Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
10. nov 2009

Lenka hej je to nieco take. Ja tu bolest ani poriadne neviem specifikovat. Ale je to len na tej jednej strane. Tak to bude asi to iste. Ja uz to mam dlhsie, uz sme to aj s adros riesili ale ta bolest prerastla a v noci som mala pocit akoby ma ktosi kopal 😕

zazalienka
10. nov 2009

baby mňa zasa bolia zuby.. k zubárovi chodím ako na klavír, častejšie jak na poradňu.. aj zajtra ma to čaká.. rozsýpajú sa mi zuby jak zo sadry..

luci21
10. nov 2009

Ahojte baby, po dlhom čase vás idem zase pozdraviť, čítam že viaceré máte už problémy s krčkom a tak, tak nie som sama, držím palce a šetrite sa kolko sa dá, ja to nejako nedodržujem ale snažím sa 😒
Normálne som si dnes už zbalila tašku do porodnice, pri malej som ju mala v takúto dobu už dávno len teraz som si dala načas, asi je aj skoro ešte ale ja chcem mať všetko nachystané a potom nestresovať už.
Tak príjemné tehulkovanie, poradnu mám 23.11. tak dovtedy som na ihlách čo moj krčok zas robí 😒

weronyca
10. nov 2009

Zaza. Ja chodim k lekarovi pravidelne na prehliadky zuby mam zdrave v ustach len 1 plomba. A napriek tomu mi ten rozkyvany vypadol. i ked mi to pripada ze je zlomeny. Zubar je tam az zajtra tak sa ,, tesim"

adros
10. nov 2009

liwka, ja vyzeram ako strasidlo, ale to neriesim 🙂 a to ideme v sobotu na svadbu.

meggieya
10. nov 2009

zazalienka asi by si mala jest vela vapnika, alebo co... mne sa tiez rozpadavali este pred tehu... ono je to nedostatkom vapnika.. a teraz este ked si asi dieta berie, aj ked kosti ma uz davno vyvinute, mozno ho aj tak potrebuje...
No ja som inak tiez mala take zvlastne bolesti ale zase akoby ma boleli brusne svaly.. ani nie ze podbrusko alebo brucho ale tie svaly na nom... dost hnusna bolest, ale dala som si magnezium, hned mi je dobre... 🙂 zevraj krce to mozu byt... tak ja neviem... 😝 Inak chodite niektora cvicit k Dr, Jandovej na Kramare?

adros
10. nov 2009

weronyca, ja tu bolest mam tiez stale, aj ked to nie je take intenzivne. Na poslendej poradni mi povedala doktorka, ze vsetko je ok, tak to beriem s kludom 🙂 skor mam problem s dychanim,ako ma mala tlaci 🙂 dala som do albumu novu fotku, tak mozte kuknut. Brucho mam stale doooost vysoko

hanus177
10. nov 2009

No ja som čítala, že v posledných mesiacoch by sme mali prijímať čo najväčšie množstvo vápnika...........
Chcem sa len spýtať, na preventívnu u zubára ako tehotné máme nárok 1 krát alebo viac krát?
Zatiaľ ho nepotrebujem, ale..... klop, klop......

zazalienka
10. nov 2009

noo, idem sa venovať bohumilej činnosti - poumývať podlahy, aspoň nebudem myslieť na zuby.. a nejak sa mi začína ťažko dýchať ako keby ma začali priedušky bolieť.. asi nasadím sirup..

adros
10. nov 2009

hanus, mala by si absolvovat 2x prehliadku u zubara pocas tehu. Inak, mne zubarka povedala, ze to, ci sa kazia alebo nekazia zuby pocas tehu ovplyvnuje prvy trimester. Vraj ked sa vracia hodne, tak vtedy ta kyselina sposobuje kazivost zubov. Lebo aj ja mam problem so zubami. Tak som sa jej pytala, ci si mam kupit vapnik v tabletkach a povedala, ze to je zbytocne.

antoniab
10. nov 2009

adros tak ti mas pekne vysoko brusko tak to ja jak predporodom dole 😝
inak pekne foto

hanus177
10. nov 2009

Práve rozmýšlam nad tým, že babenky na stretku v tejto dobe už určite maškrtia na nejakých dobrotách... 😀 ako by som bola rada s nimi.... 😵 nejaký skvelý koktail alebo pohár...... 😝
asi si večer uvarím puding..... a basta.... 😀

adros
10. nov 2009

antonia, mne hned od zaciatku rastlo tak vysoko od prs, preto sa mi tazko chodi, lebo nemozem poriadne dychat, ale aspon zas tak casto nechodim na wc, kedze mala tak moc netlaci na mechur

adros
10. nov 2009

hanus, no to teda hej, urcite maskrtia. Ja sa ale musim krotit so sladkym, lebo v poslednej dobe som sa nejak rozjedla. Ale ked som sa dnes rano vazila, tak som bola milo prekvapena. za mesiac som pribrala 1,5 kg, to sa da, cakala som, ze to bude viac. Takze celkovo mam 10,5 kg navrch. Ak to bude takto pokracovat, tak mozno skoncime do cca 13 kg, to by bolo super, ale ked bude viac, tak bude, ved to zhodime pri babatkach.

weronyca
10. nov 2009

Adros zavidim ze si pribrala 10,5kg. Ja ux 15. Vsetko mi to ale ide do zadku , tsk chodim bublinka vpredu aj vzadu.

antoniab
10. nov 2009

jej puding aj ja chcem a slahacku 😝 no mam len detsku vizivu no co 😀 😀
adros na mocak je to iste super a neboj zhodis ked nebudes vediet kam skor skocit 😀 😀 😅

adros
10. nov 2009

weronyca, a mozno len klamem sama seba 😉 ze to mam len v bruchu, ved uvidime po porode, ci sa stare nohavice nezabrzdia uz na bokoch 😀 😀 😀 ale co by som bola fakt rada, keby sa potom, ked dokojim, moje prsia zmensili. Teraz uz mam kosik E ☹ a je to dost namahave na chrbat a z estetickej stranky sa mi to tiez nepaci.

hanus177
10. nov 2009

Tak aj ja som sa v poslednej dobe rozjedla, každú chvíľu musím niečo prežúvať........ ale ja zatiaľ +6,5 kg za celé tehu........
Rada by som vedela koľko z toho má mimčo, dúfam, že zajtra mi to povedia...... 😝

nedockava4
10. nov 2009

ahojte....tak my sme spät...prietoky su OK, mala je o tyzden väcsia, vazi 1580g 😲
a hrala s nami divadielko...najprv si ruckami schovala tvaricku, potom si vzala pupocnikovu snuru a dala si ju k puse akoby ju cmulala...otvorila ustocka, vyplazila jazyk a usmiala sa...a potom sa hrala na schovavacku 🙂

adros
10. nov 2009

zuzka, tak gratulujem k vysledkom, ako tak citam, tak vacsina z nas caka vacsie babo, to mame z tych vitaminov. Ja uz okrem toho Magne B6 nic neberiem

jajita
10. nov 2009

ahoj holky,
vsechny Vas zdravim. Chtela jsem se Vas zeptat, jestli jste nekdo byli na 3D utz. Ja jsem do tedka nejak vahala, ale ted me to nejak chytlo ze na nej teda chci jit, ale nevim jestli uz neni moc pozde jit ve 30tt. Vite o tom neco? 😲

adros
10. nov 2009

jajita, myslim, ze vacsina z nas na tom 3D-4D UTZ bola, bud u niekoho externe alebo u svojho lekara, ak taky utz ma. Ale osobne si myslim, ze uz je na to dost neskoro. Neviem ako u vas, ale tu su obcas dlhsie doby na objednanie a ked tam mas ist niekedy za 3-4 tyzdne, tak to uz ti moze byt asi jedno, lebo v 36. prechadzas do starostlivosti nemocnice a tam vacsinou uz tieto UTZ maju. Ale ved si skus zavolat, mozno ta zoberu hned, z mojej skusenosti ti poviem, ze bo bol pre nas zazitok

nedockava4
10. nov 2009

...Adi, ja neberiem ziadne vitaminy 🙂 v 26tt mala Zara 785g a teraz, v 30tt (podla UTZ 31tt) ma 1580g....
...asi ju dobre vykrmujem :D

adros
10. nov 2009

Zara alebo Zuzu? 😉

nedockava4
10. nov 2009

Zara 🙂 😵 To meno som chcela od zaciatku, iba MM ma presviedcal na Žužu, ale tak nakoniec bude Zara...
uz ju tak oslovujem skoro 2 mesiace, tak aj ona si uz urcite zvykla na to meno 😀

adros
10. nov 2009

Zuzka, je to krasne meno 🙂 tak to uz si mozes vyhodit vsetky tie ostatne mena, co mas v profile 😀

nedockava4
10. nov 2009

vidis, dobre, ze si povedala....idem to urobit 🙂

andykca
10. nov 2009

caute babule....noo adros ta tvoja zubarka ta troska asi osudila...bo ja som vracala jak najata a moje zuby (klop,klop,klop) su az na trochen krvacania z dasien uplne ze v suprovom stave....dufam ze sa to pri kojeni ani nezmeni... 🤐
ja si davam zalezat na dostatku vapnika od zaciatku tehu bo sa bojim zubara straaasne moc....uz ked totok pisem sa mi potia ruky hehe...takze to bude prisunom vapnika...

nooo inac pofotit sa kludne mozeme zajtra ak budete mat fotak... 😉

jajita adros ma pravdu, ak vas objednavaju ako tu tak sa na 3D neoplati ist....to budes skor rodit hehe

wanduska
10. nov 2009

ahojte, velmi rada som vas videla, ste vsetky hrozne zlate bruskate. musela som utekat, aby som sa vyhla zapche, kedze ma doma caka este robota. takze sa hadzem na pc a idem robotovat 😎

adros
10. nov 2009

andy, moja zubarka netvrdi, ze je to pravidlo, ale ze vtedy zvyknu byt problemy 😉 ale si dieta stasteny, ze ma take super zuby, ja mam odmalicka problemy so zubami - zdedene po otcovi 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre