Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

aurra
15. máj 2011

@janurka krasne veci 🙂

danteska
15. máj 2011

@hella23 je sidlo...oproti nam je cintorin a je tam studna,nie hlboka,ale maly sa nacahoval za vodickou a otocila som sa na 2 sekundy a bol v studni..vytiahla som ho ako zajka za nohy..iba sa zlakol,bol samozrejme mokry ale ani nezaplakal.fakt sekunda co sa otocim a je zle..dnes sme ani vonku neboli,straaasna zima,vietor a dazd... 😒

hella23
15. máj 2011

🙂 no este, ze bol v poriadku...tak musel skontrolovat situaciu, ako to v tej studni vyzera,,,, 😀 no zabavit takychto drobcov je najtazsie v tomto pocasi...vnutri je to s nimi ina sranda...moja je taka, ze ked sa nudi, tak kazdy jeden kvetinac po porade vyhrabe , alebo mi vypratava skrine 🙂
u nas je rovnake pocasie...ale mala je znova chora, tak mi pol dna prespala a ani sa velmi nepytala von...kazdy mesiac sme tyzden, dva chory....udajne su to zubky alebo to ma z alergie... ☹ presne testy nam budu robit az na jesen...necham sa prekvapit.... 😒

aurra
16. máj 2011

ahojte, mam otazocku, ako vam papaju deti? u nas je to katastrofa, je ako taky vrabec, strasne malicko, uz mam z toho total nervy, furt vymyslam, co by jej futilo a aj tak ziadny uspech, zaujima ju vsetko, len nie jedenie.

jitta
16. máj 2011

@aurra ahoj, u nás opak : malej sní co vidí 🙂 🙂 Chutná mu snad úplně všechno 😀 😀

danteska
16. máj 2011

@aurra tak o nasom jedeni by som mohla napisat knihu...dllllllhoooo to bola katastrofa,zufalstvo a nervy...ale asi mesiac je to-klop-klop celkom dobre.papa vsetko pecivo a zje aj cely krajec chleba so sunkou,alebo syrom,alebo Lucinou,ale bol to boj-doteraz chcel iba rohliky..ma rad jogurty,krupicovu kasu a dam mu obcas aj piskoty,alebo brumika..obedy uz papa co my-teda pokial nemame nieco korenene,gulas a pod-to mu varim zvlast.napapa sa,davam napr.pred spanim poliavku-aj plnu misku zje,ked sa vyspi ma ovocie alebo druhe jedlo.ibaze pri vsetkom vsetuckom sa musi niecim zabavat 😒 inak ani pusu neotvori...posadim ho do stolicky a uz sa obzera co by chcel na hranie..skusala som TV,nejake pesnicky,rozpravky,lyzice,hrnceky,varesky atd..a stale hladam co nove by som dala co ho zabavi a on sa hra a otvara pusu.. 😝

danteska
16. máj 2011

@hella23 skarede pocasie je pre mna hrozne,maly vymysla vnutri,stale by bol na gauci a robil zlobu.jemu sa treba venovat,rozpravat mu,hrat sa s nim-vtedy je celkom dobry.len nie vzdy je na to aj cas 😖 ked potrebujem varit a podobne..takze som najradsej ked je pekne a sme vonku.

danteska
16. máj 2011

@aurra este som zabudla-obcas ma na zabavu aj lyzicky a jeme tak ze si da lyzicku jedla,pohadze vsetky veci na zem ja zdvihnem,dam mu lyzicku jedla,zas pohadze vsetko na zem a ja zdvihnem a tak dokola tak si obcas celkom dobre zacvicim... 😀

amisa
18. máj 2011

Ahoj o papani? mi papame relativne dobre. Este keby tak ten chlebik so sunkou ci syrom. Ona vsak zje osobitne syr a osobitne chlieb. Sunku vyhodi, ta je dobra len ked ju niekomu ukradne. ALe inak skoro vsetko. Uz ju ucim jest pomaly nase, avsak bez velkeho dochucovania. AMm problem ze nechce ziadne kase a uz vobec nie sladene. NAm sa osvedcilo pri papani prave naopak nehrat sa nepustat ani TV ani hudbu ani nic. Iank sa uz sama krmi lyzickou, ale dokonale to este nieje.
Dnes sme kupili motrku a klobuciky v tescu. Normalne bol problem zohnat motorku o ktoru by nazavadzovala nozickami o zadne kolieska si taku co by jej nebola velmi mala a podobne..

danteska
18. máj 2011

@amisa tak to "zavidim"ze papa Veronika tak pekne..ja som skusala aby maly obedoval potichu a bez ceremonii ale to ani pusu neotvori 😒 ... zacne sa krutit v stolicke a vyliezat z nej.. 😖 tak sa hrame a som rada ze sa celkom dobre napapa...snad sa to zmeni a bude postupne papat aj bez kadejakych veci..

amisa
19. máj 2011

@danteska ved jasne..kazdemu babu to vyhovuje inak. Nasa pottrebuje na vsetko klud dokonca aj na spanie. Musi spavat sama v izbe uz velmi dlho lebo vsetko ju vyrusovalo a zaujimalo. Ked ju chcem donutit sustredit sa a nieco ju naucit ..ties musim odstranit vsetko rusive lebo udrzi pozornost tak minutu. Ok mi ideme nakupovat babule..prajem pekny den.
Inak maminy tehulky nestratli ste sa vo svojom okoli s tim ze na vas z bruskom a krpcom dako divne podaktori pozeraju, najme ine maminy na ihrisku? Obcas si to vsimnem ale ked najdem podobnu spolubojovnicu ci maminu z nevelkym vekovym rozdielom deticiek tak som stastna ako blcha , ze ma niekto chape.

aurra
19. máj 2011

@danteska tak trochu som rada, v dobrom 🙂, ze niesom v tom sama 🙂 ja uz tiez neviem co urobit aby som ju nejak zaujala resp. odputala, aby sa najedla, hroza

aurra
19. máj 2011

@amisa ja som sa s tym zatial nestretla, a to uz finisujeme, cize vekovy rozdiel bude naozaj minimalny, teraz sa vytesujem z noveho sur.kocika Phil and Teds, verim, ze mi pomoze s presuvanim oboch deticiek

amisa
19. máj 2011

@aurra en je krasny, videla som ho tu behat po sidlisku. Dobre faro 😉 . Iank s tim pozeranim som sa stretla len na jednom ihrisku. 😀

andu1
23. máj 2011

@amisa nie sme sa este s takym niecim nestretli 🙂 Zeby to bolo tym, ze na vychode je to viac bezne a dnes aj vzacne mat deti? Na ihrisku bezne vidim aj maminky co maju babetko v kociari a dieta v pieskovisku. My mame este aj psa - maly pudlik, skoro ako dieta. 😀 Nuz a dnes mi zubarka vravi, ze jej dcera caka baby a medzi prvym a druhym bude len 14 mesiacov rozdiel 🙂 Je to vselijako, si vezmi, ze ako sa asi citia buduce mamicky po 40 na Slovensku....asi toto je menej bezne, aj ked coskoro to bude uplne normalne. Mat takmer dvojrocny rozdiel je podla mna super...ale uvidim co budem hovorit o par mesiacov xixi

Juuuj, dnes je strasne horuco, chodite vonku aj v takej horucave? My hej, ale az okolo stvrtej poobede, neviem co dovtedy budem s krpcom vymyslat 🙂

amisa
23. máj 2011

@andu1 tu v Ba vetsinou co poznam razia co najvetsi vekoy rozdiel medzi detmi. Co sa mi zda voci detom troska nefer. INak von sme boli dnes poobede a vlastne i po minule dni poriadne vysaunnovany. Az je to neprijemne. Ale co narobim, mala sa rada vyblazni.

danteska
23. máj 2011

my chodime von aj doobeda,inak by maly vymyslal...poobede tiez okolo stvrtej a doobeda tak zrana a potom skor dnu a idem varit 😉

nella1
1. jún 2011

maminky tie co cakate 2he mimi ako dlho ste sa snazili? 🙂

aurra
1. jún 2011

@nella1 my vobec, hned ako som prestala kojit, som zistila, ze som tehu 🙂

amisa
1. jún 2011

@nella1 no aj u nas to bola neplanovana nahoda..ale prisla na zhruba 5-6 cyklus uz sa nepametam presne

nella1
1. jún 2011

baby cervene fliacky v hlavke a par na krku a ramienku vnutri bodka s tekutinou..mozu to byt kiahne?

jitta
2. jún 2011

@nella1 jo, podle té tekutiny uvnitř to jsou neštovice ☹ my už je máme za sebou, adélka v lednu a malej pavlíček v únoru

certica_3
10. jún 2011

ahoj dievčatá ,dlho sme sa neozvali . Alicka bola chorá , asi šiesta choroba , do toho všetkého zháňame nové bývanie , hypotéky a podobne . posielam nové foto , strašne to uteká už máme 17 mesiacov za sebou . Malá veľa rozpráva , ak to aj netrafí foneticky opakuje slovo čo počula a čo zvládne ale prekvapuje nás keď zrazú povie učí / to ako sa jej brat učí na bakalárky/ listy a podobne . papá všetko ,ale malinká je skôr štíhla adrobná , rodičia sú pravý opak . ako sa máte ostatný , pozerám že čím su deti staršie tým je menej času na písanie . ja som občas aspoň prečítala keď už nepíšem. ahojček

certica_3
10. jún 2011
danteska
10. jún 2011

@certica_3 krasne fotky 🙂 no uteka to,deti nam rastu..my zas obcas strajkujeme s papanim a maly voooobec neopakuje slova...nesnazi sa,takze opak tvojej Alice 😀 ...tak snad sa rozkeca...cas na pisanie ja osobne mam az takto vecer,maly ma cez den k PC nepusti..drzim palce s byvanim-riesime to tiez a je toho dost...

nella1
16. jún 2011

mame 1r. aj 5mes.a uz sme takyto velky..ale to leti maminky ze? 😅 😉

certica_3
16. jún 2011

@nella1 uáu , Vy máte krásny účes , to tej našej iba teraz pomaličky hustnú vlásky . Sofinka je pekná slečna

monikapalo
24. júl 2011

Ahojte mamicky, chcely by som sa opytat, ci niektore z Vas nemaju doma ratolest so separacnou uzkostou. Nam to teraz diagnostikovali na neurologii. Problem je v tom, ze maly uz asi druhy mesiac vystraja , ale iba v noci, nehovorim teraz o beznom nocnom vstavani ku malemu, ale o silnom placi, ktory trva dost dlho. Potom sa maly ukludni a zaspi. Niekedy sa to opakuje aj dvakrat za noc, niekedy iba raz. Mozno ide o nocny des, alebo nieco podobne. Vyskusala som zmenit postielku, spim pri nom v izbe, mame zasvietene slabulinke svetielko......No nic nezabera. ☹

amisa
25. júl 2011

@monikapalo no mi sme mali nieco podbne alebo to aspon tak vyzeralo a zistili sme ze mala spi omnoho lepsie ked tam niesme. tak isla do svojej izby a je klud.ked niekedy v noci zacne znicoho nic revat tak tam nejdem a do dvoch az piatich minut znova spi. Mi sme spanok u malej riesili metodou "kazde ideta s vie naucit spat" (je to knizka) a tam aj ked nieje asi metoda pre vas su aj dobre rady ako riesit nocne mory a desy..

Baby dlhosom tu nebola a nic nepisala.. cakame chlapca ale na mene sa nevieme dohodnut.. vyzeram ako slon a zu sme pomaly vo finale.. Akos a maju vase detvaky? Veruska chodima doma v krataskoch bez plienky ale von ked sme tak sa este pytat nevie. Neviem preco jej to doma nerobi problem a von ano, bohuzial ani pocasie nam na trenovanie na von nepraje. Rozpravat este vela nerozprava Veruska ale ma bohaty slovnik vymyslenych slov (len prelozit ich dobre nevieme).Dovolenku v turecku nam ofrflala, vobec sa jej tam nepacilo, netusime preco. A vsetko v poslednej dobe privatizuje..vsetko je "moje moje". Zrusila som spaci vak..kooonecne.. a to je tak asi vsetko co mame nove. Riesim skor ako to bude s porodom a kde ju na tych par hodin dame..

amisa
28. júl 2011

mam fotocku nasho bambulka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre