Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

pondeli
18. jan 2010

liwka, citala som ze v poslednych tyzdnoch tehotenstva mozu pohyby ustat nakolko ma drobec menej miesta...tak je to normalne, pokial sa menej hybe...problem by bol jedine vtedy ak by si necitila vobec ziadne pohyby...

co sa toho spania tyka...tak posledny tyzden som sa praveze rozhodla chodit spavat neskor...lebo ked som sla o 11pm - tak ako sme boli zvyknuti - tak som aj tak nezaspala a len sa prehadzovala v posteli...snazim sa teraz unavit max ako sa da...a rano potiahnem dlhsie - ak je to mozne...dnes som vstala o 7am... 😝

manzel pri porode stoji u nas v nemocke 33 eur, EPI 100 eur...ako tak citam vas ostatne, my v MT sme riadne drahi 😒

bebel
18. jan 2010

Liwka na vzdycháreň ti manžela asi nepustia 😎 , ak tam bude ešte nejaká ďalšia rodička.
To je divné, že máte doma takých poserútkov........môj drahý to chápe presne tak, že na tom pôrode má podiel aj on, aby mi to uľahčil. Bude ma masírovať, rozprávať sa so mnou, sprchovať ma, vtipkovať.....a pri samotnom tlačení ma bude držať za ruku a podopierať odzadu. Chce malú vidieť medzi prvými, chce mi ju priniesť na 1kojenie. On mal z toho najsilnejší životný zážitok. Nečumel mi medzi nohy a nenatáčal si z toho nechutné videá, nekávičkoval na chodbe ako podaktorí iní oteckovia.
A ak by sa niečo dialo mimo plán, tak bude na mňa dávať pozor...jednoducho ma neopustí.

Evcam: dík, dnes si dohodnem Kaščáka na poradňu a zároveň si dohodnem kafe s Jankovským cez manželovho bratranca, jeho to jeho spolužiak a parťák.

liwka
18. jan 2010

pondeli- dakujem za info, tiez som o tom vedela,len mi je to po tych kaskaderskych kuskoch az divne, ze sa nehybe 😉 ale vcera mi to vynahradila, ked sa hned zrana snazila "rozcvicit" a naraz sa mi zaprela hlavickou o lonovku a ritkou mi vtlacila zaludok az niekam do pluc. chudacik moj hladny zaludok. hoci som ani zdaleka nemala v plane skoro vstavat, no musela som don natlacit aspon jogurt 🙂
a 33 €???? to za co? nemocka zrjeme potrebuje vyrovnat dlhy... zial
antonia- na tom krcnom by som plakala aj ja. ja taketo zakroky, najma na malych detoch taaak nemusim. hoci viem, ze je to potrebne...

liwka
18. jan 2010

bebel, neviem, ci je to o zbabelosti. ja ho celkom chapem. vysvetlil mi, ze by sa nemohol bezmocne pozerat, ako ja trpim, a to som zobrala. na druhej strane, presne ako pisala gucz, lekarov a vseto okolo toho nemusi a ako ho poznam, bol by schopny vynadat kazdemu, kto sa len mihne okolo a zdanlivo by nerobil to, od coho je plateny.
a v TT je to tak, ako si pisala. ak je tam ina rodicka, otecko nemoze na vzdycharen. ale ked by som tam bola sama, tak ano 😉 ja len dufam, ze to aj v mojom pripade pojde rychlo, ako to tu mali niektore baby 😉 😉

antoniab
18. jan 2010

liwka no som myslela ze mam silnejsiu naturu ale 😅 lekarka chcela pomne aby som malu drzala zvladla som to len ked kontrolovala ci to treba fakt urobit potom si zavolala sestricku s detskeho a mna poslala von ale ked mi ju uz potom dali tak bola kludna a spinkala tak ona si to pamatat nebude ja hej uz navzdy 🙄

pozeram ze sa to tu pekne riedi a ochvilku uz budeme vsetky full mamini a niektore predcasne januarcatka budu mat uz mesiac to strasne leti clovek by ani nepovedal 😲 🙂

bebel
18. jan 2010

No a čo, že si pýtajú peniaze....podľa mňa je to v poriadku.
Zdravotníctvo reálne potrebuje financie, preberte sa konečne a prestaňte ich služby brať ako charitatívnu službu. Je však škoda, ak človek nevidí ich racionálne preinvestovanie v danom zariadení. 😠
Nemáte predstavu aké drahé sú zdravotnícke služby v iných krajinách.
Za pôrod v Hainburgu sa platilo cca 80 000 sk.

bebel
18. jan 2010

Antonia: uzdička sa krásne hojí, ako sa zobudí už ani nebude cítiť, že jej to narezali 😉
My to máme tiež v rodine, tak uvidíme, či Biba zdedí papulku po tatovi 🙂 alebo po mne.

kvietok23
18. jan 2010

ahojte, predam krasne vecicky po chlapcekovi, vsetko ako nove, je toho 2krabice - od 56-74. vsetko znackove, loana, cherokee, hm, zara, next - vacsina veci. Predam za min. ceny. BA a okolie. 😉

baileysa
18. jan 2010

Ahojte,

mna chytá kolo posledných príprav, ešte dnes naaranzujem postielku a vyvarim cumliky...))) gretka cumel zobrala na milost až v 4 mesiacoch, tak som teraz zvedava...
postielku si idem urobiť tak, že odmontujem jednu bocnicu a postielku prisuniem k posteli, bude take neforemne letisko... pri gretke sa mi to osvedcilo, bola zvyknúť spať v postielke a ja som nemusela vstavat iba som si ju prisunula...

v stiavnici sa za partnera pri pôrode neplatí, ak budeme na apartmáne a môže tam byt úplne celu dobu... tu v rk neviem koľko sa platí...

mne sa darček za pôrod páči, za gretku mám sperk na krk, te
raz som si vymyslel nausnice, keď som čítala som hovorila mm, že či už má daco vymyslené, tak sme sa trafili, kedže sa mi podarilo v lete na dovolenke stratiť frey willey nausnicu, tak ich dostanem opakovane... ale určite to
nebude hneď...

ja som dnes bola v meste a už teda moc nevladzem, som tak rezko nastúpila do auta a z auta, že mi nebolo všetko jedno, keď som došla domov, mm že mi kleslo bruško, že sa už ide aj on pobalit hihi

všetkým držím palce, nech to dobre prebehne a maminky, nech si rýchlo spravia režim a babatka sa naučí na striedanie dna a noci... my sme to mali tiež naopak, postupne sa to upravili, v noci som pri kojeni a prebalovani nezapalovala veľké svetlo, ani som sa malej neprihovarala, iba spravila, čo bolo treba a naspäť do postielky...

liwka
18. jan 2010

baileysa- to s tou postielkou je skvely napad, tak to mam aj ja 😀 len mi dlhsie trvalo, kym som zohnala postielku, ktora sa da takto upravit. a to nehovorim o pohladoch mnohych predavaciek, ked som v obchode pytala postielku, kde sa da jedna bocnica odmontovat. pozerali na mna ako egyptan na lyziarsky vlek... co uz.

zucana
18. jan 2010

baby po odideni zatky resp.ked odchadza pomaly tak za ako sa moze ten porod zacat ked mam poslickov tak raz do 40 minut?

liwka
18. jan 2010

weronyca, neviem, ci nas priebezne stihas citat, ale maly Maximko je uzasny. na tych fotkach vyzera ako maly spiaci anjelik 😀

weronyca
18. jan 2010

ahojte kocky, tak my sme uz konecne doma.. plnymi duskami si uzivame maleho..

minix
18. jan 2010

baby, beriete do porodnice aj cumlik, ci tam dostanem nejaky erar? 🙂

zuca, suhlasim s tebou, fakt je lepsie, ked si ten darcek vyberies sama.

bebel, mala si spravnu poznamku, bolo by dobre vidiet tie peniaze do zdravotnictva aj racionalne preinvestovane. Ja som si vzdy napriklad ochotne zaplatila tych 20 Sk, lebo som mala zaruku, ze nebudem osemdesiata druha uz rano o osmej a predo mnou 81 dochodcov, ktori nemaju co doma robit a potrebuju konverzacne lekcie uz od rana s druhmi v cakarni. Za niektore platby by som zasa ruku nedala. Ale vo vseobecnosti, preco nie?

zucana
18. jan 2010

bailyska frey wille mozem aj ja...uz mi chybaju len hodinky 😀 inak sranda lebo tu znacku objavil moj muz a daroval mi sam od seba naramok...
inak ja som tiez za platenie sluzieb pokial stoja za to...ved tu mam sukromnika...ale aj v nemocke si za sluzby nadstandard zaplatim ked stoja zato...za to vsak aby muz mohol byt s vami pri porode sa mi to zda trochu absurdne...tu moze byt aj na vzdycharni

krpuch
18. jan 2010

ja sa bojim hlavne toho, ze nebude moct byt pri mne pred samotnym porodom...ked uz za pritomnost partnera platit, tak nech je tam so mnou pocas celeho toho procesu...nielen ked to vyhovuje doktorom..ako sa tam mam potom citit bezpecne a spokojna?

miroslava89
18. jan 2010

ahojte🙂... gratulujem vsetkym novopecenym maminkam a ich miminkam prajem hlavne vela zdravicka🙂

weronyca
18. jan 2010

liwka..dakujem.. zatial stiham citat, musim ssi zaklopat-maly zatial tolko spi aj v noci,ze mam dost casu..idem docitat info o novych mamickach..vopred gratulujem..

mirka tebe sa ako dari..

miroslava89
18. jan 2010

wero .. konecne som doma po takmer 2mes. v nemocnici 😔 ale tak bambulka je pravdepdoobne zdravucka- aspon ze to..a toho preco som bola v nemocnici je viac..ked chces pozri v junovkach 2010

krpuch
18. jan 2010

baby, zistim ze mi odteka plodovka, ak bude odtekat postupne?

liwka
18. jan 2010

krpuch, skusenost s tym nemam, ale ja myslim, ze isto. objem plodovky je taky, ze nemas sancu si to nevsimnut. 😀 to je aspon moja predstava 😉

olienka12
18. jan 2010

ahoj Mirka ako sa nam mas? verim,ze vsetko v poriadku 😉

olienka12
18. jan 2010

minix ten erar cumel co bol v nemocnici by som ani ciganovi nedala.... ja som zacala davat az doma po par dnoch 😉

ketkous
18. jan 2010

caute zenicky,takze hlasim sa z porodnice,16.1.2010 uzrela svetlo sveta princeznicka bibianka 😀
V skratke opisem porod:Rano o pol tretej zacali jemne bolesti v podbrusku a v krizoch,predychavala som to,chodila po byte...okolo osmej som zobudila manzela,dovtedy som bola tisko ako mucha 😀 no a odvtedy mi pomahal on,cize sme cvicili,drepy...okolo tretej sme prisli do nemocky,kde mi vraveli,ze som na 5/6 cm otvorena,doki sa bal,ze mi pretrhne plodovku 😅 ,no a za hodinu a pol sa narodila malicka Bibuska.Manzel bol cely cas pri mne,a bolo to na nezaplatenie...
Doktor vravel,ze vzorovy porod. 😀 Na tri brutalne zatlacenia bola mala von.Nebolo to jednoduche,ale mojim cielom bolo dostat sa do nemocky ako sa hovori,az na poslednu chvilu,nedali mi ani klistir 😀
Som happy,ze manzel bol pri mne,ze od zaciatku absolvoval moje predporodne bolesti a aj samotny porod.Nevedeli sme obaja do coho ideme,ale je super mat manzela pri sebe,takze kto moze a chce nech ide 😎
Majte sa a drzte sa,ozvem sa

krpuch
18. jan 2010

kamoska neucila malu na cumlik ani to nie je dobre, ked si dieta na to navykne. zacala jej ho davat az ked mala pol roka, pretoze dovtedy zaspavala s flaskou mlieka v ruke...tak prisla na to, ze lepsie s cumlom ako sa prejedat. 😉

ketkous
18. jan 2010

bavili ste sa o hlienovej zatke,tak mne odtekala asi 2/3 dni pred porodom,zacala po poslednom vysetreni u doktora

krpuch
18. jan 2010

zajtra uvidim, co doktor povie...mne momentalne len tvrdne casto brusko a popri tom ta zatka, dnes mi ani jest nejak nechuti..
ketkous gratulujem k drobcovi.

weronyca
18. jan 2010

krpuch plodova voda ti moze odchadzat aj postupne..mne odchadzala tak isto len tak po castiach.. Mirka som rada,ze je uz lepsie a drzim palce nech uz mas vsetko len a len OK 😉

zucana
18. jan 2010

kektous super porod...ja sa len teraz bojim ci to rozoznam ze kedy uz mam ist fakt do tej nemocky...lebo ja mam take bolesti kramove s krizovymi treti den....asi 1x za hodinu az 40 min....

krpuch
18. jan 2010

ja prave konzumujem skoricovy cukor - uvidime, ci skorica zaberie...dufam, ze z toho nebudem akurat tak vracat. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre