Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
5. sep 2011

jooj dlho som tu nebola ani ja a pozerám že všetký stále pisateľky sa teraz ulievajú. asi sme na tom rovnako , nestíhame . no my máme našu slovnú zásobu neskutočnú ale Alicka bola od začiatku ukecaná po mame , takže je v tom dopredu . bez plienok sa nám začalo tiež dariť , nácvik začal na tvrdo až keď sa teraz v auguste a začiatku septembra oteplilo. máme problém iba vtedy keď jej natiahnem priliehavé gaťky , mám vtedy asi pocit že má plienku a pociká sa .ale s holou šuškou pod šatami alebo v plandavých gatiach jej to ide aj doma aj vonku . pekne ciká sama na šerblík alebo do trávičky , všetko je vlastne na spôsob ja sama .
naša malá spí s nami v obrovskej posteli takže nočný plač je minimálny , neviem pomôcť . mala som niečo podobné so straším synom vo veku asi 5-7 rokov už presne neviem , museli sme ho na nočné mory až záchvaty trasenia budiť , nevedel sa prebrať ale samo ako to prišlo tak to aj odišlo .

andu1
26. sep 2011

waw dost dlho som tiez nebola 🙂 Deticky nam krasne rastu, nas chlapcisko pred dvoma tyzdnami absolvoval ockovanie a tento tyzden sme mali horucky vsetci 😒 take divne. Mal zapalene dasna a jazyk mal posiaty takymi pluzgiermi, nechcel papat, tak sme mali narocnejsie obdobie. Uz sa to nastastie lepsi. Vytierame florsalminom. Nocne mory nemava, len sa mu v poslednom case nechce ist spat pred deviatou vecer a place z toho. A teraz ked bol chory, tak sa aj budil v noci s placom, ale zasa spinka uz sam a je to v pohode celu noc. Preto este sme neskusali na nocnik, som to nechavala na jesen, tak teraz sa do toho snad pustime. Vam sa ako dari?
@amisa ako s porodom ste to vyriesili? Vybrali ste meno? Ani my sa nevieme zhodnut, ja dokonca ani nemam ziadneho favorita, pri prvom to bolo take lahke 🙂 My sme sa prestahovali do ineho mesta, ale rodit chcem aj tak v KE, takze to bude celkom sranda, v zime 35 km uhanat po dialnici. dufam ze ma to nechyti, ked budem sama doma.

@nella1 my asi pol roka tak nezavazne dokopy, tak viac planovane asi 3 mesiace, no a nakoniec to bolo tak prirodzene po sluzobnej ceste 😉 Nam sa proste dari na jar xexe

amisa
27. sep 2011

@andu1 nejaky ste choravy.. a co to vlasten je za pliagu? No u nas je zatial pracovne meno Artur ale bojim sa ze sa z oteckom nezhodneme na nicoma ostanemu to. S porodom to uz nejak zariadime..svokra ma byt na telefone ale zmobilizovala som aj susedky pre istotu..lebo svokrusa povazuje mobil za nezvladnutelny vydobitok techniky..takze pre istotu 🙂 Inak sme obaja zdravi..teda dufam..zajtra idem no kontrolu.. len ja som tesne pod hranicou tehu cukrovky takze sa nesmiem prejedat sladkostami..co je doooost problem. A bambulko je tak trosku vetsi..minule bl o dva tyzdne..zajtra povyzvedam ako je na tom teraz. Ale ze urcite bude v termine nad 4kg 😅
INak dcerka urobila tento mesiac velmi velke pokroky..plienku nosime uz len na spanie ci do auta. Vonku sa uz pyta bezproblemov, alebo na poziadanie ked ju dam cikat na travicku. Konecne si zvykla na nohavicky, takze uz nenosime teplaciky naostro 🙂 a na moje sklamanie uz obcas nechce cez den spavat. Vydrzi sice do vecera hore ale ten zaver dna je mrchava poriadne. A este cosi uz nepouzivame na bezne prechadzky kocik..dokonca sa vozime bez neho aj v autobuse.. to byva obrovsky zazitok. Inak nove nic.. stale toho vela nenarozprava, s papanim stale vymysla, a zacina mat dievcatkovske hereckovske moresy.

andu1
27. sep 2011

@amisa pomalicky sa vsetci davame dokopy, horucky boli reakciou na ockovanie - ja a manzel sme asi tiez reagovali - hlavne zo stresu sme boli oslabeni a kedze sa v nasich casoch ockovalo len raz, tak sa nevytvorila dost dobra imunita - aspon podla dr. 🙂 No a stres sme mali kvoli tomu, ze mne sa objavila cysta, mali ma operovat a maly nezvyknuty na starkych, no proste hruuuza. Ale vyriesilo sa to ambulante, takze zatial ok, len cakam na vysledky. A Teo ma zapalene dasna z cmulania palca, slaba imunita a bacily, taktiez mu dnes vysli 2 horne ocne zuby, takze asi vsetko dokopy. S porodom rozmyslam tiez ze zavolam mamine aby sa postarala o maleho, lebo chcem manzela pri porode. Za posledny tyzden mi dost mama pomohla, takze sa celkom mozem spolahnut, dokonca aj mobil zvlada akosi lepsie 😉 Odplienkovanie tisko zavidim, nas je hrozny vymyslak, ani prebalovat sa moc nechce, musime to uz zacat skusat. To s tym spanim...u nas je to podobne, maximalne raz za den a vecer vsetci padame od unavy. S rozpravanim pomaly napredujeme, skor ma teraz obdobie ze ukazuje, take svojske znakovanie. Uz sa ti to blizi, veru tehu cukrovka nepotesi aj kvoli babatku a obmedzovaniu stravy, drzim palce nech ste zdravi aj nadalej. Ja akosi viacej som unavena ako pri prvom tehotenstve, uz by som najradsej porodila, to prve som si uzivala, no co uz, este vydrzime a aspon meno vymyslime. 🙂

amisa
27. sep 2011

@andu1 huf taka reakcia, toto nemohlo clovek dopredu predpokladat, som este o tom nepocula. A cysta? prepanajana..ty si to tehotenstvo riadne korenis..teda tvoje telo ti dava dobre zabrat.
Inak tie dasna to moze byt zo zubou s prtou ci z cohokolvek ineho..ale ved nejak si tu imunitu vybudovat musia detvaky nase. Nasej sli vsetky 4ocne naraz a to bol masaker par dni.. ale uz su vonku a cakame kedy sa ozvu posledne stolicky. Neviem si ani predstavit kde sa tamna tu uzku sanku vojdu a co to bude az sa budu v kosti tlacit von. Inak na to odplienkovanie pre babetka co lipnu na plienocke odporucam ako pre nasu dievku..ziadnu plienku nedat.. nechat behat po byte s holou ritkou, len je to dost narocne na fyzicku maminky a obrusky na utieranie nehod. Som rada ze sme to zvladli uz na jar lebo s takym to bruskom by som to asi nezacinala asi by ma kleplo. Mi sme teraz v septembri len doladili to ze sa pyta uz aj von. Pomohlo hlavne osobna priama prezentacia ostatnych Veruskinych starsich kamosiek, a kolektivne cikanie pri ihrisku.
S tou unavou to mas pravdu.. a idem rovno aj spat 🙂 dobru noc.

certica_3
21. okt 2011

No my sme bez plienky už tiež ,len na spanie a teraz aj von zase ,lebo v tej zime a naobliekanú si neviem predstaviť ju trápiť . Inak sa vypýta , už nie na nočník ale na záchod . Alicka rozpráva ostošesť , občas nás zaspočí tým čo si zapamätá , je to smiešne lebo samozrejme žiadne r ale ani f , tak musíme veľa lúštiť , slová sa navzájom podobajú a ona je celá rozčúlená že ju nechápem .Vie už aj pekne pesničky , len všetko sama , ja , nechaj , moje a občas niekoho kusne v zúrivosti . Strašne ju to potom mrzí a rozpráva o tom ako ksula chlapčeka a ako on plakal lebo ho to boleleo a že to nesmie ale nevie sa ovládnuť .Dúfam že to prejde .
S jedením - no nie sme veľký žravci ale je to slušné , niektorý deň lepšie niektorý deň horšie .
Starší synátor sa mi už odsťahoval , pracuje , individuálne ďalej študuje vysokú a sú traja v podnájme .Je to riadna zmena , Alicke veľmi chýba ale zvykáme si nejako , chodí na návštevy .
Vám dievčatá čo čakáte ďalšie mimčo držím palce .

andu1
23. okt 2011

No tie vaše dievčatá vyzerajú riadne beťárky. Môj v spoločnosti detí stojí ako zarezaný a keď sa mu niekto prihovorí, tak hneď ku tatovi, keď tam nie je, tak aj mama dobrá 🙂 Inak doma je tiež čertík a náš psík si zažíva svoje, musím byť stále nablízku. Btw. čo kupujete deckám na vianoce? Náš má milión hračiek a manžel by mu stále kupoval (darmo, muži sú fakt ako deti), ja by som niečo praktickejšie, ale aby sa aj potešil. Teraz je síce vo veku, keď sa teší aj z koberca v detskej a matraca v posteli, no neviem...to sa mi ako darček nepozdáva. Navyše teraz bude mať meniny a na silvestra narodky. Haluška 🙂
@amisa už sa ti to blíííííži...silno držíme palce! Hlavne buďte zdraví a daj potom vedieť 🙂
@certica_3 dikes, to vždy poteší. No, život je stále samá zmena, ale keď odíde dieťa z domu, nevadí, že už je dospelé, to už je čo povedať. Zvyknúť sa dá na všetko, no hlavne, že máš malú, lepšie sa ti bude zvykať.

nella1
24. okt 2011

maminky uz su vase drobce bez plienociek?

aurra
24. okt 2011

@nella1 Ellinka nie je bez plienok, a ani to tak skoro nevidim, ci je pocikana pokakana vobec jej to nevadi, pytat sa nehrozi, inak na vsetko ostatne je strasne sikovna, snad to chce len cas ...

nella1
25. okt 2011

@aurra ahojky, pozeram ze uz mas 2 deticky 🙂 ako zvladas deticky s tak malym vek.rozdielom?mas rovnako cas na obidvoch?

aurra
25. okt 2011

@nella1 no je to fakt vesele, zaciname si hladat system, tak je to lepsie, ale prve tyzdne boli des
no a musime sa venovat hlavne Ellinke, aby sa necitila na druhej kolaji, ked spi tak sa venujem zas Samkovi, no proste snazim sa obom rovnako, ked sa da. Ale ked ti ma kto pomoct, budes to mat do pohody, ja som s nimi cele dni sama, a raz do tyzdna ju posielam na cely den ku mame, aby som stihla aspon co to upratat 🙂

nella1
26. okt 2011

a deticky ked spinkaju v jednej izbicke nebudi sa starsie dietatko ked place malinke baby?

aurra
27. okt 2011

@nella1 nie, Ellinka uz davno spava vo svojej izbicke

andu1
27. okt 2011

@nella1 ani môj nie je bez plienky...ked ho dam na nocnik, tak vyvadza, este chcem vyskusat kupit spievajuci nocnik, ale neviem ci pomoze, alebo proste pomoze cas. Nechcem stresovat dieta. Za mesiac tu mame druheho drobca, tak som ho chcela na nocnik naucit, ale co uz, dajako to zvladneme 🙂

@aurra inak aj Teo sa naucil spavat raz dva vo svojej izbe a velkej posteli...takze aspon to 🙂 Pozeram, ze ste si nasli nejaky rezim a cim bude Samko starsi, tym to bude hadam lepsie.

aurra
27. okt 2011

@andu1 a v pohode ti spava vo velkej posteli? Ellinka nema problem zo spanim, ale spi v postielke, ked ju dame do postele, ktoru tam tiez ma tak uteka odtial
uz je to znova o kus lepsie, hlavne som pokrocila, ze Samko uz spi aj cez den v postielke, doteraz spaval len pri mne v obyvacke 🙂
a plienky stale nehrozia, jej to nejak nic nehovori, pytat sa

andu1
27. okt 2011

@aurra ano, ja mu vsetko "propagujem" pozitivne, cize robim divadlo, ake je to uzasne, tak bolo aj s novou postelou a matracom, uz v obchode bol nadseny a doma ked sme mu tu postel poskladali, tak od toho vecera nechcel ist do postielky. Najprv sme davali postielku ako zabranu, ale teraz sme uz kupili taku z latky zn. Cam, no aj tak este sa mu nepodarilo spadnut nastastie, aj ked tam chvilu nic nemal. Skoda ze divadlo nezabera na nocnik. No ja si tiez myslim, ze to dieta musi dozriet na niektore veci, takze casom to odkuka. Nutit dietatko a vyrabat traumu z tak prirodzenych veci ako je jedenie ci kakanie to ja nedokazem, aj ked by to urcite prezil.

amisa
5. jan 2012

ahoj teda daavno som tu nebola. Arturko uz ma dva mesiace som na tom podobne ako @urra aby sa necitili ani jeden krivdeny. Mne chodi svokra a moja babka raz do tyzdna pokocikovat a prevetrat detvak
Veronika uz nespi za mrezami a dobr to zvlada, za dva - tri i mesiace chceme kupit uz velku postel a arturka dat do normalnej. teraz je v takej mini postielke.
@nella1 Veronika ma plienku uz len na spanie , dokonca sa obcas pyta na velky zachod..ale po narodeni Arturka mala asi tri tyzdne tazku recesiu, ale plienku soom nedala uz je to za nami. Na to fakt treba vagon trpezlivosti.
@andu1 mi sme nasu naucili tak ze som ju nechala po byte s holym zadkom ( ale to bola jar) a ked sa pocikala tak soom ju rychlo posadila na serbel (ale nedrzala som ju tam nasilu) a este som ju uplacala ze rozpravka sa pusti len vtedy ak bude sediet na serbli.. tak dufam ze krtecek v dospelosti nebude spustat nutkanie na stolicu 🙂

🙂 baby prajem vam vsetko dobre do noveho roku a hlavne vela zdravia vam aj detvakom 🙂

amisa
5. jan 2012

pripajam fotocku nasho macika Arturka

simona112
3. mar 2012

Ahojte môžem sa k vám pridať? Tiež som otehotnela v máji 2009, termín som mala 9. februára ale deti sa narodili skôr, keďže mali zlú polohu a narodili sa mi v Januári.

certica_3
11. mar 2012

ahojte dievčatá ,stašne dlho som tu nebola , no ved viete Vianoce , nový rok , z choroby do choroby a teraz som začala už pomaly pracovať tak 2až 3 dni v týždni .malá to znáša dosť strašne . teda na začiatku hystéria a po chvílke na mňa zabudne .len potom doma sa odo mňa ani nehne , plače pomaly aj keď sa zavriem na wc .
Amisa máš krásneho synčeka , vybrala si aj nádherné meno .priznám sa že mne momentálne ani len na rozum nepríde že by som uvažovala ešte o jednom dieťati, už som skončila .počkám na vnúčatá , veď čo synátor má 24 tento rok tak to nebude trvať večnosť . keď tak pomuchlám deti kamarátok .napíšte ako sa máte áj Vy

danteska
8. jún 2012

este to tu funguje dievcata? ja som tu straaaasne dho nebola...

amisa
9. jún 2012

dievcata.. ako sa mate? co deticky? uz ste boli na preventivkch k 2 a pol rocku? 😀 m pojdeme v aguste... inak Veruska uz spi bez plienky, skoro sa nam uz rozrospravala.. ale este to nieje ono. Inak je to sidlo a postrach pieskoviska.

danteska
9. jún 2012

@amisa tak to je sikovna Veronika ked uz spinka bez plienky..🙂 no mne maly tiez teraz zacina rozpravat iba..obcas sice netusim co hovor,ale som rada ze to uz ako tak ide lebo som mala obavy..vety sice este nehovori,ak ano tak to je ako od Taliana 🙂 napr.mami von ano-to znamena ze mam ist von 😀 a my sme zatial mesiac bez plienky cez den-ale obcas je nehoda..najväcsi problem je ze si o cikanie povie len mne..takze ked je vonku s babkou napriklad tak sa proste pocika... 😖 to ma hneva,vysvetlujem mu ze to je jedno komu povie ze nesmu byt slipky mokre..niekedy povie tak neskor ze uz mu cvrkne..ale tak snad to dotrenujeme este..plienka na noc bude tazky oriesok-rano sa budi totalne precikany,aj pyzamo mokre..snazim sa mu moc nedavat pit ale kazdy vcer pyta 300ml mlieka..cez obed byva pocikany ale stalo sa ze uz mal aj suchu plienku.hlavne aby to cez den bolo bez problemov a potom to pojde pomaly snaaad aj v noci..

jitta
10. jún 2012

@amisa
@danteska
Ahojky, tak náš malý už je přez den taky bez plínky, asi měsíc, možná 5 týdnů a úplně super, už i delší cesty autem zvládá bez 🙂 🙂 🙂 Na polední spánek plínku má, ale spíš pro jistotu, mokrou jí nikdy nemá a v noci ji má počůranou tak 2x do týdne, jinak jí má suchou a kolikrát se v noci vzbudí a řekne si na nočník 🙂 🙂 Takže velká spokojenost, jinak čůrá sám, doma na nočník a venku taky sám, pomoc nechce 🙂 🙂 Ale zase moc nemluví, my doma mu sice rozumíme, ale jinak teda nic moc..

danteska
10. jún 2012

@jitta jeeej ahoj 🙂 no moj maly ma obcas suchu plinku cez denne spani,inak pocurana a noc-hruza...total mokra,az pyzamko.. 😖 tak neviem ako o odnaucim..dnes dost pil a menej cikal tak neviem ci uz si nejak "zvyka" alebo ako to nazvat - zadrzovat moč.cez je to celkom fajn,aj ked sa ho vypytujem ci trebaa a netreba a tak,ale aj sam si povie..ale pocas spanku neviem...to bude tazke..a davam ho ja na nocnik-moj maly je teda dost pohodlny 🙂 do takychto veci aby robil sam ho nuim,ale upratovat,vesat pradlo,varit,utierat nadobi a kopu inyhc veci to netreba nutit 😀

jitta
11. jún 2012

@danteska ahoj no na dnešek noc taky hrůza, malej se sive asi v 11 hodin vzbudil a řekl si na nočník, ale asi ve tři ráno začal křičet, že chce čůrat, už měl svlečený kalhoty a plínku pročůranou, tak jsem mu dala čistou plenu, kalhoty a čistý prostěradlo a spal dál, te´dka nevím proč se naučil, že se v noci vzbudí a chce napít, ale záměrně mu dávám jen na dně hrnku, no ale pil hodně před spaním.
Jinak je taky velkej pomocník, hlavně okolo baráku a se zvířatama, to krmí s babi a dědou prasata, králíky, chodí sbírat vajíčka, zametá, prostě jak to jde, pomáhá, teď už jen, aby mu to vydrželo 😀 😀

danteska
11. jún 2012

@jitta no ved to,aby im to vydrezlo 🙂 ale je to podarene ze sa snazia robit vsetko ako dospelaci 🙂 len nie vsetko muze a to nechape..dnes sme mali aj my nehodu-pekne sa pytal stale,aj vonku,ja som a ho nepytala ci potrebuje curat az na obed bol v spalni,ostalo ticho,dosla som za nim a uz mi oznamil ze sa pocikal..no co uz..

jitta
12. jún 2012

@danteska neboj, on to všechno natrénuje a těch nehod bude čím dál tím míń 🙂 malej včera přez den vůbec nespal, přijeli na návštěvu moji rodiče, tak jsem ho spát nedala a tak jsem měla strach, že bude unavený a protivný a docela v pohodě to zvládnul a to je zvyklý přez den spát aspoň 1,5-2 hodiny. No ale večer už v 19.15 spal a dneska ráno vstával těsně před 8 🙂 🙂 🙂 🙂 a plínu měl suchou, tak to mě fakt udivilo a mile překvapilo 🙂 🙂 🙂 Ale dneska po obědě už spát půjde, nechci ho zbytečně přetěžovat, včerejšek byl vyjmíka, sice pak chodí spát až v 9 večer, ale zase můžeme být dýl na zahradě a nemusíme pospíchat domů 🙂

danteska
12. jún 2012

@jitta mne maly strajkuje obcas so spanim..davam ho spat vzdy ale je sice ticho ale stinke nadelat nepořadek..a nespi a pak vecer uz tiez 19:30 spi..ma to svoje vyhody aj nevyhody-vecer mam skor "klid" ked nespi cez den ale je uz protivny.tak nechapu proc nespi cez den ked ho dam 😀 dnes sme boli na nakupoch,aj v sobotu a bez nehody,tak snad to bude dobre..tu prsi a maly by len vonku chcel byt ..

jitta
20. júl 2012

Holky, tak už jsme tři týdny bez plíny i v noci, malej řekl, že jí nechce a bylo hotovo. A občas se v noci vzbudí, že chce čůrat, tka ho dám a pohoda. Zatím jsme bez nehody, jen 2x si ráno trošičku učůrnul, ale hnedka se probral a hlásil, že chce na nočník 🙂 Včera nám dětská dr. potvrdila přihlášku do školky, tak od ledna to půjdeme zkusit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre