Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
7. feb 2010

Reni aj náš Miško sa šúpe, stále.. bruško, nohy, rúčky.. natieram ho stále excipialom, ale stále je šupinkový..
no ja tiež pijem feniklový čaj, dám trošííčku medu a pomaly popíjam.. striedam ho s čajom Leros na kojenie..
Deda sa ešte nechystá medzi zaslúžilé matky?

inak ja som mala na sebe 22 kg, dnes som sa vážila a zostalo mi ešte 9 kg.. ono fakt to kojenie robí zázraky.. je jasné, že moje rifle dostanem tak po kolená, ešte si chvíľu ponosím tehu rifle🙂))

gucz
7. feb 2010

Zazalienka a ako často ho tým natieraš? Ja po kúpaní aj pri prebalovaní...
Deda neviem kedy sa rozdvojí, no už by to aj mala rada za sebou. Nemôže sa chúďa už v noci pohodlne vyspať, stále chodí cikať a tak. Božinku ako som rada, že už mám po pôrode...

zazalienka
7. feb 2010

ja ho natieram vždy keď ho rozbalím, keď mu vytiahnem nohy z dupačiek, tak je samá šupina.. skúsim ho natrieť sebamed mliečkom alebo niveou.. možno to zaberie..
Tak to jej nezávidím, tie posledné dni dva v jednom.. aj keď.. ja by som si to rada zopakovala (asi som masochista).. teda ten zážitok, keď mi Miška prvý krát priniesli.. a tie prvé tri dni, keď sme sa spoznávali a on tak múdro na mňa pozeral.. bože veď je zo dňa na deň iný.. a väčší.. aj keď každý kto sem príde, tak vidí malinkaté bábätko.. ja vidím ako rastie...

babush
7. feb 2010

Ahojte 🙂
citam, ze takmer vsetky babatka maju problem s prdikmi, kakackami, ale aspon vam celkom dobre spia v noci. Nasa Leuska spi super od tej pol 9, 9 - az do takej 12 vecer, co je super. Potom nakojim, niekedy pol hodku aj s prebalovanim a spi tak do 2 -3. To kojim tak hodinku aj s prebalovanim a potom uz mala ani oko nezazmuri. Uz je okolo tej 4 normalne hore a samozrejme si vyzaduje pozornost, betarka jedna 🙂 Tak si ju beriem do postele a tam mame hru, ze ona dudu vypluva a ja jej ju davam spat do pusy. Ak sa prestanem tuto hru s nou hrat, alebo ju nedajboze dam do postielky, tak tu mame plac jak o dusu. Takto to trva tak hodku a pol az 2. Takze som doost z toho rano vycerpana. Uz som rozmyslala, ze ju v noci o tej 3 neprebalim, aby som ju nezobudila, ale mi to neda, ked pocujem, ake sajby dava do plienky.
Aj vam sa tak budia babatka?
Uz som jej skusala balit aj rucky do perinky, aby sa tak nelakala, ale vzdy si ich vytiahne a potom zas robi karate 🙂

A este jedna vec: neviete poradit nejaku osvedcenu babysatku? Je ich vela na trhu a ja by som si zatial vyberala len podla designu, co je asi dost blbost. Preto, ak mate skusenosti s najakymi satkami a ich viazanim, pls, poradte, ktore su ok 🙂 Lejka totizto najviac lubi byt na mne a ja jej to chcem este dopriat, drobciatku 🙂

gucz
7. feb 2010

hoď dajaké novšie foto, som zvedavá 🙂

zazalienka
7. feb 2010

hodím, sekundu..

zazalienka
7. feb 2010

som konečne zvládla zmenšiť fotky🙂
inak baby, máte aj nejakú pomoc z rodiny? lebo mňa sa každý pýtal, či idem po pôrode k našim, aby som sa dala dohromady a oddýchla si, že to nebudem sama zvládať a neviem čo.. všetko som odmietla, nemám rada keď by sa mi tu niekto motal, mám oprané, ožehlené, upratané, navarené, malému som dokončila sveter a aj taký luxus ako vyšívanie stíham.. akosi mám veľa energie.. a veľmi dobré dieťa🙂

andykca
7. feb 2010

zaza no mame skoro ten isty problem....len ja aspon gate vytiahnem ale uz nezapnem a som v nich narvata jak neviem co 😀 😀 ja mam este plus 6kg na sebe, ale po 6stonedeli zacinam rozbiehat moj stroj a trochen rozcvicim tie moje nohe a rit 😅 ps. maly je zlatunkyyyy 😉 pozdravujeme

gucz potom daj vediet ked to bude mat segra za sebou 🙂

inac ja som doma prve dni po porode nemala tiez doma nikoho z rodiny a vsetko som stihala a aj som si super pospala a oddychla / jedine co som nerobila je varenie obedu lebo mi nechuti jest hehe...sme dnes boli na prechadzke v TT a sme si dali aj McDonalds a som ho normalne ze nedojedla co sa mi pocas tehu nestalo....som bola prekvapkana

baby ako zistim, ze malemu robia plienky zle...mam nejake podozrenie ale mozno je to normalny jav....ma par cervenych pupacikov na ritke a v zahyboch kde je plena sa mu supe kozicka...

liwka
7. feb 2010

ahoj, maminy, tak sa hlasim z domu aj ja. sice tie predpoklady lekarov o stopercentne januarovom termine nevysli, no snad sa na spodok tabulky este vopcham 😀
mame sa fajn, len som este trosku ubolena, na vizite mi kazdy tvrdil, ze to tam mam pekne (myslim sitie), tak mi tam doktorka asi spravila patchwork 😉
hodim jednu fotku malej, co sa dnes podarila Marosovi, ja osobne sa nestacim cudovat, ako sa za tych par dni zmenila 😉
podrobnosti okolo porodu napisem neskor, ked budem vediet dlhsie obsediet pred pc

evca35
7. feb 2010

ja mám pomoc doma - manžel a dcéra. Našťastie má takú robotu, že väčšinou pracuje pri PC z domu, takže ak môže - pomôže. Hlavne v kuchyni s varením a v domácnosti, ale aj okolo malého. Musím sa priznať, že ja väčšinou spím doobeda s malým, hlavne keď je rušná noc, väčšinou len umývam riad. Návštevy ešte odbíjame, aj keď babky a dedkovia sa nevedia dočkať, ale videli ho v pôrodnici a teraz im posielame fotky mailom 🙂 Stačí, nie? A svokra pomáha tak, že keď treba navarí a manžel ide pre jedlo.

čítala som o tom refluxe, tak asi ho máme ☹ ako som posledne písala, asi o 10 minút sa zobudil a odvtedy je hore, jedol už 3x, grcol raz a stále si pýta a plače, momentálne leží na manželovom bruchu, tak hádam pospí aspoň na pol hodinku.

babush - my tiež dávame cumlík keď si chcem oddýchnuť od dojčenia, ale ťahá ako odušu a nič mu nejde, tak je ešte viac nervózny a viac plače. Ešte s ním nezaspal.

zazalienka
7. feb 2010

no vitaj Livi, medzi nami matkami🙂 tak si celkom expresne prišla z tej nemocky, nie ako ja🙂 key to bolo na tom doktorovi, tak som tam asi dodnes a chodí si ma obzerať🙂)

andy, ja som si namočila fazuľu, lebo môj manžel miluje prívarok.. kokooos aj ja by som si dala.. ale je pravda, že tiež nejak moc jedlo nemusím, len tak povinne.. skôr čajíky.. dnes mi je nejak na houby, striasa ma, je tu teplo jak v keli, ale mne je zima, teplotu nemám, tak sa asi pôjdem vyhriať do vane a spať s malým.. aspoň tri hoďky do kŕmenia..

mne keď v nemocke zobrali malého na novorodenecké (keď som mala teplotu takmer 40), zabudla som im dať pampersky.. dali nejaké svoje a ráno bol malý vysypaný na brušku aj na riťke.. len neviem čo to bolo za plienky.. ja teraz testujem babylove a tescoplienky.. aké používaš Ty?

andykca
7. feb 2010

zaza ja pouzivam pampers (mala som aj babylove ale mne sa trhali - spoj medzi plienkou a castou kde je cast na zalepenie, takze som ich prestala pouzivat)....maly ma to cervene len na rituske a nie vela, ale aj tak....a tie tescopleny su ake? dobre ci nic moc?

liwiiii no vitaj domka 😉 gratulujem k malinkej babulke...a rychle uzdravenie 😉 neboj o necele dva tyzdne sa aj poriadne posadis...xi

inac baby kto vas rodil v TT...o adros viem, len ostatne ste sa nejak nepochvalili, alebo som prehliadla... 🙂

antoniab
7. feb 2010

mimix moja mala robi to iste cezden a poriadne sa nevyspi v noci pomenej tak ked zistis cim to je podaj info lebo ja som nanic neprisla a unas to zacalo v 3tt a kolika to neni 😒

inak zdravim vsetkych
na kojenie mam nazor asi taky mamicka musi hlavne chciet ale ak to nejde tak to nejde a u kazdeho je to ine nie vsetko plati na kazdeho tot moj nazor a to by som chcela kojit o 106 😠

zazalienka
7. feb 2010

tesco mám väčšie číslo, tak to musím ešte počkať.. ale oplatia sa pampersky objednať z tej stránky najlacnejsieplienky.sk.. a baba dílerka ich privezie do TT.. bez poštovného.. takže budem brať odtiaľ..
a jednoznačne najlepšie sajú.. tie babylove sa mi zdali hrozne tvrdé oproti pampersom, už sme si zvykli.. mne sa netrhajú.. ono môže byť že to má trošku sparené.. že sa spotil malinký.. len mu to zatiaľ dobre natri.. Miškovi to zmizlo na druhý deň samé.. ako som mu dala pampersku..
mňa rodila Dr. Chovanová, asistoval Dr. Čech.. a moja susedka.. ja som max. spokojná, lepšie to nemohlo ani byť.. šak som aj dva dni po sekcii povedala že kľudne znova 😀 hovorím že masochista..

adros
7. feb 2010

ahojky maminy

máme este nejaké kinderká? 🙂

som len na skok, bo uz odbija moja hodina, zacinaju mi klipkat oci. Malu som nakojila aj s miernou bitkou, tak sa pojdem na chvilu zvalit. Bud mala potiahne spanok do polnoci alebo o hodku-dve kojime nanovo 🙂

babush, ja mam objednane toto: http://www.nosime.sk/kategoria493-ring-sling doporucila mi to laktacna

andy, nie je to sposobene tym, ze maly sa viac spotil? Mozno bol moc naobliekany... alebo mu fakt skodia tie plienky. My zatial tiez ficime na pamperskach, ale casom chcem tiez vyskusat tie tesco-plienky, tak uvidime... Ozaj, co ocko? Nam to akosi neprechadza. Uz nedavame kvapky, ale masticku Ophtalmo-framikoin, ale mam pocit, ze bez efektu. Dnes som jej uz skusila dat to mliecko na ocko... baby, ma to niektora odskusane? Materske mliecko na slzave ocko????

Reni, nam sa mala tiez supala, volali sme ju Supolienka, ale ten Exicipal nam zabral. A pouzivas mliecko? Alebo krem? Lebo vraj existuju dva pripravky, nam kazali kupit mlieko. Kym sa mala supala, tak sme natierali tak 3x-4X za den, teraz len po kupani. A zabralo nam to. A sestre drzim palce, nech to ma cim skor za sebou.

roxy_1
7. feb 2010

ahojky

ja taky kojim pokazde jen z jednoho prsu,maly pije jen 10 minut a pak zatne pusinku a omita bradavku...ale jak vidim podle stolice zadni mlicko si vytahne 😅 jen by mohl spavat dele v noci 😒

u prebalovani ani nepipne protoze jej prebaluju az po kojeni takze je spokojeny napapany,u koupani place kdyz je hladovy a ve vode se celkem uklidni,kdyj je napapany tak u toho opet ani nepipne.

jinak na koliku jsme poridily ty kapky na ktere jsem davala link par stranek nazpet a musim rict ze maly place mene a lepe se mu odprdne i kdyz nekdy s tim jeste chudak zapasi,ale to vsechno verim prejde pravidelnym uivanim,nemuzu cekat hned zazraky po 3 dnech 😅

krpuch
7. feb 2010

nas drobec nechce uz od 3 spat...stale chce papat..zase tolko mlieka nemam aby som kojila kazdu pol hodinku, tak som musela sunar dat..snad tym nic nepokazim,ale davali ho aj v nemocnici..

andykca
7. feb 2010

adros ajoooj 🙂 co sa tyka ocka tak my uz mame ocinko krasne, ale aj tak este kvapkam a v stredu ideme na kontrolu plus na nozicky (som zvedava ako dopadneme- ja balim preventivne uz teraz a tiez len cez den a v noci to nema)...inac tvoja malinka nema upchate kanaliky? necem strasit ale mne ta nasa Dr. povedala, ze ak mu to neprejde do stredy bude mu prepichovat kanaliky....beeeeee-----ale urco skus to mliecko do ocka mne to kazdy odporucal, ale som sa neodhodlala...no za vyskusanie nic nedas....

co sa tyka ritusky je mozne ze sa zaparil, ale moc som ho dnes neobliekala aj ked sme boli vonku (skor tak ako vzdy)...ale urco este pockam....rada by som ostala pri pampersoch, lebo mam moznost zohnat este lacnejsie ako na tej stranke co pisala zaza.....nuz uvidime....takze natieram a ked to neprejde menime znacku 😉

baby moj maly ma suchsiu kozicku - nie velmi...a tiez pouzivame exipical...no ale babe co bola so mnou na izbe v nemocke tej sa maly supal hrozne moc, ale jej odporucili nejaky iny krem z lekarne ale netusim jak sa vola-bol v takej tube ako je napriklad varixinal....a velmi to malemu pomahalo...

roxy_1
7. feb 2010

adros me rikala dr. ze se detem cisti slzne kanalky a muze to byt jen u jednoho ocka,my to mame stale dokola,par dni je to super a pak zase par dni tece a prej to muze trvat az do 3 mesicu takze si s tim moc hlavu nelamu 😉
a s tim spanim to mame stejne nikdy nevim jestli maly potahne az do pulnoci nebo za 1-2 hodiny budeme kojit znovu 😀

andy a nebude to opruzenina??ja malemu natiram i mista kde ma okraje plenek...

liwka vitej doma neboj do tabulky te dopisu,beztak jsi spise travila cas tady ne? 😀 zitra jak budu mit cas tak to podoplnuji 😉

bebel
7. feb 2010

Ja sa už tiež do všetkých predtehu gatí zmestím, takže chodím normálne oblečená.
Ale v kuse mám omliekované vršky...keď kojím, tak ten 2.prsník mi paralelne púšťa toľko mlieka, že to žiadne tampóny nestihnú absorbovať. Tak len v kuse prezliekam tričká a podprdy. 😅
My sme vyskúšali z plienok Huggies, Pampers (2 druhy), Babylove a Tesco zelené. Zatiaľ nám najviac vyhovujú Pampersky a hneď v závese sú Huggies. Uvidíme neskôr, keď bude kadiť viac, či sa nebude znovu stávať ako pri Brunovi, že jej to vyšplechne až po lopatky...

Babush: ja malú v noci neprebaľujem...ad 1. je dosť ľakavá, má silný reflux a potom grcia a štikúta, tým by som ju 100% prebrala a len tak jednoducho ju neuspala. Inak zvykne spať o 20,00-1,00 a potom sa zobudí až okolo 6,00.Včera sa budila aj od 4,00 viackrát do pol 7..ale to kvôli nedobrému odgrgnutiu a odgrcnutiu, ktoré ju tlačilo.Už mi grcala párkrát takým prúdom, že som sa bála, aby sa nezadusila..... alebo nevdýchla grcky späť, čo bolo príčinou opakovaných obštrukčných bronchitíd u malého a kvôli čomu sme raz skončili aj hospitalizovaní.
Je niekedy ťažšie nájsť tenkú hranicu, kedy je malá dostatočne sýta, vytuhnutá, odgrgnutá aj odgrcnutá, aby som ju konečne mohla položiť späť do postieľky. Tiež si strká pästičky do pusy aj keď je nasýtená do plna- to ju dráždi žáha a natrávené mlieko v pažeráku, tak jej dávam rukavičky a ešte plienku k tváričke, aby zachytila prípadnú ďalšiu šablu a aby si nedočiahla do pusy, lebo sa tak vyrušuje zo spánku.

A tiež tentoraz celkom pekne stíham variť, aj upratať. Aj prechádzku aj filmy si pozrieť. 😎
Biba bola tiež šupinatá a používame excipital lipolotio.A je ok. Kúpanie tiež veľmi neobľubuje, ani nie tak vodu, ako byť holá.....a nechať sebou manipulovať. Ihneď má tie úľakové reflexy. Tak používam trik s bambusovou plienkou, ktorú jej vždy dám chytiť, aby nemala pocit, že je v ohrození. A snažím sa ju čo najviac držať za ručičky, a byť čo najbližšie tvárou k nej.

Čaj pijem od Welledy, aj Vineu a dostatok neperlivej minerálky. A s bruškom problém zrejme nemá.
Inak nechápem načo chcete dávať kojeným deťom vodu....je to úplne zbytočné.Divná pediatrička.

roxy_1
7. feb 2010

andy ja mazu obcejnou modrou indulonou je to to nejlepsi co muze byt 😀 maly je krasne promazany a k tomu jeste mi voniiiiii 😀

jo a ty tesco pleny u nich je prej jedina nevyhoda ze jak ji jednou rozbalis muzes ji hned vyhodit,protoze nema ten system suchych zipu jako pampers....jinak my mame taky pampersky,jeste mam i jeden velky balik huggies tak uvidime jake budou ty.

bebel
7. feb 2010

babush: my máme 4,5 m šatku od http://www.satkynamimi.cz/.v ich galérii sme aj s Bruníkom na fotke 😉
A ešte na striedačku s nosičom red castle, ktorý sa mi osvedčil pri Brunovi- dá sa s´ním krásne kojiť aj počas chôdze, bez neho by sme nemohli normálne prežiť prvých 6 mesiacov http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=112

Kamoška má šatku "Oříšek" Složení 61%Bavlna + 39% Bambus http://www.sanami.cz/
Dosť ľudí si chváli patapum, alebo manducu- ja s nimi nemám skúsenosť 🙂

olienka12
7. feb 2010

nas Danielko sa po pamperskach tak zaparil,ze sa mu narobili cervene pluzgieriky kt. mokvali a krvacali niektore bola som zufala,nicim to neslo dole az som dala pytiol a do rana sa to zahojilo, len sa to nesmie davat viac ako 3 dni lebo je to az od 10 rokov. Teraz pouzivame pastu s rybym olejom a prdelka je krasna,len smrdime za rybami. Pouzivame tesco plienky a podla mna su super. Tie zelene mali sme aj zlte newborn a nemozem zleho slova povedat newborn pampers precural tesco sa mi nestalo.

k.a.t.k.a.
7. feb 2010

my mame tiez tesco plienky newborn a nie je pravda ze po rozbaleni sa nedaju znova zapnut, maju ten isty system ako pampers .. mne sa maly vyhadzal po pamperskach 😝 aj v nemocnici mi dr. povedala ze su to najhorsie plienky a vela deti ma s nimi problemy ..

ja som si zaobstarala babyvak infantino http://www.infantino.com/Carriers/Sling_Rider_C... tak som zvedava, zatial som ho neskusala 😝

inak ja sa excipialom bezne natieram, uz par rokov, vyborny krem 😉
Pri malej mi na suchu kozu odporucili tusim infadolan sa to volalo, aj mne sa supe maly, natieram excipialom, a mam aj modru indulonu btw. to je tiez zazracny krem 😉 az na to ze maly "voni" jak nalestene boty potom 😀 a MM ma ide zabit za to 😀

bebel
7. feb 2010

babush: mne sa veľmi páčila v predajni táto vecička na nosenie 😉 http://www.lodger.com/producten/shelter/

minitrouble
7. feb 2010

ahojte 🙂
ja uvazujem ak tak nad manducou alebo niecim podobnym - satka je fajn ale ked je dieta tazsie tak je to dost narocne na chrbticu a manducu si kamosky chvalia a aj ked mali velke dieta tak v pohode nosili

plienky - papmers tiez neznasame - vyhadzali sme sa po nich, tesco nam pretekali po bokoch a huggies su fajn ale su zbytocne drahe taku istu sluzbu nam urobia aj DMkace a na tie nedame dopustit - romi dodnes pouziva a simi tiez s nimi nema problem 😵 😵

bebel - nad tym lodgerom som aj ja uvazovala ale je to podla mna zbytocne najma teraz ked uz pomaly konci zima a najma je to na jedno plece a to kazdy hovori ze pre chrbat matky nic moc 😉

minitrouble
7. feb 2010

ozaj a my pouzivame krem Hipp - aj pri romanke sme pouzivali - romi mala aj vyrazky aj suchu pokozku a tiez nam radili kadeco infadolan a podobne a raz som sa nasrala a pouzila Hipp co sme mali v tom kufriku vtedy z porodnice a zrazu to preslo tak odvtedy mame vsetko len a len Hipp a uz nemame problem s vyrazkami, supinami ani nicim 😵 😵

marushka
7. feb 2010

ajojte,

andy - ale ja som nepísala, že refluxové bábenká nemajú piť, to je logické, ... 😉 😉 😉

na zapareniny určite Imazol krém pasta, nie je nad to!!! overené u Jakuba...inak teraz používame pampers , a neskôr uvažujem tiež nad tesco plienočkami 😉

ja momentálne na nosenie skúšam babyvak, ale zatiaľ bezúspešne 😒 😒 😒 akosi sa tam malej nepáči 😒

katka - veľa trpezlivosti s Infantinom, nemám s ním dobrú skúsenosť, podľa mňa sa v tom dieťa ani nedá nosiť ☹ 😒 ☹ môj názor 😉

adros - milené, aj ja som malú volala šúpolienka 😉 😉 😉 a natierali sme suché miesta Infadolanom

a liw, gratulujem k malej asi som ešte nestihla... 😉 😉 😉

viva313
7. feb 2010

ahojte,som mamina gucz,tak nasa deniska uz isla do nemocky,praskla jej voda... 🙂 ..tak cakam na spravy 🙄

viva313
8. feb 2010

tak hlasim,ze tomasko je na svete,3680g,51cm 🙂 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre