Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
19. máj 2010

ahojte, no vecer ste tu mali riadnu zurku 🙂 , som sa pobavila
alika- skus flasu LOVI. ma taky tvarovany cumel, pri piti sa natahuje ako bradavka: http://www.hana.sk/index.php?log=sortiment&sori...
andy, adros - hodite link na tu tetu, co vam sila podlozky, prosim? tiez ste ma nimi nakazili 🙂
my sme boli dnes v PK, vratili sme sa o jednej a to moje male este furt spi 😉 a tato jej pomaha 😀

antoniab
19. máj 2010

tak sme doma po ockovani mala to zvladla statocne poplakala si a teraz spinka v postielke tak uvidime ako sa namto cele vyvinie
mame 6170g 🙂 takze sme pekne pribrali ani malo ani vela a z prikrmami mame pockat do 6mesiaca aj ked sme uz na UM sme taky drobnejsi a pekne priberame tak doktorka nevidi dovod sa ponahlat
potom nam kazala zacat zeleninovou polievkou zeleninou zemiaky masko a az potom ovocie tak asi kazdy lekar to ma tiez inak a dalsiu poradnu mame az koncom jula mali sme prist zaciatkom ale kedze uz mame letenky a ideme za mm tak sme sa dohodli na neskor 🙂

dadulka ti si teraz letela na dieta sa tiez pocita prirucna batozina ...?letime ryanarom kocik je zdarma ale o batozine som sa nedocitala hybaj ze som slepa 🙄

dana333
19. máj 2010

alika ja som malú tiež musela učiť na fľašku, keď som mala málo mliečka a musela som jej dať večer UM. Nechcela sa vôbec prisať, tAk som to vyriešila tak, že som ju nechala prisať sa k prsníku a zboku jej strčila fľašu počas toho ako sala tak že si to nevšimla a prisala sa k fľaške. Dvakrát som to tak urobila a potom už v pohode zobrala aj fľašku

dana333
19. máj 2010

mati tak to máte za sebou, len aby teploty neboli. Ninka má 6500g ale doktorka nám už kázala začať s príkrmami, len zeleninu a ryžovú kašu. Tak sme už papali mrkvičku, zemiačik a dnes prvý krát aj brokolicu. Zatiaľ jej to veľmi chutí tak dúfam, že to aj tak ostane. Na večeru jej robím ryžovú kašu, lebo moje mliečko už jej bolo málo a už znovu spí lepšie- do 1:00- 1:30, predtým sa už budila každé dve hod.

olienka12
19. máj 2010

ozaj a dr.nam dala sacocek na piskanie a papierik na krv z palceka 🙂) takze ked prejdu teploty a bude teplejsie rano budeme chytat cikanice a pojdeme do labaku 😀

olienka12
19. máj 2010

tak ja si neviem predstavit ako by som dankovi dala 125ml vody lyzickou 🙂)) on mi pije cajik na flase co som strasne rada,ze do neho vodu dostanem pomaha pri prdikoch aj pri stolici

nedockava4
19. máj 2010

alikaa...no, tak s flasou mame problem aj my...uz ich mam doma 5 (Tommy Tippee, Lovi, Avent, obycajnu z Tesco a najnovsie uz aj Momma)...a vysledok?...Zarka jednoducho z flase nechce nic...ani vodu, ani mlieko....trapime sa tak, ze jej davam troska vody lyzickou, ale zistila som, ze ked videla niekoho pit z pohara, tak si isla "oci vyocit"...a tak mi vodicku pije aj z pohara...ale neprestavam bojovat a snazim sa ju naucit aj na flasu...

olienka12
19. máj 2010

sikovna z pohara 😀
inak aj vase deticky tak cumia ked pred nimi jete? nas daniel az hypnotizuje 😀

katka22r
19. máj 2010

noo aj laura na nas pozera ked papame a stale viac ju nieco zaujima
olii no vazne by si sa cudovala my sme minule dali k puse laure pohar a normalne z neho chcela vypi vodicku

olienka12
19. máj 2010

zuzka podarila sa ta kolaz?

nedockava4
19. máj 2010

Leni, ze ci cumia?...ja som nasim zakazala jest pred Zarkou, lebo ona keby mohla, tak nas zje ocami 🙂
...a ano, pije z pohara...nie normalne ako dospely clovek, ale vie sa napit...a ja si to vazim, lebo dostat do nej cokolvek ine ako moje mlieko z prsnika je velikansky problem...
kolaz...ach jaaaj...ako som sa vytrapila...ale nakoniec som pochopila ten system (vies, blondava hlava)...tak uz si to viem urobit...DAKUJEM..ty mi vies stale pomoct s takymi pre mna "zlozitymi" vecami...

nedockava4
19. máj 2010

...a takuto siltovecku som dnes kupila svojej laske...

alikaa
19. máj 2010

no ja nechapem ako este pred mesiacom vedel cucat z flase a teraz zrazu nie, proste nevie co s tym ma v ustach robit. Liwka, myslim, ze ani Lovi flasa nepomoze, lebo pokial maly nema prso v ustach, tak nevie, ze to moze cucat. Ivv aj ja davam malemu Vigantol z lyzicky, ale od manzela nechcel mlieko z lyzicky, asi mu to zle daval alebo co. Nedockava4 my sme kupili taky poharik AVENT so sosacikom, ale ani to mu este nic nehovori. Dana333 vyskusam tvoju metodu, mozno zaberie 😉

evca35 v praci som dopadla tak ze som musela podpisat novy opis cinnosti. Vraj ak by som nesuhlasila, tak si ma vedenie aj tak zavola a bude ma presviedcat nech to podpisem, proste to bola uz hotova vec. Tak som si povedala, ze to kaslem. Nasa institucia je zavisla na volbach, po kazdych volbach sa tam meni cele vedenie aj riaditelia na vsetkych odboroch, takze uvidim aka bude situacia ked sa budem chciet vratit. Ak sa nam podari dalsie este v ramci tejto materskej/rodicovskej tak v case ked sa budem chciet vratit bude mozno uz aj po dalsich volbach apodla mna nikto z tychto ludi tam uz nebude a mozno sa mi podari vybavit si povodny flek

evca35
19. máj 2010

asi veľa záleží na cumlíku, ja dávam z fľašky čo bola k odsávačke Chicco, cumlík na fľašku tam bol tiež a pripomína bradavku. Teraz používam odsávačku Avent, lebo na Chicco mi praskli také umelohmotné čudlíky na odsávačke, k Aventu boli tiež fľašky a cumlík, ale na ten si dlho zvykal. Nakoniec som to skombinovala, odsávam Aventom a pije z fľašky a cumlíkom z Chicco. A znova nie problém 🙂 Takýto: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

ja som Vigantol tiež dávala z lyžičky spolu s mliečkom, ale už kvapkám rovno do pusy.

zaza, andy, oli - ak ste chceli ísť spať, mali ste povedať, bola by som sa rozlúčila skôr 😀 😀 😀

alikaa
19. máj 2010

my mame doma Avent flasku a ta ma tiez vraj cumlik co pripomina bradavku

nedockava4
19. máj 2010

alikaa...ja som na zaciatku mala problem s kojenim (s bradavkami). Zarka 1. mesiac pila aj z fľaše a potom prišiel den D, kedy prestala (proste sa s flasou, resp. cumlikom v puse iba hrala)...a odvtedy jej flasu nanutit neviem, ale ako som uz pisala, snazim sa...no, ci to ma zmysel, neviem 🙂

evca35
19. máj 2010

alikaa - ak si dobre pamätám kde pracuješ, tak naša inštitúcia patrí pod vašu, tiež záleží od volieb, dúfam že dopadnú lepšie ako posledné voľby, lebo terajší generál + naša ministerka = katastrofa.

áno, aj na Avent písali že pripomína bradavku, ale asi každá bradavka je iná, lebo tá moja sa viac podobá na chiccovu 🙂

inak okrem mlieka malému nedávam nič na pitie.

alikaa
19. máj 2010

hehe, este som si neprirovnavala bradavku k cumliku 😀 ale uz len ze to je z ineho materialu, tak to podla mna babatko matie. A dobre si pamatas kde robim 😉 mas pravdu, je to tam ako v kocurkove, som zvedava ako sa to tam pomeni po volbach

liwka
19. máj 2010

alika - teraz si velmi optimisticky zazelam: kiezby to vo volbach a vo vasej institucii dopadlo tak, ze budeme z toho nieco mat aj my 😀 😀 😀

babush
19. máj 2010

alika - nasa mala tiez nechcela pit z flasky, ale zistila som, ze to nebolo kvoli flaske, ale kvoli dierkam v cumliku. Ja inak nedavam malej vobec vodu ani cajik, ked je teplo tak si ju castejsie prikladam a napije sa predneho mlieka, co ma namiesto tekutin. Ale flasku davame kazdy den, lebo davam probiotika do mojho mlieka, tak si uz Lea na to zvykla - nastastie 🙂

Co sa tyka kil, tak som zacala tehotenstvo s 58, pribrala som na 73 a teraz mam uz 56. Ale moj plan je 55, tak sa mi to hadam aj podari 😀 ale pri tom tempe, ako zo mna mala taha kila, sa nebojim. Inak pravda je tiez, ze sladkeho tiez pozerem na tony. Na to si budem musiet dat potom pozor, lebo tie kila sa mi zase rychlo nalepia spat, ked prestanem kojit.

Baby, prosim, dajte link na tu tetu - sikovnicku z CR, co sije tie super podlozky a navleky a vsetko mozne.
Vdaka

ivv
19. máj 2010

babush toho sa bojim, ze som tak rozozrana, ze nebudem vediet po kojeni prestat ladovat do seba vsetko co uvidim 😀 . asi treba zacat uz pri zaradovani prikrmov, lebo uz tam si dietky menej potiahnu mliecka od maminy 🙂

inak ja mam pocit, ze nasej Adelke idu zuby! strasne slini, a ked sa jej podari vsunut si moj palec do pusy, tak to boli asi nielen mna ale aj ju, lebo sa uz par krat rozplakala. take tie hryzatka a kadejake bavky sa jej nedari dat do pusy tak ako by chcela, zlosti sa, ale moj palec ju evidentne bavi.. 🙂 je to mozne? zuby tak skoro? moja mamina tvrdi ze sa niekedy prerezavaju aj dva mesiace..

adros
19. máj 2010

ahojte,

tak tu je ten link na tie podlozky: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=243892

a pridavam fotky nasho vynoveneho kocika 🙂 a tiez fotky Alex v sportiaku, samozrejme len tak na skusku, este si pockame, kym bude takto sediet, i ked sa jej tam zjavne pacilo

katka22r
19. máj 2010

adros pekny kocik 🙂
ja pridavam foto ako sa laura snazi pretocit na brusku ale jednoducho to este neide 😒 😀

adros
19. máj 2010

co sa tyka pitia z flase... tiez sme mali velke problemy, nakoniec som kupila flasu a dudel na flasu NUK, lebo aj dudlik pouziva NUK a tak to ide. Samozrejme si najprv musela zvyknut na vodicku, lebo to nepoznala, takze aj ked si cucla, tak to potom vyplula, ale teraz to uz ide lepsie. A ked zbada, ze jej idem dat flasku, tak otvara pusu ako taky vtacik a chyta ju ruckami.

Inak dnes tiez na mna tak pozerala s otvorenou pusou, ked som papala jogurt, ze asi tiez pred nou prestanem jest, lebo sa jeduje, ze ja pazrosim a ona nie 😀

no a dnes sme absolvovali s Andy a jej Patrikom a Zuzkou s Miskom prvu hodinu plavania a som spokojna. BOlo fajn, ale tusim som bola viac unavena ako mala 🙂

andykca
19. máj 2010

Ahojtee...tak my nemame vobec problem s pitim z flase (mame MAM flasku aj cumlik)...na zaciatku skor malemu vadila chut vody, ale s cajikom problem nema....

mnooo tak dnes sme teda plavali a bolo uuuuuuuplne superne....aj ked sa mi zda, ze to ubehlo moc ryhclo 😀 😀 😀 ....Adrika no na tebe aj bolo vidiet, ze nevladzes hehe....ja som este stihla 2 kavu u kamosky xi....do HC som nesla bo ma ta kolona do mesta odradila 😖

pridavam aj ja foto s vynovenym kocikom 🙂 ....a babz s krpcami po kupkani 😉

gucz
19. máj 2010

baby fakt krásne fotky 🙂
andy tá pásikavá strana je v tej káre perfektná 😉

olienka12
19. máj 2010

andy davala si presne rozmery,alebo je to nieco co uz mala usite? presne take pasikave mam vo vybere,len sa mi nechce merat sportak 🙂

zazalienka
19. máj 2010

Ahojte.. aj ja som nejak zmordovaná z toho bazéna.. a to nehovorím o Miškovi.. ja neviem či sa aj ráno zobudí, bo odpadol tak ako keby pol dňa oral záhradu.. 🙂 úplne kompletne sa zresetoval , zaspal mi na pleci ako mačiatko.. som s ním mohla robiť čo som chcela 😀 😀 😀 😀
veru, perfektné je to plávanie..

andykca
19. máj 2010

dik baby aj mne sa strasne lubi ta paskava ... a aj adros ma takuuuu 😀 len sa este nepochvalila hehe

oli ja som jej poslala len link na kociar aky mam ... nepytala odomna rozmery, ale nemala to ani usite...myslim, ze ona si to niekde zistila, alebo uz na taky kocik nieco sila 😉 tu podlozku som si navrhla ja 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre