pol hodku aby som sa rozkojila a poviem vam ze to naozaj pomohlo...teraz mame mliecka az vela a odstrekavam... 🙂 klop klop snad to vydrzi...aj nasej sa cka a detska dr.mi odporucila ze jej mozem dat uz aj 2 lyzicky prevarenej lucky tak jej sem tam dam ak sa jej cka ale to je tym ze pri kojeni sa nadycha vela vzduchu...

inak je mala celkom pokojna tato noc bola dobra budili sme sa kazde 3 hodinky napapali,prebalili a spinkali dalej...

cize ja asi tolko hodila som aj nove foto do albumu malej kto chce nech mrkne 🙂

pekny den kocky,,,zajtra papierovacky nechce sa mi ale co uz

evca35
7. feb 2010

ahojte,
naše bába sa asi dohodli 🙂 my sme predvčerom vôbec nespali, malý bol hore od 18,30 do 2,30 hod., len plakal, utíšil sa len pri prsníku, kde poriadne pil, po pol hodine zaspal, keď som ho dala odgrgnúť, zobudil sa, plakal, utíšil sa pri druhom prsníku, zase sa najedol, zaspal, preložila som ho do postieľky a o 10 minút bol hore a tak stále dookola, medzitým aj prebaľovanie, grckanie, kúpanie a zase papanie, plakanie ... prdí a kaká krásne. Potom mi spal 4 hoďky, pri ďalšom kŕmení hodinu hore a potom spal zase 4 hodiny. A celé poobede včera od 13,00 do 18,00 zase hore a to isté.

Preštudovala som všetky články na nete o dojčení, kolike, výžive matky počas dojčenia. A všetko je v poriadku. Aj zadné mliečko pije. Tiež chcem dojčiť čo najdlhšie a čím viac je na mne prilepený, tým viac mliečka sa mi tvorí. Keď je takto vkuse hore, ani nemusím odstriekavať. Niekedy mám pocit, že nemá čo vytiahnuť ☹ Inak najväčší rev máme pri prebaľovaní a kúpaní. Aj vaše tak plačú pri týchto činnostiach?

Mňa jazva ani tak nebolí, ale nad jazvou mám ešte stŕpnuté a ešte ma pobolieva celé podbruško.

Tak dúfam že to rýchlo prejde, zatiaľ klopem, že túto noc a deň spí krásne, uvídím aká bude ďalšia noc.

krpuch
7. feb 2010

tak mliecko uz zase mam, to bolo asi tym, ze som vcera menej pila, lebo sme robili okolo domu. maly sa napapal a spal 6 hodin, sice ma prsia neboleli ako predtym po 3 hodinach, ale hlavne,ze som mliecko nestratila.

gucz
7. feb 2010

ahojte maminky

evca aj môj malý pri prebaľovaní a kúpaní reve ako o život, až je červený ako rak. Moc sa mu to nepáči.

Miškovi sa šúpe pokožka, neviem čo s tým. V pôrodnici povedali , že máme dávať expicial lotio (neviem či som to napísala správne), no ale nejak nám to nepomáha, pri natieraní vrieska ako o život, akoby ho to štípalo či čo... neviem. Šúpe sa mu oblasť pod plienkou (aj bruško a stehná), ručičky (ako dlane) a nožičky (šlapy). Zajtra ideme do nemocnice na sono mechúra (lebo keď mu rodili sono obličiek v pôrodnici, tak bol akurát vycikaný pánko), tak sa tam na to spýtam.

ku kojeniu, ja teraz kojím malého vždy len z jedného prsníka, pár dní som dávala trochu aj z druhého, ale potom sa mi mliečko tak rozbehlo, že som mala až pod pazuchami hrče a musela som si to rozmasírovávať a odsávať pod sprchou. A na to pučenie a plač sa mi zdá, že nám pomohlo to, že som začala piť čaj z kmínu, anízu a feniklu. Zalejem si do čajníka a potom to pomaličky popíjam cez deň. Vypijem tak 1 - 2 litre toho čaju a malý mi začal pekne kakať aj prdieť. Ale dávam mu aj Espumisan, tak teraz neviem, možno pomohlo jedno, druhé a možno aj oboje spolu.

a ešte som chcela, včera som si skúšala nohavice, čo som nosila pred tehu a oblečiem všetky 🙂 🙂 🙂, tak sa tomu teším ako malá. Samozrejme že brucho mám také mlandravé, ale však aj to sa časom spraví

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre