Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
17. feb 2010

Popri kojení môžeš len cerazette...ja som sa rozhodla, že to nechám na voľno, keďže môj horm. profil po Brunovom narodení a odstavení ostal celkom rozhádzaný.
Brala som vtedy cerazette cca rok a po odstavení som si dala Nuvaring, aj EVRA náplaste. .

roxy_1
17. feb 2010

k.a.t.k.a. ja urcite antikoncepci brat budu,pristi tyden chci jit na gyndu a neco si nechat napsat, mm nechce kondom ani videt a po superrychlem otehotneni s Tobim si to bez ochrany nelajznu 😀

marushka
17. feb 2010

ahojte,

tak my máme za sebou poradňu, sme v poriadku, vážime 4980g, čiže Hany pribrala za dva týždne 700g 😵 😵 😵 tak som happy 😉
náušničky sa nekonali!!!! sme sa rozhodli , že jej dáme ušká radšej nastreliť, keď som si predstavila tú mäsiarčinu pri prepichovaní ihlou... ☹ 😢 😢 😢 ☹ no, radšej nie, ušetrím ju, počká nás to po prvom očkovaní 😉

včera som bola na gyn 😵 😵 😵 😵 otras - dolu mi totiž po šití ostala nepekná pamiatka, mám tam vyrastený kúsok mäsa -supéééér - ako reakciu na šicí materiál 😠 😠 😠 keby som nekojila, vraj mi to rozleptá striebrom, ale to teraz nejde, takže počkáme, keby to rástlo, tak to urobí aj tak, alebo vyreže - skáčem nadšením!!!!

no ale hlavne, významný deň to bol pre nás, nakoľko sme sa po prvý krát kojili na verejnosti, konkrétne v Ikea 😉

katka - mňa sa včera zrovna pýtal na HAK , ale zamietla som, budem to buď riešiť neskôr, alebo vôbec...ja s mojou enzimatickou poruchou pečene nerada by som sa niečím cpala, vlastne ani by som nemala, ale uvažovala som nad náplasťami, moja segra bola spokojná...

marushka
17. feb 2010

uhm, enzymatickou??? pecka - vyštudovaná slovenčinárka 😝 😝 😝 😝 😝

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

no ja brat chcem urcite 😝 po malej mi to bolo jedno, lebo sme chceli dve deti ale teraz mi to uz jedno nie je 😀 😝
bebel o cerazete viem ale moc si ho nepochvalovali 😝 este su vraj nejake Azalia co nepoznam .. aj tak sa uz vidim ako si zabudam dat tabletku 😝 najradsej by som si dala vnutromaternicove ale to mi znie tak hrozne predpotopne 😅 a este to aj boli ked to vyberaju .. no neviem

minitrouble
17. feb 2010

katka - no aj ja budem riesit - dokonca budem asi musiet zmenit lekara kedze tento moj lekar je veriaci a robi u milosrdnych a on antikoncepciu asi nepredpisuje - teda aspon nepredpisoval par rokov dozadu
no a kedze Simi vobec nebola na plane a dodnes netusime kedy a ako sa naplanovala tak antikoncepciu mienim nasadit co najskor...lebo 3 deti po sebe to fakt ze neeee 😎 😝 😀

minix
17. feb 2010

ahojte, pekna tema par tyzdnov po porode. Mna odradilo, ked kamoskina sefka mala jedno babo minuly februar a druhe sa jej narodilo koncom januara tohto roku. 🙂 Takze antikoncepcia u mna na sto percent, akurat to budem asi riesit najskor po prehliadke u gynekologa po sestonedeli. 🙂 Uvidime, co nam predpise.
A mozno ze aj nic. Ja sa budem tak modlit, aby som nedostala velmi skoro. 🙂 A som takisto zvedava, ci mi ostanu tie bolesti, lebo nejake babske reci hovoria o tom, ze po porode by to mohlo zmiznut.

Boooze, ja som este ziadne tlaciva neriesila, hoci ich mam doma...musim sa do toho dnes pustit.

Krpec prave zaspal a vonku je tak kraaaaasne a ja cakam, kedy sa zobudi. nemam to srdce ju budit nasilu. 🙂

olienka12
17. feb 2010

minix to ze nemas menstruaciu neznamena,ze nemozes otehotniet!!! bacha na to,vela takych mudrych bolo 😀 😀 😀

slovakia80
17. feb 2010

ahojte,tiez budem urcite riesit antikoncepciu,uvidime co mi povie gyn.na prehliadke.
niektora tu pisala,ze uz dostala kramy,myslela som,ze nepridu tak skoro 😠 ,ci u kazdeho je to individualne?asi.babenky,ktore uz mate dalsie mimi,kedy ste dostali kramy po prvom?

inac malinka nam spinka v noci aj 6 hod.budi sa 2x,aj to ju niekedy ani nestihnem prebalit,lebo pri kojeni mi zabuvinka.ale podvecer okolo tej 5 do 7 sa dost natrapime.
kazdy den chodime minimalne na hodku vonku,chcem nasadit prechadzku aj poobede.
brusko trapi pomenej,uz ani tolko neplacka.zda sa mi ovela lepsia,uz aj okolie viac vnima,ked ju dam do lehatka sama si tam gaga,ani tak pozarnost nepotrebuje a ja mozem co to urobit(minimalne sa v klude najest 🙂 )
u ort.sme boli ihned po prepusteni z nemocnice a bolo nam povedane balit na 2 plienky,co som na zaciatku asi 2 tyzdne robila,odkedy bola tak velmi placliva prestala som.tento tyzden som opat zacala balit,ale len na jednu plienku.na konntrolu ideme az v tretom mesiaci tak uvidime.

minitrouble
17. feb 2010

slovakia - ja som dostala hned po 600nedeli kramy 😉 - lebo romanka prespala celu noc - ono to zavisi od toho ako casto kojis...myslim ze tam je daka hranica ze 6-7 hodin alebo tak ..no a kedze romi spala vkuse aj 9 hodin tak hned po 600nedeli som dostala kramy a teda vam poviem ze to bol iny masaker...to som normalne mohla sediet na zachode ten prvy den a len sa to lialo a lialo - potom take silne som mala este ked sme nasadili prve prikmy a potom naposledy ked som uplne prestala kojit ...takze este vas caka zopar prekvapeni

a tiez MINIX - bacha na to ...ty nikdy nevies kedy dostanes prvu menstruaciu - mozno to uz je tento mesiac a ak to je tak uz ten mesiac predtym si plodna - teda mesiac pred prvou MS...cize to mzoe byt dnes, zajtra o mesiac, 2 ale to ze ju nemas neznamena ze nie si plodna prave 😉 🙂

lopezka
17. feb 2010

ahojte,
uz som tu dlhsie nebola 😠 dnes sme boli v poradni a Timea uz ma 4205g a 56cm 😀
citam vas pravidelne, ake maju vasi drobcekovia problemy a ako nespavaju v noci .......tak som sa nechcela chvalit, aby som to nahodou nepokazila 😀 ....ale neda mi to, musim ju pochvalit ......je proste uzasna ....kazdu noc spinka krasne prvy spanok tak 5-6 hodin a potom uz kazde 3 hodinky ......ale tak, ze napapa sa a spinka dalej 😉 ....cez den spinka tak po polhodinke az hodinke, ale v case okolo 13.-14. hodky mava taky dlhsi spanok - az 3 hodinky 😀 ...nie je to uplne pravidlo, ale tak na 90% to plati 😅 .....grckanie chvalabohu ziadne, dufam ze to tak aj zostane ..... vetry chvalabohu funguju, s tym problem nema 😀 .....stolica kazdy 3. den 😠 ....ale dnes lekarka povedala, ze pokial s tym nema problem, akoze krce a tak, tak je to v poriadku 😉

o mlieko som uz bohuzial prisla, tak uz papame vylucne Nutrilon 😖 .... bradavky som mala uz uplne ze do krvi aj cez klobuciky a mlieko ziadne neslo ☹ 😒 mala nervna jak tahala naprazdno 😢 .... tak uz sa netrapime 😎
vitaminy berieme Vigantol ( po 2 kvapky kazdy druhy den ) a Kanavit (1 kvapku raz za tyzden).... manzel prisiel s infoskou od kolegu, ze jeho 8 mesacny syncek ma zlcove kamene z Vigantolu !!!! a ma to aj potvrdene od lekara...takze fasa 😠 😒 ....preto ich davam malej len kazdy 2.den pre istotu ...maju sa brat denne 😖

k tym kilam 😠 ... do porodu som pribrala 23 kg a uz mam 13kg dolu, tak dufam ze aj aj tie ostatne sa so mnou radi rozlucia, lebo ja ich nechcem 😀 😀

na prechadzky chodime tak kazdy druhy den ....pokial by nebola zima, chodime aj denne....uz nech sa otepli 😀
kupeme kazdy druhy den ....ale v tuto nedelu sme kupali aj 2krat za vecer , lebo mala sa po kupeli poserkala az tak, ze na chrbat 😀 😀 😀

fotky mam aktualizovane vacsinou na FB 😀

lopezka
17. feb 2010

ozik baby, prisli vam uz njake prachy zo socialky okrem materskej ? mne prislo teraz v pondelok vyse 5 tisic na Sk ......neviete, co to moze byt? 😠

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

lopezka kanavit by sa nemal brat ak je uz na UM

ja som kramy pri malej dostala po 3 mesiacoch a tosom uz daaavno nekojila 😅

aknel2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bebel
17. feb 2010

Ja som krámy pri Brunovi dostala až po 8 alebo 9 mesiacoch od jeho narodenia, ale jeho som kojila furt.
Teraz uvidíme, lebo Biba si dáva v noci celkom slušné odstupy od kojení (5-6 hodín bežne). 😀
A ja sa neobávam otehotnenia, keďže som mala anovulačné cykly a musela som brať najprv Parlodel a potom Clostilbegyt, aby sa nám Biba zadarila. 😎
A mne sa vnútromaternicové nepozdáva....viacero kamošiek malo nepríjemnú skúsenosť buď pri zavádzaní alebo vyberaní telieska.

minitrouble
17. feb 2010

lopezka - teraz by si mala dostat ten prispevok pri narodeni dietat + matersku a potom podla toho kedy dorucis ten pridavok k prispevku bud v marci alebo aprily dostanes tych 20tis 😉

gucz
17. feb 2010

čaute kočky, akurát sme sa vrátili z prechádzky, vonku bolo fajn, aj slniečko vyliezlo 🙂

ja som pri malej dostala menzes 7 týždňov po jej narodení, a to som si odstrekovala mlieko každé tri hodiny odsávačkou a aj v noci.

mini ak chceš ísť pozrieť do toho bambiny, tak do piatku je predajňa zatvorená, MM tam bol. Nakoniec sme objednali iné kresielko chicco, tak snáď dorazí, lebo na sklade v predajni ho už nemali, tak ho objednávali ešte aj oni...

minitrouble
17. feb 2010

gucz - ja uz som ho objednala a v bambini ho nemaju na sklade a ze nevedia ci im pride teraz cez vikend ...tak som skusila z ciech - malo byt dorazit v piatok ...ak nepride tak pockam ci nedostanu do bambini 😉 🙂
inak tie chicco boli tiez celkom pekne co som kukala - tie chicco sa mi zda ze zase pre zmenu maju u nas v PK co tu mame taky novy obchod pre decka 🙂

lopezka
17. feb 2010

katka, lekarke som povedala, ze nekojim a ona sa ma pytala, ci mame doma vitaminy a ci ich davame 😠 nevravela nic o tom, ze by som teraz nemala davat ten kanavit 😖

minitrouble, diky za infosku ....som nevedela, co to je 😀 ale kazde euro potesi 😀

ketkous
17. feb 2010

ahojte,antonia,janka ako casto davate malym Bio Gaiu?dik

roxy_1
17. feb 2010

ketkous me jsi se sice neptala ale ja davam jak je napsane v priloze 5 kapek 1x denne je to stejna mira jak pro kojence,deti tak i dospele...

janka1
17. feb 2010

tak tak ako pise roxy 🙂 😉

antoniab
17. feb 2010

ketkous aj mi davame 1x ale mi 5kvapiek

janka1
17. feb 2010

antoniab ved aj my davame 5 😨

antoniab
17. feb 2010

to som napisala 😀 😀 ja som chcela napisat ze mi nakvapkame do flase s mlieckom 😉 a vy asi na lyzicku

olienka12
17. feb 2010

aj my sme zacali s biogaiou a po 2 dnoch zazrak 🙂) maly sa sam vykakal 2x a normalnu farbu 😀 😀

antoniab
17. feb 2010

a davate rano alebo vecer 😕

minix
17. feb 2010

Kocandy, to je mi jaxne,ze otehotniet mozem aj nemusim hned zajtra. Zatial sa echystam do akcie, lebo nemam pocit, ze by som chcela po troch tyzdnoch, ked mam este niekde stehy, byt mila k mm;) s tym este pockam.

Pamatam sa, ako sme sa vmarci rozhodli, ze chceme babo, 15.aprila posledna tabletka, 18.aprila posledny menzes a v januari babo😉

janka1
17. feb 2010

antoniab asi tvoje prsty mysleli na nieco ine nez hlava 😉 aj mne sa to stava 😉

olienka som rada,ze BIOGAIA pomohla 😉

andykca
17. feb 2010

Ahojte babenky....ja tiez budem brat antikoncepciu - si chcem uzit drobca co najviac a potom sa dame na druhe 😉

chcem sa spytat ako vam babatka hajaju v kociku....mne maly spi najviac 45 minut a potom musime ist domov lebo zacne plackat...ja som doteraz len pocula ze babatka hajaju v kociku strasne dlho tak neviem ci nahodou nerobim nieco zle ked sa mi tak skoro budi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre