Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
7. júl 2009

nie neboj nedockava...este stretka neboli 😀

nedockava4
7. júl 2009

eva - zatial mam lekarku v Sobranciach, lebo odtial pochadzam, ale vydala som sa do KE...zajtra od nej beriem kartu a chcem ist za dr. Dankovcikom. Ty mas niekoho dobreho? Janka (odtial z netu) mi dala kontakt na svoju, ale nebrala mi telefon, tak uz asi dovolenkuju.
Mirka - ja viem, len 3 tyzdne mi bolo na nevydrzanie, nemohla som nic jest a teraz, ked mi je lepsie, tak mam zly tlak. Som zvedava, co bude zajtra u lekarky 🙂

nedockava4
7. júl 2009

fuu...tak to som rada.....tak sa mozeme dohodnut a pokecame pri nejakej mineralke :o)

eva3107
7. júl 2009

nedockava ja chodim k dr Ivanovovej ako bola stara pohotovost za bielym domom a som spokojna k dankovcikovy idem na velky utz 21 jula...ked chces mozem ti dat cislo na moju...ja k nej idem v utorok 14-teho 😉

nedockava4
7. júl 2009

A myslis, ze by ma vzala?...vies, moja lekarka mi nic nevysvetli, fotecky z maleho mi nevytlaci...taka je zvlastna. Nikdy som s nou nemala zly vztah, ale teraz som cakala troska viac. Ved 1x som tehotna...

miroslava89
7. júl 2009

nedockava tyzdne na nevydrzanie som si prezila aj ja tak viem co su to tie stresy a strachy🙂 len u mna to bolo v tom najhorsom case akom mohlo...

to som asi jedina ktora sa z kosic trepe do michaloviec..

nedockava4
7. júl 2009

mirka...ee...ja sa trepem do Sobraniec 🙂

eva3107
7. júl 2009

nedockava ano urcite ta vezme...ved ked chces mozes ist somnou v utorok a opytas sa ...potrebujes od nej listocek aby ti tvoja dr mohla dat kartu...a nie je problem

miroslava89
7. júl 2009

nedockava 🙂 aspon ze nie som jedina...

eva3107
7. júl 2009

miroslava a preco si nevybavis v Ke?

nedockava4
7. júl 2009

eva ...no tak to by bolo super...zajtra hodim rec so svojou lekarkou...ta tvoja ti aj ukazuje vsetko na ultrazvuku?...a tlaci ti aj fotky?
mirka ...vidis, je nas tu viac :o) az dve
Baby, chodite niekam cvicit? Ja by som chcela, len neviem, kam :o)

miroslava89
7. júl 2009

eva to som uz skusala lenze ja lekarom moc neverim neviem si vybrat proste zacujem jedno zle slovko na nho tak hned uverim takze som verna tomu lekarovi ktoreho mam roky rokuuce🙂

nedockava ja chodit necvicim... aj ked by som chcela o mna sa kazdy v rodine tak boj ize ja nemozem skoro nic 😅

miroslava89
7. júl 2009

jeziiis ze chodit necvicim😀..nechodim cvicit prepacte 😅 😀

nedockava4
7. júl 2009

hm, tak to je troska dobre, troska zle, ked sa tak boja...ale preco?..maju na to nejaky dovod?

nedockava4
7. júl 2009

mirka...v pohode...to tie hormony :o)

eva3107
7. júl 2009

nedockava ano pokecaj s nou a ano vsetko mi ukazuje na utz a tlaci aj fotecky 🙂

mirka no ako chces...no neviem ako sa ti v neskorsom tehotenstve chodit az do Michaloviec 😒

nedockava4
7. júl 2009

eva...hm, tak to tam v utorov vazne musim ist :o)
mirka...aj ja som nad tym uvazovala, tak aj preto chcem zmenu lekarky

nedockava4
7. júl 2009

holky...idem uz prec, lebo prisiel manzelik...
zajtra po kontrole som tu znova :o) drzte mi prsteky

eva3107
7. júl 2009

jasne vela stastia🙂)

miroslava89
7. júl 2009

eva na to este casu premyslat dost kym vladzem chodit tolko hore dole tak je dobre a ked budem "nutena" tak lekara zmenim🙂

nedockava maj sa zatial🙂 a neboj budeme🙂

minix
7. júl 2009

ahojte, roxy oprav mi prosim datum na 25.1., budem asi jedna z tych najposlednejsich 🙂)

Ste sa pytali, ze dokedy robit....noooo, oficko mam tych 6 tyzdnov pred materskou na 11.12., ale ako to vidim, tak sa v robote budeme stahovat, co pre mna bude znamenat denne dochadzanie 65 minut MHD z jedneho konca BA na druhy a poobede to iste spat v preplnenych busoch, s velkym bruchom a hnusnym pocasim, tak premyslam nad tym, ako si to ulahcim. 🙂))

Ale v plane mam dorobit koniec novembra. To je prognoza, este 5 mesiacov, bleeeeeee.
Ako je to, viete poradit? ak nastupim na matersku skorej, tak sa mi odpocitava tych prvych 6 mesiacov vyssej davky uz odtial? alebo je lepsie hodit sa na PN a na matersku ist riadne v termine? nemate s tym skusenosti?

miroslava89
7. júl 2009

minix na matersku sa skus popozerat v teme paragrafy 😉

bebel
7. júl 2009

Ahojte,
Minix, neviem to 100%, ale myslím, že po dohode s dokim sa to nejako bude dať vybaviť.......
a 😎 myslím, že by to nemalo ovplyvniť výšku materského potom....
teda pri Brunovi som bola v nejakej ochrannej lehote- tuším 3 mesiace, čo som si neplatiila nič ako študentka a potom som sa prihlásila na pár mesiacov, 2 alebo 3 pred MD ako dobrovoľne poistená osoba z max. vym. základu a vyplácali mi potom najvyššiu možnú sumu. 😉

Dnes sa kamoške sekciou narodil syn Alex, tak to chlapci idú dnes zapiť.
😀
Konečne žiadne pohromy...a všetko ok, bola to plánovaná sekcia... pretože 1. dcéra musela ísť akútnou sekciou, tak sa dohodli pre istotu dopredu.

olienka12
7. júl 2009

roxy mozem ta poprosit opravit datum predpokl.porodu na 13.1. dakujem 😀

olienka12
7. júl 2009

minix pol roka pred nastupom na matersku mozes ist na PN a nebude to mat dosah na tvoju matersku. vo stvrtok idem do socialkyza znamym pytat sa prave na tie veci,tak ti potom napisem z prvej ruky info 🙂

mija777
7. júl 2009

Ahojte,uz som tu dlho nebola...Ale musim sa pochvalit 😉 dnes sme boli na kontrole a videla som mojeee malililinkate,ako sa rucickami rozhadzovalo,nozickami kopkalo-no nieco naaadherne!Aj fotocku mam,uz aj v albume 😀 Sme v poriadku a to je hlavne!Vsetkym prajem bezproblemove tehu 😉

weronikla
7. júl 2009

Ahojte,
tak som Vas konecne docitala, kedze som tu dlhsie nebola a dalo mi to zabrat teda 🙂
Janka, tak este k tomu datumu, no ja idem 15.7., a predtym som bola 9.6., tak to bola cakacka 😉 A v tychto teplach sa citim priserne.. nic moc, hlavne, ked beham po vonku a po slnku. Ale co uz, ked musis, tak musis 😀
A gratulujem Vam ku kontrolam, krasne fotecky mate. Asi si aj ja musim brusko odfotit, tie uz mam a neschovavam, ja sa z toho tesiiiim 😉

kolienko
8. júl 2009

zdravím tehule, 😎

čo to tu čítam?? ak som na PN od začiatku tehotenstva a vyše roka si platim dobrovolné pripoistenie, tak potom mi znížia materskú??

eva3107
8. júl 2009

Dobre ranko tehulky 😉

olienka12
8. júl 2009

ahojte od dnes sme zacali 2trimester jupiiii 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre