Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
23. apr 2010

andy, tu autosedacku som obdivovala v bambini, vyzera fakt super 🙂

zazalienka
23. apr 2010

ahojte, no my to tiež budeme asi riešiť akútne, keďže z vajíčka Michelinovi trčia nohy a evidentne pri jeho váhe a dĺžke tomu dávam tak max. mesiac.. takisto športovému kočíku🙂

dzobko
23. apr 2010

Zazalienka, ved prave...aj nasemu anjelikovi zacina byt vanicka mala...ale nie su sportove kociare od 6-8 mesiacov...alebo to platilo v praveku?

zazalienka
23. apr 2010

ano, všade sa píše že šporťáky od 6 mesiacov, lenže keď má už teraz takmer pokrčené nohy a opreté o vaničku, myslím že v šporťáku mu bude pohodlnejšie.. zvlášž keď sa dá úplne naležato.. on nám proste rýchlo narástol krpec..

minitrouble
23. apr 2010

dzobko, zazalienka - zavisi aky mate sportovy kocik 😉 ako ma pevny ten chrbatik - zazalinke ty mas tusim peg perego - tam by som sa neobavala nicoho - kludne by som tam dala 4-5mesacne babo
dzobko neviem aky mas sportak - zavisi od toho ako pevny je tam ten chrbatik a ako sa da polohovat
my mame doma teraz ten bugaboo bee - ktory sa da dat uplne na lezato a je prisposobeny aj detom mensim ako 6 mesiacov a to iste aj Maxi Cosi Mura, Phil&Teds Vibe je tiez to iste ze tam moze byt aj novorodenec lebo je to pevne a rovne ...pozri moj album s kocikmi - cize zavisi aky mas sportak a podla toho tam mozes/nemozes mat aj dieta mladsie ako 6 mesiacov 😉 🙂

zazalienka
23. apr 2010

ano mini, v peregu sa to dá, je tam taký plastový skelet, len nám potrvá chvíľu než na to prídeme ako ho zložiť🙂 rozoberalo sa ľahko... Michelinko nemá rád keď ho niečo obmedzuje, akonáhle bude mať nožičky úplne opreté o vaničku, viem že bude nervný.. takže tomu dávam naozaj len krátky čas...

pinkypinkus
23. apr 2010

Ahojte.Chcem sa spýtať mimo témy,ktorú rozoberáte... môj malý nejako prestal džavotať. Pred dvoma týždňami "rečnil" o dušu a teraz z neho sotva dostanem jedno dve gggggg. Nestretli ste sa s tým niektorá?

evca35
23. apr 2010

ahojte,
vidím že riešite autosedačky ... aj tu je dobrý článok aj s nejakými testami:
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a64-Ako-vybrat-...

ja tiež dávam vaničke asi mesiac, navyše v kočiari už spí len pol hodinu aj vonku, potom plače a je nervozny, akonáhle ho dvihnem, tak sa ukľudní. Asi by už radšej "sedel" a obdivoval okolie. Vo vaničke vidí len striešku kočiara a mňa. Cvične som ho uložila do športovej verzie a celkom sa mu tam páčilo keď bol mierne naklonený. Akonáhle som ho sklopila do polohy ležmo, začal plakať. Tak neviem ...

evca35
23. apr 2010

našla som testy z minulého roka:

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2385-Test-auto...

andykca
23. apr 2010

minitrouble noo je jasne ze skrupinka je naj, lebo sa dava proti smere jazdy a pri naraze chrani krcnu chrbticu babatka...najidealnejsie by bolo keby boli vsetky sedacky proti smere jazdy, ale zial ked ma niekto male auto taku sedacku by tam nevpratal (Volvo a HTS BESAFE iZi Kid X1 - je spomenuta v tom clanku co sem dala link evca)...akonahle babu trcia zo skrupinky nohy - ktore by asi muselo dieta vylozit na opierku sedadla a hlava straca svoj ucinok 😉 .............teda moj nazor totok 😀 ... ale hned sedacku kupovat nejdme - ja len obzeram co maju a tato sa mi zdala naj zatial 😉

minix aj mnee sa lubi ta lila, ale nasmu Patkovi by sa nehodila k ociam hehe....ja rozmyslam nad tou hnedou, zltou alebo modrou (neviem musim sa rozhodnut ked budem vidiet nazivo - a musim ju aj vyskusat v aute bo vraj niektore pasy tu sedacku neobciahnu, teda co som citala)....

liwi a pamatas kolko v tom obchode stala? ci je drahsia abo lacnejsia ako na nete....

pinkypinkus no nas maly zacal vyskat...a maly nevyda vobec ziadneho hlaska? ci ako?

olienka12
23. apr 2010

ahojte ja som rozhodnuta kupit tuto sedacku http://www.babyport.sk/index.php?page=shop.prod...

olienka12
23. apr 2010
minitrouble
23. apr 2010

andykca ...no nohy uz mu budu trcat od cca 6mesiacov podla mna z kazdej sedacky 😉 🙂 ...ale hlava to hej to beriem...ale cuduj sa svete supla som romcu do vajicka pred cca 2 tyzdnami a hlavu mala v sedacke ...akurat tie nohy jej trcali
lenze tie nohy jej rovnako trcia aj z tej sedacke 9-18 😉 🙂

andykca
24. apr 2010

minitrouble aleeee to vacsiu sedacku nemas otocenu v protismere jazdy a viem ze nohy trcia z autosedacieeeeek hehe som neni mimo xi 🙂
teda ja pod vajickom nemam ziaden nadstavec (- mozno ty mas a nevadi to ked nohy trcia aj ked je sedacka v protismere), takze ked mojmumalemu budu trcat nohy tak si ich jedine vylozi-opre na sedadlo a ked sa nieco stane tak si ich prinajmensom dolame......takto som to ja myslela..... 🙂

jaaj nic som sa nevyspala...vobec...maly bol kazdu chvilu hore ☹ a aj s bolavym prsom som sa zobudila zas (a to som si myslela, ze sa mi to len sniva - hups ale realita)....a to dneeees prave ked ideme na vylet 😠

olienka12
24. apr 2010

hmm ale ved vajicko sa da dat aj v smere jazdy nie?

k.a.t.k.a.
24. apr 2010

kazdy predajca vam aj tak povie, ze kym babo nevie samo sediet, musi zostat, teda malo by, je to na vas vo vajicku 😉

minitrouble
24. apr 2010

andykca - ja viem ako si to myslela....ale nasa romi ma 2 roky ...nase auto je dost velke a aj tak ma nohy oprete o sedacku - tu prednu ....tak som to myslela ja 😉 🙂 ....a podla mna je dolezitejsie chranit dietatu hlavicku a chrbticu ...lebo ked si aj nozicku nahodou zlomi z toho vyrastie ...ale kebyze sa mu nieco stane na chrbtici alebo hlavicke s tym uz nemusis urobit nic 😉 🙂
...ja ti to pisem z vlastnej skusenosti ze uz doma starsie dieta mam a je to drobcek ...tak ked budete mat vacsie deticky tym budu tie nohy trcat este viac a opierat ich budu o predne sedadlo tak ci tak 😉 🙂
ale kazdy nech si urobi podla svojho 😉 ...ja som sa snazila poradit v dobrom 🙂

minitrouble
24. apr 2010

a tak isto mam odskusane ze som romcu posadila do vajicka ako som pisala a sama som bola prekvapena ze tam bola fakt celkom dobre chranena - ze jej nebolo to vajicko male a ze vedia preco na tom vajicku pisu ze je do 13kil .....keby som to nekusila tak to nepisem 😉 🙂 ...nase vajicko je fakt hlboke ...preto je aj maxi cosi spolu s romer povazovane za najlepsie lebo ich aj najlepsie robia tie autosedacky, ze tam deticky krasne zapadnu do tych sedaciek 😉 🙂

olienka12
24. apr 2010

no je to pravda bratranec 3rocny ma 13 kg a uplne v pohode sa vozi este vo vajicku kdezto krsniatko 1,5rocny ma 15kg a ten ma veru s vajickom uz problem... ale tak on autom chodi tak raz do mesiaca mozno....

bebel
24. apr 2010

Zaza: škrupinku jednoznačne môžeš používať, keď mu trčia nohy.....podstatná je hlava. Ak mu bude trčať tak, že bude prevyšovať čelom okraj sedačky, potom mu je škrupinka malá...inak je ok a chráni dieťa.Tvrdiť, že vyrástol zo škrupiny v 3 mesiacoch je blud.
Z vaničky do šporťáku ho môžeš dať o mesiac bez najmenších problémov. 🙂

bebel
24. apr 2010

Škrupina sa nikdy nedáva v smere jazdy - ad 1.nemáš ho ako správne zachytiť a ad.2 takéto malé deti nemajú dostatočne pevné krčné svalstvo pri tých univerzálnych sedačkách v smere jazdy 0-18 kg a pri čelnom náraze by si mohli zlomiť krčnú chrbticu, lebo najťažšia na detskom telíčku je hlavička, ktorá pri náraze má samozrejme najväšie zrýchlenie...pozri si crash test s vajcom a sedačkou, čo to spraví s figurínou...pozrite si toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=u4j4xfgC5Ec
minix
24. apr 2010

Dobre ranko, od polnoci sme boli hore kazdu hodinu, cucli sme si a po 5 minutach spali dalej, tentokrat bola so mnou v posteli, lebo 6x vstavat a zohybat sa do postielky by sa mi nechcelo😉
Rano je opat spava, uvidime dokedy nam to tak potrva.

Andy, kedze mam dievcatko, lila je idealna, len treba domysliet cistenie😉 patko by asi v tej farbe vyzeral "podozrivo".

Uvazujem nad kupou digitalneho usneho teplomera, mate niekto dobru skusenost s konkretnou znackou?

evca35
24. apr 2010

dobré ráno,

minix - my máme tento: http://www.superdeal.sk/topcom-earthermometer-2...
a sme s ním spokojní, okrem merania teploty na čele a v ušku, meria aj teplotu v izbe a teplotu potravín. Preto 4 v 1. Sú aj 2 v 1 a tie merajú len teplotu tela. Meranie Food používame pri meraní teploty môjho mliečka keď malému zohrievam vo fľaške, alebo pri teplote vody vo vaničke 😉

adros
24. apr 2010

Ahojky,

bebel, dik za link, ale Graco uz doma parkuje 🙂

Dufam, ze budeme s kocikom spokojni 🙂 Ta vlozna taska je sice mensia, mala tam vydrzi max mesiac, navyse tam ani nevlezie fusak, ale je sama o sebe zateplena, takze fusak ani nie je potrebny a na kociku sa da dat operadlo do polohy lezmo, popruhy som vybrala, takze si myslim, ze v pohode ju tam za mesiac mozem dat

Baby, ako casto vam teraz deti papaju? Alex v poslednej dobe nechce moc papat. Ked je moc hladna, tak spusti strasny rev, az sa z toho nevie najest. Ttak som sa vzdy snazila dat jej papat este skor ako tato histeria zacne. Lenze ked jej po dvoch hodinach chcem da jest, tak spusti strasny plac a nie a nie utisit, skludni ju az cumel, pri ktorom zaspi. Potom ju polozim na postel a lahnem si k nej a ked sa zacne trosku preberat a vypluje cumlik, tak ju rychlo prilozim, vtedy sa prisaje a papa. Ale je to niekedy az po 3-4 hodinach, je to bezne, ze si takto malo pyta jest? A navyse papa iba nejakych 5 minut...

minix
24. apr 2010

Evi, dik, nad tym som aj premyslala😉

minix
24. apr 2010

adros, my papame asi furt. 🙂 kazde babo ma obdobia, ked sa jej strieda enormny hlad a potom akoby "nechut", ked ma maminka pocit, ze babatko pyta malo jest....daj jej troska cas, to by malo zasa prejst.

Pripajam Vam nasu "plavkynu" 🙂

zazalienka
24. apr 2010

Ahojte, tak aj my sme mali dlhú noc, malý papal každé dve hoďky, zobudil sa prvýkrát ešte pred polnocou. Moc som toho nenaspala, každú chvíľu sa mrvil, cucal si pršteky, že sa to ozývalo po celom byte.

dzobko
24. apr 2010

Juj, tak my sme potom stastni rodicia, nas drobcek prespi celu noc, vcera sme ukladali o pol 9 a vstavali sme rano o 8. Obcas sa budil okolo 3.-4.tej, ale aj to ho uz preslo.Takto fungujeme uz druhy tyzden, tak dufam, ze mu to uz ostane. 🙂

nella1
24. apr 2010

minix kde si kupila take koleso na plavanie pre malinku? aj my sa chystame plavat ale az po 4tom mesiaci 🙂 a ako to tvoja malinka zvlada? myslim tak ci neni rychlo mrzuta ci vydrzii a ako dlho podarena je v tom kolese 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre