Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
27. sep 2010

@zuzkat1 já malého můžu nechat s manželovou mamkou, je v pohodě a na děti je fakt hodná a dá na ně pozor, o to mít strach nemusím. Moji rodiče bydlí v Praze a to je od nás 100 km 😒

jitta
27. sep 2010

@certica_3 malá je krásná 🙂 🙂 Super, že jsi začala chodit cvičit. Já mám kondičku taky úplně mimo, po zimně začnu jezdit na kole, malej bude sedět vzadu a Adélka ta už jezdí sama 😀 😀

zuzkat1
27. sep 2010

@certica_3 super tak si sa odreagovala🙂 ja este nie som vo faze ze nechat malu s niekym bezo mna.. mozno s mojou mamou🙂 aj to len na pol hodku...tato uz bol sam kocikovat ale po pol hodke sa vartili,mala plakala-ako vzdy v kociku🙂

zuzkat1
27. sep 2010

@jitta jej praha🙂 tam som nebola ale straaasne chcem..sme si povelai ze ked bude mala vacsia tak tam pojdeme na vylet🙂
no moja svokra je na deti dobra kym sa o ne nemusi starat ... potom to uz nie je "pohodlne"

jitta
27. sep 2010

Praha je krásná, ale ten shon tam, jsem ráda, že jsem na vesnici, je to tu pro děti klidnější 😀
Pro dnešek se loučím, jdu chvíli koukat na telku a taky manžel se zlobí, že si ho nevšímám, doboru noc

andrejkaz
27. sep 2010

@jitta aj my sme mali podobnu nehodu,maly sa hneval ked som ho dala na brusko na zem a od zlosti sa hodil tvarickou na zem a rozbil si nos 😒 ale uz je to zahojene,a asi pred dvoma dnami si nevsimol nejaku hracku ked sa pretacal z bruska na chrbatik a oskrel si hlavicku 😒 ...chudatko este nechodi a uz je doudierany ☹ ale snad sa nauci davat si na seba pozor....
inak dnes sa mu konecne podarilo odlepit zadok od zeme a postavil sa na kolienka a ruky....uz len zistit ako sa lozi a bude to 😉 konecne nejaky pokrok....uz som zacala mat pocit,ze bude len lezat a hnevat sa,ze nedociahne na hracky....zatial sa posuval ale len po kuskoch aj to dozadu.....
a cez vikend sa nam podarilo stratit jednu capacku-taku krasnu adidasku,vyzerali ako kopacky-vypadla nam z kocika pri prechadzke a uz sme ju viac nenasli,tak teraz hladam na MMB nejake ine co by som mu kupila...

zuzkat1
28. sep 2010

@jitta som ta vcera uz nestihla pozdravit..nejako mi zblbol net... no moj manzel v poslednej dobe akoby ani doma nebol... dal sa na VS a ked je doma tak sa uci...tekze je lepsie ked je mimo,lebo ho nerusime...

@andrejkaz o stracani veci viem svoje☹ uz sme stratili 2 oblubene hracky... ja som si aj poplakala... mala je v pohode este to nevnima ze nieco zmizlo, ved ma milion dalsich...ale ja som v tomto hrozna viem sa velmi naviazat na veci a prislo mi hrozne luto ze zrovna take sme stratili co mala velmi rada..

zuzkat1
28. sep 2010

inak nam mala spadla s postele... mala 5 mesiacov a zacinala lozit... ja som to podcenila a odbehla pre nieco ale baby to stastie... mam pri posteli pruteny kos plny plienok a ona padla rovno do neho😀 takze sa jej nic nestalo len sa velmi zlakla... a aj sa nam doudierala hrackou takze modrinu mala aj ona...ale to nebola nehoda ze by na nu padla alebo co, ona nou trieskala o postel a tak svihla rukou ze sa buchla do hlavy 😒

lili213
28. sep 2010

Ahojte 🙂
tak tu citam same nehody ☹ , esteze sa nic nestalo, Adam este taku, nemal len sa par krat udrel, ked sa snazil ist so sedu na lezenie, podlomili sa mu ruky a spadol na pusu. @andrejkaz aj Adam sa tak snazil, len mu to dost dlho islo do zadu, a stale bol s toho nervozny ze sa nedostal kam chcel 🙂 , Aj my sme vykopli capacku, ale vratila som sa a nasli sme ju 🙂
@jitta Praha je krasna 🙂 bola som tam 3 krat, ale strasne davno.

jitta
28. sep 2010

Ahojky u nás stále ošklivo,ale aspoň už neprší. Noc příšerná, malej se stále budil, snad co hodinu a půl,ale asi ho zlobí ty horní zoubky, ale nemá to moc nateklý, jen je vidět, že má dásničky takový fialový , tak snad se to prořeže a bude zase dobře.
@andrejkaz malý snad ani lézt nezačne, pořád jen válí sudy nebo se plazí,ale dostane se všude kam potřebuje 😀 😀
@zuzkat1 my jsme taky stále bez tatínka,ale zas v zimě to bude lepší, bude dřív doma,ale to si pak už někdy jdeme na nervy 😉

zuzkat1
28. sep 2010

@jitta v zime robi kratsie? no my snad nejak tych 5 rokov dobojujeme..su dni ked ho mala ani nevidi...
urcite to budu zubky..snad sa rychlo prerezu...mojej uz ide 6ty zubok🙂

jitta
28. sep 2010

@zuzkat1 jo, jo v zimě si ho užijeme, pracuje v zemědělství a v zimě na poli nic není 😀 😀 A je brzy tma,tak chodí dvřív domů.
Asi to budou zoubky, uvidíme. Vy to berete nějak hopem?že už šestý zoubek 🙂

zuzkat1
28. sep 2010

@jitta no a najlepsie je ze ani jeden nebolel🙂 klop klop-rychlo odklopem... ja len zrazu pozriem ze aha zub😀
no ten nas ma pracovnu dobu do pol 5tej takze okolo 5tej je doma ale potom sa vrhne k PC alebo kniham...len tento rok zacal tak snad po prvom semestri to uz bude lepsie ked sa do toho dostane..

jitta
28. sep 2010

@zuzkat1 tak to tveho manžela obdivuju, mě by už nikdo do školy nedostal 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

amisa
28. sep 2010

@jitta aj u nas ide asi horne zubky a na dasienka si velmi neda pozriet ale minule sa to podarilo a videli sme jedno dasienko cervene. Tiez nespi v noci poriadne ale zas ako tvoje babo kazdu pol hodinu nieje hore nastastie. Drzim aj vam aj nam palceky nech su cim skor vonku , budu z nasich babetiek zajkovia.
@jitta @zuzkat1 manzel zuzanin si teda dava dobre zabrat. A co studuje ak smiem vediet? prajem vela uspechov.
jitta ale ten tvoj ked su zatvy alebo zbery ci ked sa osieva je v robote asi velmi dlho ze?

zuzkat1
28. sep 2010

@jitta @amisa presny nazov neviem😀 tusim priemyslene manazerstvo... no hej ani ja by som uz nechcela studovat..len to je problem ze ho to napadlo az ked ma rodinu a male dieta a chceme dalsie... a ked mal moznost tak skolu flakal... on po strednej chodil na VS ale nebavilo ho to tak to nechal... no ja dufam ze si na to nejak zvykneme a dostaneme sa do nejakych vybehanych kolaji aj s tou skolou... len ja sa citim dost obmedzovana,lebo mame este aj psa a mm ma skolu v piatok a sobotu do 8mej v trnave teda dojde o 9tej a ja som viazane na psa ...zvykla som chodit k rodicom do DS ale teraz neviem ako sa tam dostat... busom sa mi nechce... pes, kocik a taska s vecami... a nasi sice robia v BA ale v aute su 3ja teda este ja plus autosedacka plus pes je uz vela a ja zas nechcem od mamy aby pre mna este v sobotu sla na otocku do blavy... aj ona si musi oddychnut..takze som v podstate stale doma... 😖 no ale som sa rozpisala🙂

jitta
28. sep 2010

@amisa no přes sezónu dělá od rána do večera, ale zas výhoda je ta, že pracuje u nás ve vesnici a tak když zrovna není na poli, tak za ním můžeme kdykoli přijít, adélka s ním přes prázdniny jezdila s náklaďákem se zbožím, nebo občas s ním jela i na pole s traktorem, tak se dá 😀 😀 pracuje u svého bratra, takže tam můžeme zaním chodit kdykoli
Snad se i Vám zoubky brzo vyklubou a budete v pohodě.

amisa
28. sep 2010

@zuzkat1 a co tak zacat do skoly chodit aj ty a spravit si vodicak? k tomu nejake auticko ..ale chce to peniaze a aspon kustilincek casu. Mas aspon v okoli nejake dobre kamosky co by sa ti obcas postarali o spolocnost?

@jitta waw to budu zacitky, ja som vyrastala v Banskej Bystrici a dieta vychovavam v bratislave a vidim ten obrovsky rozdiel. Co tu tie deti maju moznost zazit a co nie a v porovnani s dedinkou je to este vetsi rozdiel. Ja sa uz len bojim kde sa mi bude dcerka flakat a kde ju budu daki narkomani obtazovat. Kravicku ci ovecku budu poznat len z reklamy..ale tomu hadam zabranim a budem svoje deti odlifrovavavt co najviac do BB a po vsetkych tetickach na dedinach.

aurra
28. sep 2010

dievcata, co mate dievcatka, mam dost problem, malicka dnes mala strasne cervenu pindulku aj okolie, neviem z coho to moze byt? dnes sa riadne tri krat vykakala po spenate, ktory mala vcera, moze to byt z toho? natrala som jej to riadne sudokremom, uvidim co bude rano, ale som poriadne vystrasena ...

zuzkat1
29. sep 2010

@amisa ja vodicak mam,ale nesoferujem... a ani nechcem🙂 no do skoly ako? pri malej... ja ju nemam s kym a ani nechcem s niekym nechavat... no nemam... ja som v petrzalke asi 4ty rok a kym sa mala nenarodila tak som len do roboty a domov chodila..baby z roboty su fajn,ale ani jedna nie je z petrzky a byvaju uplne ine (raca, ruzinov,slovensky grob🙂) a navyse maju rodiny takze zas po robote len domov... a tu v petrzke mam akurat tak svokru, ktora mi nechyba ani keby som uz umierala od nudy (radsej umriem😀)

zuzkat1
29. sep 2010

@aurra skus to s tym sudokremom... ja sice neviem aky je nepouzivam,ale ak nepomoze pocula som ze taketo zacervenanie pri kakaciku a okoli moze byt aj reakcia na potravinu,ale ty pises ze to ma pri pipulke... no ak to neprejde ja by som zajtra sla k dr... len pre istotu...mozno jej to len vydrazila kaka...

certica_3
29. sep 2010

@aurra prebaluj ju 0teraz častejšie a pláchni ju vždy vodou. keby neprechádzalo chod radšej lekárke nech ju to neštípe alebo nesvrbí

lara75
29. sep 2010

aurra, ja som mala podobný problém už 2krát, tiež som si myslela, že je to reakcia po riadnom kakaní, ale to neprešlo ani po umývaní, dokonca sa nám objavili malé pľuzgieriky a začala sa kožička lúpať v záhyboch (tiež som doteraz používala len Sudokrem). U doktorky sme sa dohodli, že na určitý čas vymeníme Sudokrem na obyčajný Pityol a uvidíme, lebo sa mi zdalo, že akoby sa to zhoršovalo po Sudokreme a po týždni je na nepoznanie, už som z pityolu prešla na Sebamed a aj tak je pekná pindulka aj okolie, takže moja rada znie, či náhodou to nebola reakcia na hrubšiu vrstu sudokremu?
Ináč naša lekárka odporúčala na podobné problémy Imazol krempastu, ale určite to ukáž vašej lekárke.

jitta
29. sep 2010

@aurra jak psala lara75 i já u adélky a občas u malýho používám ten Imazol, ten je výbornej.

jitta
29. sep 2010

@amisa já jsem ráda, že te´d žijeme na vesnici, do města je to kousek a pro děti je to tu bezpečnější. Jinak prasátka, telátko, slepičky, kachny a králíky máme doma, tak má adélka k tomu blízko 😀 😀 Ale starají se o to manželovi rodiče.

jitta
29. sep 2010

@jitta ještě jsem zapomněla napsat, že dnešní noc celkem ok. Pravá jednička nahoře je venku a levá jednička a levá dvojka budou co nevidět 😒 Chudinka, proto tak špatně spal, klube se mu jich najednou tolik,ale zase se mu snad brzo uleví 😉

zuzkat1
29. sep 2010

@aurra inak teraz ako citam co ti napisala lara... tak ma pravdu skus aj vymenit krem, my sme pouzivali tu rybiu mast co dali v nemocnici ze to treba a moja bola z toho cvela vystipana... tieto kremy obsahuju zinok a to vysusuje pokozku... ja pouzivam teraz bepanthen a moja ma pokozku ukazkovu odvtedy

aurra
29. sep 2010

dakujem vam, @zuzkat1 zacala som tiez davat bepanthen, ma to trosicku lepsie ako vcera, ak to neprejde do zajtra pojdem k lekarke,

amisa
29. sep 2010

@aurra mi sme mali take zacervenane po tom ked nieco zjedla napriklad ked som ja jedla paradajku a bolo to vsade tam kde mala stolicu. Lekrka nam odporucila len hygienu umyvat vodou a mydlom dojcneskym a tot vsetko ale teda mi sme to nemali na cikulke iba na ritke.

aurra
29. sep 2010

uz je to ovela lepsie, ostalo este cervene miesto, kde to bolo najhorsie, zacinal sa robit pluzgierik, tak snad do rana to prejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre