Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
18. jan 2010

katka dakujem...uvidime, ci z toho nieco bude dnes alebo az za par dni. 😒

gucz
18. jan 2010

krpuch zátka môže odchádzať aj dva týždne pred pôrodom.... na to by som sa moc nespoliehala. Mne odchádzala dva-tri dni teraz po poslednej kontrole, ako sa mi tam doktor pošpáral a nič. A to som bola naposledy otvorená na 3cm.

krpuch
18. jan 2010

gucz, ja viem,ze to moze byt aj viac dni pred porodom...dva tyzdne vsak isto nie, ked som uz teraz po termine... 😉

adros
18. jan 2010

gucz, som rada, ze nie som jedina 🙂 inac, v albume mam zopar dalsich fotiek 😉

inac, idem sa pochvalit. Z tehu vahy mi ostalo navrch iba cca 2,5-3kg 🙂

gucz
18. jan 2010

adros malinká je krásna, tie líčka 🙂 🙂 🙂 , hneď by som ju vybozkávala...

katka22r
18. jan 2010

krpuch a tebe nekazal prist hned ako ti odtecie zatka?lebo mne dnes povedala dr.ze aj ked zatka odide s primesou krvi hned sa mam hlasit na prijme

gucz
18. jan 2010

katka nemyslela vodu?

adros
18. jan 2010

gucz, dakujem. Mam pocit, ze sa meni zo dna na den,ale licka po mame ostavaju 😀

gucz
18. jan 2010

veru taký drobec sa mení každým dňom, veľa ju foť, alebo natáčaj na kameru. Ja som malú natáčala sem tam a teraz mi je aj ľúto, že som ju nenatáčala častejšie. Ale zasa fotiek máme asi milión

katka22r
18. jan 2010

gucz nie plodovku mne kazala aj ked hlienova zatka asi to je tym ze prenasam

krpuch
18. jan 2010

adros to je parada, ze si tak rychlo zhodila kila...aj ja by som scela 🙂
katka, kazali mi prist pri pravidelnych 5 min. kontrakciach, odteceni plodovej vody alebo krvacani...snad tym krvacanim nemysleli odchod zatky...zatial to je ale len hnedkasty vytok, niektora ste tu pisali, ze to vyjdu aj nejake kusy, tak neviem...ale zajtra idem do poradne, tak uvidim, co povie doktor...ale dufam, ze mi to nebude tiect, ked budem na koze...blba predstava... 😒

zazalienka
18. jan 2010

ahojte.. tak, posledný deň doma.. som a vrátila z nemocky, výsledky mám už všetky, aj anesteziologickú správu.. doktorka ma ešte pozrela na rýchlovku, zajtra 7.30 pôrodnícky príjem, pobudnem si tam 1 den a v stredu cca 8.15 sekcia 😵
dneska sa tu doma budem asi len motať, neviem sa na nič sústrediť, skúsim aspoň požehliť, poschovávať veci, a vyložím si nohy.. posledná noc 2v1 doma, také už nebude..

krpuch
18. jan 2010

baby, kolko stoji vo vasich nemockach doprovod otca pri porode? ja to tu neviem najst...mame na nete len ked boli slovenske koruny este..ale to sa uz urcite zmenilo.
idem povysavat nech sa trochu pohybujem aj ked by som rada este zalahla na nejaky cas...
baby mate to aj vy niektora, ze treba ist vecer skor spat, lebo sa bojite, ze ak by to prislo v noci na vas, aby ste boli oddychnute? ci to iba mne tak sibka? 🙂 mne sa hocikedy este ani moc nechce, ale ked si predstavim, ze by som nemala potom silu na porod, tak radsej zalahnem. 🙂

yoya
18. jan 2010

Ahojte 🙂

Blahoželám všetkým maminám a ich bábätkám - prajem veľa zdravíčka a dobrého mliečka
😉 🙂 😉 krásné bábätká

🙂
Ostatným mamičkám čakateľkam prajem,aby vám to rýchlo ubehlo - držím prsty 😉 😉 🙂

gucz
18. jan 2010

krpuch u nás to stojí myslím 16,60 čo je na slovenské 500 korún. ale v každej nemocnici je to asi iné

zazalienka
18. jan 2010

krpuch u nás v TT je to 16.60 € za prítomnosť mangela počas celého pôrodu, ako u Vás, netuším..

zazalienka
18. jan 2010

Reni sme sa dohodli naraz? no ako to vyzerá u Vás, nestretneme sa tam tento týždeň?

minix
18. jan 2010

aj antolska ma presne tu istu sumu, plati sa tesne pred porodom.

dnes som si zazmluvnila a zaplatila doktora, hned je mi na bankovom ucte lahsie. 🙂

liwka
18. jan 2010

Zuzi, Reni, kujete pikle??? to potom fakt zostavam sama? ☹ ja somrano odprevadzala Marosa do roboty s intenzivnejsimi poslickami, a hoci su silnejsi, ako byvali, no este stale to na kontrakcie nevyzera. dnes asi znova zopakujeme vyvolavacie kury 😀
a ako krpuch pisala, ze darcek priatelovi, to by bolo aktualne aj u nas. ale az o tyzden. tak to hadam tak vyratame 😀 😀
minix- tesi ma tvoj pozivtivny pristup. ja si uz ani nepamatam, co je to tazsi bankovy ucet 😀

nedockava4
18. jan 2010

ahojte, tehulky, maminky a babätka 🙂
Hm, tak aj my este cakame...v stredu vecer poradna, ale malu pripravujem na to, ze v stredu uzrie svetielko na tomto svete...
Vraj mi kleslo brusko, ale ja to tak necitim a ani nevidim...uvidime, co sa dozvieme v stredu...ale pevne verim, ze si 20.1. zapamätam ako datum porodu 🙂

zucana
18. jan 2010

gucz a ako ti odchadzala ta zatka? lebo ja uz tyzden sem tam vecer mam taky doruzova vytok resp.viem ze je to moj ciro-biely vodnaty vytok s primesou trosilinka krvi....len neni to hurste tak neviem ci to moze byt ono...

gucz
18. jan 2010

zaza že by? u nás to vyzerá tak všelijak, dnes ma celé doobedie preháňalo, aj spodok ma bolel a teraz nič. Ja by som to aj mala rada za sebou, no na druhej strane si ešte užívam rodinku o troch členoch 🙂 . Normálne banujem, že sme malej nespravili detskú izbu skôr, celkom dobre sa mi teraz spí keď nepočujem malú ako sa v noci pretáča, šuchoce, zamrnká a tak... ja som sa na všetko budila. No a o chvíľu ma to čaká nanovo 😀

liwka to s tým účtom máme rovnako, ani ja si nepamätám kedy som ho mala ťažší 😀 , ale však voláko bolo, voláko bude.

inak k tomu pôrodu, dúfam, že bude rýchly, MM sa nejak rozhodol, že k pôrodu nepôjde, že raz mu to stačilo na celý život. Ako mne to nejak ani nevadí, však viem ako vyzeral po malej pôrode (horšie ako ja 😀 , zelený bol ako šváb)... Len dúfam, že tam nebudem pred samotným pôrodom stepovať sama dlho.

liwka
18. jan 2010

Reni a to nebude ani v nemocke? bo Maros pri samotnom porode tiez nechce byt- myslim, ze by vyzeral este horsie ako ten tvoj pri Laurike. ale chcela by som ho mat pri sebe na vzdycharni a hlavne potom, ked mi donesu malu aspon na par minut. nech si ju podrzi, pofoti. ved potom tie dalsie 4 dni ju aj tak bude vidiet len cez sklo.

gucz
18. jan 2010

zucana ak je to riedke, tak to nebude ono. Ja som mala hustý výtok najprv s prímesou trochy krvi po vyšetrení, potom večer zasa husté s hnedou krvou ako na konci menzes a potom na druhý deň už len také husté sivé do žlta, no taká farba, neviem ako by som to popísala. Ak je výtok riedky vodnatý, tak to zátka nebude. A troška ružový môže byť, lebo všetko dolu je pod vplyvom hormónov viac prekrvené. Mne začali zasa krvácať ďasná napríklad keď si čistím zuby

evcam
18. jan 2010

ahojte. babulky. no poviem vam co som porodila absolutne nic nestiham ani citat forum. kubko sestricku prijal v pohode len je strasne zly a stale vrieska a budi ju ja uz mam take nervy. baby ako zvladate viac deti naraz sak mna to dozenie asi na psychinu :whist: :blink: teraz je u babky na dva dni do skolky nechodi lebo je chory a buduci tyzden idem s nim na krv lebo doktorovi sa nieco nezda asi ma nejaku alergiu, ktora vyvolava tieto jeho choroby. no muz bol teraz tyzden doma ale zajtra uz ide do roboty sak ja sa tu zblaznim :uh: kajka je dobre babetko len ju trapi dost casto brusko. vcera som bola pri nej a tak sa pogrckala normalne prudom az som ju zdrapila aby sa neudusila nechcem pomysliet na to keby som pri nej nebola. gratulujem novonarodenym babetkam a tehulkam prajem rychle a bezbolestne porody. jaj a este som zabudla roxy krasne si to spravila sa mi paci, ze si tam aj fotecky dala k tabulke. ja som mala porod prirodzeny ak chces dopis. 😉
bebel mia vy sa asi fakt v tej nemocke stretnete. my sme boli akurat dnes na ockovani proti tbc v nemocke nas nestihli zaockovat tak nas objednali, zevraj sa to tak teraz robi. bolo nas tam asi 20.
bebel ty si dohodnuta aj s jankovskym keby si to nestihla s kascakom? uvidis budes nadmieru spokojna keby cosi. strasne je zlaty.

zucana
18. jan 2010

dik guz ja osm bola uj u doktora povedal ze sa mieni krcok tak som len chcela preverit lebo aj ja mam infosky zeby to malo byt huste ...
ty brdo ja som nevedela ze sa na SK musi platit za manzela ...

gucz
18. jan 2010

liwka sama neviem ako to nakoniec bude. Ono všetko záleží aj od toho, či pôrod začne v noci, alebo cez deň a čo s malou. Ak začnem rodiť v noci, tak oblečieme seba, malú, odvezie ma do pôrodnice a vráti sa s malou domov a po babku pôjdu ráno aby varovala Lauru. Ak to bude cez deň, tak možno zostane, ale neviem, radšej sa na to nespolieham. On neznáša nemocnice, doktorov (jeho obvodný ho nevidel asi 3 roky) , no a ak ideme niekam s malou k doktorovi a má tam čakať, tak stepuje hore dolu a znervózňuje ma. Tak hovorím neviem ako sa to nakoniec vyvinie....

bebel
18. jan 2010

Minix ostávam dnes doma....navyše ma potešili 2 kamošky. jedna ma teraz zobudila, nech prídem k nej o pár posch. vyššie na čaj a ďalšia mi volala, že má cestu do SC, či budem maťna ňu čas, aby sme vybehli na kafe 🙂
Vidím to na spoločný neskorý obed , keďže som vstala o 11,00 😎 . Takže program na dnes už mám 😵

A k darčekom - toto bola manželova iniciatíva, pretože žiaden prsteň mimo obrúčky inak nenosím(naša svadba bola expresná a utajená len za prítomnosti našich matiek a svedkov/o nás pre nás /a tak sa žiadne zásnuby nekonali, naštvala nás totiž manželova striktná ultrakatolícka široko rozvetvená rodina, ktorá nám chcela nejaké veci diktovať, tak sme všetkých z tohto aktu vynechali) a zlaté náušky som mala dočasne stratené 😀. Diamanty sú vždy dobrá investícia, ktorá sa prijíma len s potešením 😝 😅 .

zucana
18. jan 2010

moj muz mi povedal ze co by mi chcel kupit alebo co by som chcela...je lepsie si podla mna vybrat podla seba 😀

antoniab
18. jan 2010

ahojte 😉

blahozelam vsetkym novim maminkam a babatkam prajem vela vela zdravicka a mliecka

citala som ako niektore bojujete s krmenim aj mi sme bojovali dokonca teraz uz papame kvapky aby nam uvolnilo ten vzduch v brusku ani mi velmi negrckame ale doktorka mi povedala ze to nieje povinnost v piatok sme mali prvu poradnu a aj traumu ale hlavne premna unas bol problem aj ten ze mala mala zrastlu blanu pod jazyckom tak sme to boli hned v piatok na krcnom rezat ja som tak plakala ani mala tak neplakala jak ja
preto nasavala tolko vzduchu a nevedela sa dobre napapat a bola nervna ale uz je to ok pribrali sme a piatok mame dalsiu poradnu az kym nedosiahneme 3kg 🙂

vcera sme krstili tak uz to mame zasebou a teraz uz len rast a priberat a pocuvat maminku 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre