Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
8. nov 2009

Kocky uz tu asi ziadna nieste:(( ja sa tak bojim. Priserne ma boli hrdlo, ledva rozpravam. Rezu ma oci, bolia usi. Totalne priznaky chripky:(( prave mam obrovsku hrcu v bruchu, neviem ci to len malicky je tak skrceny, alebo sa m bat.. Inak ziadne bolesti brucha nemam.

weronyca
9. nov 2009

Dobre ranko, znova nikoho .. To este vsetky spite? Ako vam je dobre:( zavidim

drobec123
autor
9. nov 2009

dobre ranko, ja uz tazko makam druhu hodinu.
weonyca - podla mna toto nie su priznaky chripky, skor nejaka angina. mala by si vela pit a lezat.
ako sa dnes citis ?

babush
9. nov 2009

Dobre ranko vsetkym maminkam,

a vela zdravia tym, co ste chore.
Antonia, drzime palce, nech vam to takto dobre ide aj dallej 🙂
Bebel, to si teda dobre dala cez vikend. Ja mam chut na nejake tany tany...ale moj chrbat mi v poslednom case nejak vypoveda poslusnost aachjoj. A to aj cvicim! 🙂

Inak citam vas poctivo skoro kazdy den, len nestiham opovedat. Pracujem jak keby mi o zivot islo. Ja nastupujem na MD az niekedy 15.12. A to mam este vyse 10 dni dovolenky. No v praci nestiham dokoncit co som si naplanovala, tak asi ziadna dovolenka nebude. Vycerpam si ju po materskej, to sa mi asi bude viac hodit, ked uz bude malinke na svete. Inak my stale este nevieme, kto nas to v januari navstivi 🙂 Tak som zvedava, lebo idem na poradnu v stredu, tak chcem moju dokinu prehovorit, nech sa aspon na chvilinku nakukneme do bruska, ci sa nam uz tentokrat ukaze ... tajnostkar maly 🙂
Takze ja absolutne nestiham take, ze prat a zehlit vecicky. To ma bude cakat az ked sa konecne dostanem na tu vytuzenu MD. Este nemame ani komodu poskladanu a vecicky nakupene (iba par zakladnych), tak dufam, ze to potom vsetko postiham a hlavne, ze budem vladat. Lebo sil mi pomalyciky ubuda. Ja naivka, som si myslela, ze sa budem citit ako superzena asi cele tehotenstvo hehe 😀
Tak vam vsetkym prajem kraasny tyzden, ja palim do prace, dnes ma caka (zase) dlhy den.

nella1
9. nov 2009

zienky ked pojdete s porodnice s babatkom date ho hned do autosedacky? roymyslam ci to nebude na babatkovsky chrbatik moc.....

drobec123
autor
9. nov 2009

nella - uz sa to tu riesilo, jedna cast nasej skupiny je proti, druha - podla mna vacsia je za.
ja som v tej druhej skupine - ved si len spomen ako je teraz babatko ulozene v brusku a vobec mu to nevadi, ja nadalej zastavam nazor ze bezpecnost nadovsetko - aj keby som sla len na vedlajsiu ulicu urcite bude vo vajicku. Pre mna to je mensie zlo ako keby sa malo nieco stat.
ale je to kazdeho osobneho rozhodnutie.

zazalienka
9. nov 2009

presne nella, veď to malé je v brušku poprekrúcané, pozohýbané.. vo vajíčku má určite viac priestoru.. ja som určite za..

bebel
9. nov 2009

Nella 100% pôjde vo vajíčku.

weronyca
9. nov 2009

Ahojte, drobec no ja len dufam, ze to nieje ziadna chripka.. Bojim bojim.. Citim sa asi tak, ze na dve hod. Sa mi podari zaspat potom s hore, atd. Hlava mi ide prasknuy, nos mam totalne plny, a vobec ani nerozpravam kazde slovo ma boli. Tak si len cajickujem a vetram o dusu.. Ako ste dnes spali? Su nejake bezweckove uspechy?

kalianka
9. nov 2009

Baby ziaden stres... ja som tiez nakapata... v sobotu som mala i teplotu, hlavu mi islo roztrhnut, i hrdlo ma bolelo. Volala som v panike doktorovi 🙂 ze co s tym, povedal, ze pokoj, k tomu paralen a denne dvakrát sumivý celaskon 500mg. Vcera som uz bola fit... mozno som to az prehnala, lebo som lietala ako sa dalo a dnes zasa soplím a bolí ma hrdlo, ale nemám uz aspon teplotu. Tak teraz len cajickujem a vela vitamínov jem.

liwka
9. nov 2009

ahoj, tehulky 😉 ,
ja sa pridavam k weronyce a kalianke, tiez na mna nieco lezie. je to zatial len o takej "chripkovej" bolesti hlavy a miernej nadche, ale trapi ma to, bo v stredu chcem ist na dalsiu hodinu toho kurzu a v piatok sa chystame skoro po 2 mesiacoch k nasim domov na 4 dni. nerada by som to zrusila. pobavila ma weronycina otazka k bezweckovej noci- kedze cajickujem ostodusu, tak ja som vytvorila weckovy rekord, sli sme spat po desiatej a len do polnoci som bola 4 krat, potom so to uz prestala pre istotu pocitat ☹

weronyca
9. nov 2009

Liwka, ja som sa dlho mohla chvalit tym, ze som dokazala spat az do rana bez wc. Ale posledne dni idem aj 5x. A to si davam pozor, aby som pred spanim vela nepila. Ale pobavim vas,tym co sa mi minule stalo. Tym, ze velakrat sa mi stane, ze po wcku nemozem zaspat. Sla som cikat s tym, ze neotvorim radsej oci aby som sa mo neprebrals. Takze poslepiacky🙂 po chvile sedenia na wc sa otvoria dvere- prisla ma mama skontrolovat ci som Ok.. Ja som si tam totiz podriemkavala 😀

nedockava4
9. nov 2009

Nella....urcite vo vajicku...
weronyca...ja som bez WC ..ale pre mna ziadna novinka...mne vnoci na WC netreba 😉

andykca
9. nov 2009

ahojte babule....

weronyca mas take priznaky ako som mala ja pri angine asi pred cca 2tyzdnami...takze treba to vylezat - nasadit paralen, kvapky do nosa, ja som mala na hrdlo a vykasliavanie calcium syrup, cajickovat veeela a lezala som lebo som nevladala ani chodit 😉

antonia ja som bola pred par rokmi v nemocke 2 tyzdne napichnuta na infuzke a tu ihlu mi vybrali az ked som sla domov...normalne som si na nu zvykla a ked mi ju vybrali tak som bola ako bez ruky hehe...a nechcem strasit ale ta modrina po tej ihle....som ju tam mala este mesiac hadam xi

nella aj my pojdeme domov vo vajicku

a co sa tyka nocneho wckovania jaaa chodim raz a to pravidelne o nejakej jednej a potom ked moj ide do prace...to uz mam tak ze to ani neriesim som si zvykla 🙂

liwka tak sa len pekne liec a vypot tu chorobu 🙂

olienka12
9. nov 2009

baby vcera bolo wc moja nocna mora a maly 4hodinovy porod stolice... zimnica ma chytala a nie a nie von... brutal a nikomu to neprajem....

liwka
9. nov 2009

olienka, na tu stolicu mi kamaratka (rodila uz 2x) poradila Laktobacily 5 od Swiss, vraj to pomoze proti zapche v tehotenstve, po porode (co bude velmi prospesne pre nas vsetky 😉 ) a pri kojeni proti zapche a kolike drobceka. mam v plane si to kupit com skor, aby som bola vybavena, bo ja milujem banany a potom veeelmi dlho trva, kym sa mi "to" rozbehne 😉

olienka12
9. nov 2009

liwka do teraz som nemala takyto problem a to ani nebola zapcha len tvrdy kusok a brutalne tlaky na stolicu,ktoru nie a nie dostat von....proste brutal, uz som nasadila jogurty dnes...

liwka
9. nov 2009

mne viac ako jogurty pomahalo acidko, pripadne dobra kava s mlieckom- to bola v podstate bleskovka 🙂

bebel
9. nov 2009

Laktobacilky užívam denne aj ja...aj krpec tie ich detské.
+ centrum materna + magne B6 🙂
A som v pohode až na kŕče v lýtkach, aj dnes ráno...skoro som skapala od bolesti, na ktorú som sa zobudila a skoro zgúľala z postele.

liwka
9. nov 2009

joj, Bebel, davaj si pozor. zgulat sa z postele v tvojom stave by nebolo nic prijemne. a potom to vstavanie- joj, to mna by ten moj musel dvihat a nehovorim o tom vybuchu smiechu, co by pri tom mal... 😀
inak, mna od zaciatku tehotenstva chytaju v noci krce ani nie tak do noh, ako do oblasti vajecnikov. najma, ked sa pokusam zmenit polohu. a niekedy to picha tak sialene, az vidim vsetky hviezdicky. mate to niektora? je to normalne?

krpuch
9. nov 2009

mna bolia normalne kosti, ked sa zobudzam...

k.a.t.k.a.
9. nov 2009

caute 🙂

fuh prave som si dala kura s ryzou a hruskovy kompot a taka kyselina ma chytila ze konec 😝

musim si zaklopat, ja zatial ziadne choroby ani krce do lytok nechytam, zato pri malej som mala .. dufam ze to nie je ticho pred burkou 😅 tiez uzivam Mg+B6 aj sumive Mg s Vit.C, biogaia tabletky a espumisan na naduvanie 😀

antonia mne nechali kanilu v ruke po sekcii este asi 4dni, normalne som snou fungovala, aj kojila na tej ruke .. ale nakoniec mi tak ruka z toho opuchla, dostala vysoke horucky 😝 ... odvtedy si na tej ruke ani zilu neviem najst a to som ich mala jak drevorubac / zily nie ruky 😀 /

tusim zajtra je stretko nie? berem podla vsetkeho aj krpatu

weronyca
9. nov 2009

Bebel vidim, ze aj ty mas problemy s krccmi v lytkach..ja mam poradnu az vo stvrtok, tak sa chcem lekara na to opytat. Nevies z coho to moze byt a co je na to dobre??

k.a.t.k.a.
9. nov 2009

a rozmyslam kde budem davat vajicko 😕 ci dopredu v aute alebo dozadu ... ked sme mali malú tak som s nou vzadu sedavala asi pol roka, ale teraz dve decka vzadu ..

weronyca
9. nov 2009

zapnite si STVecku..davaju o nejakych anionovych vlozkach.. moja ,,svokra" bola aj na prednaske o tom..

weronyca
9. nov 2009

a vraj dokazu vyliecit aj myomi a zlepsit ine zenske problemy 😉

antoniab
9. nov 2009

ahojte

andycka to je divne ze ti to nechali tak dlho mene sestricka povedala ze tak 48hodin max 3 dni ak by pozabudli mam pripomenut potom sa to musi vymenit

dneska tu bol frmol primar rano urobil honbuk ze tu budem uz 7 den a oni ma pozreli zospodu len raz tak ma sam pozrel pred celou vizitou to bolo divadlo potom utz tak som videla malinku dnes mi sono robila doktorka takze nezavazne 3 lekari potvrdili dievcatko takze zmena nenastane inak by to bolo riadne fiasko 😀 😀 😀
tajne som dufala ze ma dnes pustia domov ked rano primar tak vybehol a vsetko je v poriadku aj krcok sa umudril ale uz je ticho takze nic stoho ale som sa pytala ci mam rusit endokrinologa v piatok tak povedal ze nie tak bud ma do piatku pusti alebo ma tam odvezu len dufam ze to bude to prve rano na vizite uvidime 😖

dnes nabrali 4 rodicky bude perny den

oli presne viem ocom hovoris tak som sa trapila vcera a este na cudzom zachode 😝 a potom som uz aj dostala strach aby som nieco neprivolala 😅

vcera som sa pytala co treba doniest do nemocnice na porod cuduj sa svete mne netreba nic ja tu vsetko dostanem jedine ak chcem svoje vlozky tak si mam priniest a doklady ale ziadne jednorazove nohavicky atd. este ze som nic nekupila
a pre babo vraj tiez len 5x jenorazovky na den to je povinne inak ak chcem svoju perinku a oblecenie az ked pojdeme domov
aj som sa pytala nato vajicko tak hovorila ze priamo nik neodchadza s babom vo vajicku z oddelenia ale ako uz davaju deti do auta tak to nevie a ze to je kazdeho osobna vec oni dotoho nezasahuju
takze mi pravdepodobne vo vajicku jedine zeby mala bola velmi mala a vo vajicku sa stracala tak budem zvazovat vanicku podla situacie 😉
myslim ze je to kazdeho osobna vec lebo kazdy si tu zodpovednost ponesie na svojich pleciach sam zaseba 😉
normalne komfort 😀 😀

adros
9. nov 2009

ahojte babulky

no, ja teraz uz chodievam tak cca 2x za noc na wc, inak v celku pokojna noc 🙂 . Krce v lytkach nemam, ale zato mi trpnu prsty na rukach, vraj su na to dobre banany, tak sa hram doma na opicu 😀 😀 😀

ozaj, k tomu Magne B6, ja ho tiez uzivam pravidelne rano a vece, odkedy ma pustili z nemocky. Sranda je ale, ked som si porovnala na letaciku slovensku a cesku verziu 😀 😀 😀 Su tam rozdiely v uzivani pocas tehu a najlepsie je, ze podla SK verzie sa nema uzivat pocas dojcenia a podla CZ verzie sa moze, tak asi su nase susedky odolnejsie 😀

andykca
9. nov 2009

co sa tyka krcom v lytkach tak to moze byt sposobene nedostatkom tekutin 😉 ale mozete mat nedostatok niecoho - sak ked kuknete do googlu tak tam najdete aj odpovede.....ale vacsinou je to malo tekutin...

katka nooo ak sa ti da vypnut predny airbag tak vtedy mozes mat vajicko v predu....inac ho tam ani nemozes davat...nam sa vypnut neda takze my budeme mat vajicko len v zadu...

mnooo zazracne su to vlozky....ccc

antoniab
9. nov 2009

katka adros tak to hej mne to nesmierne vadi a v noci som nato tak myslela ze ma aj ruka bolela mam to rovno v ohybe jak je laket tak to je tak naprd ani sa najest poriadne
uvidim kto bude mat nocnu a popytam si to vybrat mam len jednu infuzku denne rano tak to ma uz niekde napichnu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre