Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

anawi
29. júl 2010

Ahojte, hlasim sa po dlhom case 😉 Boli sme dva tyzdne na Orave u mojich rodicov a uz sme zasa doma. Pozeram co ste tu vsetko popisali......no my sme sa poriadne rozpapali 🙂 na obed zeleninku spapa dve flase od vyzivy 150tky a aj ovocie uz papame. Som rada ze jej chuti, lyzickou papa krasne, ale s flasou sme mali vzdy problem a stale mame. Robi vsetko mozne pri tom, smeje sa, vrti sa, obzera, rozprava no na nervy niekedy 😀
Co sa tyka sedenia u nas to je ako pisala @amisa. Sedi krasne, chrbatik rovno ako svieca. Ked ju dam do sporotveho kocika ani sa neoprie, ani sa nicoho nedrzi a sedi krasne rovno. Ked ju dam lahnut, dviha sa do sedu, zdvihne hlavicku a pliecka a zacne sa hnevat tak ju na chvilu posadim, co mam robit. A krasne sa hra, ked sa natiahne za hrackou hned sa vyrovna, ani ju nevyvali 😉 A aj sme sa rozrozpravali, cely den pocuvam najnovsie bababa a aj mamama sa jej parkrat podarilo 😀 a ked ma nieco v puse tak lalala 😀 No ale na brusko sa stale nepretacame 😒 Ale pokrocili sme lebo ked ju dam na brusko pretoci sa na chrbatik, no aspon nieco.
@danteska my sa tiez cez den uspavame na rukach a tiez by som ju to rada odnaucila ale neviem ako @mata25 ja ked sa jej stratim z dohladu tiez zacne vrieskat 😀 uz som aj skusala ju nechat tak, ale bolo to este horsie, este viac plakala tak som to nevydrzala a isla ku nej.
Dudlik tiez pouzivame na spinkanie. Niekedy jej v noci vobec nechyba a niekedy jej ho musim aj 10x podat ako ste tu pisali, vtedy su zoberiem k sebe do postele 😉

amisa
29. júl 2010

baby mi sme na tom fakt vsetky rovnako aj zo zaspavanim cez den aj s plakanim .. ja ju necham chvilku plakat lebo obcas sa inak neda. Nastastie mame siroke zarubne, tak u zo sebou obcas vlacim aj v kociku .
dnes som skusila podavat kukuricne cerviky ..lebo jej kukuricna kasicka velmi nechuti..a cervicky zda sa ze ano, hadam ked si zvykne na ne bude chutit aj kasicka.
zajtra bude asi odobraty dudel.. mama mi povedala ze to musim uplne zrusit ze sa neda zrusit len na noc.

anawi
29. júl 2010

@amisa ja to iste, vlacim ju v kociku nech ma vidi, lebo to nemozem pocuvat 😀

andrejkaz
29. júl 2010

aj u nas je to podobne,len co sa vzdialim uz je koncert 🙂 inak ho moze mat ktokolvek na rukach,nema problem s nikym,len musim byt stale na dohlad 😉
inak dnes nam mrkvicka chutila trochu viac-uz sma spapali asi 10lyziciek,samozrejme bez ksichtikov to nebolo,ale aspon negrckal 😉 ale dnes vobec nekakal,inak kaka tak 3krat za den,tak som zvedava,co nas caka...
a baby ked idete niekde na navstevu s vasimi drobcami,ako potom vecer spinkate?ja len co sa s nim niekde vyberiem tak koniec...na navsteve je zlaty,rehoce sa,hra sa....v cudzom ale nechce spat a vecer je potom taky nervozny,uspavam ho aj 3hodiny v kuse a celu noc mrnci 😖 neviem ci mu vadi zmna prostedia,ale vela cudzich ludi,alebo v com to je....

danteska
29. júl 2010

@andrejkaz tak take cosi mame aj my..nie vzdy,ale nechapem tomu..dnes sme boli v Trencine,neplanovany vyet,maly bol zlaty,cestou tam spal,cele poobedie super,ale nespal uz..ako sme sadli do auta zacal hystericky zachvat,to som este nezazila..nevedela som ako ho utisit,som si ho zobrala na ruky pocas jazdy,len som sa modlila aby nas policajti nenačapali 😀 ale nevedela som co s nim..krical dlho,az 20 minut pre domom zaspal na rukach...neviem ci sa niecoho zlakol alebo co mu bolo..inak v aute vzdy pekne spi,nie su s nim problemy...a tiez ma dost poprehadzovany rezim ked niekam ideme..ale co mam robit?inak sa s nim nikam nedostanem..

lili213
30. júl 2010

Ahojte hlasim sa konecne mam doma net 😀
Adamko robi pokroky uz pekne sedi a hra sa. K zaspavaniu cez den zaspi iba v kociku a len na chvilu a v noci je to katastrofa neustali hystericky plac 😠 a kruti sa ako kolotoc ani ja neviem co s nim. Budi sa kazdu chvilku ☹ - V kociku v autosedacke zaspi pekne. A bez dudlika ani nezapi uz sa desim toho, ked ho budem chciet od neho odnaucit.

renka100
30. júl 2010

ahojte, chcela by som sa opytat, co je potrebne nakupit pre dietatko narodene v januari (termin 10.1) - urcite s tym mate skusenosti. Robim si zoznam oblecenia a tak by som chcela poprosit aj Vase skusenosti, aby som nemala zbytocnosti. dakujem 🙂

lili213
30. júl 2010

@renka100 aj ja som mala termim 10.1 ale maly sa vypytal o cosi skor. Myslim ,ze si vela oblecenia velkosti 56 nemusis kupovat, nejake body, dupacky, perinku ak budes dietatko balit, zimny overal ak bude v autosedacke, ciapocky, rukavicky a pod. nemusis to prehanat 🙂 babatko rychlo rastie. Teraz je toho neskutocne na trhu vela, tak si len treba z rozumom vybrat. 😀

anawi
30. júl 2010

@renka100 vela 56 velkosti nekupuj ako pise lili, lebo babo rychlo rastie, aj ked zalezi ake velke sa narodi 🙂 My sme sa narodili malicky a niektore 56-tky sme pouzivali donedavna, ale to dokupis alebo dostanes. Ja som vela veci podostavala. Pre zimne babatko som kupovala zimny overal. Kupila som jeden aj tak sme ho mali obleceny len cestou z porodnice lebo sme boli v autosedacke 🙂 Ja som ju balila do perinky a sup do fusaka, takze dobry fusak si isto kup 😉 Ja som vela veci na oblecenie nekupovala a aj tak mam veci ktore som jej ani nestihla obliect a uz z nich vyrastla 😀

anelka001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amisa
30. júl 2010

som stratena, vyhlasujem konkurz na dovolenku najviac 150-200km od Ba vhodnu aj pre nas s babetkom. Tak koncom augusta zaciatkom septembra. Prosim vase doporucania..

olifcek
30. júl 2010

baby, sedia vam uz ratolesti?

andrejkaz
30. júl 2010

@olifcek nas maly este nesedi...teda ked si sadnem na zem a dam si ho chrbtom k sebe tak chvilku vydrzi sediet aj sam,ale este stale pada a do stran alebo dopredu....keby som ho oprela na sedecka tak by vydrzal,ale nerobim to....zatial len lezime a otacame sa 😉
baby mam problem...cez den Metejko pekne spinka v postielke,ked je skaredo a neda sa ist von,inak spinka v kociku,ale v noci tam nechce spat vobec ☹ zaspaval v nasj posteli,potom som ho prekladala a spinkal pekne v postielke,ale v poslednej dobe,len co ho prelozim je hore so strasnym placom....aj ked sa ho snazim uspavat v postielke tak place a nie a nie zaspat,aj na rukach som ho skusila uspat a prelozit do postielky,bez uspechu....nakoniec to vzdy okolo 2hej v noci vzdam a prelozim ku nam do postel 😖 ale nie som moc nadsna tym ze spava medzi nami,radsej by som keby spinkaval vo svojej postielke,ale neviem ako ho donutit 😒

danteska
30. júl 2010

@lili213 a vy mate zajtra 7 mesiacikov 😅 gratulujem Adamkovi 😉

olifcek
30. júl 2010

@andrejkaz dakujem..my ideme 30.08. k neuro a chce od nas, aby sa oli uz sama posadila...co je podla mna nemozne....bude mat 8 mesiacov a tyzden, no je predcasniatko, cize -1,5mesiaca...takze...

danteska
30. júl 2010

@renka100 ako baby spominali-velkost 56 som mala 2 kosielky bavlnene,1 suprava-kosielka,nohavice a platenne kosielky som mala este po mne a bratovi-vyprala som ich,vyvarila ostali biele ako sneh a v tych maly spaval....balila som do zavinovacky,deky a fusak...drobcek rastie hrozne rychlo,takze ked budes mat c.62 tak len ovinies rukavy,babo dorastie..zbytocne moc nekupuj,urcite aj podostavas..

danteska
30. júl 2010

@olifcek aj moj maly nesedi este..teda sedi ale ked ho mam chrbtom-ako andrejkaz spominala a ked je v kociku tak ho vsetko zaujima a sedka oprety..to sa pekne vystrie a sedi..ale sam na koberci napr. to nie..

olifcek
30. júl 2010

@danteska takze ma divnu poziadavku...tak som zvedava, co z nej vypadne...z tej neuro x;o) ale na ziadne cvicenie sa nahovorit nedam, len ma zaujimalo, ci uz s aniektore z vasich babatiek same posadi..kedze to chce od mojej malej, ktora bude mat gestacne len cca 6,5mesiaca...

jitta
31. júl 2010

@olifcek ani můj malý ještě sám nesedí a to bude mít za 3 dny 7 měsíců, kácí se do strany nebo dopředu. Samozřejmě jsou dětičky, co už na 6 měsících sedí,ale podle toho to ta dr. nemůže posuzovat, zvláš´t, když jste narozený dřív. Vůbec se tím netrap, to je ta dr. nějaká divná .....

lili213
31. júl 2010

@danteska dakujeme 🙂
olifcek ani moj este uplne nesedi, len ak ho opriem o vankuse tak sa pekne hra. Ako na fotke 🙂

anawi
31. júl 2010

@olifcek vobec sa tym netrap kazde dieta je ine a vy ste este predcasne narodeni 😉 Moja mala uz krasne sedi bez opory ale este sa nepretaca na brusko 😉

olifcek
31. júl 2010

@lili213 jeej, gratulujem k vymesacninaaam

a dakujem

@anawi my sa uz pretacame oboma smermi...tak aspon cosi..a wow, mas malu sikovnicu! 😵 😵

andrejkaz
31. júl 2010

@olifcek tiez si myslim,ze sa tym netreba trapit,ved kazde babo je ine a niektore si nesedne samo ani ked ma 9mesiacov....ale otacate sa uz oboma smermi,tak si myslim,ze je to v pohode....daj potom vediet co povedala ta neurologicka.....nas maly sa napr.vie otocit na brusko,ale otocil sa zatial len parkrat,moc ho to nebavi,radsej lezi na chrbatiku,natahuje sa za hrackou,ale na otacanie kasle....a ked ho dam do sportaku do polosedu tak niekedy vydrzi pekne,kuka po okoli,ale vacsinou sa uz po chvilke zacne hnevat,zosuchne sa dole a musim ho dat lahnut 😖

olifcek
31. júl 2010

@andrejkaz my sa nosime v manduce, lebo kociar je nepriatel 😅

andrejkaz
31. júl 2010

@olifcek my sme si kupili manducu len nedavno a zatial sa nam tam moc nepaci ☹ zatial sa nosime len po byte po chvilkach...ale naposledy uz vydrzal nejakych 15-20 minut bez mrncania,tak snad sa uz aj my skamaratime s manducou,dufam,lebo za 2 tyzdne ideme do Alp a tam je taka krasna priroda no nie vsade sa da dostat s kocikom,tak dufam,ze nbudeme musiet len sedet na chate,ale uzijeme si aj nejake vylety 🙂

andrejkaz
31. júl 2010

baby ake mate sportove kociky?ja rozmyslam ze aky kupit,lebo zatial sa vozime v tom co mame z 3-kombinacie a je to uz dost neprakticke.....do auta sa strasne tazko sklada (vazi 14,5kg,takze riadna makacka),do kosika pod nim sa nedostanem,ked je uplne v lahu.....a tak som bola obzerat nejake sportaky,ale co som videla tu v MT tak sa mi zdali dost mele,ked tam bude babo spinkat,take nepohodlne...a nas maly strasne rad spinka v kociku....tak poradte nejaky s ktorym mate dobre skusenosti 🙂 dakujem 😵 😵

olifcek
31. júl 2010

@andrejkaz my mame manducu asi od februara? marca? ale pouzivame asi len mesiac...no nie doma...x;o)) nechcela v nej najprv moc byt, ale naucila sa, ze sa v nej ide von, tak uz neprotestuje x;o)) pekne mi zaspinka, spinka aj dve hodky v nej, prebudi sa, popyta papat, dostane, stale sme v pohybe a paq sa ide dom x;o))

gucz
31. júl 2010

@andrejkaz môj malý v manduci tiež doma vydrží len chvíľočku. Ale keď ideme mimo domu tak sa mu tam páči 🙂.

aurra
31. júl 2010

@andrejkaz skus ist pozriet do Prievidze, je tam jedna predajna s kocikmi, ma tam fest velky vyber, ja som tam kupovala kocik, lebo tu ten vyber uplne o nicom
nasa tiez sama nesedi, zato sa vrti a prekruca z boka na bok ako vrtulka

renka100
1. aug 2010

@lili213
@anawi
dakujem za cenne rady 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre