Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

maryanna
6. apr 2010

ahojte...no my uz mame pokusy na smiech nahlas..sem tam mu vyjde....ale inak len rozpravame vela dnes sa naucil gu tak to stale opakoval dokola.....
krpuch mne sa vidi ze na teplotu aj pre malych aj dospelych su cipky.....malemu som dala paralen detske cipky co predpisala doktorka...lebo cipky najrychlejsie zaberaju...ked das sirup tak pri blinkani moze vyjst a tak proste podla mna to nieje take ucinne niekedy...ale je to asi aj individualne komu co vyhovuje....maly dostal cipky po ockovani teraz a v pohode....
no my pluzgieriky nemame...ale vsimla som si ze si maly casto ked ma hole nozky obtiera vnutornu cast chodidiel o seba...ako keby ho svrbeli az tak ze iich ma uplne cervene...tak nevem ci tiez nieco nema na nozkach....
maly zas dnes vstal o deviatej a zas zaspal o pol 11 az do pol 4...asi tiez pocasim....uz zasa buva od osmej....:D

zazalienka
6. apr 2010

ahojte.. náš malý spal 3 x po 3 hodiny dnes, nech mu to len vydrží 😀 dnes sme sa kúpali, tak som mu kúpila mliečko Johnson baby na dobrý spánok a namasírovala od hlavy po päty .. som zvedavá aký to bude mať efekt, na Veroniku to zaberá okamžite. A malý prvý krát dnes dudloval, doteraz s odporom vypľúval dudlík no a dnes večer s ním zaspinkal ako anjelik.
Ja mám predbežne na očkovanie kúpený Paralen 100 v čípkoch a sirup Panadol baby.
Tiež som výhodne poriešila plienky, použila som v DM kupón na 25 % zľavu a kúpila 100 ks plienok v krabici.. malý môže kakať ako zadarmo🙂)
a dohodla som požičovňu šiat, v sobotu protekčne pôjdeme vyskúšať.. nuž, rozsudok nepustí, Veve inokedy nevidíme.

dadulka2000
6. apr 2010

Kocky - otazka odklonena uplne od temy, ale tie co mate doma chlapov/ vodicov,... neviete ci na SR su povinne zasterky na kolesach? (aj na prednych a aj na zadnych??) Lebo ked ideme na SR v maji autom, tak tu v UK to nie je povinne a dnes som prisla na to, ze zasterky mame len na prednych kolesach,... tak ci mam zhanat teraz aj na zadne nieco,...alebo to netreba.
diky moc za pomoc. 😉

maryanna
6. apr 2010

dadulka, nie netreba zasterky...moj muz si ich dava na kazdom aute dole.....sa mu to nepaci....a on uz tych aut mal habadej.....
ja som tiez pouzila tie cipky 100 paralen, aa tiez som vyuzila v DM 25 percent zlavu na pamperrs actvive baby taky vecsi pack..cize tiez kakame skoro zadarmo:D

zazalienka
6. apr 2010

som sa pýtala manžela, nie je to povinné.. ale dosť korektné voči vodičom za Vami.. keď prší, alebo sú kamienky.. predsa to niečomu zabráni.. nevytvára sa vodná hmla.. ja viem že vodičovi to môže byť jedno, ale jazdila som za autom bez nich a je to hard.. ale to už je na každom..

maryanna
6. apr 2010

zazalienka suhlasim ma to svoju funkciu...ale moj muz to ihned dava dole ked kupuje auto jemu sa to strasne nepaci....nevem preco sice ale tak...:D

zazalienka
6. apr 2010

jasne, nie na každé auto to pasuje, ale asi to rieši preto, pretože niektoré nové autá majú zadné nárazníky riešené tak, že sú potiahnuté nižšie a tam zásterky strácajú funkciu..
dadulka hlavne treba myslieť na povinnú výbavu v štátoch EÚ..

dadulka2000
6. apr 2010

zazka,... ta povinna vybava je: lekarnicka, trojuholnik, vesty. ci este nieco? no ved to, za chvilu cestujeme a treba mi zacat plno veci zhanat a vybavovat este do odchodu,.... 🙂

zazalienka
6. apr 2010

tuto to máš komplet, čo treba mať v aute u nás podľa vyhlášky:

http://www.povinna-vybava.sk/content/view/1/1/

dadulka2000
6. apr 2010

diky moc,... idem to kuknut 🙂

antoniab
6. apr 2010

ahojte
minitrouble mala ma krasne vlasky a strasne zlata je na tej fotke 😉 no uvidim co bude mat na tej hlavicke moje zlato

nas caka zajtra ockovanie tak dufam ze to zvladneme doma mam len paralen cipky tak uvidim ci nieco po ceste este dokupim
my sme dnes spinkali do pol desiatej sa mi nechcelo ani verit ze je uz tolko hodin 😎 😎
dufam ze sa konecne vycasi unas prsi uz 2den asni von sa neda ist 😠

krpuch
7. apr 2010

nas drobec spinkal v noci od 20,00 do 2,00 a potom do 5,30 a odvtedy sme hore. dnes idem do tej lekarne kuk daco proti tej teplote.my uz takto drzime hrkalku. 😉

maryanna
7. apr 2010

ahojte ako sa dnes mate?...maly dnes vstal vynimocne skoro o pol siedmej lebo ho nechtiac zobudil muz ked odchadzal z bytu...ale uz o osmej zas odkvecol....takze dnes mam dlhy den, uz som stihla pozehlit, upratat , dat prat a teraz trochu vegetim....antoniab daj potom vediet ake bolo ockovanie.....nam paralen cipky stacili...lebo oni su urcene pre deti od 7 kg a my mame necelych sest cize asi aj preto...budem na vas mysliet... 😉
krpuch zlate babetko ....ako drzi hrkalku...my uz tiez drzime ale este o tom nevieme:D dam mu do rucky on ju chyti aj s nou mava a hrka mu to ale on este nevie o tom ze to ma chytene...to az ked sam chyti tak to bude ineD

janqa24
7. apr 2010

dobry den sa praje 🙂 u nas sa konecne vycasilo, od rana svieti slniecko a je prijemne teplucko, tak snad konecne po dvoch dnoch pojdem s malou na prechadzku.....aj ked neviem, dnes poobede ideme do poradne a caka nas ockovanie do noziciek, som zvedava, ako to Ninocka zvladne 😕

uz druhy den mi odmieta poriadne papat ☹ prisala sa, chvilku tahala a potom zacala otacat hlavickou zo strany na stranu a nie a nie chytit bradavku....vcera dokonca jedla iba kazde styri hodiny (zvycajne papa kazde dve) a vecer strasne plakala, ked som si ju prikladala, potom chvilu papala, potom vsetko vyvratila, o chvilu na to sa pokakala, zaspala a po hodine a pol sa normalne napapala....v noci jedla pomerne dobre, podla svojho rezimu o pol druhej a o pol siestej rano a ked som jej isla dat po dvoch hodinach, zasa bojovala ☹ ☹ uz neviem, co s nou, skusala som rozne polohy, nakoniec sa prisala o pol deviatej rano, potiahla asi 10 minut a vybavene.....odsala som si mlieko, okupala som ju, a skusila som jej dat z flase - nic 😖 teraz spinka a v spanku dudluje o dusu......neviem, co je s nou, zacinam byt z toho nervozna 😒

a toto je nasa herecka - pozera sport 😀

maryanna
7. apr 2010

janqa mala ninka je krasna, a s tym papanim...no ja take skusenosti nemam ale viem ze babo prechadza roznymi fazami a som citala mamky aj tu na mk ze to sa stava ze teba dat jest kolko popyta a kedy a to prejde...a zas bude vsetko ako predtym...a potom zas pride nieco take co sa vymyka z bezneho rezimu...treba len vyckat...vraj...to posuvam slova clankov a inych mamiciek...ale chapem ta ze sa trapis a bojis, ja by som sa tiez.....drzim prsty, pevne nervy prajem 😉

janqa24
7. apr 2010

maryanna, dakujem 🙂 co to som si precitala aj ja, moze to byt x veci, opytam sa dnes detskej lekarky, mozno sa jej len rezu zubky, ked strajkuje....teraz sa zobudila a papala asi 10 minut, mozno jej to uz staci, ved uz je "velka" 😀

dana333
7. apr 2010

janqa24, moja malá tiež robí presne to isté už asi týždeň, najskôr som si myslela, že má málo z jedného prsníka, tak som jej dávala z oboch, no potom začala veľa kakať tak som pochopila, že v tom to nebude, tiež som vyskúšala rôzne polohy dať jej jesť neskôr, v noci to tiež nerobí, len cez deň a ani netuším z čoho to môže byť. Tiež potiahne prvých pár minút pekne a potom sa odtŕha, plače nechce sa prisať a keď jej prestanem dávať spustí plač a po niekoľkých minútach prestane a je všetko ok vysmiata, kľudná. Rozmýšľala som už či náhodou nebude mať dosť jesť len4-5 min. a ja jej dávam ďalej tak sa hnevá, ale prečo potom plače keď jej už nedám netuším. Ak sa niečo dozvieš od doktorky napíš možno to pomôže aj nám, lebo mi máme poradňu až v máji

ketkous
7. apr 2010

ahojte,
Janqa aj my mame teraz take strajkujuce dni 😒 presne ako opisujes..
Bibi papa aktivne tak 4 minutky,potom sa zacne vrtiet,otacat..beriem to tak,ze asi uz nechce. Aj po takom kratkom papani,mi vydrzi bubkat aj 3-4 hodiny,vonku aj dlhsie. Ja mam len taky blby pocit,ze za taky kratky cas predsa nemoze byt uz najedena 😲 😲 😲 Doktorka mi raz vravela,ze niektore deti su schopne najest sa aj za 5 minut.
Daj vediet,co si zistila u doktorky Ty
pekny den

ketkous
7. apr 2010

zmizla mi fotka...

ketkous
7. apr 2010

Dani tak to sme uz tri

olienka12
7. apr 2010

to je este skoro aby isli 3mesacnemu babu zuby nie? kedy vlastne mozme ocakavat tu radost?

maryanna
7. apr 2010

ahojte, no ako som pisala s tym skusenosti nemam kedze som kojila len kratko ale...viem jednu vec ze moja sestra ked bola malinka tak sa najedla za pet minut aj v porodnici to netrvalo dlhsie ako desat minut....mamka mohla potom oddychovat so sestrou kym jej ju nevzali...tiez sa cudovala ze ako to ze je napapana....a ja zase som jedla aj tristvrte hodinu...a vydrzali sme rovnako...cize deti su schopne najest sa za pet minut a cim su vecsie tym by to malo trvat kratsie kedze su uz silnejsie a viac vytiahnu.....no a ktomu placu....ja mam taku skusenost ze malemu dam flasku s mlieckom aa je tam toho dost niekedy aj viac ako ma vypit a ked vyberiem flasu zacne skuvinat a plakat ale ked mu dam este viacej tak potom blinka a je mu zle je prepchatty...tak som zistila ze v com to asi bude...ked vyberiem flasu dam mu hned cumlik na par sekund vyberiem a uz je vsetko ok...lebo jemu sa zrejme paci cucanie z tej flase tak ked mu ju vezmem sa jeduje aj ked uz hladny nieje a cumlik je podobne ako flasa tak si docucka co sa mu paci a je to..aj ked on nieje cumlikovy...je to zahada......to sa samozrejme nedeje pri kazdom papani ale tiez niekedy papa potom vezmem a place tak zoberem na ruky odgrgnut a uz je vsetko vpohode.....a vydrzi styri pet hodin....takze ja by som sa naizaj netrapila ak papaju tak kratko.....staci im to ale tiez by si mozno radi len pocmulkali nieco ale rozculuje ich tok mlieka.....nevem...je to mozno cudne ..ale u nas to funguje..

maryanna
7. apr 2010

olienka ja som pocula aj o dvojtrojmesacnom ktoremu vykukol zubok...myslim ze je tu tema na mk o tom....ale inak bezne myslim ze tak piaty siesty mesiac a plus.............kazde dieta inak..niektore skor ine neskor..

maryanna
7. apr 2010

inak aj mne zmizla fotka ktoru som dala vcera adnes uz nebola...tak som dala zas...

dana333
7. apr 2010

maryinna možno máš pravdu s tým cuckaním, vyskúšam niekedy a uvidíme. Nášmu synovi tiež stačilo ťahať 3-4 min. a bol najedený, ale to už bol väčší a neplakal potom, preto sa čudujem

andykca
7. apr 2010

ahojte.....baby mne od narodenia maly papa najviac aktivne 5 minut potom uz sa s ceckom len hra alebo sa odsunie a pretahuje sa 😀 😀 😀

oli moj Peto mal vonku zub v 3 mesiaci hehe....takze ocakavam ze aj Patko moze byt taky rychly...no uvidime 🙂 ale obykle je to medzi 6-9 mesiacom co idu prve zubky von....

ketkous
7. apr 2010

kamoska ma babo,a jemu isli zubky v 4 mesiacoch...
aj nasa place po nakrmeni,ked ju zdvihnem ale potom ju troska ponosim a je to OK.Suhlasim s Mary,ze sa im paci len tak cmulkat cicku alebo flasu.
Tak to mozme byt happy,ked sa nam tak rychlo napapaju 😀

andykca
7. apr 2010

baby mna este napadlo ci si nepotrebuju vase babatka odgrgnut ked sa jeduju po papani (asi ste si mysleli ze niesu napapane tak ostali lezat a supali ste im cecik do pusky a oni si uz potrebovali vlastne len odgrgnut)....treba skusit 😀

ketkous
7. apr 2010

andy vzdy ked sa jeduje,tak ju dam hned odgrgnut a dam jej znova papat... 😉

nedockava4
7. apr 2010

ahojte...no, co sa papania tyka, aj nasa Zara niekedy vymysla, ale nedovolim jej hrat sa s prsnikom...(parkrat som to urobila, ale ta bolest, co nasledovala za to nestoji) 🙂
...pridavame aj my fotku z Velkej noci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre