Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
27. jan 2010

Ahojte, no tak náš malý má týždeň, zatiaľ chvalabohu žiadne problémy s bruškom ani kolika..
dnes tu bola Liwka na chvíľku a sa čudovala aký je malý dobručký... vetry má teda statočné a presne ako písala krpuch tak stále kaká, prebalím, umyjem, a o chvíľu mu to tam zasa špliecha..
pred chvíľkou odišiel od nás pediater, bol nás pozrieť, predpísal Kanavit, máme dať 1 x do týždňa 3 kvapky a lístok na ortopédiu o 4 týždne.. že malý je zdravý, krásny, v poriadku, umývať a kúpať zatiaľ len v čistej vode, nepoužívať olejčeky, dávame Excipial, a minimálne máme používať vlhčené utierky na pokakanú riťku, radšej zakaždým umyť pod vodou..

gratulujem k novým prírastkom, som zvedavá aký je pomer chlapcov a dievčat🙂) hlavne nech sú zdraví a silní..
ja som si dnes bola dať vybrať stehy, energie mám na rozdávanie, som akurát hovorila dnes pôrodníčke, že tak ako som stresovala hrozne pred sekciou, tak by som si to kľudne zopakovala.. pre mňa to fakt nebol negatívny zážitok.. myslela som že sa nebudem mesiac hýbať ale lietam tu jak na metle, upratujem, periem, žehlím, varím..
hlavne je že malý krásne prespí, v noci sa budí max. 2-3 krát, napapá sa a spí ďalej.. takže som vyspatá a oddýchnutá aj ja .. klop klop dúfam že nám to dlho vydrží.. 😉

evca35
27. jan 2010

nám tiež neprišla ešte kartička poistenca pre malého, trvá to 2 týždne, ale zatiaľ sa všetko hradí z poistenia matky. U nás tiež bola doktorka na 3. deň čo sme boli doma, ošetrila pupček, tiež odporučila nejaké kvapky, ale vraj sú voľnopredajné v lekárni. Zatiaľ nám stačí ten čaj 🙂

nahodila som nejaké fotky 😉

botis
27. jan 2010

ahojte, gratulujem novym maminam
nemam vobec cas na konika, teraz mi skoncilo skuskove ale aspon uz mam vsetko porobene 🙂
no aj nas maly sa stale puci, niekedy som z toho na nervy, necham ho aj revat tak 5min a pot0om mi spi aj 4hodiny 🙂 no nie som na to zvyknuta, Saska bola ovela lepsie babo 🙂
mame dost veselo Saska je perfektna sestra, vobec neziarli len by ho stale hladkala a bozkavala 🙂 aj kupeme a prebalujeme stale spolu 🙂
Maly mi v noci vela nespi, skor cez den ale to je zas Saska hore takze naspim take tri hodky denne ked je uspesna noc :( dufam, ze sa to coskoro zmeni, lebo uz moc nevladzem.
Adko sa stale puci a place a Saska zas nechce jest a este aj manzel stale robi, doma je tak 2x do tyzdna :( ach tie deti, ale co by sme pre ne nespravili, nie 🙂
pekny den, idem rychlo zehlit plienky kym spia 🙂

slniecko01
27. jan 2010

Ahojte, idem sa aj ja pochváliť, v piatok sa nám sekciou narodila naša Nelinka, váha 3410 g a meria 52 cm 😀 zatiaľ pekne papame aj spinkáme. 🙂

sisipetka
27. jan 2010

ahojky kocky,
gratulujem k dalsim prirastkom a nejako sa viac liahnu dievcatka 😉
No nam dala dr. vitaminy na moju kartu poistenca, nebol s tym problem - asi kazdy lekar je iny 😖
Co sa tyka prdikov a kakania, tak mi mame teda doma riadne rusno. Cele dopoludnia sa snazime rozmasirovat brusko na prdkanie, papamie espumisan, ja popijam vsetko co by mu malo prejst cez materske mlieko....a nic z toho, kazde dopoludnie rovnaky scenar a ja do 12tej v posteli a obed tak najskor po 15tej 😒
Kakanie hotove peklo, uz 3 den nic a stale mu to nejde...robime vsetko mozne a uz som si z toh aj poplakala. Vcera mi dr, povedala, ze si mam dat harmancekovy caj a ten prejde do materskeho mlieka....ale co robit, ked mam malo mliecka a prikrmujeme...co je asi ten kamen urazu.
Nemate nejake osvedcene metody ako sa pokakat? Asi skusim aktimel alebo acidko...uz tlacim aj susene slivky do seba...

Ale inac sa mame dobre, v noci pekne spinkame, popoludni tiez...len tie skore rana az do obeda - mam pocit akoby som tahala dennu sluzbu a nie bola na MD ...

A tiez sme asi do 4t boli uplne dobrucky, kakany, prdkany, spinkavy...ale po mesiaci to zacalo a trapime sa klasika s chlapcenskymi vecami....ale som stastna, ze ho mame 🙂

k.a.t.k.a.
27. jan 2010

ahojte 🙂 🙂

tak ja som doma s dvoma detmi 😝 Malá je soplavá a kasle jak tuberak 😖 najhorsie je ze chce byt stale pri malom, tak ju musim vzdy citlivo od neho odhanat 😒

ja sa bojim tej koliky jak cert kriza 🤐 som sa snazila posledny mesiac tehu jest probiotika od swiss alebo aj bio gaja, aby sa to dostalo k malemu a teraz sa tiez dopujem, snad to bude mat nejaky efekt 😅

baileysa
27. jan 2010

sisipetka, skúšala si rektalnu rurku? inak vás ozaj môže zapekat s um, ja som gretku tiež dolrmila, síce párkrát a mi ju vtedy riadne zapieklo... Možno by ste mali vyskúšať iné um... Ale to je toľko patalii okolo toho , kým človek zistí, čo vyhovuje...

my sme s kolikami problém nemali, tak neviem poradiť, skúste aj masticky má bruško, alebo nejaké aromaolejceky, idem jeden link pohladat

gucz
27. jan 2010

ahojte
mastička či skôr gél na koliky sa volá pupík, ale nám nezaberal. Sisipetka kúp si rektálnu rúrku (najmenšiu veľkosť), namoč do oleja a opatrne vpichni malému do riťky. Trošku povrť a pokaká sa jedna radosť. Laura bola kamarátka s rúrkou do pol roka kým nezačala papať príkrmy.

baileysa
27. jan 2010

http://www.bio-market.sk/detsky-kutik/detsky-uv...

napr. takýto

ešte v dm majú take vrecusko s ceresnovymi kostkami, to sa zohrieva a priklada na bruško, aj to prijemne vonia

baileysa
27. jan 2010

slniecko, gratulujem k nellinke, nech si rýchlo zvyknete na seba...)

dadulka2000
27. jan 2010

Ahojte
co mate nove?
blahozelam novym mamickam,.... 🙂
Petka to ma Chrisko peknu vahu uz,.... well done
Zazalienka,... presne ako Bai pisala - tu v zahranici mozes jest cokolvek ked kojis 😀 , a ja to aj tak praktizujem - papkam vsetko, v nicom sa neobmedzujem a zda sa ze malej to tak vyhovuje.
vcera som bola malu oficialne zaregistrovat - tak uz ma RL 😀
Gucz - ty ako? uz sa to pomaly blizi, vsak?

krpuch
27. jan 2010

baby, viem, ze moc intimna otazka, ale ake krvacanie mate vy? zo mna vysla hrca teraz.

olienka12
27. jan 2010

sisipetka nam na kakanie pomaha prilozit teply vankusik s ceresnovymi kostkami pocas papania a ide to ako strela 🙂) kupila som ho v DMku

olienka12
27. jan 2010

evca35 maly je nadherny podoba sa na nasho 🙂))) aj bodynko to pasikave mame tiez pridam foto neskor 🙂)))

evca35
27. jan 2010

oli - ja som si to tiež všimla 😉

liwka
27. jan 2010

ahoj, maminky a zopar kinderiek 😉
tak sa ako jedna z poslednych hlasim po poradni. konecne som v nemocke stihla dr. Havlikovu, tak mam po dlhej dobe dobry pocit z poradne. prijemne sme pokecali, nejaky pokrok tam je, relativne by sa mala mohla hlasit na svet kedykolvek, co ma celkom tesi. podla vahy ma necele tri kila, ale ovela vacsia vraj ani nebude. to ma tesi este viac, podla dr. to bude luxusny porod. skvele, kiezby mala pravdu. 😀
maminkam ababatkam prajem, aby tie problemy okolo prdkania a papania rychlo ustali a aby ste mali z drobcekov len samu radost. 😀

olienka12
27. jan 2010

liwka drzim prsty nech to mas co najskor za sebou.
Chcem sa spytat maminky chuti Vam jest? Ja sa musim nutit jem jak maca velakrat sa spamatam vecer ze som jedla cez den raz. Inak ficim na mlieku liter-dva denne.

krpuch
27. jan 2010

olienka, ani mne nechuti, mozno je to preto, ze neviem, co je dobre jest, aby to malemu neuskodilo..neviem

olienka12
27. jan 2010

krpuch nemam problem s tym,co by mu uskodilo, baby co koja a kojili do dvoch rokov mi kazali vsetko postupne okrem citrusov,ale mne proste nic nechuti a jem lebo musim :(

babush
27. jan 2010

olienka, mne teda chuti poriadne. Ale ja plne kojim, ziadne dokrmy bebou alebo nutrilonom a to sa potom, podla mna, odrazi aj na apetite. Ja sa prave, naopak, budim na to, ze som hladna. A normalne citim "v priamom prenose" ako mi rychlo travi a mam pocit, ze vsetka strava sa mi automaticky meni na mlieko a pulzuje rovno do prrs 😀 😀
A co sa tyka aj hmotnosti, tak teraz idem kazdy den 1 kilo dole, co je dost cudne, ale tak nestazujem sa 🙂 uz som dala dole 10kg od predporodnej vahy - teda aj vratane Lejky 🙂 takze mi ostava este 5 a som tam, kde som zacala ;)

babush
27. jan 2010

a nasla som link, ktory vam moze pomoct, ak mate problemy s malickymi a prdikmi
http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12...

krpuch
28. jan 2010

babush, aj ja kojim a neprikrmujem a napriek tomu mi nechuti jest...ja som dala dolu zatial len 8 kg, este 12 a budem ako predtym, ale to nevidim tak skoro...mne moj maly prdikuje o 106, ale mam kupeny kremik na brusko, ak by mal raz s tym problem.
poradte mi ako dobre vycistit malemu nostek...v baliku v nemocke boli kvapky do nosa taka vzorka, no dava sa po vycisteni nosteka...ja sa bojim, ze tou vatovou tycinkou mu to akurat zatlacim naspät.

krpuch
28. jan 2010

a este mam jednu otazku...aj vas bolia rebra tesne pod prsiami? mna neskutocne. len chcem vediet, ci je to normalne alebo mam ist s tym k doktorovi.

baileysa
28. jan 2010

ahojky,

my ešte pokope... a snezi ako divé...

krpuch, mne sa zdá, že mna bolelo po pôrode všetko, chvíľku to potrvá, záleží či tá boli moc alebo sa to zhoršuje... netlacili ti pri pôrode na bruško?
a úplne stačí, keď malému nostek vyčistí tou tycinkou iba zľahka, potom keď už majú soplik nejaký, tak je super odsavacka hlienov na vysavac, ale ak nemáte problém, nedala by som mu ani tu vzorku...

ja som bola ten prípad, čo pri kojeni musel jesť, som si večer varila pudingy, aby som mala v noci čo jesť, aká som bola hladna... aj som zo začiatku pribrala...

adros
28. jan 2010

ahojte maminy a zbyvajuce kinderka 😀

nedockava, gratulujem k malej Zare, uz sa tesim na fotecky

krpuch, ja ked vidim, ze malej trci z nosteka "prieskumnik", tak ho vytiahnem tycinkou, vzdy si to posuvam po kraji nosteka a postupne to vytiahem. Ale ak by mala nadchu a stale ucpaty nostek, tak by som tiez pouzila odsavacku. Zatial je ale zabalena 🙂

no, baby, my sa stale trapime s kojenim. Vcera tu bola laktacna a potvrdila, ze mam nadprodukciu, co sposobuje problemy. Lebo mala sa zadusa mliekom. Tak pouzivame noznicovy uchop na priskrtenie toku mliecka. Dalej mame problem s polohou, akosi mi stale moc nejde ten priecny sposob a tiez mame problem s prisatim. Vraj to je tym, ze sme pouzival dudel, takze zrejme este potrva, kym sa to zlepsi. Takze si doma porevem pri kojeni. Ale ukludnila ma, ze staci, ak aktivne pije takych 8 minut, ze tym uspokoji pocit hladu. A navyse nastastie stale priberame, uz mame 4160 g. Tiez som sa jej pytala, ci mam pit tie caje pre kojacie matky, tak vraj nie, nakolko mlieka mam dost, tak aby sa viac netvorilo.

A aby toho nebolo dost, tak problemy mam aj ja. Vyvalili sa mi hemoroidy. 😠 Mate odskusanu nejaku masticku, ktora zabera?

plivit
28. jan 2010

ahojte prajem pekné zasnežené ránko 😅

krpúch skús dať najprv kvapky a potom treba použiť odsávačku na noštek veľmi dobrá je odsávačka na vysávač môžem odporučiť 😉 s tými štetôčkami máš pravdu to len soplíky zatlačíš

slovakia80
28. jan 2010

Dobre ranko

krpuch na ten nostek,neboj sa pouzit vat.tycinku,ja ju este trosku pretriem olejcekom a super sa malinkej soplik vyberie,nezatlaci sa

a k apetitu,tak kojime a ako uz spominala babush chuti mi,ale maso vobec nemusim,som nejak na polievky a tejto noci som si normalne zisla ukrojit z makovnika 😎

slovakia80
28. jan 2010

adros na hemoroidy mast AVENOC 😉

baileysa
28. jan 2010

adros, na hemeroidy http://www.alfamedica.sk/acompresses.php
nemám odskusane konkrétne, ale tá značka mi pomohla na bradavky, tak aj toto by mohlo byt ok...
dobre, že si zavolala tu poradkynu, aspoň viete, ako postupovať, tá produkcia sa postupne upraví, držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre