Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

cukruska1920
18. jún 2009

pietra...no take nieco som myslela 😀

bebel
18. jún 2009

Ahojte,
ja už mám kúpený Welleda olej, ale ešte je skoro na natieranie....pri prvom tehu som používala Elancyl.
A strie som na bruchu nemala žiadne, zato prsia mi zospodu popraskali, ale to ma ani nenapadli natierať ich.
Amaca, každý to povie podľa toho na čo sa cíti....a komu to povedať chce....
...môj mangel bol pri Brunovom pôrode a pôjde 1značne aj teraz.
Myslím, že bol 1. x v živote naozaj dojatý k slzám....on bol prvý, čo ho videl.... a potom, čo mi dali na brucho....(stále som mala zavreté oči).....bol s krpcom aj pri meraniach a umývaní sestričkou.
A potom mi ho vykúpaného a oblečeného priniesol v náručí zo sesterne na sálu, kde som po zašití na nich čakala a oddychovala.

cukruska1920
18. jún 2009

dadul...tak ja ti moju porciu prenecham....ja sladke nemozem ani vidiet 😝

boncusik
18. jún 2009

ahojte holky,
ako sa dnes máme ?😉

ja dnes varím čínu na sladko, no to bude bašta 😀

inak ja mám ráno brucho v norme ale poobede ako obezitáčka najvyššieho stupna s pneumatikou od traktora 😀 😀 😀

na budúcu kontrolu mi budú brať AFP, neviete holky do kedy bude potom výsledok? mám doporučenú aniocentézu ale nechce a do toho hrnúť ked bude AFP v norme, lebo u nej je 1% riziko potratu ☹

k.a.t.k.a.
18. jún 2009

tak moj manzel prvy porod nestihol, lebo si odbehol kupit fornetti do bufetu 😠 😀 😀 sice to bola sekcia, ale mal pekne cakat za dverami, nech mu malu ukazu 😅

ives77
18. jún 2009

ahojte kočky včera som na tú pohotovosť nakoniec nešla lebo som od tých nervákou a plaču nakoniec zaspala a dnes mi je už dobre dúfam že to bolo fakt len to že sa nám tie brušká roztahujú zajtra ráno o 9tej idem na sono takže som zvadavá a dúfam že to bude dobré ,ked sa vrátim sa určite ozvem dúfam že mi už povie aj termín.

eva3107
18. jún 2009

Ahojte baby....
Tak co sa tyka manzela pri porode...tak ja chcem , aby moj ptri tom bol a hlavne je ze chce aj on.
Len je v tom jeden hacik a to je ze teraz pracuje v Anglicku a dufam...ze ho pustia.. ☹

gucz
18. jún 2009

čavec
ives daj potom hneď vedieť po tej kontrole, dúfam, že všetko bude ok a uvidíš krásneho drobčeka

my sme boli teraz v Trnave v Tescu na nákupe, vonku je neskutočné horko, slnko praží, v aute ako v trúbe.... cestou domov mi zostalo tak zle, že som myslela, že sa tam povraciam. Normálne na odpadnutie mi bolo, a to sme šli autom možno 20 minút 😝 . Doma som sa osprchovala takou vlažnou vodou, trošku som sa napila a už mi je lepšie. A to máme pred sebou ešte celé leto 😖

eva3107
18. jún 2009

Gucz...no pravdupovediac sa ti ani necudujem , ze ti bolo zle...ja mam taky pocit ked chodim v autobuse domov z prace... 😖 ...je to fakt hrozne....ale verim ked sa dostaneme uz do druheho...trimestra tak to bude lepsie...Aspon dufam 😅

gucz
18. jún 2009

no v to dúfam aj ja, bývame na dedine a bez auta či autobusu sa nikam ani nedostanem... mám rada leto, ale nie moc horko, ja už sa popredu teším na jeseň

eva3107
18. jún 2009

...Tiez byvame na dedine...tak to poznam...no fakt je ze mi tam mame aj kupko...takze sem tam namocit nozicky nie je problemm 🙂
A jesen moze byt..., ale zimy sa bojimm...ako to budem zvladat..podla toho ako budem vyzerat.... ☹

gucz
18. jún 2009

neboj zimu zvládneme v pohode. Však pracovať nebudeš až do pôrodu, na materskú sa chodí o 6-8 týždňov skôr a keď si ešte vyberieš zvyšnú dovolenku..... Ja som chodila pri malej do práce takmer dokonca, doma som bola 2 týždne keď sa vypýtala na svet (skôr). Ale nebola som nejaká nemotorná, alebo tak, aj horká som zvládala v pohodičke. Keď sa mi narodila malá, v ten týždeň boli strašné horúčavy, v deň jej narodenia bolo takmer 40 stupňov. Keď som prežila toto, tak myslím že v zime to bude dobré. Ja si neplánujem kupovať novú bundu, ale zasa ja nechodím do práce. Kúpim si flisovú mikinu alebo bundu v sekáči za pár korún a na to si dám šuštiakovú bundu a to budem mať miesto zimnej ak sa do nej náhodou nezmestím. Tá šuštiačka je veliká, to sme dakde vyhrali, takže tá mi naisto bude.

andykca
18. jún 2009

Baby viem si predstavit ako vam musi byt zle a hlavne v buse....my chodime do prace kazdy den do Senca kde pracujeme autom a je to utrpenie 😝 ...

hmmm moj chce byt pri porode, len dufam ze nebude problem lebo este niesme manzelia...svadbu sme nechali na rok 😉

gucz aaa ty nahodou nebyvas niekde okolo Siladic (ja tu byvam)? alebo inym smerom...

v zime si myslim ze sa lepsie zije s bruskom velkym ako v horucavach..ci nie?
pekny vecer

gucz
18. jún 2009

bývam v šelpiciach

andykca
18. jún 2009

no tak to je na druhu stranu 🙂

olienka12
18. jún 2009

Ahojte, ja som si kupila bonella forte krem pre prevenciu strii 200ml stoji do 10eur. Je super mam ho na odporucanie kamaratky a natieram po kazdej sprche pokozka je po nom velmi prijemna.
Teplo nerobi dobre ani mne mam pocit,ze neviem normalne dychat... a to je zaciatok, kancelariu mam otocenu na zapad a cele poobedie tam Oskar prazi. 😝 no prezijeme no nie?

olienka12
18. jún 2009

andykca je na tebe,koho chces mat pri porode vobec nevadi,ze nie ste zosobaseni. My tiez nie, a svadbu pred porodom ani neplanujeme. Sme spolu 5 rokov a zijeme spolu 4,5roka, takze ten papier by nic nezmenil... A ako slobodna budem mat aj dlhsiu matersku 🙂)) potom sa uvidi

antoniab
18. jún 2009

baby ja som ani nejak neuvazovala ci chcem manzela pri porode v nasej situacii je to stejne jedno tak uvidime ako sa to vyvinie 😉
tak ze doma je pekne hej tak to som zvedava co to somnou urobi 😝 ale tesim sa uz len jeden den 😵 😵

minix
18. jún 2009

micici, ako si dopadla u toho doktora? bola si?

andykca
19. jún 2009

Dobre ranko.

olienka12 no tak to si ma potesila 🙂 a jasne ani mne sa nechce riesit svadbu ja som totiz taky nesvadbovy typ hehe ...........aaaa dlhsiu matersku?o kolko?to ma zaujalo

markee
19. jún 2009

Dobré ráno,
co jste tu holky včera dělali. Já opět nestíhala nakukovat a číst. Dnes jsem se zaúkolovala uděláním houbové omáčky a houskového knedlíku. A obrala jsem jahody na zahrádce,takže nějaké řezy či dort,aby se mi nezkazili. Máte nějaká dobrý receptík na to co udělat za ňamku z jahod?

janka1
19. jún 2009

dobre raaanko 🙂
dnes bude krasny a horuci den , tak si ho uzivajte , lebo od zajtra az do pondelka vraj ma prsaaaat 😉

ako sa dnes mate tehulky?

minix
19. jún 2009

mojím dnešným "úkolem" je, aby mi to rýchlo ubehlo v robote. 🙂)

u mňa je sranda tá, že po tom, ako sme oznámili, že sa v budeme v septembri brať, tak asi tri týždne na to som otehotnela. 🙂)))
povedzte, dalo by sa to vymyslieť lepšie? 🙂

andykca
19. jún 2009

markee robis chute hned z rana? 😅 ....a z jahod? no jedine co ma napada je jahodova pena na sisky 🙂 alebo nejake piskotove cesto, smotana jahody a zaliat to zelatinou...taky kolacik fajny..... 😉

minix tak to ste si fajne naplanovali vam to zapadlo fajne 😉 nam svadbu babenko predbehlo ale to vooobec neva....

a ako tehula sa dnes mam napriklad ja tak ako vzdy....zaludok jak na vode aaaa bolia ma ruky zaujimave 😒

markee
19. jún 2009

Minix,lépe by to opravdu nešlo. To je fakt skvělý.
Jinak mě asi předevčírem ofouklo v autě z otevřeného okýnka a od včera mě bolí nahoře záda,ramena a krk. Je to fajn,když se prudce otáčím za Johankou. To bych bolestí vyletěla z kůže.

markee
19. jún 2009

Andykca, no to jediné mi asi zbyde udělat,protože nechci zas nic složitého. No prostě jahody chci sdělat,tak uvidíme co bude. Třebas udělám jahodové knedle a dám je zamrazit a mám jídlo do foroty 😀

drobec123
autor
19. jún 2009

dobre ranko, ja sa tak tesim ze sa zhorsi pocasie ! mne je z toho tepla priserne na odpadnutie ! ja dufam ze druhy trimester budeme znasat teploty lepsie !
markee ja nemam ziadny receptik na kolacik, ale ja by som z nich spravila asi smotanovo-piskotovu tortu na studeno alebo piskotovu, dat na to cerstve jahody a zaliat zelatinou.

pietra
19. jún 2009

ahojte 🙂
olienka, andykca, na dlhsiu matersku az 37 tyzdnov mate narok ako slobodne osamelo zijuce matky, takze ak zijete v jednej domacnosti s partnerom, tak matersku mate v klasickej dlzke 😉

mne doobeda byva vzdy fajn, zle mi zacina byt az poobede a najhorsie je to vecer. Obcas mam pocit, ze tie nevolnosti snad nikdy neskoncia 😖

pietra
19. jún 2009

ja by som tiez z jahod urobila smotanovo-piskotovu tortu, ale bez zelatiny, tu ja nemusim 😅 mnaaam, dala by som si nejaky kolacik dobry
ja som z toho zhorsenia pocasia na nervy, pre mna su take obrovske teplotne skoky este horsie ako horucava. Ved vcera bolo 30C, dnes ma byt tiez tolko a zajtra maximalne 20C 😝 to je tak jedine na lapenie nejakej choroby 😠

minix
19. jún 2009

smotanovo piskotova....mnaaaaaaam, uz viem, co urobim v nedelu. 🙂)

Baby, co ste vydate, nevydavali ste sa niektora v 20tt? to bude moj svadobny den, tak nech mam predstavu, ze ake velke bude brusko. a co vsetko nebudem moct a ako budem unavena. 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre