Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
4. máj 2010

a este dam aj ja foto z dneska 😀 maly bol chutny v tom kociari 🙂

liwka
4. máj 2010

aky je chutny 🙂 ten kukuc spod klobuka je uzasny- taky na spapanie 😀 😀 😀

evca35
4. máj 2010

baby, vám sa nechce spať???? ja som tu len na skok prišla so zalepenými očami a vy tu ešte veselo debatujete 😀

všetky fotky sú super, ja mám niekde fotku seba v takom kočiari, mala som tmavomodrú libertu s okienkami a záclonkou 😝

zazalienka - tvoj miško je tiež riadne chlapčisko, tuším sú rovnako starí s mojim maťkom. Maťka prebaľujem v postieľke a už mu nohy trčia z nej.

liwka - futro tvojho kočiara mi pripomína futro môjho 🙂 máš atlantic?

a súhrn - ani my nepasieme ani sme nepásli a doktorke to nevadí a režim tiež nemáme, jedine kúpanie a večerné spanie.

a ešte niečo na pobavenie - cez obed som vás išla čítať a .... prihoreli mi špagety v hrnci 😅

andykca
4. máj 2010

liwi diiik hehe...🙂 je to okan xi

evca nooo ja som tak nejak od tehulovania zvyknuta ist spavat okolo polnoci takze aj keby som chcela nezaspim...tak aspon pokukam net ked vsetci spia a je klidek...

so spagetami si ma pobavila 😀DDDD

liwka
4. máj 2010

evca, mame espiro, ale je to ten isty vyrobca 🙂
ja mam v sebe 2 kavy a momentalne som v rozbehu s hladanim nejakeho zarobku, tak sa mi spat vonkoncom nechce. okrem toho, priatel je na nocnej, tak ma ani nema kto nahnat do postele 😀
ale asi sa prinutim, bo zajtra nebudem schopna vstat z postele

andykca
4. máj 2010

jojo....aj ja idem drichmosit....bru nocku

liwka
4. máj 2010

dobru noc vsetkym 🙂

slovakia80
5. máj 2010

Označiť zlý inzerát Chybnú kategóriu Ohodnotiť užívateľa Zmazať/Editovať/Topovať

adros
5. máj 2010

dobre ranko

baby, ja by som na vasom mieste padala na hubu byt tak neskoro hore. To ja ked uspim malu, tak som na nete max do takej 9.hod a potom idem spat tiez 😀

co sa tyka rezimu... tak povacsinou rano vstavame okolo 6.-6.30. Napapame sa, prebalime, zoberiem ju do obyvky, dam do kresielka, ja sa naranajkujem, pokukam net, ona sa znovu trosku unavi a potom spi este asi hodinu. Potom spime este raz asi okolo 10.hod. Pobede si vacsinou pospi vonku v kociku. Papavame cca kazde 2 hodinky, okolo 18.30 si znova zdriemne, o 19. hod sa kupeme, posledne papanie okolo 20.hod a potom ideme spinkat. Vacsinou spime az do 2.-2.30, napapame sa a znovu spime az do tej 6.hod.

No a vcera sme skusali prvykrat malu nechat samu v postielke, aby zaspala. Uz mi je tazka na rukach, hlavne ked uspavanie trvalo aj polhodinu-hodinu 😢 Takze som ju ulozila, dala plienocku k tvari, do ruky mojka, dudlik do pusy. Pohladkala ju, zhasla svetlo a odisla. Samozrejme spustila rev. Nechala som ju tak 5 min, potom som prisla, zase ju pomojkala, dala dudlik a znovu odisla. Chvilu ticho a potom zase plac. Znovu som k nej prisla po 5 min, pomojkala ju, povedala, ze ju lubim a som vedla, ale ze sa musi naucit aj buvkat sama, dala dudlik a odisla. A mala buvkala 🙂

Dnes nas caka poradna, som zvedava, ako dopadneme.. mam pocit, ze Alex malo pribrala.V 3 mesiacoch vazila 5550 g a ked som ju vcera po mesiaci vazilia, tak mala len 5800 ☹

slovakia80
5. máj 2010

dobre ranko,
vidim,ze rozoberate "oldies" 😀 nepodarilo sa mi to hodit hned na 1krat 😉

minix
5. máj 2010

adros, je prirodzene, ze ten priberaci sprint sa postupne zacne spomalovat....ved uvidis, co ti povie doktorka. Ale za mesiac sa mi to zda celkom malo. 🙂

No k tomu rezimu - my vstavame cca 6,00 - dnes bol rekord, spali sme az do 7, ale to presne tak, ako pisete, mama sa hra, ze spinka a potom zaspinka aj mala. 🙂) potom sme hodinu hore a 45 minut spime, potom sme dve hodiny hore a spime opat 45 minut, potom je obed, mala zvykne zalomit okolo 12,30 na 45 minut, a ked sa vyspinka, troska sa pohrame a okolo 14 vyrazame von na 3,5 - 4 hodiny, ktore v kociku prespi a sme doma okolo 18, to sa okolo 19 kupeme (kazdy druhy den) a potom sa hrame az do 20,30, lebo som prisla na to, ze skorej sa nam neoplati, malinka vobec nie je ospala, a prichadza to na nu az po 20,30, nech robim co robim, jednoducho je tak nastavena, tak to akceptujem, lepsie na leto. 🙂)

Zaspava o 21, budi sa o 2 na prve papanie, o 5 na druhe papanie a to ju este presvedcim, ze nech potiahne aspon do 6 hladkanim po brusku a prelozenim k sebe do postele a zatial to zabera.

Adros, super, ze ti to uspavanie tak slo...mna to len caka, ach jo..:((( nechala si ju tam tych 5 minut plakat? 🙂) My mame este postielku, co sa da hojdat, tak ked sa preberie, ked ju kladiem do postele, tak ju pohojdam a je mrtva do 2 minut.. 🙂)

Inak, dobre ranko, tu je dnes velmi velmi osklivo.

A vy sa mate ako?

btw, krasne fotecky malych...musime aj my pridat nejaku. Zaza, ty mas teda macka. 🙂

olienka12
5. máj 2010

minix zabudla som ti odpisat ta podlozka je vystuzena pride mi super krasne sedi vo vajicku

adros
5. máj 2010

minix hej, nechala som ju plakat 5 min, ale srdce mi to trhalo, lebo ja som taka, ze som ju vzdy brala na ruky 🙂

mia.
5. máj 2010

Dobré ránko prajeme od Trenčína 🙂
aj tu je škaredo, ako tak pozerám z okna - z Drietomských hôr sa odparuje vlhkosť, je zamračené, no - nič moc...
Po týždni trápenia sa s boľavým hrdlom a nádchou a celkovým prechladnutím mi už hádam začína "svitať" na lepšie časy.. Matúška stále drží tá nádcha, hlavne ráno... Zazi, tuším Tvoj Miško mal nádchu, koľko Vám to trvalo a čo ste kvapkali? My dávame nasivin, Libenar a Občas Pamycon do nošteka.. dávali sme aj do očka a pomohlo, už neslzí, slzný kanálik bol upchatý kvôli tomu soplíku...
Dadul, malá nemá nádchu? Skús kúpiť v lekárni Ocuflash, nám to poradili už v pôrodnici, sú to kvapky je v nich bylinka očianka, sú dobré, očko umývajte Ophtalom.. ale stačí aj prevarená voda.. Inak ten Pamycon - to sú atb kvapky - do nošteka aj do očka , nám teraz pomohli...
Mrzí ma tá "ostrejšia " výmena názorov pár strán dozadu, ale , bohužiaľ- už dlhšie to k tomu smerovalo.... inak, tú Libertu majú aj moji svokrovci doma, občas som tam "šupla" malú, keď bola ešte bábo a stará babička 80- ročná nám ju v tom kočíkovala- super sa jej tam spinkalo...

Dievčatá, zvažujem kúpu nosiča Liliputi, máte ho podaktorá? Ďakujem za odpoveď...
... Bábätká sú nádherné... Andy, ale mu to sekne v klobúčiku, kde si ho zohnala?
Pekný deň prajem- aj napriek tomu počasiu...

mia.
5. máj 2010

Oli, aj ja som o tej vložke rozmýšľala, nehodíš sem fotku , ako Ti tam malý sedká? lebo sa mi zdá, že náš je v tom vajíčku nejaký "zlomený" odkedy sme vybrali novorodenec. vložku..

mia.
5. máj 2010

Ozaj, minix, máte skoro navlas rovnaký režim dňa... 😉

olienka12
5. máj 2010

take cosi mame v garazi,ale cerveny a v lepsom stave 😀 http://www.bazos.sk/obr/1/609/3531609.jpg

olienka12
5. máj 2010

mia teraz zaspava ked sa zobudi odfotim a dam foto,ale kazde vajko je ine,no mne sa ta vlozka naramne paci 😀

minix
5. máj 2010

oli, dik, hned dnes objednavam. 🙂))

mercy01
5. máj 2010

ok. vďaka,my máme autosedačku kupovanú spolu s kočiarom - klasika 3- kombinácia.... tu je ešte ako novorodeniatko...

minix
5. máj 2010

mia, rezim s vami? 🙂) ci?

presne tak, aj ja, odkedy som vybrala fusacik, ktory tam bol, tak som tam sice novorodenecku vlozku nechala, aby jej drzala hlavicku, ale maxi cosi ma tu novorodenecku vlozku iba taky drziacik okolo hlavicky a zda sa mi, ze je tam zlomena, tak snad mi tato vlozka pomoze. 🙂))

minix
5. máj 2010

oli, ja neviem najst ten link, ale nie na madernu, ale na MMB, mozes mi to poslat este raz, prosim? na tu vlozku, myslim...

mia.
5. máj 2010

jééj, soráč, oli, som sa prihlásila pod nickom, čo mám kvôli bazošu 😀
áno, minix, s nami...
😉

minix
5. máj 2010

mia, aj to zaspavanie mas ako my? 😉

olienka12
5. máj 2010

minix ja som prv objednala z mimibazaru,ale nikto sa mi neozval,tak som kupila v maderne ten inzerat tam uz asi neplati 😒

olienka12
5. máj 2010

ozaj prvu noc sme spali s otvorenou vetrackou 😉

minix
5. máj 2010

Dik oli, popozeram😉
Mala vstala PRESNE po 45minutach, mozem podla nej stopovat cas. Tak sa idem zabavat a poobede plavat, majte sa zatial🙂

aurra
5. máj 2010

chcem pochvalit Ellinku, dnes prvykrat spala v spacom vaku, nie v perinke so zaviazanymi rukami. a potiahla od 19.30 do 4.30
i ked posledne dva tyzdne spavala aj do 6-7 rano v kuse v zavinovacke, ale som rada, ze spala s volnymi ruckami.
dnes mame kontrolu noziciek, dufam, ze bude ok

sisipetka
5. máj 2010

Ahojte,
Zaza my chodime do tej Dunajskej luznej na rehabilitacie. www.tetis.sk
Mam na to dobre odporucania a je tam velmi dobra primarka i fyzioterapeutky. Da sa tam dochadzat na rhb podla pokynov danej lekarky, ktora ho tam prezrie alebo je mozne absolvovat i pobyt. Na pobyt sa caka 3 mesiace, ale je vraj velmi ucinny a deticky s diagnozami maju narok na tento pobyt 3 x do roka.
Dolezite je mat vymenny listok bud od neurologa alebo pediatra na to prve vstupne vysetrenie. Treba sa telefonicky objednat na termin a ist tam. Primarka je velmi prijemna a vsetko krasne vysvetli a upokoji rodicov, ja tam chodim 3 tyzdne a musim odporucit.

Inac krasny den vsetkym ostatnym zelam 😉 a prikladam jeden slnieckovy usmev

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre